Şimdi Ara

### DH Body Builders ### (1204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46.810
Cevap
291
Favori
1.524.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk 4.5 ay sadece haftada 3 gün istasyon yaptım ve bölgesele geçmedim , devamlı en yükseği kaldırma mantığı vardı bende tabi doğru yerden kuvvet alarak . sonra bölgesele geçtim , bölgeselde de hafif çalışmamaya çalıştım , ve her bir bölge için 6-7 hareket yapıyordum 3 er setten , 11 aya kadar böyle ilerledim . Son 2 ay hareket sayısını 4-5 e düşürdüm ve günleri 4 e çıkarıp sırt ile bacak antrenmanını ayırdım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r4hm4n -- 23 Ocak 2014; 16:56:53 >
  • Push Pull Leg 'de haftada 1 gün değil mi ki ?
  • r4hm4n kullanıcısına yanıt
    istasyondan kasıt nedir hocam? istasyon deyince aklım kondüsyon çalışmasına gidiyor
  • serbest ağırlıktan ziyade makinalar :) chest press , shoulder press , butterfly makinaları gibi:) vücudun açılması , kilo alması ve ağırlıkları tanıması için böyle birşey yaptım ama ideal olarak 4.5 ay değilde 2-3 ay bence daha iyidir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r4hm4n -- 23 Ocak 2014; 17:17:27 >
  • leg/push/pull/ off(cardio)/ push/pull/off(cardio) bu şekilde yapıyorum ben çok rahat agırlık artırmaya başladım bu programla haftada tek bolge çalıstıgımda mesela pazartesi gogus çalıstım diger pazartesiye agırlık artıramıyordum. 1 bölge haftada 1 bence prolar çok ağır girenler için.mesela yeni başlayanlar ilk 1 ay çok iyi gelişim sağlar her bolgeyi haftada 3-4 sefer çalıştırdıkları için tabi bu benim görüşüm siz haftada 1 kere çalıstırararak verim alabilirsiniz.
  • İyice yazlikci oldum bacak calismaktan biktim artiksirf iki gunde bir bacak calismamak icin fullbody calismayi birakiyorum ama kararsizim simdi napsam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADEBISI

leg/push/pull/ off(cardio)/ push/pull/off(cardio) bu şekilde yapıyorum ben çok rahat agırlık artırmaya başladım bu programla haftada tek bolge çalıstıgımda mesela pazartesi gogus çalıstım diger pazartesiye agırlık artıramıyordum. 1 bölge haftada 1 bence prolar çok ağır girenler için.mesela yeni başlayanlar ilk 1 ay çok iyi gelişim sağlar her bolgeyi haftada 3-4 sefer çalıştırdıkları için tabi bu benim görüşüm siz haftada 1 kere çalıstırararak verim alabilirsiniz.

Katılıyorum. Yeni başlayanların fazla kas kütlesi yok ve vücutları fazla protein sentezleyemiyo. Sonuç olarak kası bir kerede çok fazla yoruyolar ve kas tam olarak iyileşemiyo. Yani gelişemiyo.

Bir kası hafta da bir kez vurmak için ya çok fazla kas kütleniz olmalı yada steroidli olmalısınız. Aksi taktirde haftada 2 kez vurmak daha mantıklı olucaktır.

Bende push/pull/legs/off denedim. Gerçekten verimli. Orta seviyelere tavsiyem uppler/lower , ppl tarzı rutinlerde kas kütlesi kazanıp daha sonra her gün tek kas grubu sistemine geçsinler.
  • Ben olmadı Upper/Lower' a devam edeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zallas003

Ben olmadı Upper/Lower' a devam edeyim.

PHAT deneyebilirsin.

http://www.simplyshredded.com/mega-feature-layne-norton-training-series-full-powerhypertrophy-routine-updated-2011.html

Upper/lower ın bir üstü sayılabilir.
  • arkadaşlar karın bölgesi için önerebileceğiniz bi program var mı?bacakları inir kaldır indir kaldır gına geldi.hayır bacak ve sırt çalıştıktan sorna zaten karın çalışamıyorum.iyice boşa geliyo.diğer yerler sıkılaşırken karın salıyo giib oluyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

arkadaşlar karın bölgesi için önerebileceğiniz bi program var mı?bacakları inir kaldır indir kaldır gına geldi.hayır bacak ve sırt çalıştıktan sorna zaten karın çalışamıyorum.iyice boşa geliyo.diğer yerler sıkılaşırken karın salıyo giib oluyo

ben burada tam çizemedim ama şöyle iza edeyim.

bu pozisyonda bel yukarı doğru 45 derece olacak şekilde geriye doğru 4 adım gerilin.
    ip topuzlarının 2 sinide alın-göz hizasına alıp , kolları hiç kıpırdatmadan sadece bel oynayacak, aşağı yukarı aşağı yukarı.

ben ağırlığı 45kg olarak yapıyorum 4x30 , 5. sete de Allah ne verdiyse kasıyorum yanıp kavrulana kadar.

şahsen benim inanılmaz keyif aldığım bir abs crunch hareketidir. Hemde belinizi ağrıtmıyor, hareketi yapmamak için sizi caydırmıyor.

Bu arada proteinime bugün kavuştum sonunda , inanılmaz güzel bir tadı var , cafede sıcak çikolata içiyorsunuz sanki. Etkisini ilerleyen dönemlerde belirteceğim

### DH Body Builders ###

### DH Body Builders ###
  • flug kullanıcısına yanıt
    termojenik yağ yakıcıdır , tavsiye edilebilir mi evet edilir.

multipower düşünüyorsan da staybol
  • flug kullanıcısına yanıt
    - aldığın kalorinin fazlasını yak
    - 2000 kalorinin altında al
    - protein alımını arttır ve güne yay
    - kardiyo yap
    - susuz olmaz olamaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T-Dog -- 23 Ocak 2014; 22:35:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

arkadaşlar karın bölgesi için önerebileceğiniz bi program var mı?bacakları inir kaldır indir kaldır gına geldi.hayır bacak ve sırt çalıştıktan sorna zaten karın çalışamıyorum.iyice boşa geliyo.diğer yerler sıkılaşırken karın salıyo giib oluyo

o bolgede yaglar gitmeden istegini yap orasi sikilasmaz aga karin kasi mutfakta yapiliyor :) diyete gircen 3-4 ay gunluk 2000-2300 kalori civari 3-4 ay sonra patir patir dokulecek :):)

• Fabrice kullanıcısına yanıt
    +1 katılıyorum.. bana 1 kez olmuştu sol omzumu gün içinde incitmiştim acısı gece yaraını bulmuştu. .tuvalete kalkınca ağrısından kusuyordum neredeyse kusma geliyordu.. ağrı ise şöyle sol kolumuüst çapraz a hafif kaldırdığım anda yüzlerce iğne yiyor gibiydim dayanılması çok güç bir ağrıydı.. 1 haftada 100% geçmişti ama uzun süreli olmadı.. gün den güne ağrı azalmıştı.. 7. gün sonrası 0 ağrı vardı.. şansım iyi gitti herhalde.. kas falan yırtılmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: T-Dog

termojenik yağ yakıcıdır , tavsiye edilebilir mi evet edilir.

multipower düşünüyorsan da staybol

Yağ yakıcı sağlık acisindan sorun cıkartır mi?

• Siz bahsedince aklıma takıldı. Gecen sene 6 aylık calisma sonrası 4 ay ara vermek zorunda kaldım ve daha sonra Kasım'da tekrar başladım, 3.aydayim. Su anki programım bu;

1. GÜN
    1-Bench Press (flat)
    2-Dumbbell Flyes (flat)
    3-Cable Crossover
    4-Dumbbell Pullover
    5-Preacher Curls (z bar)
    6-Close-Grip Barbell Curl (z bar)
    7-Hammer Curls

2. GÜN
    1-Hack Squat
    2-Lying Leg Curl (Hamstring Curl)
    3-Leg Extension
    4-Calf
    5-Wide-Grip Front Lat Pulldown
    6-Cable Row
    7-Bent-over Barbell Row
    8-Hyperextension (low back)

3. GÜN
    1-Neck Press (Barbell)
    2-Lateral Raises (one dumbbell)
    3-Arnold Press
    4-Bent-Over Dumbbell Lat. Raises
    5-Lying Triceps Extensions
    6-Triceps Pushdowns (ters tutuş)
    7-Bench Dips

Bu programla her bölgeyi haftada 1 kez calistirabiliyorum. Sizin de dediğiniz gibi bu seviyede vücudun 1 hafta dinlenmesini gerektirecek kadar ağır çalışamıyorum ve ciddi bir kas kütlesi de soz konusu değil. Bu programın 2. haftasindayim, vücudu 3'e değil de 2'ye bölüp aynı programı tamamlamalı miyim yoksa upper/lower body seklinde farklı programlar mı önerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Verbundwerkstoffe -- 24 Ocak 2014; 0:07:55 >
  • Verbundwerkstoffe V kullanıcısına yanıt
    cok bildigimden degil ama asiri arastirmalarim sonrasi enseye her turlu hareketin zararli oldugu kanisina vardim. (neck press yazmissin cene tarafina sknti yok ama enseye yaparsan sikinti). ayrica leg curl ve benzeri hareketlerin de zararinin daha cok oldugunu "okudum".
    bence bir arastir.

• teşekkürler arkadaşalr.bu araad resim 10 numara 7 yıldız olmuş ramazanda kardiyo ağırlıklı çalışacam.ozman oldu oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuyuduzu

cok bildigimden degil ama asiri arastirmalarim sonrasi enseye her turlu hareketin zararli oldugu kanisina vardim. (neck press yazmissin cene tarafina sknti yok ama enseye yaparsan sikinti). ayrica leg curl ve benzeri hareketlerin de zararinin daha cok oldugunu "okudum".
    bence bir arastir.

Dediğin gibi enseye olan hareket ciddi derecede riskli, ben programı direk kopyaladım o yüzden Neck Press yazıyor ama ben smith machine'de on taraftan yapıyorum. Bacak konusunda Curl'den cok Extension riskli ama bacak zaten dikkatli çalışılması gereken bir bölge. Sonuçta her harekette dizlere bir yük biniyor. Dikkatli yapıldığında cok fazla sorun olacağını düşünmüyorum.

• 
Sayfa: önceki 12021203120412051206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.