Şimdi Ara

DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi) (11. sayfa)

5 sn
2.808
Cevap
127
Favori
171.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pprodigyy

quote:

Orijinalden alıntı: hektorSTK

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hektorSTK

quote:

http://www.decathlon.com.tr/TR/rockrider-8-0-190921759/

800 TL 10 taksit.

şehir içinde işe gidip gelirken kullanacağım.

Ne dersiniz?

Dağa çıkıp dağ bisikletinin hakkını vermeyecekseniz dağ bisikleti almayın!
    Şehirde şehir bisikleti kullanın, sizin için hem daha fazla hız hem de enerjinizden tasarruf sağlayacaktır.

Şehir için ne alcaz.

Ve de enerjiden tasarruf sağlamak değil daha çok kalori yakmak amacım:)

Anlık yorulmalarla umduğunuz kadar kalori yakmazsınız daimi bir efor sarfetmeniz gerekir. Asfalt üzerinde kalın lastiklerle ilerlemek bana göre çekirge misali zıplamaya benziyor. Önceki bisikletim dağ bisikletiydi ve üzerinde asfalt lastiği olmasına rağmen uzun süre sabit tempo ile yol alamıyordum. Temposuz bir şekilde yol almak bence boşa yorgunluktan başka birşey değil.

Ne alacağım derseniz benim gibi Hybrid modellere bakın;
    -28" Jant.
    -MTB ile Yol bisikleti arasında kadro geometrisi.
    -Kilitlenebilir süspansiyonlu maşa. (Sabit maşa da olabilir size kalmış)
    -Mtb'den hafif Yol bisikletinden ağır.
    -Hem asfalt hemde hafif arazi gibi zemin durumlarında sıkıntısız yol alabilme.

gibi avantajlar kazanmak istiyorsanız tekrar yazıyorum şehir bisikleti alın!

Hangi bisiklet derseniz net bütçenizi yazın daha net marka/model oluştururuz.

Teknik ayrıntılardan hiç anlamam:)

Ama pabuç değil hidrolik olsun istiyorum freni.Selesi gidonu iyi olsun.Vitesleri uğraştırmasın.Yeter

800 civarı önerebileceğiniz bir model varsa link verirmisiniz.

Tşk.

800 Tl ye hidrolik fren biraz zor gibi .. Tanıdık yol bisikleti almıştı 1 sene önce KTM 1200 TL V hidrolik frendi.

• quote:

Orijinalden alıntı: alfatime

quote:

Orijinalden alıntı: 42_SeNTeZ_42

Arkadaşlar şu km saati için ne diyorsunuz kullanan var mı aranızda?

DH Bisiklet Severler Grubu - 200+ (Yeni imzalar geldi)(Etkinlik rehberi)

http://www.kackarbisiklet.com/tr/product_details.asp?ID=14&CID=91&PID=231

konyada çalarlar onu 10-11 gün önce kipanın önünde duran bisikletlerin tekerler yoktu

Dostum ben kısa mesafeler için bisiklet tercih etmiyorum.Uzun mesafelerde çantasız gezmem tüm aksesuarları çantama atarım bir yere birakmam gerekirse ve tekerlerin de çalınmaması için önce uzun kilitle tekerlekleri kadrodan çaprazlama olarak birbirine bağlarım ve bir kilitte bisikleti biryere sabitlemek için kullanırım.Kullanmadığımda arka odada zaten biz önlemimizi alıyoruz ama hırsıza kilit dayanmaz diye de bir laf var hayırlısı ne diyelim

• Benim kızımda burada , daha 1 aylık :)

• Benide ekleyin gruba

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Teknik ayrıntılardan hiç anlamam:)

Ama pabuç değil hidrolik olsun istiyorum freni.Selesi gidonu iyi olsun.Vitesleri uğraştırmasın.Yeter

800 civarı önerebileceğiniz bir model varsa link verirmisiniz.

Tşk.

Öleyse size benim bisikleti vereyim Sedona 331 Hidrolik disk fren, orjinal sele+konfor için taktığım jelli sele, vitesler ve diğer her kompanent işinizi fazlasıyla görür daha 2 aylık. (Fiyat vs. için p.m. atın)

Sıfır olarak 800TL civarına adam akıllı hidrolik disk frenli bir model bulma şansınız yok. (Benim bildiğim kadarı ile.)

Salcano City Sport'un V frenli modelleri sizin bütçenize uygun;
    http://www.salcano.com/Urunler.aspx?idurun=995

Sabit maşalı Sedona 321;
    http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=16

Not: İlla disk fren olsun derseniz 2. el tercih edin ama kesinlikle "hidrolik disk fren" olsun. "Mekanik disk fren"lerden çok şikayet var.

• Beni de ekleyiverin.

• gruba herkesi eklemeye çalıştım,ismini unuttuğum varsa söylemesi yeterli.ayrıca şehir,ilçe söylerseniz ve model arkadaş bulabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiCreAM

gruba herkesi eklemeye çalıştım,ismini unuttuğum varsa söylemesi yeterli.ayrıca şehir,ilçe söylerseniz ve model arkadaş bulabilirsiniz

Benide ekle hocam :) İzmir- Karşıyaka / Merida Matts TFS 300-D 2012
  • quote:

Orijinalden alıntı: operator11

quote:

gruba herkesi eklemeye çalıştım,ismini unuttuğum varsa söylemesi yeterli.ayrıca şehir,ilçe söylerseniz ve model arkadaş bulabilirsiniz

PC gecince duzenlicem .

IMZA EKLENMISTIR !

• quote:

Orijinalden alıntı: WetDream

Şunlardaki bisikletlerin modelini bilen var mı?

Hocam yandan çeksydin net bi cevap verirdik .

• İmza png olursa daha güzel olur diye düşünüyorum böyle pek güzel olduğu söylenemez.PS yüklü olan bir arkadaş çok kısa bir sürede png yapabilir.Şu alttakiler de boyut ve png yapılırsa gayet güzel durabilir maksat çeşit olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentez* -- 24 Mayıs 2012; 20:27:01 >

• Arkadaşlar renkli kablo, vida, aksesuar, pedal cart curt alabileceğimiz siteleri burada paylaşabiliriz. Ya da uygun fiyatlı aksesuar bulabileceğimiz yer/site.

Mesela

Dealextreme.com
    bikewagon.com
    focalprice.com

gibi gibi.
  • benide ekleyin Corvette Everest 26'' 21 speed

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _em-re_ -- 24 Mayıs 2012; 20:37:27 >
  • Bende şu ara araba kullansamda, yağmurlar bittikten sonra bisiklet sezonunu açacağım.

Ankara/Anıttepe - Sedona 781

Dealden 1000lumen bisiklet lambası siparişi verdim onu bekliyorum hemde akşamları çıkmak için.

• Yolda arabaların gittiği gibi gidiyor musunuz? Arabalar çok hızlıysa ne yapıyorsunuz?

Bu arada Samsun İlkadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: meliksah55

Yolda arabaların gittiği gibi gidiyor musunuz? Arabalar çok hızlıysa ne yapıyorsunuz?

Bu arada Samsun İlkadım

Asfaltın en sağından devam ediyorum her zaman. Kaldırımlara çıkmamaya çalışırım, çünkü kaldırımdakiler rahatsız oluyor. ARaba hızlıysa yanımdan geçer gider

Gölbaşı Konya yolunda sürmüş biri olarak emniyet şeridide yok yolun bir kısmında , çok dikkatli olmak şart öyle durumlarda. Ayna takmıyor kimse ama ayna çok lazım aslında düşünmek gerek

• 1OO1 hocam sedona gayet güzelmiş hayırlı pedallar bende lamba alacağım tavsiye eder misiniz ?
  • quote:

quote:

quote:

PC gecince duzenlicem .

IMZA EKLENMISTIR !

Buyur dostum bunlarda benden olsun, yukarıda arkadaşın verdiklerini düzenledim. Bende çok yakında alacağım inşallah güzel bir model. O zaman sizlerin başını ağrıtırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Khalasar -- 24 Mayıs 2012; 20:54:10 >

• quote:

1OO1 hocam sedona gayet güzelmiş hayırlı pedallar bende lamba alacağım tavsiye eder misiniz ?

Saolasın, senin meridada çok güzel. geçen sene alacağım vakit bende ilk başta merida 300ü düşünüyordum sonra sedona kısmet oldu.

Lamba olarak şuraya bakabilirsin

http://dx.com/c/sports-outdoors-1699/cycling-1607/bike-light-1644

Ucuz olsun dersen buhttp://dx.com/p/flood-to-throw-zooming-cree-p4-wc-3-mode-led-bike-light-with-mount-3-aaa-26800

Ben iyi birşey istiyorum dersen 40-70$ olanlara bakabilirsin. Bunlar bataryalı ve gerçekten çok güzel aydınlatıyor.http://dx.com/p/mj-808e-ha-iii-cree-xm-lt60-3-mode-1000-lumen-led-bike-light-set-4x18650-57100

• İmza Eklenmiştir
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.