DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Portal arayüzümüz herkese açık ALFA sürümüne girmiştir, siz de bu deneyime davetlisiniz. Gizle Detaylar ve Geri Bildirim
|||>>>DH BİSİKLET KULÜBÜ<<<||| (..::26::..ÜYE )
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
3.491
Cevap
37
Favori
286.950
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Bisikletler >> |||>>>DH BİSİKLET KULÜBÜ<<<||| (..::26::..ÜYE )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4384 Mesaj
      13 Mayıs 2010 18:12:57
      Benide ekle

Bisikletim BİANCHİ WAP 21 VİTES 26 KADRAN ÖN AMORTİSÖRLÜ

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      17 Mayıs 2010 15:08:46
      1 ay sonra Bianchi Scorpion ile aranızdayım

2012 Kanuni Breton
      2011 Model Toyota Corolla D-4D Comfort Extra
    • Yüzbaşı
      953 Mesaj
      20 Mayıs 2010 20:51:56
      benide yazabilrsin 2009 model sedona borla'm var siyah

٩(●̮̮̃●̃)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(-̮̮̃-̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶٩(×̯×)۶
      Milyonlarca Sperm Arasından Birinci Geldik Yaşadığımız Hayata Bak...
    • Binbaşı
      1430 Mesaj
      24 Mayıs 2010 15:25:23
      Ve sonunda aldım 2010 model Bianchi Scorpion ve Bianchi Rocco.Resimler birazdan

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1218 Mesaj
      24 Mayıs 2010 21:01:32

http://www.hepsiburada....l129&categoryId=27012996

arkadaşlar bu nasıl bisiklet ? değer mi, yoksa başıma masraf açar mı?

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      25 Mayıs 2010 14:21:45
      Ve sonunda resimler

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1430 Mesaj
      25 Mayıs 2010 14:26:16
      quote:

Orijinalden alıntı: El Chivo

http://www.hepsiburada....l129&categoryId=27012996

arkadaşlar bu nasıl bisiklet ? değer mi, yoksa başıma masraf açar mı?

Hocam onu boşu boşuna alma en az 300 400 tl lik bisikletlere bak.

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1081 Mesaj
      25 Mayıs 2010 23:22:45
      Bir kişi daha ekleyelim : ))

Decathlon Rockrider 5.2 kullanıcısı

• Binbaşı
      1715 Mesaj
      26 Mayıs 2010 19:04:46
      Yaklaşık 110 km lik yeni bir rota çizdim gelmek isteyen İzmirli arkadaşlar olursa katılabilirler.

Rota gaziemir sığacık arasında gidiş geliş yaklaşık 110 km ancak benim tahminim eve gelmemizle 120 km yi bulur.Ben daha önce 102 km lik yol yapmıştım bir gün içerisinde şimdi hadef 120 km.

Tempo çok hızlı olmaz ancak çok yavaşta olmaz ortalama 19-20 km hızımız olur.Daha yavaş olursa yol bitmez.

Gelmek isteyen İzmirli arkadaş var mı acaba?

Kuş gibi uçmaksa özgür olmak , biz ruhumuzu kuş yapar yine uçarız....
      İstikbal Göklerdedir Göklerdeki Hava Aracı Senin Elinde....
    • Binbaşı
      1099 Mesaj
      27 Mayıs 2010 03:01:37
      hepinize mrb arkadaşlar...

biraz eski olan ama kalitesinden ödün vermeyen eski kasa bisan mountain cat yarım kadro(kız bisiklet modeli)

bisikletime shimano marka sağlam özellikle arka vites attırıcı ve

vites kolları olmak üzere çalışır kullanılmış yada kullanılmamış

parça yada takım aranmaktadır...kaliteli fren takımlarınızada alıcı olabilirim

uygun fiyatlı ve güvenilir arkadaşlarımdan temin etmek isterim ...

tekliflerinizi bekliyorum ...

attırıcı modelini bilmemekle birlikte bisikletin resmini yayınlıyorum fikir verebilir umarım...

gerçek shimano olması tercih sebebimdir 1.vitesten vites kolu yüzünden aşağılara düşme oluyor 2-3-4 viteslere
      parmağımda nasır oluştu orjinalleri kırmızı daireli shimano vites kulları ve attırıcılarıydı...
      beni bu dertten kurtaracak sistemlere ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum ...

• Teğmen
      130 Mesaj
      27 Mayıs 2010 10:54:18
      Arkadaşlar merhaba acil bisiklet (markası) tavsiyenize ihtiyacım var... evden işe işten eve gidiş gelişlerde kullacanacağım düz bir yol. dağ bisikleti istiyorum..bütçem en fazla 250 tl ... 109 kilo civarındayım:) amartisör önemli değil benim için sağlamlık önemli bu hafta sonu saraçhanedeki bisikletçilere bakmayı düşünüyorum... ne tavsiye edersiniz ist da başka nereye bakabilirİm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quarizmamm -- 27 Mayıs 2010; 11:08:08 >

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      27 Mayıs 2010 13:45:24
      quote:

Orijinalden alıntı: quarizmamm

Arkadaşlar merhaba acil bisiklet (markası) tavsiyenize ihtiyacım var... evden işe işten eve gidiş gelişlerde kullacanacağım düz bir yol. dağ bisikleti istiyorum..bütçem en fazla 250 tl ... 109 kilo civarındayım:) amartisör önemli değil benim için sağlamlık önemli bu hafta sonu saraçhanedeki bisikletçilere bakmayı düşünüyorum... ne tavsiye edersiniz ist da başka nereye bakabilirİm

Hocam 200-250 tl liklere bakma çünkü pek sağlam olmuyorlar bütçeni 300 tl ye çıkarabilirsen Bianchi Scorpion al.Ben şuanda çok mennunum.

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1715 Mesaj
      29 Mayıs 2010 14:33:14
      Hala gelmek isteyen dh lı yokmu?Sabah gidip akşam dönecez.Mesafe 120> olacak.Varmı gelmek İsteyen İzmir'li dh üyesi , bisiklet sahibi . sporu ve doğayı seven?

• Binbaşı
      1099 Mesaj
      29 Mayıs 2010 19:09:43
      valla bisikletimde pek uygun değil ama göze alabilsem ben aydın merkezden ortalama

70 km kuşadası-davutlar güzelçamlıya gidicem ama cesaret edemiyorum ...yokuş çok falan...

gidilmez değil ama 120 km aydın otobandan izmirin içi demek :D

ki otoban düz sayılır ...

aydın izmir saatte 15 km hız yapabilirsen 8 saat oda hiç durmadan mümkün değil ...
      120 km günübirlik için hiç durmassan kıtı kıtına uygun bi değer bence ...

her baba yiğidin harcı değildir gibime geldi .. :D

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      30 Mayıs 2010 11:41:17
      quote:

Orijinalden alıntı: utopiautopia

valla bisikletimde pek uygun değil ama göze alabilsem ben aydın merkezden ortalama

70 km kuşadası-davutlar güzelçamlıya gidicem ama cesaret edemiyorum ...yokuş çok falan...

gidilmez değil ama 120 km aydın otobandan izmirin içi demek :D

ki otoban düz sayılır ...

aydın izmir saatte 15 km hız yapabilirsen 8 saat oda hiç durmadan mümkün değil ...
      120 km günübirlik için hiç durmassan kıtı kıtına uygun bi değer bence ...

her baba yiğidin harcı değildir gibime geldi .. :D

Valla izmirde olsam gelirdim çünkü izmirde ben gaziemirde oluyorum ama yine çok bea yemez bir tarafım

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1715 Mesaj
      30 Mayıs 2010 14:02:09
      utopiautopia>>>70 km birşey değil bence her çıkışımda en az 30 km yol yapıyorum mesela dün 42 km yol yaptım.Genelde haftada 4 gün çıkıyorum bazen 5 oluyor bazen 3 ama ortalamam 4 gündür.

Daha önce de Ürkmez-Gaziemir yapmıştım onda 102 km yol yaptım onda 90 planlıyordum ama uydudan ölçtüğümden 2 km fazla çıktı.46 km yolu 2.5 saatte gitmiştik.Dönüşümüz 3 saat sürdü dönerken bir kere su almak için bir kerede kırmızı ışığa takıldığımız için durduk onun dışı hep hareket halindeyiz.

Gelelim planladığım tura;Planlarıma göre herşey dahil 120 km yol yapacağımızı planlıyorum.Ortalama 20 kmyi tutturursam (ki zaten benim ortalamam bu) toplamda 6 saat eder.2 saatte tolerans eklersek (2 saat fazla bile) 8 saat pedal çevireceğiz demektir.(Taş çatlasa 7 saat)Sabah 8 de çıkış yaparsam 11 gibi orada olurum.Akşam 15:30-16:00 gibide dönüşe başlarsam akşam 20:00 gibi duşta olurum.(Köpekleri hesaba katmadım bazen peşimize takılıyorlar sayelerinde sürede kısalmalar oluyor.)

Merak edenler için güzergahıda ekliyorum.>>>> http://www.mapmyride.co...izmir/261127488073613030

Bu yolun 36 km kadarını önceden Ürkmeze giderken katedmiştim.

mcfacia07>>>Yukarıda eklediğin bisiklet fotosu gaziemir de mi çekildi?

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      30 Mayıs 2010 14:08:52
      AntaLyada çektim.Demek istediğim izmire geldiğimde gaziemirde dayımın evi var evka-7 de orda kalıyorum.Orda olsaydım belki yanına gelir sürerdik beraber.Ama yemezdim o kadar yolu.

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1715 Mesaj
      30 Mayıs 2010 16:41:27
      quote:

Orijinalden alıntı: mcfacia07

AntaLyada çektim.Demek istediğim izmire geldiğimde gaziemirde dayımın evi var evka-7 de orda kalıyorum.Orda olsaydım belki yanına gelir sürerdik beraber.Ama yemezdim o kadar yolu.

Anlaşıldı şimdi.

BAşlarda bende 30 km falan gidebiliyordum ancak şimdi en az 30 gidiyorum artık kısa mesafe tat vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onr4249 -- 31 Mayıs 2010; 14:40:04 >

• Binbaşı
      1430 Mesaj
      30 Mayıs 2010 22:32:39
      quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

Alıntıları Göster

Anlaşoldı şimdi.

BAşlarda bende 30 km falan gidebiliyordum ancak şimdi en az 30 gidiyorum artık kısa mesafe tat vermiyor.

Hocam ben bugün senden biraz gaz aldımda 40 km gittim güneşin altında birde gezdiğim yerleri saymıyorum.Sen nasıl sürüyorsun 120 km yi ya.Valla imanım kuruduResimleri boş bir zamanımda atarım

2012 Kanuni Breton
    • Binbaşı
      1715 Mesaj
      31 Mayıs 2010 14:51:05
      mcfacia07>>>Ben bayaıdır sporla uğraşıyardum.Yüzme sporuyla bayağı uzun süreler ilgilendim oradan gelen bi kondusyon vardı.Yüzmeyi bırakınca(bırakmaz olaydım aahh aaahh) kondüsyonumu kaybetmemek için birşeylerle uğrraşmam gerekiyordu bende bisiklete yöneldim.

Aslında 100 küsür km bende yapmıyorum sabah erken çıkıp akşam üstü(öğleden sonra) dönüş yapıyorum.Güneş altında gitmek insanın bütün gücünü alıyor dikkat v.s kalmıyor.Birde amele yanığı oluyorsunuz.O yüzden öğlen en geç 12:00 a kadar akşamüstüde 16:00 dan sonra yola çıkıyorum.Bu tura çıktığım zamanlar için geçerli.Normal zamanlarda 18:00 dan önce cıkmıyorum.

İzmirde cehennem sıcağı var evde dahi kendimden geçmeme yetiyor.

Eğer kondüsyonunuz yoksa yavaş yavaş zorluk derecesini artırarak bu işe başlayın aksi halde istenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.Birde güneş altında sürmeyin çok sıkıcı olur.

Son tavsiyem de tura çıkmadan önce gideceğiniz güzergahı benim gibi çizin eğimi v.s u sayede görürsünüz kaçıncı km de ne kadar eğim var , tırmanışın uzunluğu ,yolun uzunluğunu önceden görüp gidip gidemeyeceğinizi anlayabilirsiniz.En önemlisi bu çizdiğiniz olu bir yakınınızla paylaşın başınıza bir iş gelirse size ulaşılması normal bir aramaya göre çok ama çok daha çabuk olur.

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.