Şimdi Ara

DH - Atatürkçü Düşünce Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
0
Favori
19.071
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @efu

rahat ol yaw bosver
  • Bu oluşuma katılmak da ayrılmak da herkesin özgür iradesine kalmış bir konudur. Sözkonusu arkadaş kendi isteğiyle katılmış yine kendi isteğiyle adı silinmiştir. Lütfen konu dışına çıkmayalım Kullandığımız kavramlar kimsenin tekelinde değildir. Sorumluluk sahibi olan her forum kullanıcısı aynı isimde bir konu açabilir ve bir birlik oluşturabilir Daha önce de belirttiğim gibi benim liderlik gibi bir görevim yok sadece isteyen kişinin adını eklerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 17:38:23 >
  • up
  • quote:

Orjinalden alıntı: BazMorfin

up

Merhaba hocam! Desteğin için teşekkürler ama Biz o "up" , "pm" , "overclock" ve türevleriyle de mücadele ediyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 18:38:34 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanTR

quote:

up

Merhaba hocam! Desteğin için teşekkürler ama Biz o "up" , "pm" , "overclock" ve türevleriyle de mücadele ediyoruz.

• quote:

Orjinalden alıntı: avatarın olayım

quote:

quote:

up

Türev : a.dilb Yapım ekiyle kurulmuş sözcük. (Kaynak: TDK Sözlüğü)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 19:19:33 >

• +1
    quote:

Orjinalden alıntı: cezve

Keşke adında "Atatürk" içermeseydi. Bu büyük sorumluluk demek. Burda yapılacak icraatlar, konuşmalar, tartışmalar vs. bu sorumluluğu kaldıramaz...

Onun dışında böyle bir birliktelik oluşturmak, forumda gereken yerlerde ve zamanlarda gerekli tepkiyi zaman kaybetmeden göstermek gayet olumlu olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: _eDDie_

+1
    quote:

Keşke adında "Atatürk" içermeseydi. Bu büyük sorumluluk demek. Burda yapılacak icraatlar, konuşmalar, tartışmalar vs. bu sorumluluğu kaldıramaz...

Onun dışında böyle bir birliktelik oluşturmak, forumda gereken yerlerde ve zamanlarda gerekli tepkiyi zaman kaybetmeden göstermek gayet olumlu olur.

Çözümün bir parçası değilseniz sorunun bir parçasısınızdır

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: _eDDie_

+1
    quote:

Çözümün bir parçası değilseniz sorunun bir parçasısınızdır

Hmmm peki, başarılar...

• beni de ekler misiniz?!
  • quote:

Orjinalden alıntı: **melike**

beni de ekler misiniz?!

Aramıza hoş geldin hocam. Adını ekledim

İlk bayan üyemiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 22 Eylül 2005, 16:57:03 >
  • serhan beni sil lütfen aranızda daha fazla kalamam
  • quote:

Orjinalden alıntı: tembeler

serhan beni sil lütfen aranızda daha fazla kalamam

• quote:

quote:

düşünce ne var buda hacu düşünme kabiliyetimi yitirdim düşünemeyen bi adamın burda işi ne

• quote:

quote:

quote:

düşünce ne var buda hacu düşünme kabiliyetimi yitirdim düşünemeyen bi adamın burda işi ne

Her üyemiz kendi isteğiyle ayrılabilir ama sen ayrılamazsın

• la illa anarşizmin fitilini ateşleyimmi
    alala kafam basmıyo diom adam yine anlamıyi
  • 57.Alay adlı arkadaşımızın öncüsü olduğu PM (Personal Message)'a Öİ (Özel İleti) denmesi yönündeki tekliflerimiz yönetim tarafından olumsuz karşılandı

quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

Arkadaşlar forumda kullanılan P.M. yani PRIVATE MESSAGE kısaltması yerine Ö.İ. yani ÖZEL İLETİ kısaltması kullanılsın mı?

quote:

Orjinalden alıntı: gun

Sorun şu ki böyle bir şeyde kısaltma kullanmak için ilk seferde anlaşılır olması gerek ve ne yazık ki anlaşılır olan aralarında yok.

Ö.İ. görünce Öğrenci İşleri geliyor aklıma. K.İ. görünce de bir ismin kısaltılması geliyor kısaltmada mantıklı bir şey bulamadığımızdan dolayı böyle kalması taraftarıyım.

Hadi belki Kişiye Mesaj olabilir ama Kişisel ileti, Özel mesaj, bunlar filan aslında tam anlamı değil o yüzden çevirmedik. Burda kullanılan Private Mesaj

Kişiye has , sadace onun görebileceği mesaj demek hadi bunu Türkçe'leştirinde görelim. Önceki çeviriler çok kötü olduğundan zaten Türkçe yeterince zarar gördü Overclock gibi PM'de dilimize girdi veya girdi sayılır.

Yönetim tarafından verilen cevabın oldukça tutarsız olduğu gözümüze çarpıyor. Yöneticimiz İngilizce olan "PM" (Personal Message)'nin anlaşılır Türkçe olan "Öİ" (Özel İleti) 'nin anlaşılmaz olduğunu savunuyor. :)

Biz biliyoruz ki artık birçok forumda "Özel İleti" veya "Özel Mesaj" kullanılıyor.

DH -  Atatürkçü Düşünce Kulübü

Tüm arkadaşlarımızı yöneticilere "Özel İleti" göndermeye davet ediyorum.

Yönetimden hala bir cevap yok desteklerinizin devamını bekliyoruz. Lütfen yöneticilere konu ile ilgili "özel ileti" atmaya devam ediniz

• ilk özel ileti benden olsun aha

zor olanı yaptım ve temeli attım gerisi artık size kalmış

• bakın madem anlaşılmıyor, orada bir Yönlendir var sağ üst köşede, sizde Ö.İ yazmayın, özel ileti yazın...

Ayrıca Ö.İ olmalı....

Ayrıca private ın Türkçede tam karşılığı Özeldir. Ayrıca gavurdan bize ne şimdi Özel İleti deyince bunun ne olduğunu anlayamayacak, kişiye gönderilen birşey olduğunu anlamayacak kadar zeka özürlü var mı bu forumda??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antiochos -- 22 Eylül 2005, 14:23:48 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.