Şimdi Ara

DH - Atatürkçü Düşünce Kulübü (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
390
Cevap
0
Favori
19.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birden çok kullanıcıya Öİ (Özel ileti) göndermenin bir yolu var mı? Bu gerekebilir

***BU SEMBOLİK OLUŞUMUMUZA KATILAN HERKESİ GERÇEK HAYATTA DA ADD ÜYELİĞİNE DAVET EDİYORUM ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 20 Eylül 2005, 23:56:22 >
  • Uygulanacak 6 adet ilkeyi de yazıp bir an evvel de UYGULARSAK FOTOGRAF KOYMAKTAN daha iyi yapmış oluruz gibime geliyor.
  • Öi gndemek için kime göndereceksen örneğin

korncu21,ermantr,guenen gibi yazasan (araya virgül koyarak) 3 ü nede yollar

anlamışsındır umarım
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

Uygulanacak 6 adet ilkeyi de yazıp bir an evvel de UYGULARSAK FOTOGRAF KOYMAKTAN daha iyi yapmış oluruz gibime geliyor.

benim de değinmek istediğim konu bu. Önemli olan görünüşte değil düşüncede Atatürkçü olmak
  • quote:

Orjinalden alıntı: Acharad

Uygulanacak 6 adet ilkeyi de yazıp bir an evvel de UYGULARSAK FOTOGRAF KOYMAKTAN daha iyi yapmış oluruz gibime geliyor.

6 ilkeyi uygulamaktan neyi kastettiğini anlayamadım. Biz sözünü ettiğin 6 ilkeye bağlılığımızı açıklıyoruz zaten bu oluşuma katılmakla.

Kuruluş amacında ilkelerimizi belirttik daha ilk günümüzde bir eylemin içinde yer aldık. Bence biraz zaman tanıyın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 0:15:44 >
  • benide ekleyin...
  • Yarın eklemeye devam ederim. Şimdili iyi geceler
  • quote:

Orjinalden alıntı: ermanTR

Birden çok kullanıcıya Öİ (Özel ileti) göndermenin bir yolu var mı? Bu gerekebilir

***BU SEMBOLİK OLUŞUMUMUZA KATILAN HERKESİ GERÇEK HAYATTA DA ADD ÜYELİĞİNE DAVET EDİYORUM ***

Birden fazla özel ileti için özel mseaj gönderme formundaki "Kime" ananında üye isimleri arasına virğül koyaman yeterli.
  • olm böle bi etkinlik var ve benim adım yok

illa yazmam mı gerekiyo çalışıyoz herhalde
  • Çok hoşuma gitti. İşlevi önemli tabi; ama yine de gereksiz mesajlarda olması uygun değil bence.
    Beni de eklerseniz sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efshane -- 21 Eylül 2005, 8:19:23 >
  • benide aranıza alırsanız memnun olurum!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: liimr

senin şeriatt dediğin şey seni yaratan ve sonunda kendisine dönecek olduğun sana rızık veren seni bir parça mediden meydana getiren yüce Allahın bizim için koyduğu din ,Allah'ın kanunlarıdır .Yüce Allah bir ayette şöyle buyuruyor Aallah'ın kanunlarıyla hükmet meyenler kafirlerin ta kendileridir senin ilahın atatürk olabilir ama ben beni yaratan Yüce Allah'tan başka kanun koyucu tanımıyorum benim tek İlahım tek Rabim yüce Allah. beni cenete yada cehenneme atacak olan o atatürk değil

quote:

BURSA NUTKU

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal ATATÜRK

ARKADAŞLAR LÜTFEN CEVAP VERMEYİN. AMACINA ULAŞAMASIN. BU AÇIK BİR PROVAKASYONDUR. BİZİMLE BİRLİKTE HAREKET EDEN ARKADAŞLARIMIZIN BU TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİNE EMİNİM.

BU MESAJ BİZE GÖSTERİYOR Kİ OLUŞUMUMUZUN TEMELLERİ NE KADAR HAKLI NEDENLERE DAYANIYOR

NOT: MESAJ ŞİKAYET EDİLMİŞTİR. SİZLER DE ŞİKAYET EDERSENİZ DAHA HIZLI SONUÇ ALIRIZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 10:49:21 >

• quote:

quote:

senin şeriatt dediğin şey seni yaratan ve sonunda kendisine dönecek olduğun sana rızık veren seni bir parça mediden meydana getiren yüce Allahın bizim için koyduğu din ,Allah'ın kanunlarıdır .Yüce Allah bir ayette şöyle buyuruyor Aallah'ın kanunlarıyla hükmet meyenler kafirlerin ta kendileridir senin ilahın atatürk olabilir ama ben beni yaratan Yüce Allah'tan başka kanun koyucu tanımıyorum benim tek İlahım tek Rabim yüce Allah. beni cenete yada cehenneme atacak olan o atatürk değil

ARKADAŞLAR LÜTFEN CEVAP VERMEYİN. AMACINA ULAŞAMASIN

herife bak yawwwww!!! fake nicle gelmis burda... hadi boswer dedigin gibi burayı karıstırmaya calısıo!!!

• karşımıza böyle haddini bilmezler elbette çıkacaktır ama ilgi çekmek amacıyla böyle yazılar yazdıkları için, yüz vermemek en doğrusu olur.
  • quote:

Biz ATATÜRK'ü ilah olarak görmüyoruz...senin özgürlüğünün sağlayıcısıdır atatürk...yoksa ingilizlerin yunanlıların ayaklarını yalamak zorunda kalacaktın....Allah'a şükretceğine böyle bir adamı yarattığı için Allah'ın sana bahşetmediği yarım aklınla herşeye karışma

ATATÜRKÇÜYÜM ALLAHA ŞÜKÜR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Carlo -- 21 Eylül 2005, 11:04:34 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Carlo

quote:

Biz ATATÜRK'ü ilah olarak görmüyoruz...senin özgürlüğünün sağlayıcısıdır atatürk...yoksa ingilizlerin yunanlıların ayaklarını yalamak zorunda kalacaktın....Allah'a şükretceğine böyle bir adamı yarattığı için Allah'ın sana bahşetmediği yarım aklınla herşeye karışma

Çok güzel yazmışsın Carlo

• quote:

Orjinalden alıntı: Carlo

quote:

ARKADAŞLAR BU KONUDA UZAYACAK OLAN BİR TARTIŞMA KONUMUZA ZARAR VEREBİLİR. PROVAKATÖR ARKADAŞA LÜTFEN CEVAP VERMEYİN. CARLO SENİ DE İYİ ANLIYORUM. HERKES SENİN GİBİ SİNİRLENDİ AMA SAKİN OLMAZSAK KENDİMİZE ZARAR VERİRİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 11:36:11 >

• 57.Alay adlı arkadaşımızın öncüsü olduğu PM (Personal Message)'a Öİ (Özel İleti) denmesi yönündeki tekliflerimiz yönetim tarafından olumsuz karşılandı

quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

Arkadaşlar forumda kullanılan P.M. yani PRIVATE MESSAGE kısaltması yerine Ö.İ. yani ÖZEL İLETİ kısaltması kullanılsın mı?

quote:

Orjinalden alıntı: gun

Sorun şu ki böyle bir şeyde kısaltma kullanmak için ilk seferde anlaşılır olması gerek ve ne yazık ki anlaşılır olan aralarında yok.

Ö.İ. görünce Öğrenci İşleri geliyor aklıma. K.İ. görünce de bir ismin kısaltılması geliyor kısaltmada mantıklı bir şey bulamadığımızdan dolayı böyle kalması taraftarıyım.

Hadi belki Kişiye Mesaj olabilir ama Kişisel ileti, Özel mesaj, bunlar filan aslında tam anlamı değil o yüzden çevirmedik. Burda kullanılan Private Mesaj

Kişiye has , sadace onun görebileceği mesaj demek hadi bunu Türkçe'leştirinde görelim. Önceki çeviriler çok kötü olduğundan zaten Türkçe yeterince zarar gördü Overclock gibi PM'de dilimize girdi veya girdi sayılır.

Yönetim tarafından verilen cevabın oldukça tutarsız olduğu gözümüze çarpıyor. Yöneticimiz İngilizce olan "PM" (Personal Message)'nin anlaşılır Türkçe olan "Öİ" (Özel İleti) 'nin anlaşılmaz olduğunu savunuyor. :)

Biz biliyoruz ki artık birçok forumda "Özel İleti" veya "Özel Mesaj" kullanılıyor.

DH -  Atatürkçü Düşünce Kulübü

Tüm arkadaşlarımızı yöneticilere "Özel İleti" göndermeye davet ediyorum.

• SİZLER DE LÜTFEN FORUMDA AÇILAN ÖNEMLİ GÖRDÜĞÜNÜZ KONULARA MÜDEHALE EDEBİLMEMİZ İÇİN KONULARIN İÇERİĞİNİ VE ADRESİNİ BURADA BİZLERLE PAYLAŞINIZ

KONUYU AÇAN KİŞİ OLMAM LİDER KONUMUNDA OLDUĞUMU GÖSTERMEZ. HERŞEYE BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 11:46:30 >
  • quote:

quote:

quote:

BURSA NUTKU

Türk Genci, devrimlerin ve cumhuriyetin sahibi ve bekçisidir. Bunların gereğine, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır. Yönetim biçimini ve devrimleri benimsemiştir. Bunları güçsüz düşürecek en küçük ya da en büyük bir kıpırtı ve bir davranış duydu mu, “Bu ülkenin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adalet örgütü vardır” demeyecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla; nesi varsa onunla kendi yapıtını koruyacaktır.

Polis gelecek, asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “Polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, ama hiç bir zaman yalvarmayacaktır. Mahkeme onu yargılayacaktır. Yine düşünecek, “demek adalet örgütünü de düzeltmek, yönetim biçimine göre düzenlemek gerek”

Onu hapse atacaklar. Yasal yollarla karşı çıkışlarda bulunmakla birlikte bana, başbakana ve meclise telgraflar yağdırıp, haksız ve suçsuz olduğu için salıverilmesine çalışılmasını, kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “ben inanç ve kanaatimin gereğini yaptım. Araya girişimde ve eylemimde haklıyım. Eğer buraya haksız olarak gelmişsem, bu haksızlığı ortaya koyan neden ve etkenleri düzeltmek de benim görevimdir.”

İşte benim anladığım Türk Genci ve Türk Gençliği!

Mustafa Kemal ATATÜRK

ARKADAŞLAR LÜTFEN CEVAP VERMEYİN. AMACINA ULAŞAMASIN. BU AÇIK BİR PROVAKASYONDUR. BİZİMLE BİRLİKTE HAREKET EDEN ARKADAŞLARIMIZIN BU TUZAĞA DÜŞMEYECEĞİNE EMİNİM.

BU MESAJ BİZE GÖSTERİYOR Kİ OLUŞUMUMUZUN TEMELLERİ NE KADAR HAKLI NEDENLERE DAYANIYOR

NOT: MESAJ ŞİKAYET EDİLMİŞTİR. SİZLER DE ŞİKAYET EDERSENİZ DAHA HIZLI SONUÇ ALIRIZ

Şikayetimiz haklı bulundu ve "liimr" sahte adlı kullanıcının mesajı silindi. Mesajı şikayet eden ve değerlendiren herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Grameradam -- 21 Eylül 2005, 16:14:54 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.