Şimdi Ara

DH Anime - Manga Öneri Başlığı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.595
Cevap
50
Favori
69.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Higurashi no naku koro ni tarzında anime önerebilecek var mı?Kanlı olmasından ziyade gerilimi hoşuma gitti.Bir de o arkadan gelen ağustos böceği sesi
    Normalde karanlık temalı animeleri severim ama bu animede yeşillik-doğa gayet hoşuma gitti.Bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.
  • merhaba
    bleach , d.gray man gibi içinde akuma tarzı şeyler olan anime arıyorum uzun olursa daha iyi olur ama mümkünse bunlar gibi yarım kalmasın

izlediğim animeler

Naruto
    Bleach
    Fairy Tail
    Death Note
    D.Gray Man

bu tarz animlerde olabilir
  • Full Metal Alchemist izle.Sağlamdır.

@CR7-35
  • quote:

Orijinalden alıntı: jiraiiya

Arkadaşlar içinde zombi olan hayatta kalma ve gizem öğeleri barındıran tavsiye edebileceğiniz bir anime varmı? (Hıghschool of dead i izledim)

Attack of Titan izle.Ağır gerilim içeren psikoloji bozan bi animedir.O animeyi izledikten sonra hayatımın değerini anladım valla
  • quote:

Orijinalden alıntı: uchiha69

Higurashi no naku koro ni tarzında anime önerebilecek var mı?Kanlı olmasından ziyade gerilimi hoşuma gitti.Bir de o arkadan gelen ağustos böceği sesi
    Normalde karanlık temalı animeleri severim ama bu animede yeşillik-doğa gayet hoşuma gitti.Bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz.

Another

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler,uzun süre sonra geri döndüm.Her zamanki gibi shoujo önerisi isteyeceğim.
    2 elemanın 1 kız etrafında onu elde etmek için çalışmaları vb yada 2 eleman 1 kız yine fakat kız 1 elemanı seviyor eleman bunu seviyor fakat diğer eleman kızı seviyor kız elemanı sevmiyor türevleri Aşk çemberleri yani

http://myanimelist.net/animelist/IamJustaMan
  • Bana kadının yaşça erkekten büyük olduğu romantik ya da ona benzer bir şeyler önerebilir misiniz?Onegai Teacher'ı izledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: glamdr1ng

Fate/Zero dan Emiya Kiritsugu , Psycho Pass'ten Kougami gibi karizma karakterli anime önerir misiniz ? Şöyle şekil yürüsün , gözlerini kısıp uzaklara baksın , gerekirse sigarasını yaksın bi ah çeksin dağlar yarılsın O tipte aklıma bi Cowboy Bebop geldi , 2 bölüm izleyip pek ısınamamıştım tekrardan şans mı versem ki

Cowboy Bebop'u açıkçası pek çok yeni izleyici gibi yanlış beklentilerle izleyip yanlış değerlendirmeniz bni üzdü diyebilirim öncelikle, zira Cowboy Bebop kendi türünün tek seridi denebilir ve o kaliteye ulaşabilen bir yapım kanımca hala çıkmış değil. Kesinlikle şans tanıyın derim. Sıkıldınız mı? Sıkıldığınız yerde bırakın, bir 2-3 sene sonra en baştan yeniden izleyin. Sıkıldınız mı, aynısını 2-3 sene sonra tekrar yapın. Er yada geç serinin neden efsane olduğunu görebilirsiniz diye düşünüyorum.

Beklentilerinize uyabilecek yapımlar şunlar:

-Blackjack (10 + 2 bölümlük OVA serisi ve filminden başlayarak izleyin, diğerleri de güzel ama sadece bunları izleyip diğerlerini hiç izlemeseniz de olur, zira konsepti en iyi onlar anlatıyor)
    -Gungrave
    -Hades Project Zeorymer
    -MD Geist ve MD Geist II: Deathforce
    -Armor Hunter Mellowlink serisi ve Armored Trooper Votoms külliyatı (Mellowlink bu evrene harika bir giriş sağlayabilir)
    -Space Pirate Harlock (yapım sırasına göre izleyin diyeceğim ama çok arzu ederseniz bir izleme sırası da verebilirim), Cosmo Warrior Zero ve Queen Emeraldas
    -Golgo 13
    -City Hunter (Tam anlamıyla anti kahraman serisi midir, bilmiyorum ama sonuna dek izleyip kararını sen verirsin)
    -Trigun (Yan karakterlerinden dolayı)
    -Gun X Sword (yan karakterlerinden dolayı)
    -Berserk (Manga'sı her şekilde Anime'den daha fazlasıdır ama Anime'sini izlerseniz en aızndan fikir sahibi olur ve Manga'sını okumak isteyebilirsiniz)

Hazırladıkça yazarım birşeyler daha.

quote:

Orijinalden alıntı: DMUKKS

Bana kadının yaşça erkekten büyük olduğu romantik ya da ona benzer bir şeyler önerebilir misiniz?Onegai Teacher'ı izledim.

O türden bulabileceğin çok seri yok ama Maison Ikkoku tüm beklentilerinni karşılayacaktır diye düşünüyorum onun haricinde RahXephon öncelikli olarak bir Mecha animesi ama slice of life kısımların uzunluğu ve bir noktadan sonra plot'un o noktaya kaçınılmaz şekilde gelmesi sebebiyle dediğiniz kriter için tavsiye edilebilir. Onun dışında aklıma gelen Honey and Clover var sadece.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İzlediğim animeler:

Death Note
    Elfen lied
    Sword art online
    Naruto
    Naruto Shippuuden
    Fairy tail

Death note ve naruto en sevdiklerim.

Kendi tarzımı tanımlayamıyorum sizce ben hangi tür seviyorum? önerebilecekleriniz? :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gözlüklü şirin

İzlediğim animeler:

Death Note
    Elfen lied
    Sword art online
    Naruto
    Naruto Shippuuden
    Fairy tail

Kendi tarzımı tanımlayamıyorum sizce ben hangi tür seviyorum? önerebilecekleriniz? :)

Death Note izliyorsan ya fantastik olaylar ve anti kahramanlı bir seri olduğu için yada içinde akıl oyunları olduğu için sevmişsindir. İlki durumunda tek istikamet Code Geass: Lelouch of the Rebellion serisi gibi görünüyor. İkincisi durumunda ise Blackjack OVA/Movie, Detective Conan ve Kindaichi Shounen no Jikenbo gibi akıl oyunları konseptini rafine şekilde kullanan serileri izlemelisin.

Elfen Lied sevmişsen exploition için izlemişsindir ve muhtemelen bunun için de senaryo yada kurgu beklentini kısmışsın demektir. GANTZ, Deadman Wonderland, Claymore yada Blood C serileri işini görecektir.

Sword Art Online sevdiysen muhtemelen ya popüler olan herşeyi izleme listene alıyorsundur yada MMORPG konseptine açsındır. İlki durumunda Shingeki no Kyojin, ikincisi durumunda Hack Sign ve alakalı diğer tüm yapımlarını, ayrıca Accel World ve Log Horizon'u izle.

Naruto ve Fairy Tail sevdiysen tipik shounen izleyicisisindir. Sana bu türden şunu şunu izle diyemem, zira Anime'ye zaten yeni başladığın belli ve öneri mesajlarının ilkinde de belirtmeye çalıştığım gibi aynı anda sadece bir Shounen izlemek bile zamanını hatırı kalır şekilde yiyecektir. Ama illa bir şey öner dersen pek de uzun olmayan Project ARMS'ı ve akabinde D Gray Man ile Yu Yu Hakusho'yu önerebilirim. Şimdilik shounen izlemeyi önceliğe almamanı önereceğim bunun yerine Anime filmler yada 20 bölüm üstü serilerden en az bir 20-30 yapım izlediğinde sonradan One Piece, Bleach, Toriko ve Dragonball gibi serilere başladığında bunların artısını eksisini daha iyi görebilir, kaçış edebiyatı kavramının ne olduğunu ve bu temaya ihtiyaç duyup duymadığını görebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Akuma_Blade

quote:

İzlediğim animeler:

Death Note
    Elfen lied
    Sword art online
    Naruto
    Naruto Shippuuden
    Fairy tail

Death Note izliyorsan ya fantastik olaylar ve anti kahramanlı bir seri olduğu için yada içinde akıl oyunları olduğu için sevmişsindir. İlki durumunda tek istikamet Code Geass: Lelouch of the Rebellion serisi gibi görünüyor. İkincisi durumunda ise Blackjack OVA/Movie, Detective Conan ve Kindaichi Shounen no Jikenbo gibi akıl oyunları konseptini rafine şekilde kullanan serileri izlemelisin.

Elfen Lied sevmişsen exploition için izlemişsindir ve muhtemelen bunun için de senaryo yada kurgu beklentini kısmışsın demektir. GANTZ, Deadman Wonderland, Claymore yada Blood C serileri işini görecektir.

Sword Art Online sevdiysen muhtemelen ya popüler olan herşeyi izleme listene alıyorsundur yada MMORPG konseptine açsındır. İlki durumunda Shingeki no Kyojin, ikincisi durumunda Hack Sign ve alakalı diğer tüm yapımlarını, ayrıca Accel World ve Log Horizon'u izle.

Naruto ve Fairy Tail sevdiysen tipik shounen izleyicisisindir. Sana bu türden şunu şunu izle diyemem, zira Anime'ye zaten yeni başladığın belli ve öneri mesajlarının ilkinde de belirtmeye çalıştığım gibi aynı anda sadece bir Shounen izlemek bile zamanını hatırı kalır şekilde yiyecektir. Ama illa bir şey öner dersen pek de uzun olmayan Project ARMS'ı ve akabinde D Gray Man ile Yu Yu Hakusho'yu önerebilirim. Şimdilik shounen izlemeyi önceliğe almamanı önereceğim bunun yerine Anime filmler yada 20 bölüm üstü serilerden en az bir 20-30 yapım izlediğinde sonradan One Piece, Bleach, Toriko ve Dragonball gibi serilere başladığında bunların artısını eksisini daha iyi görebilir, kaçış edebiyatı kavramının ne olduğunu ve bu temaya ihtiyaç duyup duymadığını görebilirsin.

Dövseydin daha iyiydi.

• quote:

quote:

İzlediğim animeler:

Death Note
    Elfen lied
    Sword art online
    Naruto
    Naruto Shippuuden
    Fairy tail

Teşekkür ederim dediğin kısa serilere başlıcam sonra shounen :) napıyım seviyorum benim çok hoşuma gidiyor beğenmemenizin sebebi nedir?

• bana içinde fantastik öğeler olan ama aynı zamanda normal dünyada geçen bir anime önerebilirmisiniz(yani içinde özel güçler olsun ama naruto gibi-fairy tail gibi yepyeni bir dünyada geçmesin bildiğin günümüz japonyasında geçsin)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lelouch Vi Britannia

bana içinde fantastik öğeler olan ama aynı zamanda normal dünyada geçen bir anime önerebilirmisiniz(yani içinde özel güçler olsun ama naruto gibi-fairy tail gibi yepyeni bir dünyada geçmesin bildiğin günümüz japonyasında geçsin)

Code Geass ve Akito The Exiled'ı izlediği düşünürsek ve günümüz Japonya'sının yanısıra yakın geleceği de dahil edersek:

Project ARMS
    Gasaraki
    Guilty Crown
    Durarara
    Toaru Majutsu no Index
    Toaru Kagaku no Railgun
    Gatekeepers
    Blood+
    Darker Than Black
    K Project

İlk aklıma gelenler bunlar ama yetmezse ileride hatırlatırsın, sonradan anımsadıklarımı yazarım.

@Lelouch Vi Britannia

quote:

Teşekkür ederim dediğin kısa serilere başlıcam sonra shounen :) napıyım seviyorum benim çok hoşuma gidiyor beğenmemenizin sebebi nedir?

İlla bir sebep istenirse "teknolojiye ve sınırlara dayalı, günümüzde yada gelecekte geçen serileri fantastik evrenlere göre daha bir empati yapılabilir buluşum, takunyayla yere basarak taburlarca askeri yere yıkan, kılıcın kından çıkma rüzgarıyla stratosfer bulutlarını ikiye ayıran yada yellenerek kale suru yıkan karakterlerin olduğu yapımların evren (?) mantığı ve power level'larından pek de hazzetmeyişim yada 100 bölüm üstü seriler sözkonusu olduğunda insanlara gerçek manada ayırdıkları zamanın hakkını veren kurgular bekleyişim" diyebilirim.

• quote:

quote:

bana içinde fantastik öğeler olan ama aynı zamanda normal dünyada geçen bir anime önerebilirmisiniz(yani içinde özel güçler olsun ama naruto gibi-fairy tail gibi yepyeni bir dünyada geçmesin bildiğin günümüz japonyasında geçsin)

Code Geass ve Akito The Exiled'ı izlediği düşünürsek ve günümüz Japonya'sının yanısıra yakın geleceği de dahil edersek:

Project ARMS
    Gasaraki
    Guilty Crown
    Durarara
    Toaru Majutsu no Index
    Toaru Kagaku no Railgun
    Gatekeepers
    Blood+
    Darker Than Black
    K Project

İlk aklıma gelenler bunlar ama yetmezse ileride hatırlatırsın, sonradan anımsadıklarımı yazarım.

@Lelouch Vi Britannia

durarara hariç hiçbirini izlemedim k project çok övülüyodu ondan başlicam sağolun

• quote:

quote:

İlla bir sebep istenirse "teknolojiye ve sınırlara dayalı, günümüzde yada gelecekte geçen serileri fantastik evrenlere göre daha bir empati yapılabilir buluşum, takunyayla yere basarak taburlarca askeri yere yıkan, kılıcın kından çıkma rüzgarıyla stratosfer bulutlarını ikiye ayıran yada yellenerek kale suru yıkan karakterlerin olduğu yapımların evren (?) mantığı ve power level'larından pek de hazzetmeyişim yada 100 bölüm üstü seriler sözkonusu olduğunda insanlara gerçek manada ayırdıkları zamanın hakkını veren kurgular bekleyişim" diyebilirim.
    Pekala saygılar :)
    Ben Narutoyu dediklerinizden daha ötesinde hissederek izliyorum hoşuma gidiyor. Çok seviyorum :)

• quote:

quote:

Project ARMS
    Gasaraki
    Guilty Crown
    Durarara
    Toaru Majutsu no Index
    Toaru Kagaku no Railgun
    Gatekeepers
    Blood+
    Darker Than Black
    K Project

@Lelouch Vi Britannia

quote:

K-Project i bitirdim çok güzeldi müziklerine bayıldım öneri için teşekkür ederim yarın guilty crown a başlayacağım ama sanki diğerleri pek bana göre değil gibi siz sanırım eski serileri seviyorsunuz

• quote:

K-Project i bitirdim çok güzeldi müziklerine bayıldım öneri için teşekkür ederim yarın guilty crown a başlayacağım ama sanki diğerleri pek bana göre değil gibi siz sanırım eski serileri seviyorsunuz

Aslına bakılırsa böyle diyeceğinizi tahmin ettiğim için elimden geldiğince 2000'lerden seçmeye çalışmıştım, (Gasaraki hariç tamamı 2000'lerden) ve eğer 80'lerden yada 90'lardan serileri de öncelikli olarak yazsaydım emin ol, liste en az bir 3-4 katı genişlerdi. Aslında bunu yazmak istemiyorum ama madem konu buraya geldi, yazayım: Kanımca yeni neslin yapım yılı takıntısından artık kendini kurtarması lazım diye düşünüyorum ben. Nice nice güzel film, nice nice güzel seri bu önyargılar yüzünden sırf son 5-10 yılda çıkmadı diye izlenmeden kaderine terkediliyor. (Kaçınız mesela Megazone 23'ü izlemiştir? Bu sadece bir örnek.) Hani işin animasyon boyutunda da değilim, iyi senaryo olsun 70'lerden beri seri izleyebilirim, ki 80'ler serileri çok daha özenilmiş çizimlere, çok daha güzel karakter tiplemelerine sahiptirler bana göre. Tabii kişisel bir görüş benimkisi, sadece insanları önyargılarını sorgulamaya davet etmek niyetim, umarım yanlış anlaşılmamıştır.

• quote:

quote:

Aslına bakılırsa böyle diyeceğinizi tahmin ettiğim için elimden geldiğince 2000'lerden seçmeye çalışmıştım, (Gasaraki hariç tamamı 2000'lerden) ve eğer 80'lerden yada 90'lardan serileri de öncelikli olarak yazsaydım emin ol, liste en az bir 3-4 katı genişlerdi. Aslında bunu yazmak istemiyorum ama madem konu buraya geldi, yazayım: Kanımca yeni neslin yapım yılı takıntısından artık kendini kurtarması lazım diye düşünüyorum ben. Nice nice güzel film, nice nice güzel seri bu önyargılar yüzünden sırf son 5-10 yılda çıkmadı diye izlenmeden kaderine terkediliyor. (Kaçınız mesela Megazone 23'ü izlemiştir? Bu sadece bir örnek.) Hani işin animasyon boyutunda da değilim, iyi senaryo olsun 70'lerden beri seri izleyebilirim, ki 80'ler serileri çok daha özenilmiş çizimlere, çok daha güzel karakter tiplemelerine sahiptirler bana göre. Tabii kişisel bir görüş benimkisi, sadece insanları önyargılarını sorgulamaya davet etmek niyetim, umarım yanlış anlaşılmamıştır.

hocam senaryosu güzel biliyorum ama hepsinin de çizimleri iyi değil ya mesela studio ghibli nin çizimleri çok iyi hikaye desen mükemmel hepsini izledim filmlerinin
    ama bazılarının çizimleri gerçekten çok kötü animeden soğutuyor insanı
    örnek gto hikayesi iyi güzel ama çizimleri çok kötü

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.