Şimdi Ara

DH Anime & Manga Fanart Çizim ve Tasarım Kulübü (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.038
Cevap
31
Favori
147.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benim pek bilgim yoktur çizim konusunda ama teknikkonular haklı bence de çizim çok güzel olmuş.
  • @teknikkonular
    Öncelikle teşekkürler, eğitim olarak 0 diyebiliriz.Sağolsun _-mustapha-_ hocam teknik geliştirecek bi kitap önerisinde bulundu o açığımı gidereceğim yakın zamanda.Bi özeleştiri de yapayım; çizimlere direk karşılaştırmadan bakınca fena durmuyor fakat orjinalleriyle karşılaştırınca orantılamada problemlerin olduğu açıkça ortada. Çizgi değerlerinin de iyi görünmesinin en önemli nedeni görüntüleri tarayıcıdan almam, imkanınız varsa fotoğraf makinesini değilde tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.
    @AlperXp
    Geçen mesajda yazmayı unutmuşum kendi tasarladığın elf karakteri çok güzel olmuş, özellikle renklendirmesini çok beğendim, yaratıcılık üst düzeyde.
    @dombilibili
    Sağolasın hocam teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihawk
    @_-mustapha-_
    tutorial yararlı olmuş hocam bi kaçını çalıştım fakat yaza kadar ekstra bişey yapacak zamanım yok
    sınavdan sonra kitabı alıp başlayacağım kısmet olursa
    @Hagaren
    Fma çizimlerin harika
    @Kuro no Shinigami
    ilk resimdeki Luffy çok iyi 2. resimde güzel fakat Naminin yüzü
    biraz sorunlu olmuş başka bi problem yok
     DH Anime & Manga Fanart Çizim ve Tasarım Kulübü

Bu da benden olsun, yeni çalışmalarım değil hiçbiri, zaten geçen gaza gelip 2-3 çizim yapmıştım onlardan biri
    Bu arada yaş 20

Güzel olmuş ...

• quote:

Bu da benden olsun, yeni çalışmalarım değil hiçbiri, zaten geçen gaza gelip 2-3 çizim yapmıştım onlardan biri
    Bu arada yaş 20

resim süper usop resminide çok beğenmilştm buda çok güzel olmuş normal kalemlemi çiziyorsn bide çzigiler normalde fazla siyah bence daha güzel olmuşta acaba pc atınca parlaklığıyla flnmı oynuyorsn yoksa orijinal halimi resmini

• quote:

Orijinalden alıntı: clanthee

quote:

Bu arada yaş 20

resim süper usop resminide çok beğenmilştm buda çok güzel olmuş normal kalemlemi çiziyorsn bide çzigiler normalde fazla siyah bence daha güzel olmuşta acaba pc atınca parlaklığıyla flnmı oynuyorsn yoksa orijinal halimi resmini

Öncelikle teşekkürler hocam, çizim kalemim faberin 2b kalemi. Tarayıcı resmi fazlasıyla silik taradığı için paint.net programından resmi auto-level yapıyorum. Çizim orjinal haline çok yaklaşıyor; hatta itiraf etmem gerekir ki siyah dengesi biraz değişiyor ve daha keskin ve lacivertimsi bi hal alıyor,bu da çizime daha hoş bir hava katıyor. Fakat derinlikte,çizimin hatlarında veya gölgelendirmelerinde orjinalinden farklılık sözkonusu değil.Resmin silikliğinden şikayet eden arkadaşlara programı şiddetle tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihawk -- 16 Mart 2010; 23:56:08 >

• [Deleted by Admins]
  • GaaRa, neden resim yan ya.

quote:

@teknikkonular
    Öncelikle teşekkürler, eğitim olarak 0 diyebiliriz.Sağolsun _-mustapha-_ hocam teknik geliştirecek bi kitap önerisinde bulundu o açığımı gidereceğim yakın zamanda.Bi özeleştiri de yapayım; çizimlere direk karşılaştırmadan bakınca fena durmuyor fakat orjinalleriyle karşılaştırınca orantılamada problemlerin olduğu açıkça ortada. Çizgi değerlerinin de iyi görünmesinin en önemli nedeni görüntüleri tarayıcıdan almam, imkanınız varsa fotoğraf makinesini değilde tarayıcıyı kullanmanızı tavsiye ederim.

O konuyu dikkat ediyorum, daha öncede yazdım... (26 Şubat'a)
    Grupta senden başka kimse çizgilerin tonlarına kalınlıklarına dikkat etmiyor.

Yanı bu olayın çokta scaner'lar ilgisi yok, bu kadar tevazu gösterme.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknikkonular

GaaRa, neden resim yan ya.

quote:

@teknikkonular

O konuyu dikkat ediyorum, daha öncede yazdım... (26 Şubat'a)
    Grupta senden başka kimse çizgilerin tonlarına kalınlıklarına dikkat etmiyor.

Yanı bu olayın çokta scaner'lar ilgisi yok, bu kadar tevazu gösterme.

Hocam sağolun tekrar fakat gruptaki arkadaşların da hakkını yememek lazım, çünkü çizimi direk tarayıcıdan veya fotoğraf makinesinden alıyorlar ve iki haldede(özellikle fotoğraf makinesinde) görüntünün değerinde düşüş ve siliklik yaşanıyor yani kağıt üstündeki canlı hali gibi olmuyor. Bu da çizimin çok sönük olmasına ve çizgilerin tonlarında kayıplar yaşanmasına(tonların görünmemesine kadar) neden oluyor. Bu yüzden kayıpları en aza indirecek bir program kullanmalarını geçen mesajımdaki gibi tavsiye ederim. Tarayıcıdan aldıkları görüntüyle(fm.sine nazaran) bunu desteklerlerse çizgi ve ton kayıpları en aza indirgenecektir.
    Örnek vermek gerekirse; Kuro no Shinigami arkadaşımızın luffy çizimini ele alalım
    Scannerdan alınmış hali:

Bu da benim kullandığım programdan auto-levellenmiş hali:

Arkadaşın çizimini izin almadan kullandığım için özür diliyorum. Resimde oluşan farklılığı göstermak amacıyla yaptım ama tabiki orjinal haline ne kadar benzemiş veya orjinal halinden ne kadar uzaklaşmış bunu çizimi görmeden söylemem imkansız. Fakat çizimi dijital ortama aktardığınızda benim gibi netliğinden uzaklaştığını düşünüyorsanız bir programla desteklemeniz yararınıza. Ve benim çizimlerimdeki tonun ve çizgilerin kalınlıklarının iyi ve net ve kayıpsız şekilde görünmesinin nedenini tarama işlemini yaptıktan sonra bir programla desteklememe bağlıyorum.

• Yine de ben sana katılmayacağım alttaki resmi alsaydım arkadşın çokta bunlara dikkat etmediği daha berliğin olarak ortaya çıkardı (yine arkadaşın izniyle )

• quote:

Hocam sağolun tekrar fakat gruptaki arkadaşların da hakkını yememek lazım, çünkü çizimi direk tarayıcıdan veya fotoğraf makinesinden alıyorlar ve iki haldede(özellikle fotoğraf makinesinde) görüntünün değerinde düşüş ve siliklik yaşanıyor yani kağıt üstündeki canlı hali gibi olmuyor. Bu da çizimin çok sönük olmasına ve çizgilerin tonlarında kayıplar yaşanmasına(tonların görünmemesine kadar) neden oluyor. Bu yüzden kayıpları en aza indirecek bir program kullanmalarını geçen mesajımdaki gibi tavsiye ederim. Tarayıcıdan aldıkları görüntüyle(fm.sine nazaran) bunu desteklerlerse çizgi ve ton kayıpları en aza indirgenecektir.
    Örnek vermek gerekirse; Kuro no Shinigami arkadaşımızın luffy çizimini ele alalım
    Scannerdan alınmış hali:

Bu da benim kullandığım programdan auto-levellenmiş hali:

Arkadaşın çizimini izin almadan kullandığım için özür diliyorum. Resimde oluşan farklılığı göstermak amacıyla yaptım ama tabiki orjinal haline ne kadar benzemiş veya orjinal halinden ne kadar uzaklaşmış bunu çizimi görmeden söylemem imkansız. Fakat çizimi dijital ortama aktardığınızda benim gibi netliğinden uzaklaştığını düşünüyorsanız bir programla desteklemeniz yararınıza. Ve benim çizimlerimdeki tonun ve çizgilerin kalınlıklarının iyi ve net ve kayıpsız şekilde görünmesinin nedenini tarama işlemini yaptıktan sonra bir programla desteklememe bağlıyorum.

Ben orjinal halini tercih ederim.

• Gerçekten çok fark ediyormuş benim de en büyük sıkıntım tarayıcının kötü taraması photoshopla düzeltmeye çalışıyorum ama photoshop bilgim az olduğundan beceremiyorum veya uğraşmaya üşeniyorum.Bu program iyiymiş nerden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HellBridge

Gerçekten çok fark ediyormuş benim de en büyük sıkıntım tarayıcının kötü taraması photoshopla düzeltmeye çalışıyorum ama photoshop bilgim az olduğundan beceremiyorum veya uğraşmaya üşeniyorum.Bu program iyiymiş nerden bulabilirim?

http://www.getpaint.net/
  • Bende denedim :

Foruma koyduğum ilk resmi denedim ...

ÖNCE :

SONRA :

• @teknikkonular
    peki hocam, fakat eklediğiniz resimde dikkat edersenin neredeyse görünmeyen gölgelendirmeler ortaya çıkmış.Benim çizimlermdede aynı sorun sözkonusu, taratınca gölgeler kayboluyor,çizim çok silik bir hal alıyor. Hatta göstermak amacıyla tarandıktan sonraki ilk halini direk koyayım.

@Hagaren
    Tabi o tercih meselesidir karışamam zaten anlatmak istediğim resmin hangi durumda daha iyi göründüğü değil hangi durumda orjinaline göre kayıpların az olduğuydu. Arkadaşın resminin orjinal halini bilmiyorum fakat sadece referans göstermek amacıyla bi kaç post üzeride olduğu için direk onu örnek gösterdim. Fakat şimdi eklediğim kendi çizimimin tarayıcıdan çıkmış ilk halinin orjinaline göre kayıplarını iyi biliyorum(ne uzun cümle oldu böyle). Onun hakkında yorumunuz varsa konuşabiliriz.
    @HellBridge
    teknikkonular gereken cevabı vermiş, programı indirdiğinizde, üstteki seçeneklerden auto-level yapabilirsiniz(aslında photoshopla karşılaştırılamaz ama kolaya kaçmak gibi oluyor böyle).

• Ben her ne kadar tonları düşük olsa da o bile iyi.

Resminde çizgisel değerlere önem veriyorsun. çizgilerini kalından inceye götürebiliyorsun.
    Nerede kalın nerede ince kullanacağını biliyorsun. Tekdüze çizgilerden kaçınıyorsun..
    Belkide bunun farkında değilsin. Ama gerçekten desenin çok iyi.

• @_-mustapha-_
    iki durumda da harika, hangisi orjinale yakınsa onu kullanın derim
    @teknikkonular
    teşekkürler hocam, sizin gibi işi bilen birisinden böyle bir yorum almak sevindirici.
  • Estagfullah, hoca bu konunun çok üzerinde durduğu için bu kadar çok inat ediyorum.
    Yalnız çizgilerin arasındaki oranlara değil çizginin kendisine de dikkat edin diye.

Desenin iyise resmi tonlamaya bile ihtiyaç duymazsın.
    Güzel bir örnek:
    http://www.resimhocasi.com/konularinagoreresim/DSC09792.JPG

Bu da benim çizdiğim:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknikkonular -- 18 Mart 2010; 7:20:43 >

• [Deleted by Admins]
  • @teknikkonular
    Sayenizde desenin önemini öğrenmiş olduk, çalışmanız da çok başarılı gerçektende.Deseni geliştirmek için yapabileceğimiz bir şey varmıdır yoksa bol bol çizim mi yapmalıyız?
    @GaaRa.
    Çizmin görüntüsünü fotoğraf makinesiyle karanlık ortamda, gece modunda almışsın sanırım.O yüzden mavi renk hakim olmuş görüntüye. Işıklı bir ortamda çekersen ayrıntılar daha güzel belli olur, görüntünün ortasında da parlama sözkonusu.O da giderilir bu şekilde.Çizim için konuşursak orantıyı yakalamışsın,peinin yüzünden ve elinden sızan yağmur suları da kendini hissettirmiş.Tonlamasına da biraz daha dikkat edersen daha güzel olacak.
  • Garaa, bence sende çizgilere dikkat etmelisin, resmin orjinalini bilmiyorum eğer el flu değilse çizgileri saçtaki çizgilerden daha kalın olması gerekir.

Mihawk, öncellikle teşekkürler fakat benim desenim çokta iyi değil araştırma çizgileri ile durumu kurtarıyorum.

Karakem üzerinde 3 ay durduk, kesin olan birşey bol bol çizim işe yarıyor.
    Neden dersen bu süre zarfında ince detayları daha iyi görebiliyorsun, öneğin göz bebeğinin gözde kapladığı alan, kaşın veya dudağın kıvrım hareketi, tonlardaki farklılıklar ve en önemlisi çizgilerin değerini .

Eğer bunları doğru görebilirsen birebir kusursuz çizebilirsin, bu imkansız değil.

Uğraşırsan sana çizmen için bir kaç örnek koyim.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.