Şimdi Ara

DH-Anadolu Üniversitesi Öğrenci Topluluğu (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.105
Cevap
19
Favori
91.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • anadolu üniversitesinde ders saydırma olayı genelde olmuyor, krediler tutmuyor çünkü.

erdenar, bu sene anadoluda mıydın?
  • Ya şu altgeçit nasıl oldu Eskişehir'de olan var mı koysa resmini.
  • hangi altgeçit
  • @DeVastating

Ben 2006 da össye girdiğimde 20 tercih falan kimya yazdım 2-3 tane sağlık memurluğu ve birde ege üniv biyoloji yazmıştım.7 .tercihim olan Afyon kocatepe kimya geldi.Benim rehberlik ve yönlendirmem zayıftı ve o zamanki çocuk aklıyla yazdık işte.Sonradan pişman olup bırakmayı düşündüm ama göze alamadım ailem bitir sonra bişeyler düşünürsün dedi.Neyse 2 yıl okudum alttan ders bırakmadım ve ortalamam 2.63 dü.Kendim eskişehirli olduğum için anadolu ve ogüye başvuruda bulundum.pazartesi günü ogü açıklandı ben 2. sıradan girdim kaydı yaptırdım.Sonra bir hafta geçti ve çarşamba günü anadoludan da çağırdılar kayda gel diye.Eğer gitmemiş olsaydım ogüye, kesin anadoludaydım kaçarı yok hazırlıkta okuyacaktım zaten.Durum böyle.Yani diğer ünivlerden istersen geçebilirsin ama 1. sınıf sonunda bizim ogü 1. öğretime en son 3.40 la almış sonuçlara bakarken gördüm.Eğer benim yaptığım gibi 2. sınıf sonunda geçersen 2,63 le bile girersin örnekte olduğu gibi ama 3. sınıfta baya bi alttan ders kitleyebilirler.Ogüde benim aldığım 4-5 tane ders oldu onlarda kıytırık derslerdi ve geçtim.Anadoluda olsa en az 1 ders ingilizce alma zorunluluğu var mesela.Bu durumda her dönem 1 dersi ingilizce görüyorsun ve bu dersleri alttan alman lazım diğer zkü , kocatepe vs ünivden geçersen.Bunları göze alıyorsan durum budur..

@hashus1099

hocam senin sorduğun sorunun cevabı yukarıdaki paragrafta

• anladım.

dur bakalım, keşke ders çalışsaydım. 2,52 ortalama, biraz daha yüksek tutsaydım çok iyi olurdu.

tabi 32 kredi ders aldım, 7,5 luk ders ff geldi, o da etkiledi biraz, yaz okulunda toplamaya çalışıyorum şimdi. bir de lineer aldım 2den.

2. sınıfta iyi not tutturayım da sonra lazım olur. okulun bursuna da başvuracağım, herkese vermişler bi ben almamışım
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

hangi altgeçit

Ya şu Yunusemre kampüsünün önüne yapılaıyor olan
  • ohoo onun rahat 3 ayı var bence.

çevrede, yol kenarlarına zemin iyileştirmesi yapıyorlar, malum bizim okulun kenarlarındaki kanallar zemini bozmuş.

2 eylül sapağına da yapıyorlar onu. bakalım, bizim okul yolu felç olacak, ama bitince her şey rahat olur. ankara-bursa arasında hiç ışıklara takılmadan eskişehiri geçeceklermiş.
  • @ erdenar, teşekkürler hocam istediğim tüm bilgileri yazmışsın
  • Bankacılık ve Bankacılık ve Finans bölümleri hangi fakültede? Siteye baktım ama göremedim.Ve fakülteyi öğrendikten sonra handi kampüste? Yunus Emre mi 2 Eylül mü? Ve bu bölümün bulunduğu yer nasıl ,ana kampüse yakın mı uzak mı? ya da kimi arkadaşların deyimiyle dağın başında mı? Yurt olanağı nedir?

Ve son sorum Sağlık Kurumları İşletmeciliği ya da Sağlık Yönetimi bölümleri üniversitede mevcut mu eğer mevcutsa hangi fakülte ve kampüs?

Fazla soru sorduğumu biiyorum ama bildiğiniz gibi bu işler hayli zor ve çok iyi karar verilmesi gerekiyor.Şimdiden teşekkür ederim.
  • Arkadaşım bahsettiğin sağlık kurumları işletmeciliği açıköğretim bölümü ve bu bölüm için Eskişehire gelmen gerekmiyor.Kendi memleketinde yalnızca sınavlara girersin.

DH-Anadolu Üniversitesi Öğrenci Topluluğu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Adalet -- 21 Temmuz 2009; 10:50:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdenar

Arkadaşım bahsettiğin sağlık kurumları işletmeciliği açıköğretim bölümü ve bu bölüm için Eskişehire gelmen gerekmiyor.Kendi memleketinde yalnızca sınavlara girersin.

DH-Anadolu Üniversitesi Öğrenci Topluluğu

@erdenar Teşekkür ederim ilgilendiğin için.

hashus1099 bi de sen açıklama yapsan?

• arkadaş yeterince iyi açıklamış

2 eylülde sadece "mühendislikler", "besyo", "hazırlık sınıfları", "sivil havacılık" var.

bankacılık ve finans bölümünü bulamadım, uzaktan eğitim alarak "bankacılık ve sigortacılık" bölümüne girebilirsiniz.

yurt olanağı için herkese söylediklerim geçerli. devlet yurdu olarak sadece yunus emre yurtlarını biliyorum.
  • Teşekkürler
  • rica ederim
  • aha olm cennete düştüm bi sürü anadolu mezunu
    içinizde mutlaka ingilizce iktisat - ingilizce işletme bölümüğnde okuyan birileri vardır değil mi?
  • birsürü anadolu mezunu yok burada, 1 elin parmaklarını zor geçer

ben de mmf'deyim, ama elbet vardır okuyan birisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

aha olm cennete düştüm bi sürü anadolu mezunu
    içinizde mutlaka ingilizce iktisat - ingilizce işletme bölümüğnde okuyan birileri vardır değil mi?

Ben varım ancak geçen sene hazırlık okudum bu sene büt te bir sorun olmazsa 1. sınıfım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetsenkaya

quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn

aha olm cennete düştüm bi sürü anadolu mezunu

Ben varım ancak geçen sene hazırlık okudum bu sene büt te bir sorun olmazsa 1. sınıfım

hacı seni allah gönderdi kaç gündür anadolu da iibf okuyan birini arıyordum bende
    rahat bi şekilde 1. sınıfa geçersin umarım. sorun olmaz inş.

öncelikle girdiğine pişman mısın yoksa memnun musun diye sorayım.
    Sonra eğitim kalitesi hakkında biraz bilgi alayım mümkünse. Eğitimi nasıl yani sen beğeniyor musun.

ilk sene tam olarak hangi dersleri görüyorsunuz. Sadece ingilizce eğitimi mi?
    Öğrencilerde gözlemlediğin nedir. Öğrenciler "ah ulan nerden düştük buraya" modundalar mı yoksa geleceğe umutla bakabiliyorlar mı

Bide yazmamışsın sen işletme mi okuyosun ingilizce mi. Seni anadolu yazmaya sevkeden neydi. Mesela işletmeyse niye işletme iktisatsa niye iktisat yazdın.

Vakit ayırdığın için ve ayıracağın için çok çok teşekkür ederim. Aklıma gelen ilk soruları kısaca sordum. tekrar tşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aragorn -- 21 Temmuz 2009; 13:27:50 >

• Girdiğime pişman değilim kesinlikle okul her açıdan süper.
    Eğitim kalitesi olarak hazırlığı söyleyebilirim ; kalite gayet yüksek bence
    Geleceğe umutla bakmak birazda okuduğun bölümle alakalı
    Ben İngilizce İktisat okuyacağım.Ben sayısalcıyım ortak alandan dolayı bu bölümü tercih ettim.

Başka konulardada yardımcı olabilirim.İstersen msnden de istediğin soruyu sorabilirsin.Yardımcı olabilirsem ne mutlu
  • Merhaba dostlar...Bende İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi hakkında bilgi verebilirim.Sorularınız özenle cevaplanır
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.