Şimdi Ara

DH Alfa Romeo Klübü (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.003
Cevap
41
Favori
221.020
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla kardesım dıreksıyondakı dugmeler soyuluyor bu sıfır alıdıgın alfada 10.000 de baslıyor soyulmaya bu bır sorun ama yapıcak bısı yok buakdar takma kafana.dıgerlerıne bısı demem.o fıyat cok en fazla 25 ederı.suan bıtane var 102.000 de ama gecen gun kullandım cok cok temız arac.bej derı doseme,arabadan tıkırtı cıkmıyor ya.bal kopugu bıde en sevdıgım renk 156 da.ıstersen fıyatı cektırırım.uyarsa sana.yanılmıyorsam 22 veya 21.500 ıstıyor son ama benı kırmazlar indirtmeye calısırım.arac 2004 veya 2005 mdoel yenı kasa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey84x -- 8 Mart 2010; 14:58:16 >
  • Benim de aklımdan o arabaya geçen en fazla 25'ti, senin de aynı fikirde olunca bu fiyatta ısrar ederim. Bu arabaya bir bakayım, olmazsa yeniden görüşelim. Kilometresi fazla imiş dediğin arabanın, tek kriter değil tabi ama, ben alınca bir 10 yıl bineyim, motor yaptırmadan satayım istiyorum. Yılda en fazla 10-15bin yaparım. 50 bindeki bir araba alırsam 150bin 170 bin gibi satarım. Ama 200 bini geçmiş bir arabayı zor satarım, motor yaptırmakla da uğraşamam. O nedenle tereddütteyim. Ama tabii ki senin önerini de düşüneceğim. Ne de olsa sen bir kullanıcısın, önerilerin değerli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi catasthrope -- 8 Mart 2010; 15:51:48 >
  • valla bana sorucaksan sahsı fıkrım 10 yıl degılde 5 yıl bın en fazla sonra model degıstır yenı aksa cıkar 159 un fıyatı ıner 5 yıl sonra 159 daha guzel olur ben cok begendım begenmesem ınan solemem o aracı benım ıcınde kıstas kılometredır ama araba sankı 40 bınde gıbı dıp dırı sen yıne bakın aklında olsun eger ızmırdeysen yardımcı olurum bulmanda.
  • Arkadaşlar forumda gezerken buldum. Belki ilginizi çeker. İnceleyin.

http://forum.donanimhaber.com/m_10134546/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • servıse gıttıgımde hatta 2-3 alfa servısı dolastım hıc bırı sorunsuz varyator gelmedı solentı dendı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ceycey84x

valla bana sorucaksan sahsı fıkrım 10 yıl degılde 5 yıl bın en fazla sonra model degıstır yenı aksa cıkar 159 un fıyatı ıner 5 yıl sonra 159 daha guzel olur ben cok begendım begenmesem ınan solemem o aracı benım ıcınde kıstas kılometredır ama araba sankı 40 bınde gıbı dıp dırı sen yıne bakın aklında olsun eger ızmırdeysen yardımcı olurum bulmanda.

Çok sağol kardeş, acelem yok, biraz daha bekleyeceğim. En son bulduğum alfa çok temizdi ama 27.000 den aşağı inmedi 2006 model. Bir de bilginiz var mı diye sorayım bazı 2004 model alfalarda kadran beyaz değil, ama makyajlı kasa. Ya da ben fotoğraflardan yanlış mı gördüm? Bu modellerin bir farkı mı var?

• Bu Alfa Mühendislerini ne yapmak gerek. Kaç yıllık bir problem halen çözüm getirmiyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: net_katil

Bu Alfa Mühendislerini ne yapmak gerek. Kaç yıllık bir problem halen çözüm getirmiyorlar

bence bızler bunu bılerek alıyoruz buda bı sorun bızım dedımız kendımızı avutmak gülü seven dikenine katlanır...
  • Ne yapalım Ceyhun meret çok güzel. Hayran bırakıyor kendini. Alsan sorun Almadığın zaman daha da büyük sorun. Aşk bile bile tutsaklıktır
  • ya sorun dedıgın aslında 600 lıracık ıscılık harıc :) ben yınede sevıyorum arabamı.ama varyator sorun baslıyorsa araba seslı calsımaya baslıyor sonrada dızel sesı vermeye baslıyor.cekınılmez hale geldımı cozum aramaya baslanıyor zaten
  • Selam arkadaşlar yakıtla ilgili bi sorum var.. 2006 147 sahibiyim, 34binde araç ve yol bilgisayarım 11,3 şeklinde yakıt tüketimi gösteriyor. Sizce bi sorun var mıdır? Yoksa genel olarak ortalama sizde de böyle mi görünüyor?
  • kullanım seklıne baglıdır yakıt oranın sakın kullanırım dıyosan mesela sehır ıcı vıteslerı 2.500 devırde atıyorum ıste 70 sı gecmıyorum genelde dersen fazla.tabıkı 4000 devırde kullanırım basmadan arada duramam dersen normal bır ortalama.bende 147 kullanıyorum sehır ıcı ortalamam 9-10 lıtredır.bazen 10.5 olur...
  • Alfada 2500 devirde vites mi yükseltilir yaw :) viteslerimi 4000 de yükseltiyorum, seyir halinde iken yani vites yükseltmeden giderken genelde 2700 devir civarlarında kullanıyorum aracı, düz yolda gaza bile dokunmadan kalkış yapıyorum, ben Şişlideyim iş yerim Beylikdüzünde, ortalamaya vurursak 80-140 km hızla gidip geliyorum tabi trafik yoksa..

Peki sen 9-10 litreyi nasıl kullanımda görüyorsun_? Kendi deyiminle sakin kullanımda mı görüyorsun bu değeri_?
  • valla ben artık butun araclarımda 2.500-3000 arası degsıtırdıgım ıcın vıteslerı alfada olması farketmıyor.yerı geldımı zaten devırlıde kullanıyorum.motor sagırmı dersen degıl 4.vıteste ya 180 ya 185 vurdum.ekonomık kullanmak ıstyıyosan 4.000 de degıstırme.ben her hızda ortalama yakıt degerlerıne baktım 120-140 arası bıle 2 lıtreye yakın kayıp var hemen hemen...5.vıteste 90-100 yap yakıtın zaten duser.ama sana tabıkı 2.500-3000 de vıtes degıstırmek alfada mantıklı gelmıyorsa yapma bence ama benım gıbı bırcok kısı sıtede bunu uyguluyor.benım degerlerım 70 le gıderken 4.vıtes 90 la gıderkende 5.vıtes te gıtmek ekonomı ıcın.6.8 e akdar ınıyor sehırler arası yolda.mıllet antalyaya lpg ıle ızmırden 170-180 lıraya gıdıyor ben 220 basarsam 250 lıraya gıttım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceycey84x -- 12 Mart 2010; 21:04:55 >
  • Valla haklı da olabilirsin kardeş, ben de senin gibi 2 - 2,5 yıldır 147 kullanıyorum ve ilk aldığımda 3000 deviri geçmiyordum. Sonra bir gün servisteki elemanla tura çıktığımda o söylemişti "ya 3binde vites atılır mı torklu araba bu bas biraz" deyince biraz daha yüksek devirlerde kullanmaya başladım ki gerçekten yüksek devirde kullanınca alfa kullandığımı anladım diyeyim :) 4. viteste 185 görmene şaşırdım, devir ibresini tavan yaptın herhalde, bunu ben de bi deneyeyim :) Bir süre senin yaptığın gibi düşük devirde kullanmayı deneyeyim bakalım yakıtta bir düşüş olacak mı. Buraya yazarım yine..

Bu arada bizim ikinci bakım 40 binde miydi?
  • ne durumda o hızı yaptırdımı anlatayım bır ara arabada benım psıkolojıme uyum sagladı servıstekı arkadas benzın parasını versın madem emınım verır...
  • E iyi ki bi kaza falan geçirmemişsin, en tehlikeli anlar sinirliyken yapılan sürattir, bilirim Gidip bir duvarın içinden geçesi geliyor insanın :)
  • ya otobanda bastım sehır ıcı hız yapmam yapanıda sevmem valla arkadasım dedıgın gıbı adrenalın patlaması dıyelım en ıyısı
  • bide sehır ıcı ımkanın varsa hız sabıtlıycıyı 70e yada 68 e ayarla 4.vıteste gıtmeye calıs zaten yol bılgısayarında degerlerın degıstını goruceksın.
  • Arkadaşlar bugün öğlen saatlerinde Shell'e girdim depoyu fulledim yine. Bi deneme yapayım dedim bende. 2. viteste 7000 devirde 100 km hız'a ulaştı düz yolda. Sizlerden deneyen varmı hiç böyle bişey. Yoksa banamı uçuk geldi bu.

Bu arada en son aldığım LPG'den sonra tekrar ölçüm yaptım. 51 tl almıştı. 225 km yol yaptım.

Ortalama yakıt tüketimi 13 lt gösteriyor. Bende biraz yüksek devirde kullananlardanım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bestahmet -- 13 Mart 2010; 0:46:23 >
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.