Şimdi Ara

DH AKREP BURCUNDA DOĞANLAR (24 Ekim- 22 Kasım)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
2
Favori
12.381
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bende bir Akrebim. Akrepler hakkında kim ne biliyorsa söylesin, yazsın.... Sövmeyelim, Kırıcı, yıkıcı olmadan mümkünse hakaret etmeden işi kotaralım arkadaşlar..

+Kıskançtırlar
    +Kincidirler
    +Sevdiklerini Çok Severler
    +Sevmediklerini Hiç Sevmezler
    +Sınırda Yaşarlar
    +....
    +...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagacity -- 16 Mayıs 2017; 9:23:37 >

• Ben boğa burcuyum. Burçlarla uğraşmayı seviyorum. Akreplerle orta düzey anlaşırım genellikle. Nedense akrep burçları bana değişik geliyor hep. Belli olmuyor iyileri de var kötüleri de. Gözüme çarpan en önemli özellikleri açık sözlü olmaları...
  • Sekse düşkündürler. Hatta ilginç bir bilgi vereyim, tam akrep burcu olanlarda, kasım ayında doğanlar tam akrepdi galiba, kunduracı göğüs kafesi gözükebilir. Hep 1. olmak isterler, çok hırslıdırlar. Hedeflerinden kolay kolay vazgeçmezler. Sevgiyi bile kıskanırlar, en çok ben sevileyim, bana ilgi gösterilsin isterler.
  • Olumlu Özellikleri: Yöneticilik vasıfları güçlü, İradeli,Kuvvetli Sezgi Gücü

Olumsuz Özellikleri: Kıskanç,İhtiraslı, Tutkulu duygular, Kışkırtıcı, Kurnaz,

Akrep Burcunu belirleyen özellikleri tanımlayacak olursak öncelikle güçlü sezgilerden bahsetmemiz gerekecek. Çünkü, su grubunun sabit elemanı olan Akrep tiplerinin diğer suyun elemanı olan Balık ve Yengeçler gibi son derece güçlü sezgileri vardır. Tabii aynı zamanda suyun hassasiyetine de sahip oldukları için oldukça alıngan oldukları söylenebilir. Ancak, diğer su grubu tiplerinden ayrılan özellikleri kendilerine dönük ve duygularını gizlemeyi başardıkları için alınganlıklarını da ortaya koymazlar. Tabii bu durum pek olumlu olmaz. Özellikle de alındıkları kişi için. Çünkü, alındıkları konuyu kafalarının içinde kurar, büyütür, kinlenir ve çoğu zaman bunun hesabını sormayı düşünür. Fakat, hiçbir zaman acele etmez. Uygun zamanı bekler ve asla unutmaz. Çünkü, Akrepler son derece zeki ve hafızaları kuvvetli tiplerdir. Kararlı ve planlı davranma konusunda onlardan daha azimlisini bulamazsınız. Hatta sonucun ne olacağını önceden görse bile... Üstelik bir işin nasıl gelişeceği ve sonuçlanacağı hakkında Akrepler'in kesin ve tutarlı ön görüşleri vardır. Fakat, bir kez sonuçlandırmak için karar verdilerse, sonuç olumsuz gibi gözükse bile çalışmalarını sonuna kadar sürdürür ve olumlu sonuçlar almayı başarırlar. Hem de bir sihirbaz ustalığı ile. Astrolojik açıdan Akrepler üç kategoride incelenir. Akrep tipleri, kertenkele tipleri ve kartal tipleri. Tabii ki, en gelişmiş tipler Kartallar olduğu için onları daima yönetici olarak görürsünüz. Hemen her türlü meslekte başarılı olurlar fakat, meslekleri ne olursa olsun yönetici olmayı başarır ve son derece başarılı, aranan yöneticiler olurlar. Sezgilerini kullanmayı bilir ve ön görüşleriyle isabetli kararlar alırlar. Üstelik yoğun duyguları olduğu halde duygularını kontrol etmeyi başardıkları için altlarında çalışanları yönlendirmeyi ve nasıl çalıştıracaklarını bilirler. Kertenkele tipleri akrep ve kartalların arasında kalmış, grimsi bir tavır içindedir. Kimi zaman çok kontrollü (Aslında buna kontrol denilemez, kendini tutmaktan, kaskatı kesilebilir ve asla ona ulaşamazsınız) kimi zaman ise, planlı ve hesaplı bir tutum içinde bulunur. Ancak, çoğu zaman yoğun duygularının baskısı altında ezilir ve bir türlü potansiyelini ortaya koymayı başaramaz. Tabii bu durumda sivri dilli, karıştırıcı ve alaycı bir tutum içine girer. Son derece zeki ve sezgileri güçlü olduğu için ön görüşleri isabetlidir fakat, bu görüş onun üzerinde duygusal baskı yaratır ve bazı zamanlarda hasta edecek dereceye ulaştırabilir. Kartallar ise, dünya ile bağlantıları daha güçlü ve daha pratik bir tutum içinde bulunurlar. Ancak, genellikle kısa zamanda elde edilecek menfaatlerin peşine düştükleri için çevrelerinin anlayamayacağı davranışlarda bulunmaktan çekinmezler. Fakat, istediklerini elde etme konusunda hiç de kartallardan aşağı kalır bir tarafları yoktur. Fakat, daha kaba seviyede ve çevrelerine fazla aldırış etmeden davranırlar. Davranışlarının sonucu ise, kesindir. Evet, Akrep Burcu tipleri hangi kategoriden olursa olsun, en gelişmişinden en az gelişmişine kadar hepsinin ortak özelligi son derece zeki olmalarıdır. Hangi seviyede ve ne iş yapıyor olurlarsa olsunlar istediklerini elde etme konusunda zodyağın hiçbir burcu onlarla yarışamaz.

• Evet zeki oldukları doğru, geneli zeki. Ama bence zeki burç diye bir şey yok. Çok sivri dilli oluyorlar ya onu hiç sevmiyorum.
  • Burç özellikleri ile insanın kendi kişisel özelliklerini, huylarını, yeteneklerini, alışkanlıklarını birbirine karıştırmamak gerek. Örneğin kıskançlık her insanda vardır. Ama kimi Akrepte kontrol edilemez şekilde açığa çıkarken kimi akrep sınırları içinde muhafaza etmeye çalışabilir.
    +-Yalan Söylemek
    +-Hırsızlık Yapmak
    +-Sürekli Kavga Hır Gür yapmak
    +-vs vs

gibi toplum tarafından hoş karşılanmayan bu tarz eylemleri herhangi bir burca maletmemek gerekir.

soru; Kişilik ile burç özellikleri arasında ki etkileşim kişiliğin gelişmesine ne derece etki eder. ?
  • Akrep Burcu Ünlüleri;

1 Kasım 1924 *-* Süleyman Demirel-Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakan-Cumhurbaşkanı (Ölüm: 17 Haziran 2015)
    29 Ekim 1926 *-* Necmettin Erbakan-Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanı (Ölüm: 27 Şubat 2011)
    6 Kasım 1947 *-* Mesut Yılmaz-Türkiye Cumhuriyeti Eski Başbakanı
    12 Kasım 1947 *-* Muazzez Abacı-Türk Sanat Müziği Sanatçısı
    20 Kasım 1945 *-* Emel Sayın-Türk Sanat Müziği Sanatçısı
    31 Ekim 1973 *-* Arzum Onan-Model Oyuncu
    11 Kasım 1970 *-* Meltem Cumbul-Sinema ve Dizi Oyuncusu
    4 Kasım 1957 *-* Zerrin Özer-Türk Pop Müziği Sanatçısı
    2 Kasım 1941 *-* Metin Akpınar Tiyatro ve Sinema Sanatçısı
    8 Kasım 1935 *-* Alain Delon-Fransız Oyuncu
    17 Kasım 1925 *-* Rock Hudson-ABD li Film ve Televizyon Oyuncusu (Ölüm: 2 Ekim 1985)
    6 Kasım 1970 *-* Ethan Green Hawke ABD li Sinema Oyuncusu, Yönetmen, Senarist
    10 Kasım 1483 *-* Martin Luther-Alman Keşiş, Teolog, Üniversite Profesörü, Protestanlığın Kurucusu (Ölüm: 18 Şubat 1546)
    21 Ekim 1833 *-* Alfred Bernhard Nobel - Kimyager, Mühendis, Dinamitin Mucidi (Ölüm: 10 Aralık 1896)
    2 Kasım 1952 *-* Aziz Yıldırım Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı
    25 Ekim 1881 *-* Pablo Picasso-İspanyol Ressam ve Heykeltraş (Ölüm: 8 Nisan 1973)
    7 Kasım 1867 *-* Marie Curie-Polonya asıllı Fransız Kimyager Radyumun kaşifi, hem Nobel Fizik hem de Nobel Kimya ödülü sahibi (Ölüm: 4 Temmuz 1934)
    19 Kasım 1917 *-* Indira Gandhi - Hindistan Eski Başbakanı (Ölüm: 31 Ekim 1984 )
    11 Kasım 1821 *-* Fyodor Mihayloviç Dostoyevski - Rus Roman Yazarı (Ölüm: 9 Şubat 1881)
    7 Kasım 1879 *-* Lev Davidoviç Bronşteyn (Troçki) -Bolşevik Siyasetçi, Devrimci, Marksist Teorisyen (Ölüm: 21 Ağustos 1940)
    7 Kasım 1913 *-* Albert Camus-Fransız Yazar, Nobel Edebiyat Ödülü Sahibi Filozof (Ölüm: 4 Ocak 1960)
    21 Kasım 1694 *-* François Marie Arouet (Voltaire) - Fransız Yazar, Filozof (Ölüm: 30 Mayıs 1778)
    11 Kasım 1929 *-* Altan Erbulak Karikatürist, Oyuncu, Şovmen ve Gazeteci (Ölüm 2 Mayıs 1988)
    27 Ekim 1858 *-* Theodore Roosevelt- ABD 26. Devlet Başkanı (Ölüm: 6 Ocak 1919)
    28 Ekim 1955 *-* William Henry "Bill" Gates III Microsoft Kurucularından ve Başkanı
    2 Kasım 1913 *-* Burt Lancaster ABD li Sinema Oyuncusu Oscar Ödüllü (Ölümü 20 Ekim 1994)
    11 Kasım 1944 *-* Kemal Sunal Sinema ve Tiyatro Oyuncusu (Ölüm 3 Temmuz 2000)
    2 Kasım 1844 *-* V Mehmet (Sultan Reşad) 35. Osmanlı Padişahı (Ölümü 3 Temmuz 1918)
    7 Kasım 1971 *-* Kazım Koyuncu Karadenizli Laz Rock Şarkıcısı (Ölüm 25 Haziran 2005)
    3 Kasım 1945 *-* Gerd Müller Alman Futbolcu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagacity -- 16 Mayıs 2017; 9:27:5 >

• Ben de akrebim. idare ediyoruz.
  • ugurlu rakamın nedir diye sordukların da genelde 7 rakamını tercih ederim. renk olarak ise yeşil
  • Hz Huhammed ile Atatürk bence değiller. Hz Muhammed 20 Nisan'da doğmuş. Atatürk'ün ki ise belirsiz.
  • Tesekkurler. listeden sildim doğru kaynak yok hakikaten.
  • bkz. ben...
    kıskancız,kinciyiz,kuşkucuyuz,zekiyiz,sehse düşkünüz ve bir işi yaparken asla vazgeçmeyiz...
  • 5 kasım yani akrep oluyorum. kıskançlık ve hırs olmak üzere pek çok özelliğini taşıdığım söylenir.
  • Bende 11 Kasım.
    Gizli kimsenin bilmediği işler akreplerin merakını cezbeder. 6-7-8 vs hisleri diğer burçlardan olağanüstü yüksektir. Buyüzden ki galiba DH deki bütün akrepler bulur bu başlığı bir şekilde. Belki burada ki akreplerle bu hisleri kullanıp ortak calısmalar bile yapabiliriz. bazı olayların mevzuların hakkında hislerimizi paylaşabiliriz. Belki Scorpion Community bile oluşturabiliriz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sagacity -- 25 Mart 2011; 11:30:06 >
  • Bill Gates'in doğum gününde 28 Ekim yazıyor. O zaman onun da akrep olması lazım. Hadi iyisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeLancoliq MeLody
    10 kasım takıntılı, kıskanç, çekici

Aynen kardeş. Ben de 10 kasım.
  • Ben de 10 kasım.seviyorum burcumu
  • 16 kasim.bnde seviyorum burcumu..kova fln olmaktansa akrep isim olarak bile daha iyi yani:) bicok ozelligini tasidigim soylenir..
  • bende 17 kasımlıyım
  • 23 kasım. 5 saat ile yırttım akrepten
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.