Şimdi Ara

DH Ahalisi Evet mi diyor, Hayır mı ? En büyük anket... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
11
Favori
29.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Ahalisi Evet mi diyor, Hayır mı ? En büyük anket...

(En Son Oy Tarihi: 5.3.2024)
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nükerbüker

quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Kvnç

quote:

Orijinalden alıntı: Nükerbüker

1000 oyum olsa 1000 oyumuda evet olarak verirdim ümmet lideri dünya fatihi başbuğ büyük savaşçı mareşal komutan büyük adam gönüllerin fatihi uzun uzun adam rte <3<3<3<3

ulan nuktübüktü sen de mi

kpssye girdim hocam

• Cidden senin dediğin gibi daha güçlü bir türkiye gelse bizimde oyumuz feda ama ne alaka güçlü türkiyeyle. Koltukta oturan kişi daha güçlü olacak , türkiye değil !!!

• Nükerbüker kullanıcısına yanıt

• Arkadaşlar bu iş parti işi değil. Bir partinin sempatizani olabilirsiniz ama bu bizim nasil yonetilecegimizle alakali bir konu. Size su deyin bu deyin diyemem ama canakkalede sehit olan 100 binleri dusunun, sari kamista donarak sehit olan sehitleri dusunun, torunlarinizi dusunun. Ondan sonra karar verin.

• asiruhh1903 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten gördüğüm evetcilerin oyu su şekilde;

1- tamamen kişiye bağli ona verelimde ne olursa olsun diye ne olduğunu bilmeyen kesim

2- hdp hayir diyorsa evet dogrudur cular :)

3- mhp destek verdi basbuğ'muzu takip edelim dogrudur cular,

4- Rant sağlayanlar

5- cumhuriyeti gercekten bitirip herseyin kontrolünün bir adama bagli kalmasini islami yogun yasamak isteyen kesim

6- Guclu bir Turkiye isteyenler [ efendim nededin :) ]

diye dusunuyorum hocam..Yanlisim eksiğim varsa hepberaber tartisalim.

Cogu maddeler nelerdir neyi degistiricez neye evet diycez pek bir bilgisinin olmadigini düşünüyorum..

• lokooo kullanıcısına yanıt
    Vallahi çok güzel özetlediniz helal olsun tam olarak böyle Benim anlamadığım kesim hdp hayır diyorsa evetciler hüdaparda evet diyor onlar da cihatçı,hizbullahçı terör örgütünü destekliyorlar herkesin neye evet neye hayır dediğini bilmesi gerekiyor bence ama maalesef bir kitle hiç araştırmıyor ve geleceği düşünüyor erdoğan sevgileri gözlerini kör etmiş resmen seviyorlar olabilirsin de sorgusuz sualsiz biat etmek bilmiyorum ne diyim..
  • Güçler ayrılığı ilkesi bizim ülke için geçerli bir yönetim biçimi olmadı hiç. Her güç kendi istediği şekilde kullanıyor gücünü bu yüzden hep çatışıyor.
    O nedenle ne mevcut sistem işler, ne de gelecek sistem. (Gelecek sistem meclis ve başkan bir birini fes edebilir)

Mevcut sistemde sorun olmasaydı Türkiye Atatürkün vefatından bu yana sorun yaşıyor olmazdı. (Bknz. Amerika Atatürk için Diktatör kelimesini kullanmıştır hep)

Atatürk gibi tüm gücü elinde bulunduran ve ülkeyi ileriye taşıyacak, her zaman ülkenin milli beraberliğine sahip çıkabilecek bir önder gerekir.

Güçler ayrılığı bu toplum için asla yönetilebilir bir sistem değil.

Bu benim şahsi görüşüm.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sonuna Kadar HAYIR !
  • Theologist kullanıcısına yanıt
    Hocam dedikleriniz dogru olabilir amerikanin bircok yerindede Atatürkün heykeli parki vs vardir hatta en prestijli dergisinde yuzyilin adamida secilmisti yaniliyormuyum.

Dediklerinizle dusunursek mevcut sistem de ne olursa olsun daha adilmi olunur yoksa 1 kisinin eline birakilmasimi ?

Farkindaysak mevcut tv kanallari gazeteci vs gorede Tr'deki zamlar dolarin artmasi vs pek yansitilmiyor tartisilmiyor özalin son konusmasini vermisti gecen kanalin biri özet bence odur.

Ayrica herseyin farkinda eğitim seviyesi cok yuksek malesef bir halka sahip degiliz yanlismiyim.

• tahminimi yazıyorum %58 EVET %42 HAYIR

• quote:

Orijinalden alıntı: lokooo

Hocam dedikleriniz dogru olabilir amerikanin bircok yerindede Atatürkün heykeli parki vs vardir hatta en prestijli dergisinde yuzyilin adamida secilmisti yaniliyormuyum.

Dediklerinizle dusunursek mevcut sistem de ne olursa olsun daha adilmi olunur yoksa 1 kisinin eline birakilmasimi ?

Farkindaysak mevcut tv kanallari gazeteci vs gorede Tr'deki zamlar dolarin artmasi vs pek yansitilmiyor tartisilmiyor özalin son konusmasini vermisti gecen kanalin biri özet bence odur.

Ayrica herseyin farkinda eğitim seviyesi cok yuksek malesef bir halka sahip degiliz yanlismiyim.

Şunu görmüşsünüzdür ama yine de bir göz atın.

Atatürk'ü bir diktatör olarak tanımlıyorlar.

Türkiye de mevcut sistem çatışma yaratıyor sürekli.

Sebebi; kimse başkasının düşüncesine, gücüne saygı duymuyor.

Her zaman tartışmalar, silahlar ve çatışma ile sonuçlanıyor maalesef, çünkü medeni bir anlayışımız yok.

Çözüm? Medeni ve ilerici bir lider (Diktatör) Atatürk gibi.

Ancak öyle ilerlerleme mümkün.

Aksi halde çatışıp bir birimizi yeriz sadece.

Ancak bu şekilde yüz yılın ülkesi ve adamı çıkartabiliriz bu toplumdan.

Tüm güç adil, ilerici, milli, bilime ve araştırmaya önem veren, güçlü birine verilmeli... Bir köyde iki muhtar bir şehirde iki vali bir ülkede iki başkan olmaz. Bu tarihe de aykırı geleceğe de doğaya da... Sürüleri 'Bir' ler yönetir. Toplum da bir sürü olarak hareket eder.

Atatürk gibi iyi bir lidere ihtiyacımız olmadığını kim iddia edebilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Theologist -- 29 Ocak 2017; 18:38:9 >

• Theologist kullanıcısına yanıt
    Hocam tek bir soru sizce bu suanki mevcut yonetimle mumkunmu ?

• lokooo kullanıcısına yanıt
    Değil.

Sistem değişmeli.

Bu sistem devam ederse daha çok 70 yıllarımız heba olacak.

Bir LİDER gerek.

Atatürk gibi...

Türk milletinin menfaatlerini her şeyden üstün görecek...

Bilime, teknolojiye ileriye götürecek...

Zeki, ilerici, adil, milli, güçlü, bilgili....

Ekmek için Ekmeleddin, Bahçeli veya Kılıçdaroğlu gibi lider(!)'ler ile şu an başkan olacak Erdoğan'ın karşısına çıkmak mümkün değil.

Türk milleti zekidir, çalışkandır. Emin olun şimdiki yönetimden daha iyi bir yönetim gelse bunu alaşağı eder.

O nedenle elimizde başka bir gemi olmadan içinde bulunduğumuz gemiyi delmek delilik olur. Boğuluruz zaten yavaş yavaş boğulurken bunu hızlandırırız.

Çare? Lider çıkarmak.

Atatürk gibi birinin gelmesi imkansız değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam cevabimi aldim tesekkurler.

• Babama bile bu kadar yetkiyi vermem

• Anket sonucu ezici hayır çıkarsa donanımhaber.com un üç gün sonra yurtiçi erişiminin kesilme ihtimalinin bile olması geldiğimiz acınası noktayı imgeliyor.
    Böyle bir ihtimale kimse yok canım kesinlikle olmaz diyebiliyormuyuz. HAYIR.
  • DH'de %71 hayır çıktıysa kesin başkanlık geliyor demektir HAYIR!
  • kazoo_44 K kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle tüm yazdıklarınızı okudum ve size diyorumki sizde yazdiklarinizi lutfen bir daha okuyun anlamaya calisin.

Birde lutfen kendinizi biraz daha gelistirin,saygılar..

• kazoo_44 K kullanıcısına yanıt
    Ileri gorusluyuz çünkü Suriye politikası, çözüm süreci, 210 refrandumu, FETÖ bunların hepsine yanılan biz olmadik. Siz oldunuz.

Yazdığın metinde anayasayla ilgili hicbir sey yok, sadece karşı tarafa kininden dolayi EVET verecegini söylemişsin. Nolur biraz daha sorgula, düşün ve bu maddelerin ulkenin gelecegi icin hayırlı olmadığını gör.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.