Şimdi Ara

DH Ahalisi Evet mi diyor, Hayır mı ? En büyük anket... (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
451
Cevap
11
Favori
29.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
29 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki

DH Ahalisi Evet mi diyor, Hayır mı ? En büyük anket...

(En Son Oy Tarihi: 5.3.2024)
Giriş
  • Kendinizi kandırmayı bırakın. İstediğiniz kadar ağzını yorun. Sandıktan ne çıkacağını herkes biliyor. Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jlozde

Hiç bu kadar oy verileceğini tahmin etmemiştim, 1000i geçmişiz.

Bu anket tek ve resmi dh anketi olarak referandum tarihine kadar kalır umarım.
  • Evet derseniz demokrasiyi(halkin yönetimi anlamina gelir) satmış olursunuz deniyor.Yani evet dersem hersey bir kiside toplaniyormuş sanki böyle hic halkla baglantili olmayan birine devrediyormuşuz algısı oluşturulmuş.

Mevcut sistemde ülkeyi kim yönetiyor?Parlamento yani meclis.Peki böyle mi?Hayır meclis mi yönetiyor arkadaşlar ülkeyi seçilen çoğunluğu sağlayan parti kimse o yönetmiyor mu?Bizim ülkemizde siz muhalefetin bir tane iktidarın tasarısına veya iktidarın bir tane muhalefetin kanun teklifine el kaldırdığını görüyor musunuz?Hayır çünkü bizde o dediğiniz demokrasi kültürü yerleşmemiş.Bizimki yaptiysa hersey dogrudur,bizimkiler onay vermiyorsa yanlistir kesinlikle algısı var degil mi?Yetkinin kimde olduğunun ha parlamentoda ha "başkan"da olmasinin inanin hicbir onemi yok .Evvela bizim kafa yapımızın değişmesi lazım.

Oyumun rengine gelince...EVET diyeceğim ,hayir desem ve mevcut sistem devam etse ne olacak?Ülkemizin zor günlerden geçtiğini biliyoruz.Fetö,pyd,pkk,işid ve dışardan müdahale eden tomar devlet.Ortaköy saldırganının dış bağlantılarijin tespiti icin bakan Suleyman Soylu hemen yakalamadik ve faydlai da oldu disardan 2 istihbarat biriminin yardimlarini çözdük demedi mi?Durmadan bombalar patliyor arkadaşlar bu hosunuza gidiyor mu,dolar 3.90.Ben ülkemizin durumunu kıyaslamak gibi olmasın ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'e Başkomutanlık yetkisi verilmesine benzetiyorum.Aynı değil ama çok benzer.Benim evet derken tek endişem bu sistemi kaldıracak lider ruhlu kişiler bulmak cok zor.Recep Tayyip Erdoğan siyasi ve yönetsel açıdan çok güçlü birisi sistemi rahat şekilde yürütebilir.Ama bakıyorum o öldüğünde,emekli oldugunda bisey oldugunda onun yerine gecebilecek güçlü bir lider yok.Darbe oluyor adamın tek lafı halki meydanlara dökmeye yetiyor.Ama bunu da teraziye koydugumda yine de ülkemin icinde bulundugu durum acisindan Evet oyu daha agir basiyor.Lider bulunmazsa rejim tekrar degisir parlamenter olur baskan yetkileri azaltilir cozum bulunur,ama şu şartlarda EVET

• quote:

Orijinalden alıntı: Sekai

Güçlü Türkiye için evet derseniz bende derim ki şimdi güçsüz müyüz? Bu itiraf mıdır? Hani Türkiye çok güçlenmişti hani batı bizi kıskanıyor önümüzü kapamaya çalışıyordu.
    Sizin yerinizde olsam "Daha güçlü Türkiye için evet" diye slogan yapardım. Ama onu bile becerememişsiniz.

Oyum tabi ki Hayır olacaktır.

• Okuyorum,okuduğun şey sana batıyorken bana yanlış gelmiyor, bu sistemin doğru olacağını düşünüyorum ama sen işte hala diktatörlük geliyor yok bilmem ne,şuanda adama diktatör diyorsunuz.Şimdi değildi o zaman mı olmuş olcak.Allah iyiliğinizi versin muhalefet zihniyetliler sizi.Anca taş atarsınız taş
    @Zyxel1147 boşver kardeşim bunlar anlatsanda anlamazlar bir anlamada yüklemezler,yükleyemezler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HedoTurkoglu -- 29 Ocak 2017; 13:13:16 >
  • Dis mihraplar evet cikacagini dusunurek ekonomik yonden saldiracaklardir insallah oyle birsey olmaz ama oladabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadiraydn

Kendinizi kandırmayı bırakın. İstediğiniz kadar ağzını yorun. Sandıktan ne çıkacağını herkes biliyor. Ne yapsalar boş göklerden gelen bir karar vardır.

Ayet mi indi, nereden biliyorsun
    Göklerden gelen karar varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 29 Ocak 2017; 13:26:8 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aytan01

Dis mihraplar evet cikacagini dusunurek ekonomik yonden saldiracaklardir insallah oyle birsey olmaz ama oladabilir

Dis mihrak, mihrap degil

Cidden dis guclerin oyunlarına inaniyor musunuz?

Ben size ekonomin batma sebebini söyleyeyim

-Amerika dunyaya dolar pompalarken bizim bu parayi zamaninda uretim yani fabrika yerine betona gommemiz. Bknz:Güney Kore

-Ulkemizde egitimin çökmesi, bknz: PISA sonuçları

-Terör ve buna bagli turizmin bitmesi

-Başkanlık referandumu sonucu olusan siyasi belirsizlik ve OHAL

-Laiklik, akilcilik, bilimin bitmesi, her yere IHL acilmasi

-Tarim ve hayvanciligin bitmesi

-Ulkeye 5 milyon ne idugu belirsiz, potansiyel terorist, hirsiz, tecavuzcu alinmasi ve bunlarin bize yuk olmasi. -Hazineden 100 milyar TL harcanmasi

• Argumanlari arasında darbe anayasasi değişecek diyenleredir bu lafim. Seçim barajini ve yök'ü neden kaldirmiyorlar eğer darbe anayasasini istemiyorlarsa? İslerine gelen kisimlari degistiriyorlar. 2010'da da ayni seyi yaptılar. Secim barajini indirseler iktidar olamayacaklarini kendileri de biliyor. İsine geldiginde darbe anayasasini degistiriyoruz... birakin. 2010'da oyum hayirdi, şimdi de hayir olacak. Ülkenin hayrina olacak...

• NeroWin kullanıcısına yanıt
    Liberallik ile ülkeyi satmak farklı şeyler. Nesillerdir profesör olan bir ailedenim, ailecek gördük ki AKP torpille boş adamları atadı, nitelikli adamları işten çıkardı. Zengin araplara toprak sattı. Tübitak AKP kolu gibi birşey oldu. Milletvekili abisi olan herkesden(kıdemli profesörler hariç) güçlü oldu. Ki şimdi tam yetki verilmek isteniyor böyle şeylere. Laiklik tamamen kaldırılmak isteniyor(Şu an Hatay'dayım adamlar din ayrımı ne bilmiyor, Arap ama ne mutlu Türk'üm diyene diyor. Dedim şeriat isteyen birkaç vekil var Sünniler bile öyle şey olmaz lan dedi. Hatay'da fakirler bile farkına vardı Sadullah olayından çok şükür, 2 milyon hayır gelecek.)

• Mevcut hükümet karşıtlarinin en büyük sorunu seçimlerin internet ortaminda kazanildigini zannetmesi.

• HedoTurkoglu kullanıcısına yanıt
    Anayasa değişmesin diyen yok zaten chp de açıkladı değiştirilebilir dedi ama akp maddeleri kabul etmedi işlerine gelmediği için bu arada darbecilerin getirdiği anayasa dediğin adama yüzde 90 oy çıkmıştı zamanında hatırlatayım :)
  • Bu forumdan evet çıkmaz!!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşçi ve emekçi düşmanı olan bu hükümete 720 bin taşeron ve ailesiyle hayır.

• Arkadaşlar şu anda nasıl oy vereceğim hakkında kararsızlığımı korumaktayım. Ancak Pkk'lı it başlarının hayır oyu altında fikir belirtmesi benim kafamda soru işaretleri oluşturuyor. Bir taraftanda zaten güçler birliğini gayri resmi olarak sağlamış olan AKP nin ekmeğine bal sürmek var? Bunu nasıl yorumlamak lazım?

• quote:

Orijinalden alıntı: brokengineer

Arkadaşlar şu anda nasıl oy vereceğim hakkında kararsızlığımı korumaktayım. Ancak Pkk'lı it başlarının hayır oyu altında fikir belirtmesi benim kafamda soru işaretleri oluşturuyor. Bir taraftanda zaten güçler birliğini gayri resmi olarak sağlamış olan AKP nin ekmeğine bal sürmek var? Bunu nasıl yorumlamak lazım?

Bu konu yardimci olabilir. Bakin aslinda PKKnin isine gelir mi gelmez mi?

https://forum.donanimhaber.com/cumhurbaskani-tek-basina-ozerk-bolge-ilan-edebilir-mhp-li-umit-ozdag-acikladi--123610513#123621505

• Yani hdp de pkk'da rol yapıyorlar. Evet oyu ile doğu özerklik kisvesi altında elden gidecek mi demeliyiz?

• quote:

Yani hdp de pkk'da rol yapıyorlar. Evet oyu ile doğu özerklik kisvesi altında elden gidecek mi demeliyiz?

Ben oyle düşünüyorum, bakin siz bile HDP HAYIR dedi diye EVETe gelmissiniz. Sizce Ümit Özdagin fikri sacma mi? Neden oynansin bu yasayla?

• quote:

Yani hdp de pkk'da rol yapıyorlar. Evet oyu ile doğu özerklik kisvesi altında elden gidecek mi demeliyiz?

Bir de Aponun baskanlik sistemini destekliyorum, Yalcin Akdoganin " Apo da baskanlik sistemini destekliyor. " ve RTEnin "Ben 2023te basbakan olsam eyalet sistemini düşünürdüm." sözünü unutmamak lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9D2914531 -- 29 Ocak 2017; 14:10:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KacaKTV

Bu forumdan evet çıkmaz!!

Cumhurbaskanlığı seçimlerinde de %70 eklemelettinoglu çıkmıştı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.