Şimdi Ara

DH Adana Grubu!!! [168 KİŞİ] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
445
Cevap
3
Favori
29.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kimsenin geleceği yok gibi..altı üstü bi buluşup birşeyler içip muhabbet edecez ama herkez kaçıyor !
  • adana tanıtımı...
    1)adana ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir.
    2)adana kebap bu şehirde doğmuş ve adını tüm dünyaya duyurmuştur.
    3)adanada oldukça büyük bir baraj gölü mevcuttur ve her gören adanada deniz varmıydı diye sorar.
    4)adananın toplu taşıma imkanları oldukça iyidir sorun yaşatmaz.
    5)066 numaralı turuncu otobüslere bindiğinizde güzel bir adana turu atabilirsiniz.
    6)kentkartınız yoksa başınız bozuk paralar ve fazladan verilen ücretlerle derde girer.
    7)adanada duraklara adını vermiş mekanlar vardır örneğin kız bakkal ve duygu kafe.
    8)adanalıların tamamı kız bakkalın neresi olduğunu bilir ama duygu kafenin neresi oluğunu %50'si bilmez.
    9)gençliğin takılma mekanları gazipaşa,mavibulvar,atatürk caddesi gibi mekanlardır.
    10)adanalılar çarşı dediğimiz yere gitmekten fazla hoşlanmaz çünki hem araç kalabalığı hemde daracık kaldırımlarda yürüyen insan sürüsü arbede ve kargaşaya sebebiyet verir.
    11)çarşıda sivil araç ve insandan çok otobüs ve minibüs vardır bu yüzdendir ki yazları çarşıda sıcaklık çok rahat bir şekilde 50 dereceyi bulur.
    12)çukurova üniversitesi gerek kampüs gerekse eğitim açısından türkiyenin 2 numaralı üniversitesidir öğrenciler için kral ortamlar vardır (son durak kafe,karadeniz kafe).
    13)karın doyurmak gayet ucuzdur.adana kebap için orta halli lokantaları seçin bence çünkü daha lezzetli yapıyorlar,döner için virgo ve gökçeliden şaşmayın,alternatif istiyorsanız adanın her yerinde amipvari bir vaziyette türemiş olan kardeşler unlu mamüllerinden yararlanabilirsiniz ama benden size tavsiye en ucuz ve doyurucu olan simit ve şalgamdır.
    14)adana insanların düşündüğü gibi sıradan bir anadolu kenti değil sokaklarında bmwlerin cirit attığı ve zibil gibi villa ve rezidans inşaatına maruz kalan bir kenttir.
    15)adananın özelliklede set üstünden bakıldığında manhattanı andıran bir görüntüsü vardır gün batımında şahane bir manzarası vardır.
    16)ama adana tezatlıklara sahne olan bir kenttir otobandan gelirken sağ tarafın şahane ve oldukça gelişmiş bir manzarası vardır ama sol taraf derme çatmadır.
    17)adana büyük futbol rekabetine sahne olur diğer kentlerdeki gibi az seyircili maçlar adanada olmaz özelliklede ezeli bir adana demir spor-mersin idman yurdu rekabeti vardır ki kan gövdeyi götürür.
    18)tarım ve sanayiinin bir arada olduğu kentlerden biridir gerçi sabancının yatırımlarını çekmesiyle beraber ünvanını bursaya kaptırdı ama olsun.
    19)insanların güzel bir hafta sonu için göl kıyısına piknik yapmaya gittikleri şehir.
    20)yorumsuz...
     DH Adana Grubu!!! [168 KİŞİ]

• Beyler bu superonline fiber optik Türkiye'mizin önemli şehirlerinde var. Kocaeli'ne gitmiş en son. Biz mail atsak Adana grubu olarak; burayada getirseler çok iyi olur grup olarak ilk çalışmamızın bu olmasını öneriyorum.

Fiyat çok iyi 10mpbs 49lira 12 ay sözleşmesi var.www.superonline.net
  • Merhaba arkadaşlar büyük ihtimalle gelecek sene adana'ya taşınacağım haliyle kafamda bazı sorular var:

1-Adana nasıldır yaşanır mı sıkıntı çeker miyim?
    2-Gelecek sene lise3 olacağım şuan Türkiye çapında dereceleri olan bir anadolu lisesinde okuyorum(Kayseri Nuh mehmet küçükçalık anadolu lisesi) Adana'da hangi lise nasıldır nereyi tavsiye edersiniz hocaları falan nasıldır gelecek sene büyük ihtimalle eşit ağırlık olacağım.
    3-Hangi dershane nasıldır?

Şimdilik bunlar var aklımda cevaplarsanız çok minnettar kalırım şimdiden sağolun.
  • Arkadaşlar bir cevap verseniz sorularıma?
  • @Buroc.k

1)Hiç bi sıkıntı çekmezsin.Hatta Kayseriden geliyorsan geri gitmek istemezsin.
    2)Okudugun okula eş deger okul hangisi bilmiorm ama Kurttepe Anadolu Lisesi(adana Anadolu Lisesi olarakta geçer) ve son yıllarda Piri Reis Anadolu Lisesi(Bu hem puan olarak atılım yaptı hemde şahsi olarak begendigim bir okul) iyi anadolu liseleri arasında.
    3)Dershaneler hakkında fazla bir bilgim yok fakat en cok tutulanlar arasında Final,Ekstrem ve Doruk dershaneleri gelir.Universite okuyorum Adana'da.Burda tanıdıgım Adanalı arkadaşlardan bildigim kadarıyla; Finale verilen para havaparası.O yuzden Doruk ve Ekstrem başarılı sayılabilir.Bunun dısında merak ettiklerin olursa pm'den ulaşırsan yardımcı olabilirim.

Bu arada benide eklerseniz sevinirim.Mekan Cukurova
  • quote:

Orijinalden alıntı: sssxxx04

@Buroc.k

2)Okudugun okula eş deger okul hangisi bilmiorm ama Kurttepe Anadolu Lisesi(adana Anadolu Lisesi olarakta geçer) ve son yıllarda Piri Reis Anadolu Lisesi(Bu hem puan olarak atılım yaptı hemde şahsi olarak begendigim bir okul) iyi anadolu liseleri arasında.
    3)Dershaneler hakkında fazla bir bilgim yok fakat en cok tutulanlar arasında Final,Ekstrem ve Doruk dershaneleri gelir.Universite okuyorum Adana'da.Burda tanıdıgım Adanalı arkadaşlardan bildigim kadarıyla; Finale verilen para havaparası.O yuzden Doruk ve Ekstrem başarılı sayılabilir.Bunun dısında merak ettiklerin olursa pm'den ulaşırsan yardımcı olabilirim.

Bildiğim kadarıyla Kayseri'de pek gece hayatı yokmuş. Burada belli cadde ve mekanlarda sabaha kadar hayat vardır. Diksiyonun belli bir süre sonra değişir. Adana kültürünü yaşamaya başlarsın. Adana'ya özel lezzetlerimiz vardır Şırdan, Bici bici, şalgam gibi... Adrenalin boldur bazı mahallelerde. Canın sıkılır bir hafta sonu pazar günü binersin dolmuşa gidersin Şakirpaşa mahallesine çevik kuvvetle halkın savaşını izlersin. Yine canın sıkılır adrenalin ararsın gidersin Sinanpaşa Mahallesine sadece donunla eve dönersin belki onuda alırlar insafına kalmış conoların. Ne bilim hayat güzeldir Adana'da.

baba nabün, yarın gelürük gardaş, ayüğün mü, ayık ol aklını alırım, bizim mekanı bülün mü keko falan hoş şivesi vardır gel hele sen seversin
  • İstanbuldayım ama Adana yı Memleketimi özledim

Ekle dostum benide /YÜREĞİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: JoomlaPerest

quote:

Orijinalden alıntı: sssxxx04

@Buroc.k

Bildiğim kadarıyla Kayseri'de pek gece hayatı yokmuş. Burada belli cadde ve mekanlarda sabaha kadar hayat vardır. Diksiyonun belli bir süre sonra değişir. Adana kültürünü yaşamaya başlarsın. Adana'ya özel lezzetlerimiz vardır Şırdan, Bici bici, şalgam gibi... Adrenalin boldur bazı mahallelerde. Canın sıkılır bir hafta sonu pazar günü binersin dolmuşa gidersin Şakirpaşa mahallesine çevik kuvvetle halkın savaşını izlersin. Yine canın sıkılır adrenalin ararsın gidersin Sinanpaşa Mahallesine sadece donunla eve dönersin belki onuda alırlar insafına kalmış conoların. Ne bilim hayat güzeldir Adana'da.

baba nabün, yarın gelürük gardaş, ayüğün mü, ayık ol aklını alırım, bizim mekanı bülün mü keko falan hoş şivesi vardır gel hele sen seversin

Güzel tanıtım olmuş usta:)

Yan yana dizilmiş 3 tane caddede ayrı ayrı 3 tane hayat var.Benim ilk garibime giden bu olmuştu.Lükse daha düşkün insanların yaşadığı ve lüks mekanların bolca bulundugu Ziyapaşa, bi yanında (bence)cok resmi bi havası olan iş merkezlerinin bulundugu Atatürk Caddesi, yanında ise ağırlıklı olarak öğrencilerin takıldığı Gazipaşa...

Nedenini bilmiyorum ama değişik geliyor bana.Cok cok yakın mesafeler arasında birbirinden bagımsız insanlar tamamen farklı yaşam tarzları...

Sonuçta Adana güzel şehir.Yeni gelen bir insan zorlanmaz
  • Konu çok sakin biraz hareketlendirmek gerek.
  • ekle turgut özal
  • Çukurova Toros mh. ekle
  • Merhaba Dostlarım,

Ekle sevgili arkadaşım. Adana Çukurova - Yurt Mahallesi, Kurttepe Caddesindeyim. 1985'ten bu yana Adana'da ikamet ediyorum. İngilizce Öğretmeni (Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü 1992 Mezunuyum). Çocukluğum Hollanda'da geçti. 25 yıl Yeşilevler Mahallesinde oturdum. 4 Ay önce Kurttepe'ye taşındım. Dörtyolağzında Aziz Naci İş Merkezinde Güven Tercüme Bürosundayım (Telefon 363 36 36).

DH'da Otomobil Genel forumunda ve Volkswagen forumundayım. Ara sıra da Uydu Antenleri sayfasında yazarım.

Kebapçımız CİNO, tatlıcımız HASAN MASAT, tamircimiz TANSEL USTA...

Taner Göde (evet Şalgamcı Ali Göde'yi tanırım)
  • Tansel Usta dediğin , Yeşilevler PTT nin arkasındaki mi..
  • Cevaplar için herkese teşekkürler.

@JoomlaPerest: Kayseri'de haberler başladı mı sanki dışarı çıkma yasağı var o saatten sonra dışarıya kimse çıkmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CaPAxA

Tansel Usta dediğin , Yeşilevler PTT nin arkasındaki mi..

Evet kardeş Fen-İş Otomotiv.

İmzamdaki Adana grubuna uzun zamandır üyeyim ama buraya da ekle beni,forumdan görüştüğüm Adanalı arkadaşların çoğu da bu gruptaymış zaten.
  • Ekle Seyhan/Gazipaşa Yaş 17

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FrozenFist -- 7 Şubat 2010; 3:03:54 >
  • Hele Gardaş benide yaz has be has Adana çocuğuyum Kiremithanede büyüdüm şuan Antalyada ikamet ediyorum ve memurum
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.