Şimdi Ara

DH 317. DÖNEM KD. ve YD. SUBAYLAR BURAYA (170 Asker Olduk!) =SONUÇLAR= (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.073
Cevap
12
Favori
487.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar bu kısa konusunda size soyle bi bilgi verebilirim dogrulugu tartısılır onu bılemem benım bi arkadasım personel astegmen olarak yapmıstı ve bu uzun kısa muhabbetını bana su sekılde acıkladı. agustos basında 3 gün boyunca sınav olacak ya arkadaslar işte o 3 gün sonunda butun sonuclar üniversitelere ve branşlara göre ayrılıyor dedı. daha sonra daha sonra şubeye yurdun dört bir tarafından gönderılen ihtiyac listesine göre branş branş oncelıkle ankara izmir ve istanbuldaki üniversitelerden temin ediyolar hala acık kalmıssa diger üniversitelerden de bilgisayar ortamında temin edıolar bu işlem bilgisayar programında otomatık yapılıyo dedı.yani ankara istanbul ya da izmir deki bi üniversiteden bile olsan kısa olabilirsin dedi sonucta ihtiyac kadar saglıolar dedi.bana mantıklı geldi. mesela ben gazi kimya mezunuyum ve sınıf arkadasım ıkı sene once kısa ıstedıgı halde levazımcı olarak istanbul kucukyalı acemı bırlıgıne uzun donem olarak katılmıstı . bana da sunu soylemıstı doldurdugumus form tercıhımıs ve sınava hangı gun gırdıgımıs tamamıyle geyık burdakı kimyager arkadaslarla iki ortak noktamıs var birincisi hepimis ankara istanbul izmir deki üniversitelerdeniz ve ikincisi hepimiz okulu bitirir bitirmes erken sevk dilekcesı vermısız dedı. bu ornekden dolayı da personel astegmen arkadasımın verdıgı bılgı mantıklı geldı takdirinize sunulur.
  • Can_vtec genelde maden ve jeoloji mühendisleri ordu için gerekli bir bölüm gibi görülebiliyor... mesela mayın arama-tarama ile ilgili olarak..

her ne kadar mantık yok dense de askeriyede bir mantık var.. ihtiyaca göre bilgisayar ortamında kura çekiliyor ve bu da kura öncesi girilen parametrelere göre yapılmakta.. elbette arada istisnai durumlar oluyor.. bir çoğumuzun tanıdığı ve alakasız askerlik durumları olabilmekte..
    gazetecinin psikolog olması gibi.. elektrik- elektronik mühendisinin kısa dönem olması gibi.. vs. vs. vs...

Can_vtec ; benimde bir tezim var tabi ne kadar tutacak göreceğiz... sen 26 ben 27 yaşlarındayız.. tahminim belli bir yaşın üstündekiler kısa oluyor.. ve umarım öyle oluyordur :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: yejan

Can_vtec genelde maden ve jeoloji mühendisleri ordu için gerekli bir bölüm gibi görülebiliyor... mesela mayın arama-tarama ile ilgili olarak..

her ne kadar mantık yok dense de askeriyede bir mantık var.. ihtiyaca göre bilgisayar ortamında kura çekiliyor ve bu da kura öncesi girilen parametrelere göre yapılmakta.. elbette arada istisnai durumlar oluyor.. bir çoğumuzun tanıdığı ve alakasız askerlik durumları olabilmekte..
    gazetecinin psikolog olması gibi.. elektrik- elektronik mühendisinin kısa dönem olması gibi.. vs. vs. vs...

Can_vtec ; benimde bir tezim var tabi ne kadar tutacak göreceğiz... sen 26 ben 27 yaşlarındayız.. tahminim belli bir yaşın üstündekiler kısa oluyor.. ve umarım öyle oluyordur :)

Umarım dediğin gibi oluyordur :) Birde ben muayenede 1.80 boya 85 kilo olduğum için askeri kanuna göre kilo fazlam varmış ve komando olamaz mühürü vurdular. Acaba bu olay astek ve kısa dönem olma şansını etkilermi
  • a grubu arızalı olarak gözüküyosundur . boy kilo uyumsuzlugu ya da gözlük ya da diğer bikaç unsur varsa a grubu arızalı yazıolar ama asteklıge etkılemıyo kesın.
    quote:

Orjinalden alıntı: Can_vtec

quote:

Can_vtec genelde maden ve jeoloji mühendisleri ordu için gerekli bir bölüm gibi görülebiliyor... mesela mayın arama-tarama ile ilgili olarak..

Umarım dediğin gibi oluyordur :) Birde ben muayenede 1.80 boya 85 kilo olduğum için askeri kanuna göre kilo fazlam varmış ve komando olamaz mühürü vurdular. Acaba bu olay astek ve kısa dönem olma şansını etkilermi
  • arkadaslar bişey soracam ben ankaradayım forumda ankaradan olupta askerlik şubesinden sevk mektubu alan var mı ? yanlış hatırlamıyosam forumda bi arkadaş bana şubeden sevk mektubu geldi demişti malum sevk işlemleri 1 temmuzda başlıyo kıllandım biras bana daha mektup falan gelmedi.
  • valla kimden duydun bilmiyorum ama öyle bir şey mümkün değil.. 1-31 temmuz da gidip şubeden alacağız sevk kağıtlarını...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pasha24

arkadaslar bişey soracam ben ankaradayım forumda ankaradan olupta askerlik şubesinden sevk mektubu alan var mı ? yanlış hatırlamıyosam forumda bi arkadaş bana şubeden sevk mektubu geldi demişti malum sevk işlemleri 1 temmuzda başlıyo kıllandım biras bana daha mektup falan gelmedi.

Ben İstanbuldayım dediğin sevk çağrı kağıdı bana geldi. Sevk işlemlerini daha çabuk halletmem 18 temmuz öğleden önceye şubeden randevu vermişler.
  • quote:

valla kimden duydun bilmiyorum ama öyle bir şey mümkün değil.. 1-31 temmuz da gidip şubeden alacağız sevk kağıtlarını...

15-30 temmuz dııl mıydı o bana ole dedıler
  • yejan sevke davet gibi bi mektup geliomuş arkadaşlar oyle diyo gerçi ben 1 haziranda aramıştım şubeyi bana senin de dediğin gibi 1-31 temmuz arası gel sevk işlemlerini yap demişti bayan memur. belki de 1 ine kadar gelir mektup bekleyım bakalım. gelmessede temmuzun ilk haftası gidecem şubeye
    quote:

valla kimden duydun bilmiyorum ama öyle bir şey mümkün değil.. 1-31 temmuz da gidip şubeden alacağız sevk kağıtlarını...
  • lisans ve yükseklisans diploması ile askere gidenler için, uzun ya da kısa çıkma konusunda bir kıstas var mı ? bilen var mı ?
  • çeşitli varsayımlar var ama en net olanı askerin senin branşında astek ihtiyacı gerisi bence tamamen kısmet. birde şu gercek var askeriye artık eskisi kadar yedek subay istihdam etmiyo çünkü yedek subay asker için külfet genelde kısa isteyenlere kısa çıkıyo en azından istatistikler bunu gösteriyo sorunla ilgili bi varsayım jeyan da yaptı bende yukarıda bi yerde okumak istersen biseyler yazmıstık .
    quote:

Orjinalden alıntı: iski

lisans ve yükseklisans diploması ile askere gidenler için, uzun ya da kısa çıkma konusunda bir kıstas var mı ? bilen var mı ?
  • İşte sevk çağrı kağıdı örneği;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Can_vtec -- 26 Haziran 2007; 15:11:22 >
  • quote:

İşte sevk çağrı kağıdı örneği;

Bu nedir tam olarak?
  • quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

Bu nedir tam olarak?

Bu tam olarak Askerlik için son işlemlerinizi tamamlayın diye şubeden gelen sevk çağrı kağıdı. Ayrıca yerel şubeden yapılacaksa işlemler randevuda veriliyor. Daha sonra bu işlemler tamamlanıp 1-2-3 Ağustosta sınava girilecektir.
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

Bu nedir tam olarak?

Bu tam olarak Askerlik için son işlemlerinizi tamamlayın diye şubeden gelen sevk çağrı kağıdı. Ayrıca yerel şubeden yapılacaksa işlemler randevuda veriliyor. Daha sonra bu işlemler tamamlanıp 1-2-3 Ağustosta sınava girilecektir.

Bu kağıdı askerlik şubesinden hangi tarihler arasından almamız gerekiyor. Yukarıda bir arkadaşın bahsettiği 1-31 Temmuz tarihleri arasında işlem görecek olan belge mi bu?
  • @ woraz

dostum o kağıdın hiç bir önemi yok. O kağıt sadece sen şu gün gelirsen şlemlerin hızlı gider gibisinden yollanmış( Ayrıca sevke tabisin haberin olsun diye) bir evraktır.

Aynı evrak bana kasım ayında gönderilmiş. Fakat elime nisan ayında ulaşmıştı:) Dolayısıyla 2 dönem bakaya kalmıştım. Eğerki sen ağustosta gitmek için erken sevk dilekçesi verdiysen, temmuz 15 den sonra herhangibir gün şubene gidip sınava sevk evraklarını alabilirsin.

Saygılar...

• Merhaba arkadaşlar,

Ben 1 yıl önce mezun oldum. Üniversiteden dolayı doğan 1 yıl tecilim, bu 31 temmuz da doluyor.!
    Ben ağustos'ta asker miyim şimdi ? Kağıt felan gelmedi henüz bana, gelecek mi?
    Ben mi gitmeliyim.

Yüksek lisans mülakatlarım 20 temmuzda belli olacak, kazansam bile anında kayıt olamayacağıma, en iyi ihtimalle
    ağustos un ortalarında kesin kayıt olacağına göre. Bu durum benim 31 temmuz da biten tecilimin uzatılmasına
    bir etkisi olmayacak gibi duruyor!

Arkadaşlar kesin bilgisi olanlar bir yardımcı olabilir mi, işimi gücümü ona göre ayarlayacağım.
    Ben şimdi ağustos'ta asker miyim, aralık celbine mi kaldım?

Askerlik şubesini de arayabilirim ancak yüksek lisans sonuçlarını bekliyorum.

Saygılar
  • quote:

Orjinalden alıntı: pasha24

a grubu arızalı olarak gözüküyosundur . boy kilo uyumsuzlugu ya da gözlük ya da diğer bikaç unsur varsa a grubu arızalı yazıolar ama asteklıge etkılemıyo kesın.
    quote:

quote:

Benim de boy 1.78, kilo 83 civarı. O zaman ben de mi komando olamam ?
    Eğer öyleyse, ve ağustos'ta gitme şansım olursa, yarından itibaren acilen kilo vermeye başlıyorum!
    Ne kadar olması lazım kilomun?

• Arkadaşlar son sorum da;

Ben İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. 1 yıldır çalışıyorum işte.
    Bizleri -yani bilgisayar mühendislerini- direk yedek subay olarak alıyorlar gibi birşeyler duydum doğru mudur acaba?
    Doğruysa da şunu sormak istiyorum, ben askerliğimi komando olarak yapmak istiyorum?
    Ne yapmalıyım?
    Asteğmen komando diye birşey oluyor mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Black Spell

Arkadaşlar son sorum da;

Ben İTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum. 1 yıldır çalışıyorum işte.
    Bizleri -yani bilgisayar mühendislerini- direk yedek subay olarak alıyorlar gibi birşeyler duydum doğru mudur acaba?
    Doğruysa da şunu sormak istiyorum, ben askerliğimi komando olarak yapmak istiyorum?
    Ne yapmalıyım?
    Asteğmen komando diye birşey oluyor mu?

oluyor tabiki...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.