Şimdi Ara

DH 317. DÖNEM KD. ve YD. SUBAYLAR BURAYA (170 Asker Olduk!) =SONUÇLAR= (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.073
Cevap
12
Favori
487.238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Gregory House -- 19 Haziran 2007; 0:38:56 >
  • sınava kaldı 40-43 gün

askere kaldı 50-52 gün...

iyi bir tatil yapmak lazım gitmeden önce...
  • Sınava istediğimiz gün girebiliyor muyuz? Eğer gün seçebiliyorsak, onu bir yer bildirmemiz gerekiyor mu?
  • oooooo torunlarrrr başlamışsınız topik kabartmaya

gelin çabuk da biz gidelim yaawww.. şafak 87.... offff of

Arkadaşlar stres yapmaın yapıosanız da :) ben yaptım da noldu :) hayatınızdan beziceksiniz ama söliim.. Ben kıbrıstayım şimdi 315. KD snava istediiniz gün girebilirsiniz. belirtmenize gerenk yok.

ve ewet iyi bi tatil yapın da gidin askere.. yoksa koyar söliim...
  • ben de sınava istediğimiz gün girebiliyoruz diye bilişyorum ama benim 313.dönem giden arkadaşımın zarfının üzerinde sınava gireceği tarih yazıyodu bizde o zaman şaşırmıştık istisna galiba bazen belirtiyolar hangi gün gireceğimizi hangi gün girsek acaba cok onemı var mı bılmıyorum ama ben kısa istedıgım ıcın son gun gırmeyı dusunuyorum gercekten cok bı zaman kalmadı tatil şart
    quote:

Orjinalden alıntı: WoraZ

Sınava istediğimiz gün girebiliyor muyuz? Eğer gün seçebiliyorsak, onu bir yer bildirmemiz gerekiyor mu?
  • sana da hayırlı teskewreler kardes yarısını yemişsin bisey kalmamıs :)

quote:

Orjinalden alıntı: srkanu

oooooo torunlarrrr başlamışsınız topik kabartmaya

gelin çabuk da biz gidelim yaawww.. şafak 87.... offff of

Arkadaşlar stres yapmaın yapıosanız da :) ben yaptım da noldu :) hayatınızdan beziceksiniz ama söliim.. Ben kıbrıstayım şimdi 315. KD snava istediiniz gün girebilirsiniz. belirtmenize gerenk yok.

ve ewet iyi bi tatil yapın da gidin askere.. yoksa koyar söliim...
  • quote:

Orjinalden alıntı: pasha24

ben de sınava istediğimiz gün girebiliyoruz diye bilişyorum ama benim 313.dönem giden arkadaşımın zarfının üzerinde sınava gireceği tarih yazıyodu bizde o zaman şaşırmıştık istisna galiba bazen belirtiyolar hangi gün gireceğimizi hangi gün girsek acaba cok onemı var mı bılmıyorum ama ben kısa istedıgım ıcın son gun gırmeyı dusunuyorum gercekten cok bı zaman kalmadı tatil şart
    quote:

Sınava istediğimiz gün girebiliyor muyuz? Eğer gün seçebiliyorsak, onu bir yer bildirmemiz gerekiyor mu?

Tatile çıkıyorum zaten bugün yarın. :) Başka bir şey de sormak istiyorum. Askerlik şubesine Ağustos döneminde gidip gitmeyeceğimi öğrenmek için gitmiştim, görevli, gideceğimi söyledi ancak elime belge zarf vs hiçbir şey vermedi. Askerlik şubesinden alacağım belge vs yok mudur? Varsa nelerdir?

• woraz kardeşim 1 temmuz ile 31 temmuz arası askedrlik şubene gideceksin. orda form dolduracaksın işte uzun mu kısa mı istiyosun sınıf tercıhlerını yapacaksın işte piyade mi levazım mı muhabere mi gibi secenekler sunacaklar sana o formu dolduracasın sonra sana zarf verecekler kapalı o zarf sınav yerınde acılacak olay bundan ıbaret tatılın keyfını cıkarmaya bak iyi tatiller
    quote:

quote:

ben de sınava istediğimiz gün girebiliyoruz diye bilişyorum ama benim 313.dönem giden arkadaşımın zarfının üzerinde sınava gireceği tarih yazıyodu bizde o zaman şaşırmıştık istisna galiba bazen belirtiyolar hangi gün gireceğimizi hangi gün girsek acaba cok onemı var mı bılmıyorum ama ben kısa istedıgım ıcın son gun gırmeyı dusunuyorum gercekten cok bı zaman kalmadı tatil şart
    quote:

Tatile çıkıyorum zaten bugün yarın. :) Başka bir şey de sormak istiyorum. Askerlik şubesine Ağustos döneminde gidip gitmeyeceğimi öğrenmek için gitmiştim, görevli, gideceğimi söyledi ancak elime belge zarf vs hiçbir şey vermedi. Askerlik şubesinden alacağım belge vs yok mudur? Varsa nelerdir?

• Tatil şart dediğiniz gibi 50 gün sonra askeriz
  • Bu arada 313 315 ten arkadaşlar askerde yemekler nasıl ? Şişmanlayıptamı gelsek nedersiniz
  • quote:

Orjinalden alıntı: Can_vtec

Bu arada 313 315 ten arkadaşlar askerde yemekler nasıl ? Şişmanlayıptamı gelsek nedersiniz

Yerden yere değiştiğini söyleyebilirim. Kimi birlik yemek işini özel şirkete bırakıyor, kimisi kendi hallediyor. Kimi birlikte/görevde dışarıdan yemek sipariş etme imkanı oluyor. Yani yemek işi şans işi. Ha yine de fazla ayrımcılık yapmadan önünüze konanı yemeye alışırsanız sonrasında sorun çekmiyorsunuz. Sivilde ne bulursanız yiyin, bolca kilo alın, ben son ay 5 kilo almıştım mesela. Sonrasında acemilikte nasıl olsa veriyorsunuz :) Komutanımız en başta söylemişti, 24 kd. arasında oldukça kilolu birkaç arkadaş vardı, onlara bakıp, ne rejim, ne diyetisyen, ne spor, en iyi kiloyu burada verirsiniz diye.. Haklıymış :)

Başka soru varsa alalım, hoş daha erken, çok da stres yapmayın. Bi güzel tatil yapın önce, gezin, tozun.

• quote:

woraz kardeşim 1 temmuz ile 31 temmuz arası askedrlik şubene gideceksin. orda form dolduracaksın işte uzun mu kısa mı istiyosun sınıf tercıhlerını yapacaksın işte piyade mi levazım mı muhabere mi gibi secenekler sunacaklar sana o formu dolduracasın sonra sana zarf verecekler kapalı o zarf sınav yerınde acılacak olay bundan ıbaret tatılın keyfını cıkarmaya bak iyi tatiller
    quote:

quote:

quote:

Çok teşekkürler arkadaşım, bu bilgileri edindiğim süper oldu. Tatil dönüşü hallederim kısmetse. :)

• arkadaşlar ben üniversiteden yeni mezun oldum,ağustosta gitmek için başvuru tarihini kaçırdım anladığım kadarıyla. bu durumda tecil için şubeye gitmeli miyim? ne zamana kadar tecilli olduğumu nasıl öğrenebilirim?
  • Bildiğim kadarıyla Kasım dönemine kadar tecillisin. Geçen sene okul bittiğinde biz de tecili uzatmaya gitmiştik o dönemde. İstediğin takdirde 1 sene daha uzatma şansın var tecilini.
  • arkadaşlar 315 kd Gatadan çavuş tolga.hiç kafanızı askerlikle yormayın gidin tatil yapın yeterince askerlikte özgürlüğünüzü arayacaksınız
  • az önce istanbuldan bi arkadaşımla konuştum.. diyarbakırda psikolog yapmışlar:)))

hemde iletişim fakültesi mezunu adam.. ben bişi anlamadım... millete moral veriyorum diyo ne alakaysa halkla ilişkiler bölümüyle
  • yuh ne alakası var ki ya abartmıs askerlıye valla gerçi rahattır ama diyarbakır sakat
    quote:

Orjinalden alıntı: yejan

az önce istanbuldan bi arkadaşımla konuştum.. diyarbakırda psikolog yapmışlar:)))

hemde iletişim fakültesi mezunu adam.. ben bişi anlamadım... millete moral veriyorum diyo ne alakaysa halkla ilişkiler bölümüyle
  • quote:

Orjinalden alıntı: s.sk8erboi

arkadaşlar ben üniversiteden yeni mezun oldum,ağustosta gitmek için başvuru tarihini kaçırdım anladığım kadarıyla. bu durumda tecil için şubeye gitmeli miyim? ne zamana kadar tecilli olduğumu nasıl öğrenebilirim?

arkadaşım bende de aynı durum var..bugün okuluma mezun olduğuma dair belge almak için form verdim..yarın alacam belgeyi..benim bildiğim de yarın son gün..yani askerlik şubesine başvurular tam bilmiyorum ama ya yarın yada pzt günü..(agustos ayı için) bizim bi arkadaşta bana bu şekil söledi..ama daha gidip sormadım şubeye..sanırım yarın okul çıkışında gidip soracam..
  • quote:

yuh ne alakası var ki ya abartmıs askerlıye valla gerçi rahattır ama diyarbakır sakat

quote:

Orjinalden alıntı: yejan

az önce istanbuldan bi arkadaşımla konuştum.. diyarbakırda psikolog yapmışlar:)))

sakat olmasına bakarsan her yer sakat.. kimin aklına gelir gümüşhanede çatışma olacağı.. herkes zanneder ki güneydoğu anadolu sakat.. en nihayetinde Allah'in takdiridir...

Ayrıca geçen haftalarda terörün ve operasyonların tam ortasında (Yanılmıyosam Şırnaktaydı) askerliğini bitiren Kayserili bi kardeşimiz askerliğini bitirdiğinin 2. günü memleketinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti...

neyse moral bozmaya gerek yok...

• bugün gittim şubeye,okul bittikten sonra 3 ay içerisinde müracat etmen gerekiyor dediler. tecil olayını sordum okul bitti artık tecilin yok dedi birisi ama pek ilgi göstermedi sanki başından savmek için söyledi gibi geldi. danışmaya yönlendirdi danışmadaki kadın da diplomanın foytokopisini vs. getir dedi.ona da sordum tecil olayını,onu nüfusa nerde kayıtlıysan o askerlik şubesine sor dedi. bu biraz imkansız gibi ben istanbuldayım nüfusa kayıtlı olduğum yer ardahan ne yapacağım tam anlamıyla muallakta kaldı. şubedeyken sormayı unuttum ağustos sonrasında hangi dönemlerde gidilebiliyor askere?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.