Şimdi Ara

DGS Eşit Ağırlık Hakkında Soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
186
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ön lisans bilgisayar programcılığı mezunuyum. Bu sene dgs sınavına giriş yapacağım. Yönetim bilişim sistemleri açık öğretim bölümünü düşünüyorum taban puan 140 küsür ve 5000 kontenjan. Genelde kontenjanı dolmuyor.

Hesaplama yapınca okul puanı ile birlikte hiç matematik yapmadan sadece 20 net Türkçe ile giriş yapabiliyorum.

DGS de eşit ağırlık için kesinlikle matematik yapmalısınız sadece Türkçe ile olmaz gibi bir kural var mı acaba?

Bölümün sayısal değil nihayetinde.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 0 matematik ile de bir eşit ağırlık puanı hesaplanır elbette. Ancak bu durumda Türkçe sorularına olduğundan daha fazla yüklenmek gerekecektir. Matematik soruları bu yükü dengelemeye yarıyor sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

0 matematik ile de bir eşit ağırlık puanı hesaplanır elbette. Ancak bu durumda Türkçe sorularına olduğundan daha fazla yüklenmek gerekecektir. Matematik soruları bu yükü dengelemeye yarıyor sonuçta.

Hocam dedim gibi sadece 20 net Türkçe yeterli oluyor ondan sordum ben size.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Puan hesaplama sitelerine güvenmemek gerek yine de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nForcer

Puan hesaplama sitelerine güvenmemek gerek yine de.

Elbett hocam fakat aradığım cevabı hiçbir yerde bulamadım halen. 0 Matematik ile sadece Türkçe eşit ağırlık daha fazla Türkçe net ile yerleşebilecek miyim onu merak ediyorum. Taban puanı EA olan 140 küsürlük bir bölümden bahsediyorum. Sani sadece Türkçe ile barajı aşabiliyorum sonuçta DGS'de eşit ağırlık için kesinlikle matematik de yapmanız gerekiyor şartı var mı onu araştırıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BR9 -- 26 Aralık 2017; 10:10:53 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.