Şimdi Ara

Dexter (2006 - 2013) | New Blood (2021) (937. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.123
Cevap
70
Favori
605.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • "Niye bitti lan?" dediğim dizilerden birisiydi.Arşivimden silmeye kıyamadım.Tekrar izlemeyi düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Michael C. Hall'un (dexter) önceki dizisindeki (Six Feet Under) rolünü bilsen böyle düşünmezdin
  • Hade bakalım başlıyoruz...
  • Vay be. Dizi bitti. Bol bol spoiler da olacak. Uyarayım baştan.

En sevdiğim sahne;

Otoerotik mumyalama ve Dexter'in Valbuena'yı öldürdüğü sahne

En şok (normalde moral özürlüsüyüm ama hiçbir dizide bu kadar şok olmadım) olduğum sahne;

7. sezon muazzam hoştu. Daha doğrusu ilk bölümleri... Sonraki bölümleri sıkıcılaşmıştı.
    Debra'nın Dexter'dan hoşlanması, ona kilisede aşkını ilan edecekken Dexter'ı DDK'i öldürürken görüşü, sonra Debra'nın şoku, ilerleyen bölümlerde Dexter ve Debra'nın tartışmaları... Dikkat ettiyseniz hep Debra'nın olduğu anlar en dikkatimi çekenleri oldu. Jennifer Carpenter 7. sezon muazzam oynadı. Fakat ödül alamamış. YUH! Yalnız gözüm bir yerden ısırıyordu. Limitless'ta da oynamış. Oradan hatırladım.
    Bu bölümlerde John Denver'ın "Looking For Space" eserini keşfetmiştim. Diziden etkilenmemi artırdı.

Yanlış hatırlamıyorsam 5. sezonda Astor arkadaşıyla eski evi ziyaret etmişlerdi. Sonra arkadaşının vücutta morluklarının olması ve sebebini öğrenen Dexter'ın aynı zararları yapan kişiye yapması oldukça haz verdi. Bir de genel olarak katilleri masaya yatırdığında katilin alnına elini bastırması çok iyi oluyordu

Finalde teknesiyle kasırgaya gidip teknesinin paramparça olmasına rağmen tek parça kurtulan Dexter saçmalığı...

8. sezonda ilk başta kötü yola düştü sandım. Dedim Debra yapmaz öyle şey. Nitekim hala görevini yapıyormuş.

Hannah'dan hep nefret ettim. Masum kişileri öldürdüğünü unutmadım. Diziyi bitirdim, hala sevemedim.

Angel Batista: Adı gibi, melek gibi adam. Bu adamın kalbini kıran Allah dostu değildir.

Masuka, kralsın başkan.

İlk sezonlar Dexter normal hayatındaki berbat gülüşleri cidden diziden soğutmuştu.

Yılmaz Özdil gibi yazmışım.

Edit: Aaaa... En önemlisini unutmuşum; Debra ve küfürleri ahahaah. Birisini TAMAMINI toplamış :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AB1E07F87 -- 8 Mayıs 2018; 4:30:1 >

• breaking bad den sonra o kadar dizi izledim dexter ı izleyene kadar hiç biri beni bu kadar tatmin etmedi. dizide her şey var dram aksiyon gerilim polisiye hatta komedi. ara sıra cıvısada masuka en sevdiğim dizi karakterlerinden biri oldu. dexter dizisini efsane yapan bir unsur da yan karakterleridir bana göre. dizi sadece dexter a odaklanmıyor diğer karakterlerin de hikayelerini özel hayatlarını öğreniyorsunuz karakterlere çok çabuk bağlanıp sevebiliyorsunuz.
  • Dizi çok erken yapıldı şu dönemde daha profesyonel ekiple yapılacaktı ki, ah ah.
  • debranın küfürlerini özledim

• Bana göre Amerikan dizileri ile oluşan bir klişe : harika sezon bölümleri, müthiş sezon finalleri ama absürt dizi finalleri..Lost,Sopranos,Dexter,breaking bad ve aklıma şu an gelmeyen nice diziler..

Tabi istisnalar yok değil sons of anarchy ,the wire, Hannibal gibi..

Dexter için konuşursam bence 6 sezon çok çok yeterli idi.. İdam sandalyesinde iğne ile son verilen bir hayat, camın ardından izleyen Angel,Masuka,Joe..sandalyenin yanı başında babası...

Ancak yine de aylarca her akşam bir umut ve heyecan ile yeni bir bölüme başlama hissi..

Klişe bir cümle ile bu efsaneyi uğurlamak için; adamlar yapıyor arkadaş cümlesi yeterli gelir sanırım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rietveld kullanıcısına yanıt
    2019 dan selamlar ala 9. sezon yok

diziyi yeni bitirdim sonu tahmin ettiğim gibi bitmedi izlerken az hayal kurmadım
    dexter zach i yetiştirip devam dizisi olarak görmeyi düşündüm veya hanna kaçarken otobüs fırtınaya yakalanacak ve harrison la beraber ölecekler dexter da eski haline tam anlamıyla geri dönecekti
  • Bence çok kötü bir final olmuş.
    Dürtülerini vogal'ın oğlunu sandalyede bıraktığı sahnede bitirmiş olduğunu görüp bu işi bitirebilirdi. Dizi güzel bitmiş olurdu. Ya da son sahneyi vermeseler de tam anlamıyla dramatik bitmiş olurdu. ikisinden biri daha iyi olurdu bence.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • keşke şu diziyi tamamen unutsamda bir daha izlemeye başlasam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-225FEBD6D

keşke şu diziyi tamamen unutsamda bir daha izlemeye başlasam
    Keşke finali tamamen unutsam
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    izlediğim ilk adam akilli yabanci dizi olduğundan benim için yeri başka finali hakkinda bişi diyemem amma velakin game of thronesin finalinden bin kat iyidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-225FEBD6D -- 31 Temmuz 2019; 13:3:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-225FEBD6D

izlediğim ilk adam akilli yabanci dizi olduğundan benim için yeri başka finali hakkinda bişi diyemem amma velakin game of thronesin finalinden bin kat iyidir
    GoT son sezon kötüydü final daha da kötüydü Dexter son sezon ortaydı ama final rezaletti. Dexter, HIMYM ve House of Cards ile birlikte en kötü finallerin başında yer alıyor.
  • Netflix'e gelse de tekrardan baslasam. Belki Sonbahar da gelir de serin havalarda Dexter izlemek güzel olur. Müziklerini çok özledim.

• netflix sonbahara kalmaz, Rtuk kovalar
    bu telif hakcı tayfa da, kaçak link kovalar bu sefer

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vardı bi ara netflix'te zaten kaldırdılar sonra
  • Vay be 6 yıl olmuş biteli. 2006dan beri takip ettiğimi düşünürsek üstüne baya baya zaman geçmiş. Bu zaman diliminde 100den fazla yabancı dizi seyrettim. GoT dahil hiçbirini dexter'la kıyaslayamam. Dexter, sizin iç sesinizdir. Bu diziyi izlemeyen kalmasın mümkünse.

Only #1
  • Evde mahsur kalmışken diziyi tekrar izledim.Arkadaş ne harika diziymiş tekrar anladım.Şimdiki çöp dizilere bakıyorum da gerçekten 10 sene önceki diziler bunlara kıyasla efsane kalıyor.
  • İlk izlediğim ve bütün sezonlarını hala hatırladığım dizi. İlk 4 sezon bana göre gayet güzel fakat ondan sonra yavaş yavaş düşmeye başlıyor. Son sezon gerçekten çok kötüydü. Eğer sürükleyici ve ana karakterle bağ kurabileceğiniz bir dizi arıyorsanız izlemenizi öneririm. Ayrıca Michael C. Hall'ın yakın zamanda oynadığı Safe dizisini de öneririm. Kısa ve akıcı.

• 
Sayfa: önceki 935936937938939
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.