Şimdi Ara

Dexter (2006 - 2013) | New Blood (2021) (902. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19.123
Cevap
70
Favori
605.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 900901902903904
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4 ve 5. sezonları izleyeceğim o zaman teşekkür ederim ikinize de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz Güney

4 ve 5. sezonları izleyeceğim o zaman teşekkür ederim ikinize de.

şuan 5. sezonun ortasındayım hala çok iyi gidiyor bence , ama 6 dan sonrası bozuyor falan diyorlar da böyle bir dizinin bozmasını hiç istemiyorum çok güzel bir dizi , sonuna kadar aynı şekilde gitse keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sercann35

quote:

İlk üç sezonu izledim. Çok iyiydi. Sizce devam edeyim mi? Diğer sezonlar kötü diyen çok var? İlk üç sezon ayarında mıdır? Kurgu, senaryo açısından.

Birçok kişi 4.sezonun en iyi sezon olduğunu ifade ediyor. Ben genelde ayrım yapmam ancak 4.sezonda çıtayı yükselttikleri de bir gerçek.

İmzandaki o kadar diziyi izledin mi

Ayrıca friends izlemedin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: by__onder

quote:

quote:

İlk üç sezonu izledim. Çok iyiydi. Sizce devam edeyim mi? Diğer sezonlar kötü diyen çok var? İlk üç sezon ayarında mıdır? Kurgu, senaryo açısından.

Birçok kişi 4.sezonun en iyi sezon olduğunu ifade ediyor. Ben genelde ayrım yapmam ancak 4.sezonda çıtayı yükselttikleri de bir gerçek.

İmzamdakilerin hepsini izledim ve izliyorum. Friends'i de izlemeyi düşünüyordum bi' ara ama 240 kusur bölüm olunca gözüm yemedi tabii. Ama şimdi olmasa bile ileri izleyeceğim dizilerden birisi de Friends olacak merak etme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: by__onder

quote:

quote:

İmzamdakilerin hepsini izledim ve izliyorum. Friends'i de izlemeyi düşünüyordum bi' ara ama 240 kusur bölüm olunca gözüm yemedi tabii. Ama şimdi olmasa bile ileri izleyeceğim dizilerden birisi de Friends olacak merak etme.

240 bölüm gözün yemedi

Yazın başlamıştım.Daha 4.sezonu bitirmedim.İzlemeye kıyamıyorum yeminle.5 bölüm indirip 1 ay boyunca aynı bölümleri izlediğim oluyor Friends'e başladığımdan beri tbbt ve himym bitti benim için.İzleyemiyorum yani.Akasya durağı gibi geliyor.

Şu ara durduramıyorum kendimi günde 2 bölüm Keşke 4-5 sezon daha oynasaymış

• İzlediğim en iyi diziydi diyebilirim Dexter için mükemmel bir dizi oyuncular beni kendine o kadar bağladı ki 1 ayda bitirdim 8 sezonu dizi bitince inanılmaz boşluğa düştüm.Keşke diyorum hafızamın diziyi hatırlayan kısımları silinse baştan izleme keyfini yaşayabilsem yeni başlıyacaklara özeniyorum resmen.Tek kelime ''efsane'' tek kötü yanı 7. ve 8. sezonlar biraz daha düşük kalmış.
  • çok özledim
  • Efsane dizi şu anda Cnbc-e de son sezon.Kaçmazzzzz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spurs 77

Efsane dizi şu anda Cnbc-e de son sezon.Kaçmazzzzz.

Debranın küfürleri olmadan aynı tadı Vermiyor :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dexter izleyebileceğiniz en sağlam kurgulardan birisine ve güzel oyunculuklara sahip bir yapımdır. Yeni izlemek isteyenlere tavsiye ederim.

Fakat şunları da önden söylemek gerekir;

Olaylara düz mantık yaklaşmamak gerekir. Dizinin ilk sezonundaki bir fikir, bir düşünce, bir davranış dahi diğer sezonlara aktarılabiliyor ve ileride bir anda durduk yere karşınıza çıkıp hikayeye katılabiliyor. Bu sebeple iyi takip etmek gerekir. Spoiler almadığınızdan emin olun. Öyle ki hikaye genel-geçer bir yapıya sahip değildir. En ufak spoiler bütün zevki kaçırabilir.

Dexter psikolojik yönü ağır basan bir yapımdır. Dexter karakterinin davranışları ve kafasında dönen düşünceleri normal bir vatandaş dahi analiz edip yorumlayabilir. Dexter son sezona kadar belirli bir arayış peşinde olan, hayatını boşluktan anlamlı hale getirmeye çalışan bir karakterdir. Bu sebeple bazıları -bir yerde ben de buna dahil oldum- dizinin son birkaç sezonunu beğenmemektedir. İlk sezonlardaki aksiyon, kan ve kurguyu diğer sezonlarda aynı şekilde bulamazsınız. Zira bahsi geçen konulara verilen önem kat ve kat azalmaktadır. Diziyi yalnızca seri katil, düzenli katil, keser-biçer şeklinde izlemek niyetindeyseniz Dexter aradığınız dizi değildir.

Belki bu uyarıyı burada yapmak saçma olacak ama bazı sahneler ve yoğun küfürler dolayısıyla belirli yaşın altındakilere sakıncalıdır. Her ne kadar bu uyarıya aldırış etmeden izleyecekler olsa da ben yine de uyarımı yapayım Sonuçta bazı insanlar ekrandan dahi olsa kan görmekten tiksiniyorlar, fenalaşıyorlar. Onların uzak durması gerekiyor.

Sonuncu ve belki de en önemlisi özellikle asosyal ve sosyopat karakter özelliklerine sahipseniz ve bir dereceye kadar böyle davranıyorsanız dizideki yaşam ve karakterler sizlerde iz bırakacaktır. Kendinizi onun yerine koyacağınız zamanlar olacaktır zira Dexter temelde yalnız bir karakterdir. Çok fazla kalabalığı, insanlarla iletişimi sevmez. Bazı tavırları özenmenize yol açacaktır. Dexter izledikten sonra ister istemez o şekilde davranan, kurgular yapan, "kusursuz cinayet" fikirlerine kapılıp bunların tartışmalarını döndüren çok fazla insana tanık oldum. İçinizde bir yerde filmler kaynaklı "cinayet" saplantısı varsa Dexter bunu besleyecektir.

Özetle; uzun süreli ve kaliteli bir yapım izlemek isterseniz, dizi tarihine adını altın harflerle yazdırmış olan bu dizi sizleri fazlasıyla tatmin edecektir.

• Dexter 1 numaram. Daha 3.sezonu bitirmedim ama diger butun dizileri gecti gozumde ilk 3 sezondan mukemmel bir dizi Michael C Hall mukemmel bir oyuncu.

• Dexter'ın indirdiğim son 2 bölümünü dayanamayıp seyredip bitirdim. Herhalde tekrardan başlayacağım diziye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spurs 77

Dexter 1 numaram. Daha 3.sezonu bitirmedim ama diger butun dizileri gecti gozumde ilk 3 sezondan mukemmel bir dizi Michael C Hall mukemmel bir oyuncu.

adamın oyunculuğu güzel. dizide o sezonlardagayet iyi ilerliyor falan yavaş git sonra kötü olursun :D sezon8 o kadar çekiçi gelmedi bana
  • Bir sürü popüler dizi izliyorum ama dexter favorim oldu gecenin 12 sinde açarım blood theme bi rahatlama veriyor gerçekten tuhaf hissediyor insan
  • Bugün final yapıcam ve şimdiden üzgünüm biteceği için , çok alışmıştım be

Edit: ve dexter biter

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 24 Ocak 2014; 23:17:11 >
  • izlediğim en iyi dizilerden birisi. soğuk kanlı katil dexter efsaneydi bitmeyeydi iyiydi
  • Bilmeyenler için söyleyelim Debra ile Dexter gerçekte evliydi ama geçen sene boşanmışlar. Ilk ögrendigimde çok sasirmistim Michael C Hall o kadar manyak bir oyuncu ki inandirmis bizi dexter olduguna deb in kardesi olduguna icimize islemis artik.

• Dex favori dizim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dBZerodealer-

Bir sürü popüler dizi izliyorum ama dexter favorim oldu gecenin 12 sinde açarım blood theme bi rahatlama veriyor gerçekten tuhaf hissediyor insan

aynen senin gibiydim son iki sezona kadar.

• 
Sayfa: önceki 900901902903904
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.