Şimdi Ara

DEVLETTE meslekler ve maaşları (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
3
Favori
15.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kuzenim 2 bin aliyor(firat unv mezunu) arastrma gorevlisi olan amcam(istanbul unv) 2nin ustunde diye biliyorum. diger emekli amcm (uludag unv) diplomasini ciftlige 1,5bine verms emeliligide vr bide.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr faruk

quote:

Orijinalden alıntı: Frost74

Pratisyenler 8 milyar alıyo uzmanlar da 15 civarı

BU MESAJI ALDANIP DA SAKIN AMA SAKIN TIP YAZMAYIN. 10 BİNLER 15 BİNLER HAYAL. ŞU AN BİLE HAYAL. 10 YIL SONRA DAHA BETER OLACAK. UZMAN MAX 4-6 BİN PRATİSYEN DE EN FAZLA 3,5 - 4,5 ARASI ALACAK Kİ BEN DAHA BETER OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

TIP KAZANABİLECEK PUANI YAPAN ARKADAŞLAR, KENDİNİ DAHA İYİ GELİŞTİREBİLECEĞİ ALANLARA YÖNELSELER DAHA GÜZEL SONUÇLAR ELDE EDEBİLİRLER. DOKTORLUK SANILDIĞINDAN DA MONOTON VE SIKICI BİR MESLEK. HİÇBİR ŞEKİLDE YÜKSELME YOK. EN EN EN FAZLA PROF OLURSUN.

O PUANA ODTÜ İTÜ BOĞAZİÇİ VARKEN TIP YAZMAK, BİLEMİYORUM AMA KENDİNİZE YAZIK EDERSİNİZ.

ŞU AN DOĞUDA HEKİM SIKINTISINDAN DOLAYI 6-7 BİN ALAN PRATİSYEN, 10 BİN ALAN UZMAN ELBET VARDIR AMA BU %10U GEÇMEZ. İLERİSİ DAHA DA KÖTÜ OLACAK BENDEN SÖYLEMESİ. KALDI Kİ SÜREKLİ KONTENJAN AÇILIYOR, ÇOK FAZLA MEZUN VERECEK BU CAMİA.
    ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR TIP PARA İÇİN SEÇİLİRSE İŞKENCEYE DÖNÜŞEBİLİR

Bu dediklerine bence kimse inanmamıştır.

• quote:

Orijinalden alıntı: t.1132

quote:

Orijinalden alıntı: Dr faruk

quote:

Orijinalden alıntı: Frost74

Pratisyenler 8 milyar alıyo uzmanlar da 15 civarı

BU MESAJI ALDANIP DA SAKIN AMA SAKIN TIP YAZMAYIN. 10 BİNLER 15 BİNLER HAYAL. ŞU AN BİLE HAYAL. 10 YIL SONRA DAHA BETER OLACAK. UZMAN MAX 4-6 BİN PRATİSYEN DE EN FAZLA 3,5 - 4,5 ARASI ALACAK Kİ BEN DAHA BETER OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

TIP KAZANABİLECEK PUANI YAPAN ARKADAŞLAR, KENDİNİ DAHA İYİ GELİŞTİREBİLECEĞİ ALANLARA YÖNELSELER DAHA GÜZEL SONUÇLAR ELDE EDEBİLİRLER. DOKTORLUK SANILDIĞINDAN DA MONOTON VE SIKICI BİR MESLEK. HİÇBİR ŞEKİLDE YÜKSELME YOK. EN EN EN FAZLA PROF OLURSUN.

O PUANA ODTÜ İTÜ BOĞAZİÇİ VARKEN TIP YAZMAK, BİLEMİYORUM AMA KENDİNİZE YAZIK EDERSİNİZ.

ŞU AN DOĞUDA HEKİM SIKINTISINDAN DOLAYI 6-7 BİN ALAN PRATİSYEN, 10 BİN ALAN UZMAN ELBET VARDIR AMA BU %10U GEÇMEZ. İLERİSİ DAHA DA KÖTÜ OLACAK BENDEN SÖYLEMESİ. KALDI Kİ SÜREKLİ KONTENJAN AÇILIYOR, ÇOK FAZLA MEZUN VERECEK BU CAMİA.
    ÇOK İYİ DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR TIP PARA İÇİN SEÇİLİRSE İŞKENCEYE DÖNÜŞEBİLİR

Bu dediklerine bence kimse inanmamıştır.

bunlar dogrulur. gercek olduguna ınanmıyorsanız DRTUS sıtesıne uye olup oradakı doktor abılere ablalara da sorabılırsınız. maalesef kı durum bu.

• arkadaşlar denilenlere inanmayın rakip eleme çabasıdır türkiyenin nüfusu iflah olmaz bir şekilde artıyor kanser vakaları gitgide artıyor ,bu durumda 3-5 tıp fakültesi açıldı diye doktor maaşı değişmez şu an en kötü aile hekimi 7000 tl alıyor gerisini siz düşünün
  • psikoloji okadar dusuk degildir be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Pacino -- 12 Nisan 2013; 22:40:18 >
  • sağlık bakanın açıklamasına göre doktor acığı 15 yıl içinde kapanacak yılda 10. bin doktor mezun oluyor artık ve doktorlukta malum üniversite çok fark etmiyor(Hiç fark etmiyor değil ama az fark ediyor) ama mühendislikte 10.000 adam mezun oluyorsa bunların sadece 500-600 tanesi teknik ingilizce,kaliteli eğitim alıyor(labaratuvar ortamı, okul kalitesi) vb şartlara sahip burdan bakınca doktorluk pek cazip gibi gelmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxx321123 -- 12 Nisan 2013; 22:33:10 >
  • şu liseliler ne kadar mantıksızsınız?
    yok rakip eleme çabalarıymış.
    bak şimdi. eskiden 3 tane tıp fakültesi vardı ve 890 kontenjanı vardı o zamanlar işte sizin ailenizin doktolar tarafından sömürüldügü zamanlardı.şimdi çok fazla fakülte var
    ayrıca durum farklı.en az 7 milyar demiş biri.bizim köyü saglık ocagındaki doktorla sohbet ettiğimde dediği şey o 7 milyarin içinde giderler dahil değil 3 milyar kalıyor demişti.sonra şu var şans faktörü çok önemli tıp fakültesi bitirip dag başında bi saglık ocagında da çalışabilirsiniz. mühendislik mezunu olup saglam bi çevreyle güzel işer güzel sosyal statüler güzel kadınlar bol para ve seks.(bu azınlık kısım tanıdıklarım var.)sonra iyi bir doktor da olabilirsiniz istanbulda güzel özel hastanelerde iyi paralara herkes tarafından konuşulan biri olarak çalışabilirsiniz. mühendis olup 1000tl ye zor iş bulup sonra patronun senin sabah aksam hayvan gibi çalıştırabilir de .
    ama şu var tıp fakültesi mezunu oldugun zaman şuan için en az eline 2750 gelir bu da türkiye için güzel para. işler sandıgınız gibi değil çok paraseverseniz gidin ticaret yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: engmen

arkadaşlar denilenlere inanmayın rakip eleme çabasıdır türkiyenin nüfusu iflah olmaz bir şekilde artıyor kanser vakaları gitgide artıyor ,bu durumda 3-5 tıp fakültesi açıldı diye doktor maaşı değişmez şu an en kötü aile hekimi 7000 tl alıyor gerisini siz düşünün

ben zaten ygs de derece yapmış biriyim ve lys de daha ileriyi taşıyacağım bu derecemi. rakip eleme falan da çalışmıyorum dolayısıyla. şu an aile hekimleri ortalama 5-6 bin alır ki bir çok uzmandan fazla bir maaş aldıkları anlamına gelir bu. ah liseli forumdaşlar ah her şey size çok basit geliyor ama neyin ne olduğunu ilerde göreceksiniz.

itü kontrol mühendisliği (2011 girişli( hazırlık terkip bu arada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nancy Ajram -- 13 Nisan 2013; 1:07:33 >

• Tıp ileride bitecek,mühendisler düşük maaşa çalışıyo geriye meslek kalmadı.
  • tıp konusunda söylenenlere inanmayın... oldukça iyi maaşları var şu an hiçbir meslekte o kadar maaş alamazsınız...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mekatronikçi

tıp konusunda söylenenlere inanmayın... oldukça iyi maaşları var şu an hiçbir meslekte o kadar maaş alamazsınız...

o iyi maaşları yazsanda bilgilensek kardeşim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alfarganus

quote:

tıp konusunda söylenenlere inanmayın... oldukça iyi maaşları var şu an hiçbir meslekte o kadar maaş alamazsınız...

radyoloji doktoru dicle üniversitesi mezunu 30-40 bin arası alan tanıdığım var. bezmialemde dahiliye doktoru 15 bin civarı... cerrahpaşada çocuk psikolojisi doktoru muayenehanesinde bir muayene ücreti 350 tl...
  • quote:

quote:

quote:

radyoloji doktoru dicle üniversitesi mezunu 30-40 bin arası alan tanıdığım var. bezmialemde dahiliye doktoru 15 bin civarı... cerrahpaşada çocuk psikolojisi doktoru muayenehanesinde bir muayene ücreti 350 tl...

peki hocam dis hekimliginde maaslar ve iş bulma acisindan goruslerini neler???

• Arkadaşlar konu dışına konu açtım orda fikirlerinizi paylaşabilirsinizhttp://forum.donanimhaber.com/m_73969945/tm.htm
  • uzman doktorların değişken ama genelde 5-15 milyar arası alıyorlar.babam doktor oradan biliyorum
  • .
  • Psikoloji okuyup da 2 bin lira kazanan salaktir.

• quote:

quote:

quote:

Dediğin çok uç örnekler.Annem doktor şunu söyleyebilirim bu meslekte o kadar ilerlemen için yıllarını vereceksin.Annem 26 yaşında anne oldu uzman olamadı pratisyen zaten doktor olduguna bin pişman rakip elemek için asla söylemiyorum maaşını da söyleyeyim 4 bin civarı hiçbişey yapmıyor TSM de görevli.Yani ağır değil işi ama o meslekten nefret etmiş durumda.Dediğim gibi onlar 100 doktorda 5-6 tanesi o kadar kazanır.Aile hekimi dersen tamam onlar 7 bin küsür alabilir.Yani insanlar yanlış bilgilenmesin oo doktor oldum 15 binle başlarım diye bişey yok

• Çok saçma cevaplar mevcut. Tamam devlette sabit ücret, ona bir şey demiyoruz. Ama özelde mesleğe göre maaş mı oluyor? Aynı sınıftan mezun iki kişiden birisi Ford'da mühendis olarak çalışırken diğeri 1 sene işsiz geziyor(o onun sorunu). Ama ikisi de aynı sınıftaydı? Bu işler mesleğe, okula pek fazla bakmaz. Okulun, en iyi okullardan olmadıktan sonra pek fark etmez nerede okuduğun. Adam senin ne bildiğine bakıyor. Örnekte görüldüğü gibi. Mesleğine göre maaş yok. Belli aralıklar söyleyebilirsin tabi ama bu adam şu kadar alır, yok bunu geçemez. En çok maaşı şu meslekteki adam alır gibi söylemler bence çok saçma. Hepsinin uç noktaları vardır. Doktorların durumu mühendislerden daha iyi gibi görünüyor. Öyle de zaten. Daha fazla para alıyorlar genel olarak. Ama doktordan daha fazla maaş alan mühendis yok mu? Var tabi ki. Bu sınırlama niye o zaman?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stainless.. -- 9 Mayıs 2013; 14:16:41 >

• Uzman doktorlar 15 binden aşağı almıyolar tıp yazın mutlaka

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.