Şimdi Ara

Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
345
Cevap
2
Favori
32.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
341 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Buradan devam: EPTTAVM Ücretsiz Maske Dağıtıyor
    https://forum.donanimhaber.com/epttavm-ucretsiz-maske-dagitiyor--142728942

https://m.haberturk.com/son-dakika-cumhurbaskani-erdogan-aciklama-yapacak-2634860

Maske toplu taşımada, pazarda, markette zorunlu tamam.

İyide nereden alacak insanlar. Madem böyle bir durum var evlere bir paket dağıtılsın PTT ve kargo firmaları ile anlaşılsın.

Bak bunun için bağış da yaparız. Güzel bir fikir eczanelerden tc kimlik ile bir kutu alınması şeklinde.

Gerçi bu defada eczanelere yığılma olur. Belki kimlik numarasında son 2 haneye göre gün belirleyelip kontrollü yapılabilir.

Edit: epttavm'de haftalık kişi başına 5 tane olacak şekilde başlamış. Sayı yetersiz de olsa çok güzel hareket.

https://dolar.net/gundem/son-dakika-devlet-epttavm-com-ile-maske-dagitacak-basvuru-nasil-yapilir/149
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• "şu anda ulkede herkesin bir maske alacak parasi var"

A4 kağıdından hallice, b. ktan bir maske 5TL' ye satılıyordu. Şimdi mecburi oldu, 10-15 TL yaparlar... Ve o maskenin yarım saatlik işi var(koruyuculuğu da yok)

Hergün 2-3 maske kullansan, milette alacak para kalmaz... hele şu durumda, herkesin işinden gücünden olduğu, en çok paraya ihtiyacı olduğu bir dönemde...
    Görüyorum ki devlet ne yapsa beğenmeyen herzaman şikayet eden asalak bir güruh var tüm gün koca totolarını sandalyeden kaldırmadan sağda solda yazan iş görmez tayfası .. gerçekten ciddiye alınacak bir yanınız yok. Devlet herkese ev verse benimki güneş almıyor diye ağlarsınız yazıklar olsun sizin gibi zihniyete
  • Oyle bir sey umarim yapilmaz, ihtiyaci olmayanlar alir yine satmaya calisir olan yine halkin vergisine olur. Su anda ulkede herkesin bir maske alacak parasi var. Gercekten hic parasi olmayan, erzak sorunu olan varsa zaten muhtarliklar gerekli tespiti yapip o noktalara yardim edilmesini saglar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marjinalxx

Oyle bir sey umarim yapilmaz, ihtiyaci olmayanlar alir yine satmaya calisir olan yine halkin vergisine olur. Su anda ulkede herkesin bir maske alacak parasi var. Gercekten hic parasi olmayan, erzak sorunu olan varsa zaten muhtarliklar gerekli tespiti yapip o noktalara yardim edilmesini saglar.
    Herkese maske verilirse nasıl satılacak? Bu sayede karaborsa biter insanlarda rahat rahat takar. Bunun bağış kampanyası yapılsın kargo firmaları zaten dağıtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 3 Nisan 2020; 22:12:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Herkese maske verilirse nasıl satılacak? Bu sayede karaborsa biter insanlarda rahat rahat takar. Bunun bağış kampanyası yapılsın kargo firmaları zaten dağıtır.

Alıntıları Göster
    Tek tek herkese verilmesi imkansiz bence. Oyle bir organizasyon kurulmasi da, buna butce ayrilmasi da imkansiz. Risk grubu olusturulur, ona gore bir dagilim belirlenir. Zaten maske tedarik sorunu oldugu anlasilan bolgelere, dagitim yapilir. Parasi olmayanlara da erzak ve tibbi malzeme yardimi yapilir. Yoksa 80.000.000 kisiden aldigin vergiyle, 80.000.000 kisiye yardim etmek demek, herkesin kendi cebindeki parayi yine ona harcamak demek. Maske ihtiyaci olusmamasi icin bence evden onlin bir sistem kurulmali. Migros sanal market gibi. Kimse evden cikmadan siparis vermeli.

• quote:

Oyle bir sey umarim yapilmaz, ihtiyaci olmayanlar alir yine satmaya calisir olan yine halkin vergisine olur. Su anda ulkede herkesin bir maske alacak parasi var. Gercekten hic parasi olmayan, erzak sorunu olan varsa zaten muhtarliklar gerekli tespiti yapip o noktalara yardim edilmesini saglar.
    "şu anda ulkede herkesin bir maske alacak parasi var"

A4 kağıdından hallice, b. ktan bir maske 5TL' ye satılıyordu. Şimdi mecburi oldu, 10-15 TL yaparlar... Ve o maskenin yarım saatlik işi var(koruyuculuğu da yok)

Hergün 2-3 maske kullansan, milette alacak para kalmaz... hele şu durumda, herkesin işinden gücünden olduğu, en çok paraya ihtiyacı olduğu bir dönemde...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black Code -- 3 Nisan 2020; 23:32:36 >
  • quote:

Tek tek herkese verilmesi imkansiz bence. Oyle bir organizasyon kurulmasi da, buna butce ayrilmasi da imkansiz. Risk grubu olusturulur, ona gore bir dagilim belirlenir. Zaten maske tedarik sorunu oldugu anlasilan bolgelere, dagitim yapilir. Parasi olmayanlara da erzak ve tibbi malzeme yardimi yapilir. Yoksa 80.000.000 kisiden aldigin vergiyle, 80.000.000 kisiye yardim etmek demek, herkesin kendi cebindeki parayi yine ona harcamak demek. Maske ihtiyaci olusmamasi icin bence evden onlin bir sistem kurulmali. Migros sanal market gibi. Kimse evden cikmadan siparis vermeli.

Alıntıları Göster
    Birader 10 maskenin üretim fiyatının 1 TL bile olmadığının farkındasın di mi?

Ne maliyeti allasen, kargo firmaları, polis bekçi dağıtır işte. Zorlamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Code

"şu anda ulkede herkesin bir maske alacak parasi var"

Alıntıları Göster
    Maskeler cok ciddi bir koruyuculuk saglamiyor, saglayanlar var ama onlar da gaz maskeleri gibi icinde zor nefes alirsiniz zaten. Maske, hastaligin yayilmasini engellemek icin. Gunde 3 maske neden? Cikmasinlar disari gerekmedikce, bence bunun yerine evlere siparis zorunlu olsun Migros sanal market gibi. Herkese maske dagitsan ne olacak? Koruyor mu? Hayir. Yayilmasini %100 engelliyor mu? O da hayir.

• quote:

Orijinalden alıntı: amadeus99

Birader 10 maskenin üretim fiyatının 1 TL bile olmadığının farkındasın di mi?

Ne maliyeti allasen, kargo firmaları, polis bekçi dağıtır işte. Zorlamayın.

Alıntıları Göster
    Eskiden oyleydi. Su anda tum dunyada talep artti. Malzeme fiyatlari tavan yapti. Herkesin de maskeye ihtiyaci da yok, cok koruyucu da degil zaten. Hele hele o 5 TL, 10 TL dediginiz maskeler belki 30 dakika etkili degildir. Cok etkili filtreli maskelerde zor nefes alirsiniz. Su anda gunde 1 paket sigara icen birine mesela devletin 1 kurus yardim yapmamasi lazim. Bu nedenle diyorum kimseye maske dagitmak zorunda degil. Temel besin maddeleri dagitilsin ayni parayla kimse evden cikmasin.

• Amaç öksürüp, hapşırma sırasında etrafa damlacık saçmamak. Markete haftada 1 gidin. 4 maske işinizi görür. Hiç yoksa iki kat atkı sarın öyle gidin. Eve gelir gelmez atın yıkayın.

• Alternatif maskeler.

Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)Devletin maske dağıtması gerekiyor(epttavm'de başlamış teşekkürler)

PS: Saka degil , en kotu bu sekilde cikin

• 20 tl lik maske 120 den satılıyor hani ceza kesilmişti bunlara https://www.hepsiburada.com/supportline-3-katli-filtreli-yuz-maskesi-50-li-paket-p-HBV00000S5UAM
  • quote:

Orijinalden alıntı: asdasdqwertyveyaalxyvance

20 tl lik maske 120 den satılıyor hani ceza kesilmişti bunlara https://www.hepsiburada.com/supportline-3-katli-filtreli-yuz-maskesi-50-li-paket-p-HBV00000S5UAM
    Ya devlet n11 üzerinden 5 tl'ye 10 tane satsın olsun bitsin. Kargo bedava olur. Kazandığı ile de alamayana dağıtsın.

Böyle körlemesine hadi maske tak demekle olmazki.

• Zorunlu işe siz ne düşünüyorsunuz market mecbur şu ucuz bez maskeler var ya ameliyat hane maskesi gibi müşteri gelsin diye kapıda ücretsiz veredekler aynısını poşet paralı olunca bez çanta hediye ederek yapmadılar mı

• Karar doğru da olsa şimdi maske fiyatları daha da artacak.

Devlet buna "höt" demesi lazım.
  • Umarım o resimdeki maskeler kullanılmış değildir.

Bandana bağlarız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 3 Nisan 2020; 23:14:28 >
  • Normal tedbirleri anlarım da masraflı tedbirler hele fırsatçılığa böylesi açık tedbirlerin öncesinde önlem alınmadan getirilmesi hoş değil sabah bez maskeler en az %100 zam görecek

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce linkteki:https://urun.n11.com/medikal-maske/3-katli-filtreli-cerrahi-maske-lastikli-yuz-maskesi-P415013640 maskeden 50 adet sipariş verdim kargoyla birlikte 303 tl tuttu.

Bu iş yasak getirip arkasını kovalamadan olmaz bu fiyatlarla insanlar ya maske alamaz ya bir kaç maske alıp sürekli aynı maskeleri takıp hastalığa daha fazla yakalanma riski ile karşı karşıya kalır.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.