Şimdi Ara

Devlet okullarının (lise ortaokul) çöp olması.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pek bir şey öğretmeyen Öğretmenlerin Menopoz atarını ve ego tatminini doya doya 40 kişilik ahırımsı sınıflarda yaşamak istiyosanız devlete gidersiniz.Bunları söyleyen ben meslek liseli filan degilim.Ha meslek liseli olsam ne değisir onu da merak ediyorum.Aksine çok iyi lisedeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HİBİDİHUBLA1 -- 19 Şubat 2019; 21:17:26 >

• Bence asıl sıkıntıyı ''öğrenciler'' değil 'öğretmenler' yaşıyor.Çünkü karşılarında hormonal olarak değişim gösteren,herkese atar yapan,fikri olmadığı halde herşeyi ''ben bilirim'' düşüncesinde olan ''ergenler'' var.Nitekim konu sahibinin de bu ''ergen'' tayfasında olduğunu anlaşılıyor.Yanlış anlaşılmasın bundan on sene kadar önce ben de 16 yaşlarında bir ergendim.O dönemlerde nasıl düşündüğümü,arkadaşlarımla neler yaptığımızı düşündükçe arkadaşın bu konuyu açmasını anlıyorum....Muhtemelen kendi dertlerini,sorunlarını öğretmenlerin yaşadığı sorunlardan,sıkıntılardan daha büyük görüyor.Kendi ''ergen atarına'' kılıf uydururken bir öğretmenin kendisine kızmasının nedenini ''menopoz'' atarı ya da ''ego tatmini'' olarak yorumluyor.Halbuki hiçbir öğretmen durduk yere bir öğrenci ile uğraşmaz...

Bir öğrenci öğrenmek istiyorsa,kendisini geliştirmek istiyorsa bunu yapar.Öğretmen ve okuduğu okul sadece ayrıntıdır.Öyle olmasa dağda çobanlık yapan,köyde okuyan insanlar arasında sınavlarda birinci olan hiç çıkmazdı.Bu konuda tekel sadece büyük şehirlerde ve özel okullarda olurdu.Fakat bunun tam aksi durumların olması bir öğrenci isterse kendisini koşullar ne olursa olsun geliştirebileceğini gösterir.Gerisi bahanedir.
    Al işte bak 'Herşeyi ben bilirim'' atarı yapmaya başladın

Seni anlıyorum kardeşim ben de on sene önce 16 yaşında bir ergendim.Bizim sınıfta hocanın elinden yoklama defterini alıp hocayı peşinde koşturan m'anyaklar vardı.Hoca hiçbir şey yapamazdı.Biz de acırdık haline...Şimdi düşünüyorum da hocalara eziyet eden bizlermişiz.Bundan bir on sene sonra sen de benle aynı düşüneceksin.Hiç merak etme herkes aynı yollardan geçti
    Bu nasıl bir bağlantı birader
    Her sana karşı çıkan yoruma verdiğin cevaplardan kimin kompleksi olduğu, ezik olduğu belli oluyor. Aksi olsa alıntılar katılmıyorum, durum bende farklı vb dersin konuşuruz tartışırız. Ama yok senin her dediğin tamamen doğru olduğu için her türlü tabiki sana karşı çıkanlar ezik, kompleksli olacak
  • "Pek bir şey öğretmeyen" değildir o öyle olsa okuyup yazamazsın. Pek bir şey öğrenmeye niyeti olmayan öğrencidir o. Sen geç arka tarafta "osbir" çek, sonra öğretmen öğretmedi😀 okumaya niyeti olmayan öğrenciyi okulda tutmamak lazım. Kendi ağzıyla ben okumak istemiyorum diyen öğrenci okula, arkadaşlarına eziyetten başka bir şey değil. İstediği ilgisi olduğu mesleğe yöneltip iyi bir geleceğe yol alması sağlanmalı. Biz ne yapıyoruz: illa liseyi okuyacak. Ver mesleğe meslek öğret. Eczacılık garsonluk kasaplık berberlik bir dünya fabrikanın ara eleman ihtiyacı. Lazım bunlar. Sen zorla dört duvar arasında tutmaya çalışırsa o adamı ileride hem mesleksiz hem de 20 yaşına gelmiş elinden hiçbir şey gelmeyen biri olarak hayatını karartırsın.

Yani kısaca sen ve arkadaşların öğrenmek istemiyorsanız o öğretmen zaten size bir şey öğretemez. Ne yapsın sen arkada tombala çekerken senin ilgini derse çekmek için?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Biliyoz zaten

• Okulda başarısız olmanın en temel nedenlerinden biri yapma isteği olmaman. İsteksiz olursan ister 360 iq olsun o okulda dünyanın en iyi okulu olsun normal bi okula severek giden normal bir çocuğu geçemez.

Biraz abartı oldu ama anladın sen demek istediğimi

• Özeller de farklı değil atanamayan öğretmenleri çalıştırıyorlar onlar da genelde çok hata yapıyor.
  • Bence asıl sıkıntıyı ''öğrenciler'' değil 'öğretmenler' yaşıyor.Çünkü karşılarında hormonal olarak değişim gösteren,herkese atar yapan,fikri olmadığı halde herşeyi ''ben bilirim'' düşüncesinde olan ''ergenler'' var.Nitekim konu sahibinin de bu ''ergen'' tayfasında olduğunu anlaşılıyor.Yanlış anlaşılmasın bundan on sene kadar önce ben de 16 yaşlarında bir ergendim.O dönemlerde nasıl düşündüğümü,arkadaşlarımla neler yaptığımızı düşündükçe arkadaşın bu konuyu açmasını anlıyorum....Muhtemelen kendi dertlerini,sorunlarını öğretmenlerin yaşadığı sorunlardan,sıkıntılardan daha büyük görüyor.Kendi ''ergen atarına'' kılıf uydururken bir öğretmenin kendisine kızmasının nedenini ''menopoz'' atarı ya da ''ego tatmini'' olarak yorumluyor.Halbuki hiçbir öğretmen durduk yere bir öğrenci ile uğraşmaz...

Bir öğrenci öğrenmek istiyorsa,kendisini geliştirmek istiyorsa bunu yapar.Öğretmen ve okuduğu okul sadece ayrıntıdır.Öyle olmasa dağda çobanlık yapan,köyde okuyan insanlar arasında sınavlarda birinci olan hiç çıkmazdı.Bu konuda tekel sadece büyük şehirlerde ve özel okullarda olurdu.Fakat bunun tam aksi durumların olması bir öğrenci isterse kendisini koşullar ne olursa olsun geliştirebileceğini gösterir.Gerisi bahanedir.

• Ogretmenlerim iyidi ama lisede ki arkadaşlarımın hepsi kekoydu ailesinden egitim gormeden okula gelen tiplerdi hoca ne yapsin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: General Tao

Okulda başarısız olmanın en temel nedenlerinden biri yapma isteği olmaman. İsteksiz olursan ister 360 iq olsun o okulda dünyanın en iyi okulu olsun normal bi okula severek giden normal bir çocuğu geçemez.

Biraz abartı oldu ama anladın sen demek istediğimi
    Konuya yazmayi unutmusum.ayrica basariliyimda.

• quote:

Orijinalden alıntı: Long Nightt

Bence asıl sıkıntıyı ''öğrenciler'' değil 'öğretmenler' yaşıyor.Çünkü karşılarında hormonal olarak değişim gösteren,herkese atar yapan,fikri olmadığı halde herşeyi ''ben bilirim'' düşüncesinde olan ''ergenler'' var.Nitekim konu sahibinin de bu ''ergen'' tayfasında olduğunu anlaşılıyor.Yanlış anlaşılmasın bundan on sene kadar önce ben de 16 yaşlarında bir ergendim.O dönemlerde nasıl düşündüğümü,arkadaşlarımla neler yaptığımızı düşündükçe arkadaşın bu konuyu açmasını anlıyorum....Muhtemelen kendi dertlerini,sorunlarını öğretmenlerin yaşadığı sorunlardan,sıkıntılardan daha büyük görüyor.Kendi ''ergen atarına'' kılıf uydururken bir öğretmenin kendisine kızmasının nedenini ''menopoz'' atarı ya da ''ego tatmini'' olarak yorumluyor.Halbuki hiçbir öğretmen durduk yere bir öğrenci ile uğraşmaz...

Herkesi bir tutmussun.

hiçbir öğretmen durduk yere bir öğrenci ile uğraşmaz.

Bu nedir yahu.her insanin beyni ayni mi calisiyor.

Bunlari savunucam diye mantigini bir koseye mi biraktin

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

"Pek bir şey öğretmeyen" değildir o öyle olsa okuyup yazamazsın. Pek bir şey öğrenmeye niyeti olmayan öğrencidir o. Sen geç arka tarafta "osbir" çek, sonra öğretmen öğretmedi😀 okumaya niyeti olmayan öğrenciyi okulda tutmamak lazım. Kendi ağzıyla ben okumak istemiyorum diyen öğrenci okula, arkadaşlarına eziyetten başka bir şey değil. İstediği ilgisi olduğu mesleğe yöneltip iyi bir geleceğe yol alması sağlanmalı. Biz ne yapıyoruz: illa liseyi okuyacak. Ver mesleğe meslek öğret. Eczacılık garsonluk kasaplık berberlik bir dünya fabrikanın ara eleman ihtiyacı. Lazım bunlar. Sen zorla dört duvar arasında tutmaya çalışırsa o adamı ileride hem mesleksiz hem de 20 yaşına gelmiş elinden hiçbir şey gelmeyen biri olarak hayatını karartırsın.

Yani kısaca sen ve arkadaşların öğrenmek istemiyorsanız o öğretmen zaten size bir şey öğretemez. Ne yapsın sen arkada tombala çekerken senin ilgini derse çekmek için?
    Osbiri sen cekmissin bence.Nerden mezunsun soyle bakalim.

• quote:

Orijinalden alıntı: HİBİDİHUBLA1

Herkesi bir tutmussun.

hiçbir öğretmen durduk yere bir öğrenci ile uğraşmaz.

Bu nedir yahu.her insanin beyni ayni mi calisiyor.

Bunlari savunucam diye mantigini bir koseye mi biraktin

Alıntıları Göster
    Al işte bak 'Herşeyi ben bilirim'' atarı yapmaya başladın

Seni anlıyorum kardeşim ben de on sene önce 16 yaşında bir ergendim.Bizim sınıfta hocanın elinden yoklama defterini alıp hocayı peşinde koşturan m'anyaklar vardı.Hoca hiçbir şey yapamazdı.Biz de acırdık haline...Şimdi düşünüyorum da hocalara eziyet eden bizlermişiz.Bundan bir on sene sonra sen de benle aynı düşüneceksin.Hiç merak etme herkes aynı yollardan geçti

• Eskiden öğretmen el üstünde tutulduğu için kaliteli bir öğretmene düşerseniz verim alabiliyordunuz. Ama artık doğurganlık azalması ve hayat şartlarının zorluğu nedeni ile öğrenci öğretmenden daha değerli hale geldi. Aynı şartlarda öğretmenler de eskisi gibi idealist değiller. Onlarda artık günü kurtarmaya uğraşıyor. Fakat ana faktör veliler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • HİBİDİHUBLA1 kullanıcısına yanıt
    Kocaeli üniversitesi matematik öğretmenliği bölümünden onur öğrencisi olarak mezun oldum. Başka bir sorun var mı?

• İlkokul ve ortaokulu berbat yerlerde okudum, tabiri caizse hayvan çiftlikleri gibiydi, gerçekten akli sorunları olduğunu düşündüğüm bir sürü hocayla ve ergenle birlikte okumak zorunda kaldım ama liseme laf ettirmem, gayet güzel bir fen lisesinde okudum ve ne hocalarla ne başkasıyla sorunum olmadı, gayet sakin ve güzel geçti.
  • ozeba O kullanıcısına yanıt
    Cumleleri bile kaliplasmis yahu.ben derse ilgim yok dedim sanki.neyse o derste 31 cekenlerle iyi dersler sana.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozeba

"Pek bir şey öğretmeyen" değildir o öyle olsa okuyup yazamazsın. Pek bir şey öğrenmeye niyeti olmayan öğrencidir o. Sen geç arka tarafta "osbir" çek, sonra öğretmen öğretmedi😀 okumaya niyeti olmayan öğrenciyi okulda tutmamak lazım. Kendi ağzıyla ben okumak istemiyorum diyen öğrenci okula, arkadaşlarına eziyetten başka bir şey değil. İstediği ilgisi olduğu mesleğe yöneltip iyi bir geleceğe yol alması sağlanmalı. Biz ne yapıyoruz: illa liseyi okuyacak. Ver mesleğe meslek öğret. Eczacılık garsonluk kasaplık berberlik bir dünya fabrikanın ara eleman ihtiyacı. Lazım bunlar. Sen zorla dört duvar arasında tutmaya çalışırsa o adamı ileride hem mesleksiz hem de 20 yaşına gelmiş elinden hiçbir şey gelmeyen biri olarak hayatını karartırsın.

Ortaokula / Lise 1e giden, ergenliğin zirvesini yaşayan, beyni hormonları tarafından ele geçirilmiş çocuklara mı soracaksınız okumak istiyor musun istemiyor musun diye? Dediğiniz şey ideal olan şey ancak bence pratikte yeri pek yok.

• yahu bırakın şu beyin fukarasını aklı olsa zaten boş boş gezinip ülkenin geleceği olan ve gelecek nesilin şekillenmesine yön veren öğretmenlerimiz hakkında böyle salakça konuşmaz

(tüm öğretmenler için geçerli değil tabi ki )
  • quote:

Orijinalden alıntı: hüseyinhayko cepkinci

yahu bırakın şu beyin fukarasını aklı olsa zaten boş boş gezinip ülkenin geleceği olan ve gelecek nesilin şekillenmesine yön veren öğretmenlerimiz hakkında böyle salakça konuşmaz

(tüm öğretmenler için geçerli değil tabi ki )
    Bas git lan konumdan tyt ayt kas.belli 50k (cop siralama)yapip ergenlerle ugrasirsin.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.