Şimdi Ara

devlet neden diş dolgusu yapmıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.035
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar arka üst azı dişimin sürekli dolgusu eriyor dişimin yüzde 70 oyuldu. her gittiğimde dolgu için dişi oyarak deliği büyüttüler. en sonunda doktorum dolgun yine erir dedi. porselen diş yapalım diyor. 4 dolguya kanal tedavisi yok. 2bin verdim. yalız 1 tanesi daha önce kanal tedavisi olduğum dişimdi. sıkıntısı yoktu ama doktor 4 kökün 3 alınmış 1 kalmış diyerek dolguyu kırıp o tek köke kanal tedavisi yaptı sonrada beni resmen öptü. 2000 tl aldı. azı dişine vida atıp porselen yapalım dedi. yeni yapılan diş orijinali gibi olur mu. geçici dolgu bile beni rahatsız ediyor sürekli dilim oraya gidiyor. orjinale yakın olmayacaksa tekrar dişe dolgu mu yaptırmalıyım. ilerde implant falan mı yaptırmalıyım. kanal tedavisi olduğu için diş kökü sağlam. yan dişlere zarar verir mi bu yeni diş. birde fiyat endişelenendiriyor. en son 3 sene önce dolgu yaptırmıştım 50tl galiba fiyat 10 katlanmış.

devlette neden diş poliklinikleri kapalı. devlet pandemiyi bahane edip neden tadavi yapmıyor. bu nasıl bir saçmalık. özele gitmek zorunda kalıyorsam neden masrafımı karşılamıyor. ssk boşa para veriyoruz. 2001 öncesi sağlık sistemi daha iyiydi. ben ssk için yatırdığım parayı saçma sapan bir emeklilik sistemine yatırsaydım. 30 yılda 10mil param birikirdi. 65 yaşını da beklemezdim. benim kafam almıyor.

gerçi en son devlete yaptırdığım dolgu 4 sene önce 15 dk sonra yolda giderken düşmüştü.

• Devletde anca diş çektirirsin o da korku filmi gibi olur.

Diş önemli bir olay riske değmez ve özele gidilir.
    Ama özeldede her dişçi iyi değil sen sanırım kötülerine denk geldin ne varsa yapmışlar para almak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 18 Eylül 2021; 22:38:24 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Aynen iyiler 20 gun sonraya gün veriyor. Bu devletin yanlış politikası. 6 dolgu neredeyse 3bın tutucak. En yüzeysel 5dk süren 350tl aldılar. Zoruma giden devlet de doktor ve yardımcısının pandemiyi bahane edip hasta kabul etmeyerek odalarında çay kahve ve muhabbet etmesi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diabl0 kullanıcısına yanıt
    Ben hiç devlete gitmedim diş için sizede tavsiye etmem.[sadece önünden geçtim başka bir hastane bölümüne giderken]

Fiyat konusunda haklısın ciddi paralar ama bedava diye gidip daha fazla sorunla çıkmakda var yaptırdığın dolgunun çok kısa sürede düşme durumuda olabilir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-39A3D5E9A

Ben hiç devlete gitmedim diş için sizede tavsiye etmem.[sadece önünden geçtim başka bir hastane bölümüne giderken]

Fiyat konusunda haklısın ciddi paralar ama bedava diye gidip daha fazla sorunla çıkmakda var yaptırdığın dolgunun çok kısa sürede düşme durumuda olabilir.

birinde 10 dk durdu devlette yapılan dolgu. geri dönerken düştü. ama eskı diş doktorları devlette efsane idi. 20 yol öncesinden kalma dolgularım hala sağlam. sağlık sektörü çöktü bence. her sey özelde çüzuluyor.

• 2 senedir devlette çeşitli bahanelerle diş tedavisi yapılmıyor, aylardır neler çektiğimi bir ben bilirim.

• çünkülüm tırsıyorlar

salgından önce millet dişçiden tırsıyordu şimdi dişçiler milletten tırsıyor.

ama türk doktorlarına hayran olmamak mümkün değil

tırstıkları halde milleti o halde nasıl hala soyuyorlar hayret

evet sıradaki

şeey dişim....

dur konuşma yaklaşma maskeni düzgün tak parayı masanın üstüne bırak kafanı masaya vur dişin çıkınca geri çekil sıradaki gelsin

vaz geçtim bir daha gitmedim.

buraya yazayım

ÇİN DÜNYAYI ÖPEREK BÜYÜK DEVLET OLDU

BİZ SE BİRBİRİMİZİ ÖPEREK BİNDİĞİMİZ DALI KESİYORUZ

bu sebeple halkımıza sagda solda internette şiddetle ve itiraz da etmediklerinden bol bol ve şehvetle öpülüp durduklarını belirteyim.

hayır demeyi öğrenin pahalıysa almayın çürükse sallayın.

önemli not

devlet hastanesine bim e ve a 101 e gitmeye utananın yediği kazık daha büyük olur.

kısası

dişin acır özel acımaz

ayy fakirmisin şekerim şekeri tarım kooperatifinden alıyorsun

kaça aldın bunu

10 tl

ehe ben amerikan pazarından aldım esmer şeker tanesi 100 tl

böyle avunan var aramızda çok zekiler ya ondan

yağmurda bayan şemsiyesiyle çıkmaya utanan adam sırılsıklam olur ahmak ıslatan yağar daha beter alay konusu olur,

malın ucuzu daha tatlıdır.

hani kafeye manitanla oturursun cafe sahibi faturayı ikiye katlar gururundan gıkını çıkaramazsın ya o hesap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pspsexer -- 4 Ekim 2021; 2:45:25 >

• mhrsden sıra alıp dolgu yaptırdım sıkıntım yok. bugüne kadar bir kere özele gitmedim.

daha geçen ay yaptırdım birde. sağ alt tarafı dolguladı. soldada bir şeyler vardı haftaya randevu vereyim mi dedi uygun olmadığı için ben istemedim. aydın ağız diş sağlığı merkezi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C59A4F632 -- 4 Ekim 2021; 3:8:38 >
  • devlette iki tane kanal yaptırdım. ikisi de birer seansta bitti. gram acı hissetmedim ve varlıklarını bile unuttum açıkçası.

iyi hekimlere denk geldim demekki.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.