Şimdi Ara

Devlet neden a1 ehliyeti b ehliyete birleştirmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar, bildiğim kadarıyla a1 ehliyet 125cc ye kadar kullanıyor otomatik küçük scooterları, ve kursa gidip a1 ehliyeti alanda yok alan a2 ehliyet alıyor devlet neden a1 ehliyetin kullanabildiği motor hacmini b sınıfı ehliyete aktarmıyor yani b ehliyeti olan biri 125cc kadar olan otomatik scooterları kullandırmıyor yada sizce böyle bir yasa çıkar mı ilerde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• işlerine geldiği için
  • ben ve bır arkadasım a1 aldık 12 kısılık sınıfta 5 kısı a1 aldı dolayısıyla alınıyor,ayrıca devlete baglı degıl ab de gecerlı bır ehlıyetın olabılmesı ıcın ortak mevzuat var,zaten o yuzden b ehlıyetle 50cc de surebılıyorsun artık.

kaldıkı hayatından motor surus egıtımı almamıs yada oyle bır sınavdan gecmemıs adamın kalkıp cbr 125ı b ehlıyetle surmesı sacma ve rısklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crauls

ben ve bır arkadasım a1 aldık 12 kısılık sınıfta 5 kısı a1 aldı dolayısıyla alınıyor,ayrıca devlete baglı degıl ab de gecerlı bır ehlıyetın olabılmesı ıcın ortak mevzuat var,zaten o yuzden b ehlıyetle 50cc de surebılıyorsun artık.

kaldıkı hayatından motor surus egıtımı almamıs yada oyle bır sınavdan gecmemıs adamın kalkıp cbr 125ı b ehlıyetle surmesı sacma ve rısklı.

50cc hiç motor kullanmamış biri için iyidir dimi 50cc için eğitim almaya gerek yoktur herhalde bisiklet misali, bugün mondial bayine gittim 50 revival vardı bindim diğer scooterlar için hafif ve daha ufaktı neredeyse bisiklet gibi yani bisiklet kullanabilen biri 50 revival kullanır bence, b sınıfının kullandığını biliyordum ama eleman sigortası vergisi vs yok dedi.

• eleman dogru dogru soylemıs,50 cc ler bu acıdan akonomık olarak daha az masraflı , butce elverıyorsa 50cc de mondıal yada kuba gıbı cın mallarına degılde daelım beagle , sym orbıt , pejo kısbee daha kalıtelı,ve guvenılır motorlara bakmanızı onerırım
  • quote:

eleman dogru dogru soylemıs,50 cc ler bu acıdan akonomık olarak daha az masraflı , butce elverıyorsa 50cc de mondıal yada kuba gıbı cın mallarına degılde daelım beagle , sym orbıt , pejo kısbee daha kalıtelı,ve guvenılır motorlara bakmanızı onerırım

peki 50cc için bir eğitim tecrübeye gerek yok dimi, çünkü motor ehliyeti bile gerekmiyor, kullanması 1 haftada bisiklet gibi çözülür herhalde?

• ben olsam alırım,50 cc lerın cogu yada ayarlarıyla oynanırsa 50-60 km lerı goruyor,60km ıle otomobılde kaza yapılsa kalıcı hasar olusabılır,o yuzde egıtımın faydası olur zararı olmaz,ama basıt gorup ekıpmansız kullanmak bence daha buyuk rısk dogurur kask,eldıven ve dızlık yada pantolon gayet yeterlı olur bana gore.
  • quote:

ben olsam alırım,50 cc lerın cogu yada ayarlarıyla oynanırsa 50-60 km lerı goruyor,60km ıle otomobılde kaza yapılsa kalıcı hasar olusabılır,o yuzde egıtımın faydası olur zararı olmaz,ama basıt gorup ekıpmansız kullanmak bence daha buyuk rısk dogurur kask,eldıven ve dızlık yada pantolon gayet yeterlı olur bana gore.

Hocam 30-40 km hız yeter zaten ayarlarla oynamaya gerek yok, ayvalıktayım araba kadar motor kullananda var kask vs kullanan yok derecede az bugün 50 den fazla motor gördüm sadece 3 kişi kask kullanıyordu, motorların genelide scooter ve şu yukiler var yukilerin bazıları 2 koktuk 3 lastikli.

• 30-40 km hızla yere düşersen "ölebilirsin" . Yayayken bile, normal yolda düşüp beyin kanaması geçirme ihtimali var...

50 cc motosikleti A ehliyete gerek olmadan kullanma konusunda fikrim yok. 50 cc diye oyuncak değil ki bunlar . Trafiğe çıkılıyor sonuç olarak, üstelik bir çoğu dediğiniz gibi bilinçsiz sürüyorlar malesef kask bile yok.
  • Bana dusundurdugn şunlar

50 CC alacaksın,bisiklet gibi eğitimi salla diyeceksin,burası ayvalık burada kask takilmiyor diyeceksin, ilk panik anda yada ıslak yolda duseceksin,sonra ya asfalt yanığı yada bir iki kırık cikikla bir kaç hafta acı çekeceksin,sonra burada yazan konuyu çok aktlarda kaldığı için arayıp bulacaksın,okuduktan sonra ulan adamlar ısrarla yazmışlar bana diyip kaza anını yine zihninde tekrar yaşayıp soveceksin.

• quote:

Bana dusundurdugn şunlar

50 CC alacaksın,bisiklet gibi eğitimi salla diyeceksin,burası ayvalık burada kask takilmiyor diyeceksin, ilk panik anda yada ıslak yolda duseceksin,sonra ya asfalt yanığı yada bir iki kırık cikikla bir kaç hafta acı çekeceksin,sonra burada yazan konuyu çok aktlarda kaldığı için arayıp bulacaksın,okuduktan sonra ulan adamlar ısrarla yazmışlar bana diyip kaza anını yine zihninde tekrar yaşayıp soveceksin.

Hocam doğru diyorsunuz ekipman almak lazım 50cc olsada, bende 50cc olunca çevredekiler puhahaha 50cc için bu kadar ekipman alınır mı diye kafalarlar diye düşündüm.

• 50cc motorlar hiz bakimndan yaklasik bisiklet ayarinda olduklari icin B ehliyet ile surulmesi gayet normal ancak 125cc motorlar gayet arabalar kadar hiza ulasabildigi ve motosikletlerin kendine ozgu kullanim detaylari oldugu icin ayri ehliyet istemeleri gayet dogal.

Ama egitim aldim surebilirim dersen sana onerim soyle olur.

Duydugum kadariyla Rx9 (50cc) alip 125cc performans verecek sekile getirebiliyorlar.

Sen de buna benzer birsey yapabilirsin. Kuba cin mali diyenlere de aldirma ben motoru inceledim oyle tel masa bi durumu yok. Hem pejo sym vs de verecegin servis ucretine bu motora sifir motor yaptirirsin.

B ehliyet ile A1 keyfi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.