Şimdi Ara

Devlet Lisesi Kütüphanesi nasıl olmalıdır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bir devlet lisesi kütüphanesi nasıl olmalıdır?
    Kütüphanenin neye cevap vermesi gerekir? Öğrenci için bir araştırma merkezi midir? Yoksa sosyal aktivite alanı mıdır?

Elinizde imkan olsa ve bir lisenin kütüphanesini baştan yaratma şansınız olsa neler yapardınız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülkemizde osmalnı dan beri hatta daha öncesinde bile bir kütüphane kültürü olmadığı için burdaki duruma göre şöyle olmalıdır demesi zor benim için çünkü hiçistediğim gibi bir kütüphane görmedim hayatım boyunca..

Sen nasıl istersen derken bence herkesin ulaşamadığı zor bulunan nadir kitaplardan bolca olması bunların çok iyi korunması ve güvenli bir şekilde kitaplara ulaşımı sağlanmalı..Birde bana kalırsa saçma fantezi roman öyküler dışında çoğunlukla bilgi içerikli ancak bu bilgi kolay ulaşamıcağın bir konu hakkındaki kitaplar olmalı..Yoksa gir google bak günümüzde böyle bir fırsat varken orda zaman harcamak gereksiz..

Yani kısaca kütüphane bana göre insanların girip çıkıp kafasına göre kitap alıp okuması yerine..Tam bir bilgi kaynağı olmalı korunmalı,internet gittiği anda bilgi erişimi sıfır olur ve zaten cahil olan halkımız dahada cahil olur..Bu tür durumları engellemek için dünyadaki bilimsel felsefi tarihi soslyolojik vb.. önemli eserlerin bulunmasu gereken bir yerdir..Bence bunlar içinde devlet liseleri ve üniversitleri gibi yerler idealdir..Ancak ülkemizde bırakın öğrencileri öğretmen ve pro. bile böyle bir kültür koruma ve yaşatma gibi bir gelenek olmadığından kurulamaz kurulsa bile yaşatılamaz...

• Çoğu üniversitenin adam gibi kütüphanesi yok, liseden ne beklenmektedir?
  • bence bu çağda kütüphaneye gerek yok. ücretsiz wifi araştırma yapmak için okula yeter bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

bence bu çağda kütüphaneye gerek yok. ücretsiz wifi araştırma yapmak için okula yeter bence.

Eğitimde birinci olan ülkelerde okullarda kütüphane varsa demek ki işe yarıyordur ya da bir bildikleri vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Retrovski

quote:

Orijinalden alıntı: mr.police

bence bu çağda kütüphaneye gerek yok. ücretsiz wifi araştırma yapmak için okula yeter bence.

Eğitimde birinci olan ülkelerde okullarda kütüphane varsa demek ki işe yarıyordur ya da bir bildikleri vardır.

Elon Musk gibi çok aşırı okursan ne bilmediğini öğrenirsin ve işe yarar. ama belli bilgiyi ararken internet çok daha pratiktir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.