Şimdi Ara

Devlet kadrosunda çift maaşlı çalışan eşlerden ...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
1
Favori
9.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
86 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Devlette çift maaşlı çalışan eşlerden birisi zorunlu olarak ücretsiz izne çıkarmalı. Bunu aynı durumda olan birisi olarak yazıyorum . Iskur önünde ac insanlar dururken bizim çift maaş almamiz doğru değildir . Alıp o insanlara bağlansın maaş ve sokağa çıkma yasağı gelsin acilen .Yoksa bu hastalık kötü bir istikamete doğru gidiyor

Edit :Çok defa yazdım sanırım anlaşılmamış. Mesele ben değilim burada biziz .Ben yardımımı zaten yapıyorum. Gerekirse maaşımı da alsın . Olayı benim özelime getiren arkadaşların maksatları başka.
    Diğer yandan fırtına başladıktan sonra işi gücü bırakıp kaptan eleştirilmez. Gemiyi kurtarmak için mücadele edilir .Eğer yapmazsanız kaptan da batar siz de batarsınız.

Edit2: Su anda bir savaştayız .Farkinda degilsiniz ama gunluk 70 insanimizin öldüğü bir savas olsaydi hepiniz boyle rahat olamazdiniz. Amac geliri olmayan insanlari da evde tutabilmek.

Edit 3: Bir-kac ay maaşınızı erteleseniz ne olur ?
    Devlet size sonra öder. Bu kadar dertlenmeyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jocker35 -- 6 Nisan 2020; 19:26:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok zekisiniz.
  • Hacım herkes hayatını gelirine göre ayarlamış. Evine 30k giren ailenin 20k kredi borcu var diyelim. Bu ailenin 15k gelirini kesersen borcunu ödeyemez. Daha akılcı çözümler lazım.

• Su an birilerini ya da hükümeti suçlamak bir fayda getirmiyor .Virüs yüzünden evinde ac olan binlerce vatandaşımız var.Kari koca memur olanı 3 ay ücretsize çıkarsa 1 memur maaşıyla 2 aileye geçim sağlanabilir . Su bela gittikten sonra kim nereye hesap soracaksa sorar

• Birden fazla evi olanların evleri alınıp evsizlere verilmeli. Bunu birden çok evi olan biri olarak söylüyorum.
    Birden çok kredi borcu olanın borcu boçsuzlara ödetilmeli. Bunu birden çok kredisi olan biri olarak söylüyordum.
    Birden fazla arabası...

• sezerbaris kullanıcısına yanıt
    Insanlar evsiz değil
    Arabasız değil
    Ama ac

• quote:

Orijinalden alıntı: sezerbaris

Birden fazla evi olanların evleri alınıp evsizlere verilmeli. Bunu birden çok evi olan biri olarak söylüyorum.
    Birden çok kredi borcu olanın borcu boçsuzlara ödetilmeli. Bunu birden çok kredisi olan biri olarak söylüyordum.
    Birden fazla arabası...
    BİRDEN FAZLA KARISI OLANLAR PEKİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Old Mac New Clip

BİRDEN FAZLA KARISI OLANLAR PEKİ?

Alıntıları Göster
    Boynu bükük küheylan Küheylan reis

• hocam bir maaşınızı bağışlayın buraya da dekontu atın. madem yapmak istiyorsunuz devletin zorla yaptırmasını niye bekliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: realitych

hocam bir maaşınızı bağışlayın buraya da dekontu atın. madem yapmak istiyorsunuz devletin zorla yaptırmasını niye bekliyorsunuz
    bekliyoruz hocam süper fikir bence de hem içinizde kalmamış olur her şeyi devletten beklememek lazım. ihtiyaç sahibi birisine aylık 3000-4000 tl bağlayabilirsiniz
  • Ayar oluyorum böyle fikirlere neden patronlardan alınmaz zenginlerden alınmaz her bir patronun patronun çocuğunun yeğeninin vs altında milyon dolarlık araç var tespit edip kesinti yapmak çok zor değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Insanlar evsiz değil
    Arabasız değil
    Ama ac
    Hiç mi evsiz yok Türkiye de?
    Eee kira da evleri olan da var. Bence iyi fikir en az sizin ki kadar.

• realitych R kullanıcısına yanıt
    Suni çözümler değil herkesi rahatlatıcı bir cozum olmali. Ben öğretmenim eşim sağlıkçı. Seve seve kabul ederim .Bu dönemde işsiz evine ekmegi zor alan insanlar varken 3 ay ücretsiz izin verilebilir. Ayrıca ben dekontu atarsam sen de bağışlayacak misin?

• sezerbaris kullanıcısına yanıt
    Sizin gibileri Allah doyursun ne diyeyim .
    Oturdugun yerden para alırken birçok insan evinde yiyecek bulamıyor .

• THESİMPSON kullanıcısına yanıt
    O da yapılsın. Yapılmalıdır da
    Ne olur 3 ay ücretsize çıkılsa?
    1 memur maaşıyla 2 aile gecindirebilirsiniz asgari şartlarda.

• Saçmalık ben mevcut düzende herkesin hak ettiğini yaşadığını ve yaşaması gerektiğini düşünenlerdenim. Çocuklar hariç.

• Farklı bir yaklaşım

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    Bir insan aç kalması gerekiyorsa kalacak ve onu yaşayacak hatasının nerede olduğunu bulacak sen ona yardım edersen o hatasını çok yüksek ihtimal görmeyecek ve her zaman yardıma muhtaç şekilde yaşayacak senin yardımın bunu ötelemekten başka işe yaramaz.

Vicdansızlık gibi duruyor ama aksine toplumu yüceltmenin tek yolu her bireyin yapması gerekenleri öyle veya böyle öğrenmesi...

Her ailenin bir acil durum planı olsaydı bu sorunlar bi çırpıda düzelirdi. ülkemizin acil durum için çok büyük bir bütçesi olsa yasak koyardı ve insanlara evinde bakar virüsün yayılmasını inanılmaz yavaşlatırdı....
    en büyük disiplinsizlik bile büyük bir disiplin içermeli...

• Masai marada yaşamıyoruz dostum .Ben ömür boyu maaş bağlansın demedim zaten .Insanlar çalışmak istiyorlar mücadele edip iş de buluyorlar ama bir salgın yüzünden işlerinden cikariliyorlar. Nereye gitseler yüzlerine kapanıyor kapılar .

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.