Şimdi Ara

Devlet-i Aliyye Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
161
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Halil İnalcık'ın bu dört ciltlik eserini okumak istiyorum ama internette gördüğüm kadarıyla dili ağırmış. Anlama açısından bana bir zorluk çıkarır mı ? Üniversite sınavına hazırlanıyorum ve tarihi bu şekilde gerçeklerle daha iyi ve eğlenceli bir şekilde öğrenmeyi planlıyorum.

• Şuan elimde 4. Cildi var(Ayanlar, Tazminat Son dönem vs.) Bence sınav senesi okunup geçilecek bir kitap değil sindire sindire altını çize çize not ala ala okunması gereken bir kitap Sınav için de uygun olduğunu düşünmüyorum yeni sistemde yanılmıyorsam 40 sosyal var 13 ü tarih 13 tarih sorusu için 1500 sayfa kitap okuman hata olur. Şimdilik sınavlarına asıl Ygs Lys tarih kitaplarından çalış eğer meraklıysan sınavdan sonra yazın zaten okursun

Kitabı alma sebebim bu son zamanlarda 2. Abdülhamid ve İttihat Terakki hakkında çok fazla konuşulması ve ortalıkta fazlasıyla yalan bilgi dolanmasına karşın benim gerçekleri öğrenme isteğimdi. İlk 3 cildi okumadım 4. cilt hala bitmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: 280xbench

Şuan elimde 4. Cildi var(Ayanlar, Tazminat Son dönem vs.) Bence sınav senesi okunup geçilecek bir kitap değil sindire sindire altını çize çize not ala ala okunması gereken bir kitap Sınav için de uygun olduğunu düşünmüyorum yeni sistemde yanılmıyorsam 40 sosyal var 13 ü tarih 13 tarih sorusu için 1500 sayfa kitap okuman hata olur. Şimdilik sınavlarına asıl Ygs Lys tarih kitaplarından çalış eğer meraklıysan sınavdan sonra yazın zaten okursun

Kitabı alma sebebim bu son zamanlarda 2. Abdülhamid ve İttihat Terakki hakkında çok fazla konuşulması ve ortalıkta fazlasıyla yalan bilgi dolanmasına karşın benim gerçekleri öğrenme isteğimdi. İlk 3 cildi okumadım 4. cilt hala bitmedi

Hocam 10 tarih çözeceğim ben, eşit ağırlık öğrencisiyim. Merakım da vardır tarihe. Böyle yapayım dedim ama madem uygun değil diyorsunuz, o zaman diyecek söz yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HedefeDogru

quote:

Şuan elimde 4. Cildi var(Ayanlar, Tazminat Son dönem vs.) Bence sınav senesi okunup geçilecek bir kitap değil sindire sindire altını çize çize not ala ala okunması gereken bir kitap Sınav için de uygun olduğunu düşünmüyorum yeni sistemde yanılmıyorsam 40 sosyal var 13 ü tarih 13 tarih sorusu için 1500 sayfa kitap okuman hata olur. Şimdilik sınavlarına asıl Ygs Lys tarih kitaplarından çalış eğer meraklıysan sınavdan sonra yazın zaten okursun

Hocam 10 tarih çözeceğim ben, eşit ağırlık öğrencisiyim. Merakım da vardır tarihe. Böyle yapayım dedim ama madem uygun değil diyorsunuz, o zaman diyecek söz yok.

Buna vereceğin vakti matematiğe edebiyata ver 10 tarih sorusu için bu kitapları harcamak olmaz :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HedefeDogru

quote:

Buna vereceğin vakti matematiğe edebiyata ver 10 tarih sorusu için bu kitapları harcamak olmaz :)

Teşekkür ederim hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.