Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Devlet Bahçeli Erdoğan’ı ‘başkan’ yapacak

21
Cevap
0
Favori
320
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Devlet Bahçeli Erdoğan’ı ‘başkan’ yapacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yarbay
  7093 Mesaj

  quote:

  Orijinalden alıntı: mansurhusrev


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak


  quote:

  Orijinalden alıntı: mansurhusrev


  quote:

  Orijinalden alıntı: iamburak

  quote:

  Orijinalden alıntı: mansurhusrev

  Bahçeli iyi demiş de 4 madde dayatmasından vazgeçmeli. Darbe anayasası tamamen kaldırılmalı , sıfırdan yeni bir anayasa yapılmalı.

  4 madde derken? Umarım anayasanın ilk 4 maddesinden bahsetmiyorsundur.

  Tamamen diyorum tamamen diyince 4 madde de dahil olmuyor mu içine

  Bu ülkeye neden düşmansınız? Bu kadar çok mu nefret ediyorsunuz? Bu ülkenin sigortası o 4 maddedir. O 4 maddeyi kaldırdığın anda ülkenin adını, rejimini, dilini, marşını ve bayrağını değiştirmenin önünü açmış olursunuz. İlk 4 maddeyi kaldırmayı isteyenler bu ülkenin varlığından rahatsız olanlardır.

  Kendi ülkeme neden düşman olayım. Çok büyük iftira söylediğiniz. İlk 4 madde sana göre sigorta olabilir bana göre değil bu kadar basit.

  BİRİNCİ KISIM
  Genel Esaslar

  I. Devletin şekli
  MADDE 1- Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir.

  II. Cumhuriyetin nitelikleri
  MADDE 2- Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, millî dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, lâik ve sosyal bir hukuk Devletidir.

  III. Devletin bütünlüğü, resmî dili, bayrağı, millî marşı ve başkenti
  MADDE 3- Türkiye Devleti, ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Dili Türkçedir. Bayrağı, şekli kanununda belirtilen, beyaz ay yıldızlı al bayraktır. Millî marşı “İstiklal Marşı”dır. Başkenti Ankara’dır.

  IV. Değiştirilemeyecek hükümler
  MADDE 4- Anayasanın 1 inci maddesindeki Devletin şeklinin Cumhuriyet olduğu hakkındaki hüküm ile, 2 nci maddesindeki Cumhuriyetin nitelikleri ve 3 üncü maddesi hükümleri değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif edilemez.


  Şimdi; devleti, cumhuriyeti, resmi marş-bayrak gibi unsurları belirleyen ve bunların değiştirilememesini sağlayan son madde olmak üzere bahsi geçen şeyler bunlar. Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli de aslen bu dört madde ile başlıyor ve bunlara dayanıyor.

  Neden bunları ülkenin sigortası olarak görmediğini sorabilir miyim ? Zira cumhuriyete, devlete düşman olmayan birisinin neden bunların değiştirilmesini isteyebileceği aklıma gelmiyor bir türlü de.


  @gohardorgohome Başkanlık sistemine neye göre evet diyorsunuz ? Hızlandıracakmışmış da falan filan. Bir örnek verin allahaşkına da biz de görelim nasıl çalışıyormuş bu başkanlık sistemi. ABD dışında bir ülkedir devlettir gösterin hani nerede ? Ne kadar başkanlıkla yönetilen bataklık varsa çoğu diktatörlük çukuruna düşmüş vaziyette. Senin ülken uygun değil bu sisteme nereye getiriyorsun başkanlığı. Onu geçtim daha ne getirecekleri bile belli değil, birisi çıktı Türk tipi dedi Türk tipinin ne olduğunu bilmiyoruz gelmiş burada ülkenin başına gelebilecek en büyük felaketlerden birisine evet diyebiliyorsunuz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sirkadyen -- 6 Mart 2016; 22:06:06 >
  |
  |
  Bahsedilenler: gohardorgohome
  _____________________________
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  2 Not
  Bahçelinin ne yaptığı hiç önemli değil zaten son seçimdeki durum belli bu kafa ile devam etsin % 10 barajının altını görmesi durumu mümkün bu şekilde HDP zaten baraj altı artık geriye CHP kalıyor sadece o da pasif devre elemanı gibi zaten ve zaten dolaylı yoldan başkanlık sistemi devreye girmiş oluyor % 80 bandına hükmen dayanmış durumdayken AKP şuanda hiç te zorlamaya gerek yok AKP' de durumun farkında zaten ama MHP' de ihtiyar bahçeli gider yerine Meral hanım gelirse işte o zaman tek parti durumu imkansız yeni olacak olan seçimlerde 3 partili bir meclis durumu doğar ve bu pek akp' nin hoşuna giden bir durum değil bahçelir giderse % 25' i devirme olasılığı çok yüksek MHP' nin Meral AKŞENER' in gelmesi ile.
  |
  |
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
haberler
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.