Şimdi Ara

Devlet Acilen İkinci El Araç İthal Etmeye İzin Versin (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
1
Favori
8.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
102 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ağır cahilsin, bahsettiğin düşük vergi için bu dediğin kapitalizmi sürekli ve belki 10larca yıldır uygulaman lazım,
    cart diye vergiyi düşürürsen dakika 1 iflas eder kalırsın ortalıkta hahahaha ezberlemiş yazıp duruyor.

Tayland'ın vergilerine baktım yüzde 40-50 civarı vergi koymuşlar araçlara, bizim farkımız batık olmamız anlayabiliyor musun?

Taylandın CDS değeri 40 bizim 516, 13 kata yakın iflas riski fazlalığımız var, anlayamadın mı hala?
  • sleepingawake kullanıcısına yanıt
    Hayatım boyunca 1 kere oy attım, o da yerel seçimdi ve o zaman AKP kurulmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zortak

Ağır cahilsin, bahsettiğin düşük vergi için bu dediğin kapitalizmi sürekli ve belki 10larca yıldır uygulaman lazım,
    cart diye vergiyi düşürürsen dakika 1 iflas eder kalırsın ortalıkta hahahaha ezberlemiş yazıp duruyor.

Tayland'ın vergilerine baktım yüzde 40-50 civarı vergi koymuşlar araçlara, bizim farkımız batık olmamız anlayabiliyor musun?

Taylandın CDS değeri 40 bizim 516, 13 kata yakın iflas riski fazlalığımız var, anlayamadın mı hala?
    ezbere konuşan sensin ne yaptıgımızı para bastıgımızı yukarda yazmışım, iki kere investing.com a girdin diye bişey biliyorum zannetme sana iktisadı özet geçmişim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Altına vergi var mı, altın aldın bankaya koydun dış açık arttı mı ,~~~~~ hayır artmadı, neden vergi valiyorsun ,:D vatandaşı öpmek için

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar devlet bu vergiyi eninde sonunda alacak.Doğrudan vergi, dolaylı vergiyi araştırırsanız vergi politikasını tam çözümlemiş olursunuz.Devlet arabadan alamazsa yakıttan, yakıttan alamazsa yoldan, yoldan alamazsa trafik cezasından, dondan atletten,ekmekten, sudan yani her şeyden alacak.Yerine koymadan bütçe hesaplanamaz.Dolayısıyla ikinci el ithalatını şimdilik unutun.Aynı zamanda ülkemizde devasa araba ve yedek parça üreten, oradan ekmek yiyen binlerce işçimiz var.Bu onların çalışması yerine avrupadaki devletlerin ahalisinin çalışması para kazanması demek.Evet ülkemizde işçilik ucuz ve bu yüzden fabrikalar var.Ancak bunu da aşıp ucuz ve kg/tl değeri düşük üretimden değil, lisanslamadan para kazanıp g.tümüzü devirip yatacağımız günler de gelecek...
  • Hersey sermayeye bakar kardesim.Ben suan maasli calisan bir isciyim.Sahsen sermayem olsun zengin olmam an meselesi.En basiti 5 tane sifir arac al sat hepsinden en kotu 20 lira braksin 100 lira cepde 1 sene calismam.Bu en kotu varsayim veyahut arsa alip 2 villa diksem yne en kotu 300.400 garanti.Ksaca is paraya bakiyor.Sahsen senin dedigin gbi 2.el ithal edilse Bu seferde yne galerici .tayfa gder alir getirir.Yne burdaki fiyatlara es deger satar.

Olay vergi ve alsatci vede sfir veya az km satin alan galericilerde btiyor.Devlet bunlara kota getirecek 1 bir 2.si otv kdv sfir aracda dusecek.Hatta otv yi komple kaldiracak.Al satci tayfaya 6 bilemedin 8 ay araci satamama kurali getircek.Ve en onemlisi ulkeye bi sekilde sfir araci yigmak gerek yoksa suan atiyorum 32000 tl olan hurda benim gozumde 3200 tl .Lanet olsunki ortalik hurda yasli arabadan gecilmiyor.Ve fiyatlar hicde iyiye gitmiyor.Bu ulkede hicbisey vatandasin yararina olmaz olmuycakda.Emlak desen oyle.Ac gozlu simsar firsatci ne ararsan var.Dolayisiyla szin guzide fkirleriniz islemez bu ulkede.Ramazan geldimi et e sute yag a a.dan z ye herseye zam yapan br milletden ne bekliyorsunuz.Omrunde namaz kilmamis oyosofyo comi oldu bak yeeenim.

• quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

Altına vergi var mı, altın aldın bankaya koydun dış açık arttı mı ,~~~~~ hayır artmadı, neden vergi valiyorsun ,:D vatandaşı öpmek için
    hocam bu altın vergisi de ayrı saçmalık, insanları el altından altın satmaya itecek, kimse yasal olarak kuyumcu veya bankada alım satım yapmayacak. akrabasına alıp satacak. karaborsa artacak

@one man one engine hocam devlet harcamayı kısmalı, krize ragmen sorumsuzca harciyor, bazi memurlar gorevden alinmali.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 12:32:35 >
  • O zaman da arabasını ilana koyanlar yurt dışındakilere mesaj atar "bak kardeşim bizim ülkede bu araba bu kadar. Enayi misin sen, fiyatını hemen yükselt." diye mesajlar atarlar..

• O kadar ötv gelieindwn neden vazgecsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DoğanGörünümlüToros

O kadar ötv gelieindwn neden vazgecsin.
    valla reis hodri meydan!

2008 krizi oldu 2009 martta otv yariya indi

2020 krizi oldu bakalim nereye kadar indirmeyecekler gorucez

isterse indirmesinler fiyatlar ucar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 12:50:35 >
  • 2.el hiçbir şey ithal edemiyorsunuz,arabaya mı izin verecekler?
  • şuan araç satın alınabilirliğin önünü açacak düzenlemedir. destekliyorum.

halkımızın çeşitli araç gereçlere ihtiyacı vardır. avrupadan,japonyadan vs vs her yerden kullanılmış araç ülkemize getirilebilirse bu işler ancak düzene girer.vatandaşımız ancak gidip araç satın alabilir.şuan hem sıfır hem de ikinci el araç fiyatları satın alınabilir seviyede değil.
  • Bence araçta ötvyi kaldırsalar devlet daha fazla kar eder. Siz bakmayın İstanbul hariç yollar boş, Yeni yapılan köprüler otoyollar bomboş. Geçiş ücretleri, benzinden alınan vergi, yan sanayi harcamaları, yıllık araç vergisi kaskosu derken ÖTV gelirinden daha fazla para girer kasaya ve iş gücüne de katkısı olur. Ben anlamıyorum araç alırken 2 araçta vergi vermenin mantığını gerçekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 19 Temmuz 2020; 12:58:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Airbus A350 XWB

2.el hiçbir şey ithal edemiyorsunuz,arabaya mı izin verecekler?
    hocam savas olmadan topyekun savasa girmisiz gibi vergisi var, gercekten savas ve dogal afet olursa ne olacak?

zaten savas varmiscasina para basiliyor, acayip vergi isteniyor. ne dusunuyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 13:2:49 >
  • Hakettiğimizi yaşıyoruz kimse ötv kalkıcak ikinci el ithal edilcek diye hayal kurmasın.
    Bu kadar vergi fransada,ispanyada vesaire olsun olay çıkar hükümetler 1 haftada düşer.
    Adamlar petrole 10-20cent zam geliyor diye ülkeyi ateşe veriyorlar başkanın eline veriyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 19 Temmuz 2020; 13:9:48 >
  • Onu da galericiler yurtdışına adam göndererek patates eder emin olun. Adamlar sıfır arabaları karaborsaya düşürmüş 2. El ithalat olsa içinden geçerler piyasanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruzgarnufel -- 19 Temmuz 2020; 13:7:58 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruzgarnufel

Onu da galericiler yurtdışına adam göndererek patates eder emin olun. Adamlar sıfır arabaları karaborsaya düşürmüş 2. El ithalat olsa içinden geçerler piyasanın.
    herkes ithal edebilirse fiyat duser

• Öyle ucuza araba, ucuza ev versen, o gençleri nasıl işe gönderecen, sabah yataktan kaldıramazsın! Fosur fosur uyrlar, bütün işler yatar.
    Siz devleti yanlış anlamışınız, hayatı zorlaştıracak ki, 40 sene başını kaşımaya fırsat bulamadan ağaoğlu na, paşaoğluna 100 binlik kutu kutu dairelere 700 bin morgıç ödesin, 50 binlik arabalara, 300 bin araç kredisi ödesin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam keşke ithal edebilsek ama coğrafya kaderdir maalesef.

1-Devlet 2.el eşyanın ithalatını hiçbir şekilde istemiyor,bu konuda çok katı.

2-Böyle bir şey gündeme gelse doğuş vs. lobi kurup bir şekilde engellerler.

3-Devlet mecbur olmadıkça ithalat olmasın diye dövizi yüksek tutuyor.Döviz açığımız yüksek zaten,bir de bu olursa açık kapanmaz.

4-Vergilerin bu kadar yüksek olması aslında devletin bize "alma kardeşim"demesinin başka bir yolu.

Yani oy vermek dışında yapabileceğimiz bir şey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selamivural

Öyle ucuza araba, ucuza ev versen, o gençleri nasıl işe gönderecen, sabah yataktan kaldıramazsın! Fosur fosur uyrlar, bütün işler yatar.
    Siz devleti yanlış anlamışınız, hayatı zorlaştıracak ki, 40 sene başını kaşımaya fırsat bulamadan ağaoğlu na, paşaoğluna 100 binlik kutu kutu dairelere 700 bin morgıç ödesin, 50 binlik arabalara, 300 bin araç kredisi ödesin.
    kardes amerikada niye vergi yok sorusunu bize sordurtma, o zaman irs enayi mi?

adamlar koskaca ulkeyi ingilizlere viski tutun vergisi vermeyek diye kurmuslar.

vergisiz ulke ticaret ulkesidir.yuksek vergili ulke sosyalist 3. sinif ulkedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 19 Temmuz 2020; 13:22:12 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.