Şimdi Ara

DEVİR SAATİ GEREKLİ Mİ SİZCE ?? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
105
Cevap
0
Favori
33.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • devir saati kesinlikle gereklidir.olmasa olmazmı tabiki olur ama olması herzaman iyidir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MMX 166

konuyla alakasız ama tekerın devırını nasıl gorebılırız onun ıcın bır kadran varmı

Kadran olduğunu sanmıyorum hiç duymadım ama pratik bi hesapla kmye bakarak tahmin edebilirsin
    tekerin çevresini mesurayla ölç mesela 1,5 metre çıktı diyelim, 15 km hızla giderken tekerleğin 10.000 devir yapmış olur, 30 la giderken 20.000 vesaire...
  • quote:

Orjinalden alıntı: kudal

95 toros'ta devir saati var ama 96 toros'ta yok. tam komedi. renault bazen tam pinti olabiliyor.

evet bizde 96 toros var devir saati yok ben hiç rahatsizlik duymadim ihtiyacim olmadi da .. devir saati olan arabaya bindiğimde de bakmiyorum zaten...ben ce öok gerekli bi şey deil..
  • EN SON GORDUGUM DEVİR SAATSİZ ARAC HYUNDAİ H 100 PANELVANDI

DEVİR SAATİ KOYMAMAK COK SACMA BURDA RENAULT'un AMACI NE ACABA YADA DEVİR SAATİ KOYMAMAK NE GİBİ BİR KAZANC GETİRECEK RENAULT'A

COK MERAK EDİYORUM RENAULT MÜHENDİSLERİNE
  • Devir saati ekonomik kullanma açısımdan son derece önemli. Vites değişimşerinde 3000 devir aşımında yakıt önemli miktarda artıyor.
  • unutmuşlardır bence
    clio ııı tede bazı arabalara altta kartel akapağı koymamışlardı başvuranlara taktılar... gerçi, şuan üzülmene gerek yok motorun sesinden devrin 2.500 civarına çıktığını ve vites değiştirmen gerektiğini anllarsın...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Köylü1

unutmuşlardır bence
    clio ııı tede bazı arabalara altta kartel akapağı koymamışlardı başvuranlara taktılar... gerçi, şuan üzülmene gerek yok motorun sesinden devrin 2.500 civarına çıktığını ve vites değiştirmen gerektiğini anllarsın...

+100
  • Bence gerekli değil araba zaten vitesin değişmesi gerektiğini belli eder. Ama senin zevkini bilemem
  • quote:

Orjinalden alıntı: dersu_20

Arkadaşlar bende 2005 model symbol 1.4 var devir saati yok. Sattığım Broadway'in bile vardı devir saati.

Devir göstergesi olan başka bir symbol de yaptığım gözlemler şunlar; 3. viteste 60km/h, 4. viteste 80 km/h, 5. viteste 100km/h civarı 3000 devire vuruyor araç. Yani 100 km/h den sonra aracınız fazla yakmaya başlıyor. symbollerde vites mesafelerin kısa olması şehiriçinde pek birşey etkilemiyor hatta aracın kullanımını pratikleştiriyor, ama uzun yolda kullanacaksanız 100 km/h den itibaren devir 3000 i aşıyor ve aracın yakıt tüketimi artıyor.

şu görüşüne katılmıyorum."Yani 100 km/h den sonra aracınız fazla yakmaya başlıyor. symbollerde vites mesafelerin kısa olması şehiriçinde pek birşey etkilemiyor hatta aracın kullanımını pratikleştiriyor, ama uzun yolda kullanacaksanız 100 km/h den itibaren devir 3000 i aşıyor ve aracın yakıt tüketimi artıyor."

hayır aksine motor devri 3000 i geçince ve maksimum torku verdiği devire yaklaştıkça ki 110-115-120 km arası oluyor. clio daha az yakmaya başlıyor...belki 500 kere denedim uzun yolda... hergün 180 km yaparım ve 90 100 110 120 130 km gibi süratlerde denemeler yaptım...ve şu sonuca vardım clio 5. viteste 110 km ile en ideal yakıtı yakıyor....5. vites 90 km de yakıt çok artıyor....eğer illaki 90 ile gidecem dersen 4. vitese alacan o zaman yine yakıtı az yakaıyor zira devir 3000 i geçiyor 4000-4200 maksimum tork meselesi...
  • dersu 20 nin söyledikleri gayet doğru tespitler... sizin belirttiğiniz tork değerleri ile yakıt ilişkisi maalesef doğru bir yaklaşım değil.. Tork bambaşka bir kavram.. Lütfen tork kavramını araştırın..
  • Reno 2005 yılında arabamı{symbol autantuqıe dci(80)} aldıktan sonra memnunmusunuz diye telefon etti benim ilk söylediğim 89 model flashta olan devir saati bu arabada yok bir daha devir saati olmayan araba almam ve tavsiye etmem oldu. Şimdi yeni çıkan modellerde devir saati ve yol bilgisayarı standart olmuş
  • quote:

Orjinalden alıntı: expert09

Reno 2005 yılında arabamı{symbol autantuqıe dci(80)} aldıktan sonra memnunmusunuz diye telefon etti benim ilk söylediğim 89 model flashta olan devir saati bu arabada yok bir daha devir saati olmayan araba almam ve tavsiye etmem oldu. Şimdi yeni çıkan modellerde devir saati ve yol bilgisayarı standart olmuş

Devir saati olan versiyonu alabilirdin bence
  • gercekten dewir saatinin olmayısı büyük bi eksiklik ama dewir saati olan modellerinde redline yok en azından eski modellerde yok yenilerde durum nasıl bilmiyorum. renaultun bunu eklememesi büyük bi eksiklik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashil -- 6 Aralık 2006; 14:26:02 >
  • Bende de 1998 model Hyundai Accent LS var. Güney Kore' li dostlarımız zahmet edip klima takmışlar ama araca devir saati koymayı unutmuşlar. Şimdi bende de takıntı oluştu; devir saatsiz araba almayacağım bir daha. Bu arada sonradan devir saati ekipmanı takılabiliyor mu? Bilenlere sorulur.
  • bence de devir saati gerekli .....bende de clio hb var ve devir saatli... gerçekten devir saati olmayan aracı düşünemiyorum bile belkide alışkanlıktan dolayıdır....
  • Artık Symbol'ler de devir saati standart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impressor -- 8 Nisan 2007; 23:49:29 >
  • saat dediniz de... konu dışı bir not:
    benim 2007 model symbol autentic 1.4'de saat (zamanı gösteren) yok !
  • quote:

Orjinalden alıntı: akcan

saat dediniz de... konu dışı bir not:
    benim 2007 model symbol autentic 1.4'de saat (zamanı gösteren) yok !

Oyak Renault işin tadını kaçırmaya başladı

Arabaya saat koymaz ,bagaja lamba takmazz
  • birçok firma toyota , volkswagen,vs vs. vitesi en uygun ne zaman değiştirmemiz gerektiğini ışıklarla bize gösterirken ,
    renault devir saati bile koymuyor,ne diyeyim bu aracı alanlarda bilerek alıyor ama ,çok yazık, milleti enayi yerine koyuyorlar,
    birde devir saatine gerek yok diyenler olmuş,diycek birşey bulamıyorum artık,
  • şaka mı yapıyorsunuz tabiki gerekli! ben her dakika motoru mu dinleycem şu an hangi devirdedir diye!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Deus_ -- 10 Nisan 2007; 15:30:26 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.