Şimdi Ara

Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
3.578
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
34 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • Elektrik,doğal gaz,mazot ve asgari ücrete gelen zamlardan sonra bu ürünlerin düşük fiyatta satılmasını beklemek hayaldir.Ne yazık ki floresan partisi Türk ekonomisini kırılması zor bir kısır döngüye soktu.


  KDV indirimi fiyatları hayal edildiği gibi büyük ölçüde aşağı çekemezdi.Bu fiyatların bu kadar artmasında söylediğim gibi elektriğe,doğal gaza,mazota ve asgari ücrete gelen zamların etkisi büyük.Devlet KDV'den vazgeçmiş olabilir ama diğer zamlardan vazgeçmiş değil.Diğer zamlara rağmen marketler nasıl indirim yapacak?Zararına mı satış yapacaklar?


  Ayrıca buradan ''Sen dövizle mi alışveriş yapıyorsun?'' diyen dayılara selam yolluyorum.

 • Sıkıntı vergiler değil.Hiç olmadı.Zaten bizim görevimiz vergi vermek.Asıl sıkıntı devlet ve parayı idame etme şekli. harvurup harman savurmasında sıkıntı. Devlet dairelerine 5 kişi lazımken 100-150 kişi almalarında. tüm ödeme vs. işlemlerini internet üstüne alıp giderleri kısmak yerine boşuna fazla fazla insan çalıştırılıyor. Fiber internet döşemeyip-döşenmesine destek vermeyip internete erişimi zorlaştırılıyor.İnternete erişim sağlayan cihazlara fahiş vergiler konularak gene internet kullanımını sekteye uğratılıyor. ISS fiyatlarını düşürmeye ve onlara destek vermeye uğraşılmıyor. Yeni teknolojik girişimlere yatırım ayrılmıyor.


  Kısaca vergiler harman savruluyor.Fatura halka kesiliyor 🤣😂👌  Çoğu üretim yapan ihracat yapan ülke vergi almasa bile halk kesiminden sadece firmalardan alsa gene ayakta kalır.Çünkü önemli olan parayı idame etmek.Buna rağmen vergi alınıyor çünkü halkın görevi bu. Devletin göreviyse vergi ödeyen halkının yaşam kalitesini her yıl arttırmak.

 • mgora kullanıcısına yanıt

  Boyacının yaptığı tamamen hakkı ve normal olan bir şeydir.Ülkede fırsatçı çok yalnız insanlar zamlı fiyatlarla hayatını ikame ettiriyorsa zamlı fiyatlarla da çalışmak zorundadırlar.


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!!

  Bu işten zararlı çıkan devlet ve millet oldu. kazanan yine marketçiler. Bravo.

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Haketten fiyatlara yansıyacak indirim bekleyenler olduğunu görüyorum ve şaşırıyorum.
  Yok abi bizim millet akıllanmaz.

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Sucre Maricruz S kullanıcısına yanıt

  Hocam normal-anormal demiyoruz , durum tespiti elbette normal.

  Mesele bunun kırılması.

  kırılmayan ülkelerde durum ortada.

  Ha Ak parti ve yiyici yandaşları ile zaten düzelmezde , normal şartlardan bahsediyorum.

 • .Eray. kullanıcısına yanıt

  Gida dan zaten otv alinmiyor ki, gida da yolun sonuna gelindi bu saatten sonra boyle ufak hamlelerle piyasayi tutmazsin. Onumuzdeki ay gelecek olan elektrik zammi daha yansimadi urunlere , uretici acisindan baya bi agir olmus diyorlar elektrik zamlari.

 • Yav parasından da vazgeçtim, elemanın 30 tl ücret kesip kuryeyle gönderdiği armuta bakar mısın, gidip atacaksın kafasına, bunlar nasıl esnaf ya
  Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!!

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • TheStarBox kullanıcısına yanıt

  gazozlu içeceklerden falan ötv alınıyor onla beraber mobilya beyaz eşya otomotiv bunların ötv oranlarını düşürmeleri lazım

 • onur1301 kullanıcısına yanıt

  cimere yazın denetlenmiyor mu bu şok market

 • neredeyse her ay %10 zam yapılan ürünlere kdv indirimi sizce etki eder mi arkadaşlar, fiyatların inmemesi gayet normal Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!! 
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 15 Şubat 2022; 17:10:19 >
 • Einstein; "Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek aptallıktır." demiş ama bizimkiler bunu bir türlü anlamıyor... Türkiye'de herhangi bir üründe geçici veya kalıcı vergi indirimi zam demektir. Dün %8 kdv ile 10 lira ürün bugün %1 kdv ile en iyi ihtimalle hala 10 lira olur, genelde devletin %8 indirimine biz de %8 indirim yapıyoruz deyip 10 liralık ürünü 12 liraya indirirler!... Yıllar önce mobilyacılar Ankara'ya gidip batıyoruz, bitiyoruz, öldük bittik diye ağladılar ve kafası hiç çalışmayan devlet de gitti mobilyada 3 ay kdv'yi komple kaldırdı, Mahallede bir mobilyacı vardı, 1000 lira artı kdv ile kanepe satıyordu, indirim sonrası koca koca afişler astı ve kanepe kdvsiz 1250 liraya indi!, 3 ay sonra kdv geri gelince de 1250+kdv'den satışa devam etti... Beyaz eşyacılar da baktılar hem devlet keriz hem millet salak, bizim mobilyacılardan neyimiz eksik, şu kerizleri biz de yolalım dediler ve onlar da ağlayarak birkaç aylık kdv indirimini aldılar, fiyatlar yine %25 kdvsiz arttı... inşaatçılar, otomobilciler herkes sırayla gidip Ankaradan keriz yolma diplomalarını aldılar ve güzel güzel kullandılar ama her defasında saf! devlet bu numarayı yedi ama hiç akıllanmadı... Ülkede gıda işi yapan 100 bin esnaf varsa bu kdv indirimini fiyatlarına düşüş olarak yansıtacak firma sayısı 100'ü bulmaz ama kendi hesabına o vergi farkını hem de fiyat arttırarak alacak esnaf sayısı %99,9'dur... Ama herkes hakettiğini yaşar, böyle millete böyle devlet, böyle devlete de böyle millet...

 • .Eray. kullanıcısına yanıt
  Jandarma polis mit bunlarıda arasın 😂

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • onur1301 kullanıcısına yanıt

  Şikayet et her yere bence... ne güzel elinde kanıt da var mis gibi Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!! 


  Baksana bi dönem kendi kuryesine benzinli veya elektrikli motor temin etmeyi bile "masraf" olarak görüp bisikletten paket aracı yapmış bir yerden bahsediyoruz sonuçta Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!! 


  Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!!  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 15 Şubat 2022; 18:27:56 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • lazer__ kullanıcısına yanıt
  Neyini beğenmedin gayet çevreci bi araç haa pardon paşalara x5 ile getirmeleri lazım

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • morpheus.00 kullanıcısına yanıt

  Elektrikli bisiklet de gayet çevreci


  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • lazer__ kullanıcısına yanıt
  Elektrikli bisiklet mi çevreci elektriğini gaz çıkararak mı üreticen hey allahım

  < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
 • Giderayak şu araçların ÖTV'sini de düşürseler bari Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!! 

 • onur1301 kullanıcısına yanıt

  Fakat gerçekler öyle değil. Marketler BİST 100'deki şirketlerden daha az kazanıyor. Şirketler ise bankalar kadar kazanamıyor... En çok kazanan bankalar ve devlettir. Devlet %7 indirdi ama daha sene başında elektriğe %127 zam yaptı .Devlet hiç bir şeye zam yapmasa bile hükümete bağlı MB var zaten... Asıl MB ve bankalar ülkenin emeğini sömürmekte devamlı


  Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!!


  Devasa KDV İndirimi Sonrası Ürünler Artık Çok Çok Ucuz!!! Şok Şok Şok!!!!

  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • morpheus.00 kullanıcısına yanıt

  saçma sapan konuşma la


  önce elektriğin nasıl üretildiğini öğren.


  sonra alternatif enerji kaynaklarının diğer enerji kaynaklarına oranla çevreye etkisini öğren


  bu sıralamayı takip ettiğin halde hala bir şeyleri algılayamıyorsan zorlama kendini. git çizgi film falan izle.


  eğer bunları öğrenmeyi başarabilirsen elektrikli bisikletin, akaryakıt kullanan araçlara oranla çevreye olan etkisini algılama egzersizleri yap.


  sonra 12 saat çalıştırılan insanların işlerini yapabilmesi için gerekli olan teknolojik aletlerden azami ölçüde yararlandırılmasının insani bir hak olduğunu algılama egzersizleri yap.


  eğer ki bir ilerleme kaydedebilirsen sonraki aşamaya geç .olmuyorsa zorlama kumda oyna.  bisiklet hobi olarak yine kullanılabilir. ancak iş yük taşımaya döndüğünde, arkandaki bir ağırlık ile gideceğin yolda, ki bu yolun yokuşu, karı, yağmuru, soğuğu, başıboş sokak köpeği var; hareket enerjisinin insan kaynaklı olduğu bir aracı, ülkenin tüm illerinde mağazası olan, gayet zengin bir zincir marketin çalışanına reva görme ihtimalinin ne demek olduğunu algılamaya çabala...


  anlayamadığın basit kavramları, olguları uzun uzun açıklattırma . çünkü ilköğretimde öğrenemediğin şeyleri burada sana öğretecek herkesin vakti ve isteği olmayabilir. ayrıca kimseye anlayamadığın, anlamakta zorlandığın şeyleri zorla açıklattırmak için kışkırtma yapmaya çırpınma.  şimdi uza bi daha muhattap olma benle ki konu daha fazla dağılmasın.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 15 Şubat 2022; 22:40:8 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.