Şimdi Ara

Devamsızlıktan Hazırlıkta Kalma Durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
14.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam herkese, bu sene Malatya Makine Müh. İÖ ye yerleştim. Kayıttan sonra Hazırlık Programını seçip devamsızlıktan kalsam (hiç gitmesem) nasıl olur durumum?

Özel koşullar:

BKZ AÇIKLAMA

2 2009-2010 öğretim yılında ikinci öğretim öğrencilerinin ödedikleri öğrenim ücretleri tablo halinde bu kılavuzun 235. sayfasında yer almaktadır.
    46 İsteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli İngilizce Hazırlık Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim süresi sütununda gösterilen , yıllara dahil değildir.

• hazırlıkta kalırsan devamsızlıktan tekrar hazırlık okursn
  • mecburi değilken bile mi?
  • hiç birşey olmaz.
  • biraz daha açıklayıcı olur musunuz arkadaşlar?
  • hazırlık okumak zorunda değilsen o zaman okuma neden uğraşıyorsun ki direkt eğitime lisanstan başla.Ama eğer hazırlık okucam illa diyorsan dersleri takip etmelisin çünkü devamsızlık söz konusu,eğer devamsızlık hakkını doldurursan bal gibi kalırsın(uludağ üniversitesinde geçerli bu dediklerim,çoğu üniversitede böyledir)
  • sorumu biraz daha açacak olursak; hazırlıkta devamsızlıktan kalırsam hazırlığı mı tekrar ederim yoksa direk lisansa mı geçerim?
  • hazırlığı tekrar okursun,başarılı olmadığın sürece lisansa geçemezsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Checksum

sorumu biraz daha açacak olursak; hazırlıkta devamsızlıktan kalırsam hazırlığı mı tekrar ederim yoksa direk lisansa mı geçerim?

zorunlu hazırlık okumadığın için , kalma durumunda hazırlığı tekrar etmezsin.lisans eğitimine geçmiş olursun(ben bizzat bu durumda hazırlığı geçip okuyan biriyim.
  • iki farklı cevap kaynak gösterebilecek biri var mı cevapları için?
  • kalırsan lisansa tabi geçersin zorunlu olmadığı için ama mezun olduğunda bu insan bir sene hazırlık eğitimi almış diye diplomanda belirtilmez ( e madem diplomanda yazsın istemiyorsun madem zorunlu değil niye gidiyorsunki boşuna??? )
  • heyet raporunun alternatifi olarak kullanacağım gerekirse
  • farklı bir yorumu olan yok mu?
  • Birader şimdi senin bölümünde ingilizce hazırlık zorunlu değil( tablo-4 te açıklamalar kısmında görebilirsin)

Yani zorunlu olmayan hazırlıktan başarısız olursan tekrardan hazırlık okumazsın direk, 1. sınıftan başlarsın.

Burda sorulması gereken soru şudur.

Hazırlık zorunlu değil buna rağmen sen hazırlığa kaydolmak istiyorsun sonrada devamsızlıktan kalmak istiyorsun ?

Bu yaptığın çok mantıksız değil mi ????
  • quote:

Orijinalden alıntı: cefucsa

Birader şimdi senin bölümünde ingilizce hazırlık zorunlu değil( tablo-4 te açıklamalar kısmında görebilirsin)

Yani zorunlu olmayan hazırlıktan başarısız olursan tekrardan hazırlık okumazsın direk, 1. sınıftan başlarsın.

Burda sorulması gereken soru şudur.

Hazırlık zorunlu değil buna rağmen sen hazırlığa kaydolmak istiyorsun sonrada devamsızlıktan kalmak istiyorsun ?

Bu yaptığın çok mantıksız değil mi ????

tekrardan söylüyorum: heyet raporunun alternatifi olarak kullanacağım gerekirse

hala mantıksız mı yoksa daha iyi alternatifler var mı?
  • Sadece 4 yıl sonunda diplomanda ingilizce bildiğin belirtilmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYILAR

Sadece 4 yıl sonunda diplomanda ingilizce bildiğin belirtilmez.

peki kaldığım yazar mı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.