Şimdi Ara

Devamsızlık karmaşası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu seme diyorlar ki heyet raporu artık geçersiz 50-60 güne çıkmıyor doğru mu bu?

Rapor alınca oluyorsa bugünden itibaren okula gitmesem olur. ( bi tek yazılılara giderim)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• heyette alsan, kolun da kopsa, eğer "hastane de sürekli tedavi" hastası değilsen özürlü özürsüz dvamsızlığın 30 günü geçemez.

heyet eskidendi. 4 yıldır bu uygulama kalktı.

"(Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30
    günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak
    velilerine bildirilir. Ancak üniversite hastaneleri, eğitim ve araştırma hastaneleri veya tam
    teşekküllü devlet hastanelerinde kontrol kayıtlı sürekli tedaviyi ya da organ naklini gerektiren
    hastalığı bulunanlar, kaynaştırma ve özel eğitim gerektirenler, sosyal hizmet, emniyet ve
    asayiş birimlerinin resmî raporları doğrultusunda koruma ve bakım altına alınanlar ile
    tutuklu öğrencilerin özürsüz devamsızlık süresi 10 günü geçmemek kaydıyla toplam
    devamsızlık süresi 60 gün olarak uygulanır. Devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve
    öğrenim hakkı bulunan öğrenciler takip eden öğretim yılında okula devam ettirilir. Öğrenim
    hakkı bulunmayanlar ise okulla ilişikleri kesilerek Açık Öğretim Lisesi veya Mesleki Açık
    Öğretim Lisesine gönderilir"

• hitabını düzeltmeni öneririm. sadece burada bana değil, dünyanın her yerinde hangi zaman diliminde olursan ol, düzgün konuşmak insanı daha mutlu eder ve daha başarılı kılar.
  • özürsüz 10 günü geçince sınıfta mı kalınıyor? bizde devamsızlık geçmiyor da bilmiyorum o yüzden. eğer öyleyse kötü oluyor 12ler için
  • Nasıl öğrendiniz hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam peki bu sadece devlet hastaneleri için mi geçerli bazı ozellerde para karşılığı rapor yazılıyor deniyordu da

• yahu korkmayın bu kadar 2 ay kala kim sınıfta kalmış,kalan varsa da benana
  • Forumun ustalarını buraya çağırıyorum aydinlatabilcek var mi 12 yim de ciddi ihtiyaç var evde çalışmaya

• quote:

Orijinalden alıntı: sadumlu

Forumun ustalarını buraya çağırıyorum aydinlatabilcek var mi 12 yim de ciddi ihtiyaç var evde çalışmaya

Benim bilgim yok bu konuda hocam,üzgünüm :(
  • p beyler allah rızası için yardımcı olun
  • sadumlu kullanıcısına yanıt
    Estagfurullah da ben de pek bilmiyorum,gecen yil bizde biri vardi 50-60 gun gelmeyen mudur yardimcilariyla kavga dovus sildirdiler filan,faaliyet filan yaziyorlar galiba,riskli isler tavsiye etmem

• sadumlu kullanıcısına yanıt
    Ben son sene temel lisedeydim heyet raporu olayina falan hic basvuran olmadi. Ama sonucta devletin bir kurumundan aldigin rapor neden okulda gecerli olmasin ki? Gecerli olmuycak olsa verilmez o rapor yani. Ustelik universiteye gidicek bir 12'yi sinifta birakicak kadar insafsiz bir okul olacagini sanmiyorum :(( Siz doktorunuza yine de danisin. Okul raporu kabul etmezse napicam falan diye sorun

• berkwinchester kullanıcısına yanıt
    Hocam devlette bırakıyorlar bırakmazlar diye aksatma okulunu :)
  • 7.5 gün devamsızlık oldu bundan sonra gitmemeyi düşünüyorum veli izin dilekçesi götürsem kaç gün kazanırım burdan
  • Heyet Raporu alinabiliyormus.Fakat sorun şu ki süresi ne kadar ve yazili durumları nasıl oluyor ?

Forumun gediklileri cevaplarsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadumlu -- 21 Nisan 2017; 19:29:6 >
  • Sizden de cevap alabilirsem güzel olur

• Neye cevap vereceğimi bilmiyorum ama bizim okul yazmıyor 12 leri

• Özel hastanede muayene ücreti karşılığında.
    Bide tanıdık doktorlar var biraz da dil dökerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadumlu -- 22 Nisan 2017; 0:49:3 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.