Şimdi Ara

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
855
Cevap
2
Favori
33.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • https://www.vatanbilgisayar.com/intel-core-i5-10600k-soket-1200-10-nesil-4-10ghz-6mb-onbellek-14nm-islemci.html

Buyrun 10600k fiyatı.

İşlemcilere sırf fps gözüyle bakan tayfaları görünce çekirdek alıp yorumları okuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alex5

https://www.tomshardware.com/news/intel-z490-comet_lake_s-motherboards

MSI MAG Z490 Tomahawk 119$ yazmışlar hocam. Bizde kaça olur acaba?

ilk 3 ay en düşük 1600 bulabilirsin ama ilk ay 1750 ve üstü olur

• 4200e çıkamadığına göre stok soğutucu ve takoz bir 3600 ile test edilmiş.
    Acaba 10400 ne ile soğutulmuş

4.2 ile testlerde 10400ün geriye düşeceğini ön görüyordum öylede olmuş.
    10400 10600 arasında bir yere konumlandı yani 3600.

F/p da hala lider olmuş oluyor 3600.
    10400ü z anakarta takmak f/p da geriye düşürür. İntel b serisi kartlarına artık 3000mhz ram desteği vermedikten sonrada işlemcinin performans ı ortaya çıkmayacak

• scan S kullanıcısına yanıt
    MSI MPG Z490 GAMING PLUS 789 görünüyor. Bizde dediğiniz gibi 1500 lirayı bulacak. Bu iş beni aşacak Basarım bir 3600+ucuz anakart + 160 liralık isimsiz soğutucu oldu bitti. İşlemciden çok çektim. O yüzden bu sefer çok uzun gidecek bir tane almaya heves ettim çok ama yok. Çok fark olacak.
  • Ne yaptık şimdi, üretime geçiyor muyuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alex5

MSI MPG Z490 GAMING PLUS 789 görünüyor. Bizde dediğiniz gibi 1500 lirayı bulacak. Bu iş beni aşacak Basarım bir 3600+ucuz anakart + 160 liralık isimsiz soğutucu oldu bitti. İşlemciden çok çektim. O yüzden bu sefer çok uzun gidecek bir tane almaya heves ettim çok ama yok. Çok fark olacak.
    Bosver 3600ü bas intel 10400 ve b serisi bir kart 2666mhzde sakin sakin takıl.

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Alırım bak XD İlk testte 2666 mhz ram ile Ryzen 3600 tokatlıyor 35-45watt yakıyor oyunda. Daha serin. Daha az tüketiyor. Daha stabil olur. Tam benlik
  • Alex5 kullanıcısına yanıt
    Euro fiyatlar icin de buyur baska bir ornek anakart icin;

https://www.megekko.nl/Computer/Componenten/Moederborden/Intel-Socket-1200-Moederborden?f=f_vrrd-3_s-prijs09_pp-50_p-1_d-list_cf-

Cok iyi cok guzel hadi herkes birbirini tokatlasin bakalim ama Turkiye gibi kisitli butceye sigdirilmaya calisan sistemler icin en onemlisi verilen lira basina alinan performanstir. 10400F + Z490 oyle iyi boyle guzel diye incelesinler, ovelim, tokatlasinlar birbirini ama bir secenek 3000 lira bir secenek 2000 lira oldugunda kimse ama %3 fazla fps aliyo diye fazladan para vermemeli...

• Ben bu kadar uzun bir konu görmedim,intelboy arkadaşım bari yazarken fiyatlarında yazsaydinda tam olsaydı çoklu çekirdek performansları ne olacak peki onlarida koysaydin,ne olursa olsun Intel pişmanlıktır ki birak 4.nesil ryzen işlemci alıp şu anda ki sistemine yola devam edeceğim açıkça 4.nesil ryzen performansı ortada 3300 bile kök sokturuyor resmen 120 dolarlık işlemci.sadece oyun performansı olarak bakıp kör taklidi yapma kimse bir işlemciyi sadece oyun performansı iyi diye almaz fiyat performans genel kullanımında ki performansına bakar.konu bana göre çöp tamamen Intel fanı olup yanlı davrandigin icin

• Saygın kanal Computerbase.de 2680 mhz Ram hızında aşağıdaki sonuçları bulmuş. O halde bile oyunda 3700 geçip 3600'e 6% fark atmış. Test edilen oyunlar hep ciddi oyunlar. Gamers Nexus sonuçlarında sıkıntı olduğu 2 ayrı testten de belli. Bu i5-10400 2666 Mhz Ram hızıyla dahi Amd'nin başına büyük bela açar. Çok potansiyelli bir işlemci

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

Oyun skorları

Alman Computerbase: 10900K oyunda 80 watt tüketiyor, oyunda Ryzen rakiplerine çok ciddi fark atıyor

Boşta tüketim

1 thread tüketim

Full yükte tüketim

Sıcaklık sorunu yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alex5 -- 25 Mayıs 2020; 11:40:57 >

• Şu "yamacı" denilen elemanı intel başlıklarında görünce beni bir gülme alıyor sormayın. Burada da görünce artık engelleme vaktinin geldiğini görüyorum.

Bu eleman Gamers Nexus gibi abonesi neredeyse milyon olan kanalları yanlı olduğundan dolayı kötüler ama aşağıdaki kaynağı bile belli olmayan ekran görüntülerini de "bak intel de böyle" diyerek gözümüze sokmaya çalışır. Binlerce inceleme sitesi bunu farkedememiş ama bu arkadaş fark etmiş. Ne büyük bir aydınlanma doğrusu...

ac:ohttps://prnt.sc/sjsfy5

bf5https://prnt.sc/sjsgdy

shadow of tomb raiderhttps://prnt.sc/sjsgs8

rainbow six siegehttps://prnt.sc/sjsh4m

warzonehttps://prnt.sc/sjshyr

Ben başta bu elemanı AMD'yi canhıraş savunurken AMD fanboyu olarak düşünmüştüm. Yanılmışım o konuda; bu adam hem cahil hem de fanboy. Böyle bir karaktere sahip olduğunu düşündüğünüz insanlardan uzak durun.

Bu tip elemanlar için de bir söz var; "Zengin parasıyla fakir karısıyla oynarmış."

Çünkü bu elemana göre Ryzen 2700X > ALL

Bir de sanki kendi keşfetmiş gibi ram zamanlamalarının performansa etkisiyle ilgili bir de konu açmış. Thaiphoon burner ve DRAM Calculator for Ryzen'i bilen adamın zaten sana ihtiyacı yok. Bunu anlatmaz ama neden biliyor musunuz? Çünkü kendi keşfetmiş gibi gösterip bunun ekmeğini yiyecek. Elemanın gayesi forumda bilinen bir kişi olma çabasından fazlası değil.

Unutmadan şunu da belirtmem gerekiyor; bu elemanın yazılarını okuduğum zaman kusasım geliyor. Çünkü Türkçeyi katletme konusunda arkadaşın seviyesi tepe noktaya ulaşmış.

• Alex5 kullanıcısına yanıt
    3600 4.2 ye çıkamamış nedense
    4.2 de sabitlense tokadı yiyecek
    Kullanılan soğutucu belli değil.

Ama 10400 alıp test etmeni çok isterim

• Vaayyy vayy vayy sen neymişssin be 10400 diyorum başka da bir şey demiyorum. 4.3ghz 3600'ün ve 3700x'in bile üstüne toprak atmış resmen.

Bellek hızının'da 10400 için performans çıtasını ne noktalara çektiği de artık çok açık gözüküyor.

Bütçesi kritik olan bir kullanıcı b460 alır krallar gibi kullanır. Yok arkadaş ben 3700x'in bile ensesine şlap şlap vurmak istiyorum fantezi peşindeyim diyen de giriş seviyesi bir z490 alır dayar 3200 ve üzeri belleği keyfine bakar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doppio -- 25 Mayıs 2020; 12:6:56 >

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Hocam Ryzene 1.356V voltaj vermiş çıkabildiği yer 4.075/4.1. İşlemci yanacak biraz daha giderse. i5-10400 1.05v ile 4.0 ghz görmüş. Karar verme aşamasındayım XD İkisi de gözüme güzel görünüyor ama 10400 her türlü tokatlıyor. Anakartlara bakacağım

• İntel vur dedik öldürdün yavaş gel yavaş

• valla iştahım kabardı benim de ama z490 anakartın fiyatını da görünce bir gülme geldi. cidden 3600ün rakibi olan sisteme anakart+işlemci 4000tlin üstünde para mı vereceğiz? kaldı ki 2. işlemciyi taktırmayacak bir anakart.. performans olarak amdye iyi cevap verilmiş ama fiyatlar amdyi yine fiyat performans yapıyor. amd de zen3le cevap verecek. 600 liralık b450 bana 4600ü de taktıracak. z490lı 10400ü oyunda geçebileceğini sanmıyorum ama yaklaşır. bu da beni gayet de tatmin eder
    başlık sahibi arkadaşım gereksiz şekilde fanboysun. kendini hırpalama. sonuçta tüketicisin. intelin 2000 ve 8000 arası kopyala yapıştır dönemini kapatan amd ryzen. bu rekabetten mutlu ol

• Yine daha fazla fps veren işlemci daha iyidirciler türemiş. Aynen aynen ya, işlemcinin amacı daha fazla fps vermekti zaten. İşlemcilerin o kadar iş gücünü görmezden gelip fps üstünden fps kapıştırıyorsunuz ya, pes artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Türk milletinini beyni yok, birşeyin tarafı olup kavga etme huyu olan ezik büneylern çoğaldığını görüyorum, Az bekleyin 10400F ,10600kF çıksın fiyatlar oturusun 1000 tl seviyesine gelmiş giriş z490 anakartalar gelsin. MSI, ASUS anakart işlemci kombolu indirmler kampanyaalr gelsin ozamn bik bik ötün.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.