Şimdi Ara

Dev GTA V Dizüstü Testi 'Bütün Mobil GPU'ları deniyoruz' video inceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
2
Favori
8.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 850m gddr5 2gb bir ekran kartıda keşke olsaydı onu baya merak etmiştim ben

• Su testleri birde 400 dolar ederi olan bilgisayarlarda yapsaniz gercekten merak ediyorum sonucu acaba ps4 ile ne kadar fark olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fendur

Arkadaşlar benim çok ciddi bir sorunum var. Battfield 4, GTA 5 gibi oyunları çalıştırdığımda 5-10 dk arasında oyun çöküp "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve bu durumdan kurtuldu" hatası alıyorum. Bu yüzden artık oyun oynayamaz hale geldim. Ne yaptıysam bir türlü çözemedim format dahil. Sistemim amd fx8520, zotac gtx770 amp, 8gb ram. Ekran kartından şüpheleniyorum ama 65 dereceyi bile görmeden oyunlar hata veriyor hep. Isınma sorunu da yok yani. Sizce sorun nerededir.

Forumda ekran kartı fırınlama diye bi konu var. Yardımcı olabilir

• 850m yok mu:

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 740m 128bit kaldırıyorsa sorun yok
  • emeğine sağlık uğraşmışsın baya
  • dizüstü sahibi olanlar bence bu oyunu konsollarda oynasın 5bintl üzerinde bi dizüstünüz yoksa bu tip oyunları hamur gibi grafikte oynarsınız oyun için masaüstü,konsol

• i3 2100 3,1 ghz hd 6850 1gb ddr5 256 bit 8gb 1333 mhz.
    ekranım 1366x768.
    oyunu oynayabilirmiyim hangi ayarlarda oynarım.
    bu arada videoda ses kayması var sanırım.

• Fikir güzel, tebrikler.

Arkadaşlar o yok bu yok diye çok yüklenmeyin sonuçta hepsini de temin edemezler.
  • İşte beklediğim test.

Yine de aklıma takılan bir kısım var: Testlerde NVIDIA GeForce Experience yazılımının ekran kartı modeline göre önerdiği ayarları mı kullandınız? Yoksa daha kaliteli görsellere ulaşmak adına bazı kısımlarda değişikliğe mi gittiniz?
  • Videoda sürekli PS4 ün sabit 30 fps veremediğini söylediniz fakat son güncelleme ile sabitlendi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ANİ FPS DÜŞÜŞÜNÜN NEDENİ GRASS QUALİTY, SADECE NORMALE ALINCA DÜŞÜŞ OLMUYOR (GTX 970DE BİLE AYNI)

• nokta atışı bir inceleme olmuş teşekkürler

• Bayraktar42 kullanıcısına yanıt
    Mümkün mü oyunu açmaz bile yıllarca dizüstünde oynadım şimdi ps4 rahatlık geliyo @Bayraktar42

• quote:

Orijinalden alıntı: javaprof

GTA 5 GENEL OLARAK CRYSİS 3 KADAR KASMIYOR OYUN MOTORU CRY ENGİNE GİBİ PCYİ SÖMÜRMÜYOR AYNI TESTİ RYSE SON OF ROME İLE YAPARSANIZ DAHA İYİ BİR BENCHMARK OLUR.

crysis 3 ü gt440 kartımla bitirdim.birkez bile 35 fps altını görmedim.ayarlar düşükteydi.ama birkez bile grafikler gözüme kötü görünmedi,younun düşük ayarları bile çok mükemmel.crysis 3 e optimizasyon konusunda laf atılmamalı

• Benimki yok listede (770M)ben izlemiyorum :-)

• Beklediğimden iyi şerformans veriyor oyn,her ne kadar grafikte kısıtlamalar olsada bence oynamak şsteyen oynar bu oyunu ortalama bşr şekilde.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • valla bende oyle tahmin ediyorum ama inceleme yapan siteler en az 2000-3000 tl lik pc lerde inceleme yapiyorlar ve direk ps4 ile karsilastiriyorlar mesala mesut cevik nerdeyse yerden yere vurmus ps4 ama gta 5 ilk ciktiginda twitch demi ne oynamisti wow mukemmel super diyordu simdi kotu olmus oyun 30fps ye bile sabit degil diyor onun icin dedim 400 dolarlik bi pc de inceleme yapsinlar diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seered

quote:

Orijinalden alıntı: simbolmina

gtx 660m bunların hangisine denk geliyor?

660M 840M'den %2 daha performanslı.

@NeroWin
    Hayır oluşturmaz.Dizüstü geliştiricileri darboğaz yapabilecek seviyede bir kombinasyon yapmazlar genelde ama zaten senin dizüstüde sorun oluşturmaz.970-980 ayarında bir kart darboğaz oluşturabilir.

@GT_55
    Yanlışınız var.Ps4 Amd HD 7850 ayarında bir Gpu'ya sahip.840M ise masaüstünde performans olarak GTX460 performansı veriyor.7850 ise GTX480 ayarında bir karttır.Neden Nvidia tarafında 400 serisi üzerinden örnek verdim diye soracak olursa 460 840M'in en yakın karşılığı olduğu için.Ancak 840M 460M'in biraz gerisinde olabilir.

Teşekkürler

• Genelde 740m 840m 850m 630m gpu ya sahip laptop lar ortalıkta dolaşıyor kimin monster laptop u var? çok yanlış bir inceleme olmuş bence genele hitap etmiyor. zaten herkez bilir oyunun 970m 780 vs gpu larda çalışacağını

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.