Şimdi Ara

Dev Ekran keyfi (OptomaHD29H 4K) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
5
Favori
6.822
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • H3 ve PF1500 ile Optama arasında hangisini tercih edersiniz deneyimlerinize göre ?
  • mstfmrv M kullanıcısına yanıt
    Diğer cihazları bilmiyorum ama optomadan memnunum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfmrv

H3 ve PF1500 ile Optama arasında hangisini tercih edersiniz deneyimlerinize göre ?
    görüntü kalitesi açısından kıyaslayacak olursak Optoma HD29H 4k destekli cihazın performansı sizi en memnun edecek cihaz diyebilirim.
    diğerlerinin avantajlı olduğu noktalarda vardır ancak projeksiyonun ana konusu ekrandaki görüntünün kalitesi ise HD29H bu konuda bir tık önde,
  • quote:

Orijinalden alıntı: newonw1

görüntü kalitesi açısından kıyaslayacak olursak Optoma HD29H 4k destekli cihazın performansı sizi en memnun edecek cihaz diyebilirim.
    diğerlerinin avantajlı olduğu noktalarda vardır ancak projeksiyonun ana konusu ekrandaki görüntünün kalitesi ise HD29H bu konuda bir tık önde,

Alıntıları Göster
    Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. şu an HD29H ve H3 ile ViewSonic PX727 arasında gidip geliyorum.
  • Optoma HD29H versiyonuna Samsung Soundbar Nasıl takabiliriz ? Optik cıkısı yok bildim kadarı ile.

Teşekkürler.
    bu cihazlar arasında en büyük fark bütçedir.
    eğer bütçeniz 7500 TL civarında ise viewsonic PX727 tavsiye ederim, 9000 TL civarında ise Benq w1700 ü inceleyebilirsiniz.
    eğer bütçeniz 5500 TL civarında ise HD2H iyi bir seçenek olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pilgrimage

Optoma HD29H versiyonuna Samsung Soundbar Nasıl takabiliriz ? Optik cıkısı yok bildim kadarı ile.

Teşekkürler.
    Bu segment cihazlarda genellikle optik çıkış bulunmuyor, projeksiyonu direk soundbara bağlamak istiyorsanız analog çıkışı kullanabilirsiniz.
    yada daha sağlıklı sonuç almak için kaynağı direk soundbara bağlayabilirsiniz.
    Eğer henüz soundbar almadıysanız seçim yaparken birden fazla HDMI giriş çıkış olan soundbar tercih edebilirsiniz.
  • quote:

eğer bütçeniz 7500 TL civarında ise viewsonic PX727 tavsiye ederim, 9000 TL civarında ise Benq w1700 ü inceleyebilirsiniz.
    Teşekkürler bütçe önemli :) araştırdıkça iyi cihazlar buluyorum ama bütçe uçuyor. 11.11 e bakalım ne denk gelecek. Birde Çin'den arkadaşa 5 civarı bütçeye ne getittirebilecem onu sordum haber bekliyorum. Duruma göre nasip olursa alacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yakın zamanda sinema odası kurulumu yaptım evim için ve cihaz olarak da bu cihazı tercih ettim. PS4 Pro ile bağlı.. Film izlemek için server kullanımı ve paylaşımı yapıyorum. PS üzerinden bir App ile.. Ses için LG SK10Y soundbar çözümü buldum (Geçici olarak). 240x200 cm perde ile izliyorum. Sormak istedikleriniz varsa yanıtlayabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: engin_cakir

Yakın zamanda sinema odası kurulumu yaptım evim için ve cihaz olarak da bu cihazı tercih ettim. PS4 Pro ile bağlı.. Film izlemek için server kullanımı ve paylaşımı yapıyorum. PS üzerinden bir App ile.. Ses için LG SK10Y soundbar çözümü buldum (Geçici olarak). 240x200 cm perde ile izliyorum. Sormak istedikleriniz varsa yanıtlayabilirim.
    Selam Arkadasım Bu Cihazın bir üst versiyonu Amerikadan getirme sansım olabilir. HD39HDR Bu cihazın Lumeni 4000 bin sanırım 3.85m mesafeden 3 Metreye yatay 1.69 dikey Diagonal 3,44M oluyor goruntu verebilcem hesaplamalar o şekilde gosteriyor.Sence bu tip bir cihaz icin Alligator Projector boya varmıs onlardan almayı dusunuyorum Mat Beyaz griye kacan veya Mat gri mi daha iyi olur sen hangi renk tonu kullanıyorsun perdede.Birde Bu tip bir buyuklukte Full HD 3,44 diagonal ekranda nasıl durur ? Birde Bunun HD27HDR var ama o 3,85m mesafeden diagonal en fazla 2,5 Metre veriyor 2,60 yatay 1,40 dikey sanırım.Bilgisayarımı bağlayıp 3,44 Diagonal ekranda PES Full HD 120HZ oynamayı hayal ediyorum ama goruntu netliği keskinlkiği konusunda cekincelerim var.Musait olduğunda oyun performansı ve kullandığın Perde modeli ve rengi hakkında bilgi paylasabilirsen sevinirim.

• quote:

Teşekkür ederim, bende 240*200 civarı bir görüntü almayı düşünüyorum. cihaz kararımı henüz vermedim bütçeden dolayı.
    ama LG den sonra 4k HDRli bir cihaz kesinlikle gerekiyormuş onu anladım.
  • pilgrimage P kullanıcısına yanıt
    Merhaba öncelikle..

Ben Projektörü, Boyut Dijitalden aldım.. Bizzat giderek 2 saat süreli şekilde birçok cihaz içerisinde deneyimleyip tercih de bulundum. Tatmin ediyor mu? Gerçek 4k olmasa da kesinlikle evet.. Benim için önceliği Oyun Performansı idi.. Bu cihazı işte kıymetli yapan şey.. Ekran yenileme hızındaki başarısı.. PS4 Pro daki oyunları muazzam.. Perde Seçimi.. 2 ayımı almıştır sanırım araştırması. Cam tozlu mu dersin.. Marka tercihleri mi dersin.. Ama doğru olanı yaptım. Ne için kullanacağımı söyledim ve Boyut Dijitalden yönlendirme aldım. Gamma Screens gibi mütevazi bir perde seçimi yaptım ve gayet de memnunum. Çok paralar dökmeye inanın gerek yok. Mat Gri kafi.. Ama daha önemlisi. Lümen güce önemlidir ama kabul edelim.. TV değil bunlar.. Bulunduğu ortamı iyice karartmanız lazım. Yoksa sizi mutlu etmez.. HD39HDR yi inceleme imkanım olmadı ama bu aralar Benq nun W2700 cihazı çok konuşuluyor. Yakında TR ye giriş yapacak sanırım fiyatı henüz açıklanmadı. Takip etmenizi öneririm.

Merhaba,

Önemli detay bu cihaz 4k HDR li değil.. Bu cihaz 4k destekli şekilde, videoları açıyor. Full HD dir aslında. Ama normal bir Full HD projeksiyona göre çok sayıda artısı vardır.
  • quote:

Saygı duyuyorum ama bu yaptığınız, doğru bir yönlendirme tarzı değil.. Bütçe elbette önemlidir ama önemli olan ihtiyaçtır.. sonra da fiyat/performanstır. W1700 cihazı önerirseniz.. ne için diye sorarlar? Oyun? Film? Gündüz vakti TV izleme??
  • quote:

Orijinalden alıntı: mstfmrv

Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için. şu an HD29H ve H3 ile ViewSonic PX727 arasında gidip geliyorum.

Alıntıları Göster
    Şu dakikadan sonra 4k olmayan bir cihaz alırsanız.. seneye üzülürsünüz.. benden söylemesi. 29.Kasım yani Black Friday ı bekleyin. Sonra da ihtiyacınıza göre bir cihazı gidip yerinde Demo izleyerek satın alın. İstanbuldaysanız.. Beşiktaş ta Boyut Dijital.. size bu imkanı gayet sağlar..
  • quote:

Şu dakikadan sonra 4k olmayan bir cihaz alırsanız.. seneye üzülürsünüz.. benden söylemesi. 29.Kasım yani Black Friday ı bekleyin. Sonra da ihtiyacınıza göre bir cihazı gidip yerinde Demo izleyerek satın alın. İstanbuldaysanız.. Beşiktaş ta Boyut Dijital.. size bu imkanı gayet sağlar..

Alıntıları Göster
    4k elbetteki iyi ama bütçe kısmı biraz düşündürücü :) İstanbulda değilim denemeden alacağım, o yüzden benim açımdan f/p ürünü bakıyorum.

• quote:

Merhaba öncelikle..

Ben Projektörü, Boyut Dijitalden aldım.. Bizzat giderek 2 saat süreli şekilde birçok cihaz içerisinde deneyimleyip tercih de bulundum. Tatmin ediyor mu? Gerçek 4k olmasa da kesinlikle evet.. Benim için önceliği Oyun Performansı idi.. Bu cihazı işte kıymetli yapan şey.. Ekran yenileme hızındaki başarısı.. PS4 Pro daki oyunları muazzam.. Perde Seçimi.. 2 ayımı almıştır sanırım araştırması. Cam tozlu mu dersin.. Marka tercihleri mi dersin.. Ama doğru olanı yaptım. Ne için kullanacağımı söyledim ve Boyut Dijitalden yönlendirme aldım. Gamma Screens gibi mütevazi bir perde seçimi yaptım ve gayet de memnunum. Çok paralar dökmeye inanın gerek yok. Mat Gri kafi.. Ama daha önemlisi. Lümen güce önemlidir ama kabul edelim.. TV değil bunlar.. Bulunduğu ortamı iyice karartmanız lazım. Yoksa sizi mutlu etmez.. HD39HDR yi inceleme imkanım olmadı ama bu aralar Benq nun W2700 cihazı çok konuşuluyor. Yakında TR ye giriş yapacak sanırım fiyatı henüz açıklanmadı. Takip etmenizi öneririm.
    BenQ W2700 optopma 29h veya 39hdr gibi 120hz verebiliyor mu ? Benim icin en onemli kıstas bu cunku Bende Bilgisayar bağlıyacam. Siz gamma Screen Kac liraya almıstınız birde benim Ekran Boyutu büyük olacak 3 metre yatay 1.70 civarı dikey varmıdır boyle bir olcu.

teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pilgrimage

BenQ W2700 optopma 29h veya 39hdr gibi 120hz verebiliyor mu ? Benim icin en onemli kıstas bu cunku Bende Bilgisayar bağlıyacam. Siz gamma Screen Kac liraya almıstınız birde benim Ekran Boyutu büyük olacak 3 metre yatay 1.70 civarı dikey varmıdır boyle bir olcu.

teşekkürler.

Alıntıları Göster
    Optoma HD29H 1080p çözünürlükte HDR 120Hz görüntü verebiliyor diye okumuştum, test edilmiş yani,
    Diğerleri hakkında net bilgiye ulaşamadım ancak yüksek ihtimalle alınacaktır. ben w1700 kullanıyorum, sağlam bir bilgisyarım olmadığı için test edemiyorum.

• quote:

Saygı duyuyorum ama bu yaptığınız, doğru bir yönlendirme tarzı değil.. Bütçe elbette önemlidir ama önemli olan ihtiyaçtır.. sonra da fiyat/performanstır. W1700 cihazı önerirseniz.. ne için diye sorarlar? Oyun? Film? Gündüz vakti TV izleme??

Alıntıları Göster
    BU üç model arasında bana göre fiyat performans cihazı Optoma HD2H,
    Bu modellerde oyun için geliştirmiş tepki süresini düşüren oyun modları mevcut. yani sadece oyun için tasarlanmış cihaz diyemeyiz. Diğer yandan optoma hd2h ın özellikle öne çıkardığı oyun modu mevcut. diğer 4K cihazlar 4K yüksek çözünürlükleri ile ön planda, Benq w1700 in dengeli ışık dağılımı, renk doğruluğu, upscale özelliği ve kullanıcıya daha fazla ayar olanağı sunması sebebi ile bana göre giriş seviyesi 4k cihazlar arasında performans modeli.

• engin_cakir kullanıcısına yanıt
    Hocam yakın zamanda ben de sinema odası yapacağım.
    1-) Bu projeksiyondaki 4K olayı tam olarak nedir? Az çok teknolojiden anlayan biriyim. Ama Full HD çıkışı olan bir cihaz sonuçta, 4K gerçek anlamda ne katkı sağlayacak? Bu 4K desteği olayı biraz pazarlama taktiği gibi mi? Benim arşivimdeki filmlerin çoğu 1080p bu arada.
    2-) Motorlu ya da motorsuz fark etmez, perde konusunda gri mat vs. öneriler var. Sizce ne almalıyım?

Ayrıca projeksiyon yerine TV önerenler, bu tamamen zevk meselesi. İkisinin de avantajları ve dezavantajları var. Lütfen bu konuda hassas olalım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.