Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Dev c++ Hesap makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
1
Cevap
0
Favori
376
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1819 Mesaj
    Sorunumu hallettim ihtiyacı olanlar için bir hesapmakinesi codu bırakıyorum.

#include <span><</span>iostream<span>></span> 
    #include <span><</span>stdlib.h<span>></span>
    #include <span><</span>math.h<span>></span>
    using std::cout;
    using std::cin;
    using std::endl;
    int main()
    {
    int n;
    long int a,b;
    cout<span><</span><span><</span>"Aşagidaki islemlerden birini seciniz:"<span><</span><span><</span>endl<span><</span><span><</span>endl;
    cout<span><</span><span><</span>"Toplama islemi=1"<span><</span><span><</span>endl;
    cout<span><</span><span><</span>"Cikarma islemi=2"<span><</span><span><</span>endl;
    cout<span><</span><span><</span>"Carpma islemi=3"<span><</span><span><</span>endl;
    cout<span><</span><span><</span>"Bolme islemi=4"<span><</span><span><</span>endl;
    cout<span><</span><span><</span>"Karekok islemi=5"<span><</span><span><</span>endl;
    cout<span><</span><span><</span>"Kare alma islemi=6"<span><</span><span><</span>endl;
    cin<span>></span><span>></span>n;
    if(n<span>></span>=5)
    {
    cout<span><</span><span><</span>"Sadece tek sayi giriniz"<span><</span><span><</span>endl;
    cin<span>></span><span>></span>a;
    }
    else
    {
    cout<span><</span><span><</span>"ilk sayi'yi giriniz"<span><</span><span><</span>endl;
    cin<span>></span><span>></span>a;
    cout<span><</span><span><</span>"ikinci sayi'yi giriniz"<span><</span><span><</span>endl;
    cin<span>></span><span>></span>b;
    }

switch(n) {
    case 1:{cout<span><</span><span><</span>"Sonuc="<span><</span><span><</span>a+b<span><</span><span><</span>endl;break;}
    case 2:{cout<span><</span><span><</span>"Sonuc="<span><</span><span><</span>a-b<span><</span><span><</span>endl;break;}
    case 3:{cout<span><</span><span><</span>"Sonuc="<span><</span><span><</span>a*b<span><</span><span><</span>endl;break;}
    case 4:{cout<span><</span><span><</span>"Sonuc="<span><</span><span><</span>a/b<span><</span><span><</span>endl;break;}
    case 5:{cout<span><</span><span><</span>"Sonuc="<span><</span><span><</span>sqrt(a)<span><</span><span><</span>endl;break;}
    case 6:{cout<span><</span><span><</span>"Sonuc="<span><</span><span><</span>a*a<span><</span><span><</span>endl;break;}
    default:
    cout<span><</span><span><</span>"yanlis tusa bastin"<span><</span><span><</span>endl;break;
    cout<span><</span><span><</span>"----"<span><</span><span><</span>endl<span><</span><span><</span>endl;
    system("PAUSE");
    return 99;
    }
    }

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morphinz -- 11 Aralık 2013; 12:35:03 >

|
    |

• Teğmen
    243 Mesaj

En sonda bir tane '}' eksik, ve return 0; yaz. Sıfır dışı bir değer başarısızlık bilgisidir.

ek : Kodu derlemedim, kabaca baktım switch in parantezinde de sorun var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4kalan -- 11 Aralık 2013; 14:26:43 >
    |
    |
    Morphinz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
SEO
üniversite
haberler
Mobilya Takımları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
3,250
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.