Şimdi Ara

Deus Ex: Human Revolution (2011) / Director's Cut (2013) [ANA KONU] (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.045
Cevap
3
Favori
55.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TheMarjinaLs

Arkadaşlar konuyu Güncelliyorum , birşey sormam lazım . Oyunu uzun zamandır konsola almayı düşünüyordum , almamıştım fakat 2 gün önce PSN Plus ile yükleyip oynama fırsatım oldu .

Bir sıkıntım var . Mermiler. Onlarca düşman geliyor ama elimde saçma sapan silahların 20 - 30 tane mermisi var .Ne kadar kafalarına sıksam da ölmüyorlar bazen ve mermi azlığından dolayı resmen eleğe dönüyorum . Acaba çözümü nedir ? Daha Siper almadan adam vurmadım . FPS tarzında oyunları çok iyi oynarım ve o konuda üzerime tanımam desemde ( D.E Ne kadar RPG olsa da oyuncu bakımından FPS ) olmuyor . Burada işe yaramıyor . Çok ölüyorum ve mermi kafayı yedirecek. Şuan bir yerdeyim ve elimde sadece 2 Combat Rifle Mermisi / 3 Tane Tekli mermisi ve 15 Tane de Revolver var ama nafile , düşmanlar Combat Rifle ile dalıyor ve ben hiç bir şey yapamıyorum. Strateji önerirseniz sevinirim.

Adamlar combat rifle ile geliyor demişsin. O halde cesetlerinde mutlaka mermi falan filan vardır. Onları topluyor musun. Eğer topluyorsan gene de sıkıntı çekiyorsan taktiğini değiştirmen gerek. Eğer ben gizli saklı uğraşmam dümdüz dalarım diyorsan ya satıcılardan bol bol mermi satın almalısın görevlere çıkmadan önce, ya da biraz daha isabetli atış yapmalısın silahlarla. Ama bana sorarsan dümdüz dalmak pek mantıklı değil. Genelde gizlice aralardan sıvışıp taktik olarak kilit noktalarda silaha davranmak daha güzel. Yani yoluna çıkan herkesi dümdüz öldürmektense gizlice aralarından geçmeyi deneyebilirsin. Bazı kilit noktalarda adamları gafil avlayıp çok az mermi ya da hiç mermi harcamadan öldürüp/bayıltıp ilerlersin. Böylece silahlı çatışmaya girmek zorunda kaldığında mermi sıkıntın falan olmaz. Ayrıca bazı bölümlerde birtakım bilgisayarları hackleyerek o robotları kendinden yapıp adamların üstüne falan salabiliyorsun. Bu ve bunun gibi taktikler kullanarak daha rahat oynayabilirsin oyunu.

• Deus Ex'in yeni oyunun çıktığını daha yeni gördüm uzun zamandır da çıktı mı çıkmadı mı bakmıyordum.

Başladım oyunu.İlk oyundaki oyun motorunu düzenlemişler çok şükür akıllarına dank etmiş.Sistem ne olursa olsun kasıyordu oyun.

Oyunun hikayesine,kurgusuna gelirsek tek kelimeyle mükemmel olmuş en azından oynadığım süre içerisinde.

En büyük sıkıntım first person görünüşte silah görüntüsünün daha iyi olmasını isterdim.Bizim karakterin third person görüntüsünde merdiven inip çıkarken kollarının görüntüsü çok komik duruyor.

Bir oyunda sağ mouse ile siper almak biraz sıkıntılı ve geçişleri de öyle.

Oynamayan arkadaşları tavsiye ederim.
  • Oyunu bir solukta bitirdim The missing linki yükledim ona başladım.

Oyun grafik hariç diğer bütün kritik dallardan 9-10 arası alır .(sanırım aldı da )

Artıları

+oldukça iyi hikaye

+şehirde serbestçe dolaşabilme

+yan questlerede verilen bonuslar

+yapay zeka ve scritpleri çok çok iyi

+bir questi yapmak için 3-4 den fazla yol

+silah çeşitliliği,upgrade

+hikayede bol dallanıp budaklanan seçimlerinizle ilerleyen yapı

eksileri

-grafikler

-ufak tefek göze çarpan o kadar ayrıntıyı düşünmüşler bunlarda neden yok diyebileceğiniz türden hatalar,gözden kaçanlar

-daha fazla skill ağacı olmalıydı

-boss savaşları çok dengesiz

Baya geç oldu ama oynamayanlara tavsiye ederim .Belki Metal Gear Solid taklidi gibi duruyor ama ondan sonra oynadığım en iyi gizlilik gerektiren (ghost achivement açmak istediğimden ) oyunlardan bir tanesi oldu.Splinter Cell,thief vs vs yanında komik kalıyor bu oyunun. (hitman hariç -hitmanin müzikleri bile yeter )

• arkadaşlar oyunu henüz edindim (skidrow) ancak ortalıkta bir sürü update var, sırasıyla hangilerini kurmam gerek yardımcı olabilirmisiniz..?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Oyunu bir solukta bitirdim The missing linki yükledim ona başladım.

Oyun grafik hariç diğer bütün kritik dallardan 9-10 arası alır .(sanırım aldı da )

Artıları

+oldukça iyi hikaye

eksileri

-grafikler

-ufak tefek göze çarpan o kadar ayrıntıyı düşünmüşler bunlarda neden yok diyebileceğiniz türden hatalar,gözden kaçanlar

Baya geç oldu ama oynamayanlara tavsiye ederim .Belki Metal Gear Solid taklidi gibi duruyor ama ondan sonra oynadığım en iyi gizlilik gerektiren (ghost achivement açmak istediğimden ) oyunlardan bir tanesi oldu.Splinter Cell,thief vs vs yanında komik kalıyor bu oyunun. (hitman hariç -hitmanin müzikleri bile yeter )

sana deus ex'in ilk oyununu tavsiye ederim oynamadıysan, belki de gelmiş geçmiş en iyi oyundur.. hatta görsellik takıntısı olmayan herkese tavsiye ederim, hoş bana o grafik tarzı bile güzel geliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Oyunu bir solukta bitirdim The missing linki yükledim ona başladım.

Artıları

+oldukça iyi hikaye

eksileri

-grafikler

sana deus ex'in ilk oyununu tavsiye ederim oynamadıysan, belki de gelmiş geçmiş en iyi oyundur.. hatta görsellik takıntısı olmayan herkese tavsiye ederim, hoş bana o grafik tarzı bile güzel geliyor

oynadım ama bilgisayar donanım şimdi ki de dahil ne olursa olsun takılıyor oynarken. Deus Ex ilk çıktığından beri 3 sistem değiştim hala daha kasıyor

• oyunu yeni oynama fırsatım oldu
    vsnc açık fps 50 60 arasında dalgalnıyordu
    triple buffering i açtım
    sabit 60 fps oldu
    nedir bunun etkisi tam olarak
  • Arkadaşlar bütün enerji barı ve hızlı enerji doldurma augmentlerini açtığım halde enerjim bir türlü fullenmiyor. Sadece 1. çubuk doluyor geri kalan çubuklar dolmuyor. Neden acaba?

Deus Ex: Human Revolution (2011) / Director's Cut (2013) [ANA KONU]
  • Bu oyunda henüz birkaç görev ancak yaptım ve iki tane yükseltme kazanıp ikisini de invetoriyi arttırmaya verdim. Buna rağmen hemen doldu ve etraftan birşey alamaz durumdayım.
    Eşya satma ve alma işini nereden yapıyoruz?
  • tekrara oynayacam ama oyunu win7 64 bitte oynayabilen var mı , ben beceremedim de ? açılmıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: LostAssassin

Bu oyunda henüz birkaç görev ancak yaptım ve iki tane yükseltme kazanıp ikisini de invetoriyi arttırmaya verdim. Buna rağmen hemen doldu ve etraftan birşey alamaz durumdayım.
    Eşya satma ve alma işini nereden yapıyoruz?

En fazla 3 silahın olsun.sniper,mg ve roket atar inventory sömüren silahlar tavsiye etmem.silah satıcıları MAP açarak bulabiliyorsan bul.yoksa her bölümde silah satıcıvar ama sakın ateş acma yanlarında.ayrıca satıcıların hepsi mafta tarzı guruplar.yani bir camlı bina arayışına girme.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • oyuna baştan başladım çok özlemişim be o havası müzikleri karakterleri ... gene ghost takılıyorum bu oyunun tadı böyle çıkıyor patlamalı çatlamalı çıkmıyor
  • işin kötü yanı Director's cut adıyla gelişmiş versiyonu çıkıyor ama sadece wii U içinmiş ... olmadı işte boss savaşları falan değiştirilmiş ama biz göremeyecez
  • oyunçeviri 4 aydır süren şu test sürecini bitirsinde. başlayım artık dayanamıyom
  • quote:

Orijinalden alıntı: GATIRCAN

oyunçeviri 4 aydır süren şu test sürecini bitirsinde. başlayım artık dayanamıyom

+1 çok bekledik. Yayınlasalar da başlasak bir an önce
  • bu oyun çok az biliniyor böyle kaliteli AAA yapım kesinlikle ilk 3 yapardı kime söylesem adını bilmiyor şuna bakın 17 sayfa var reklamsız kaybolan bir oyun
    ama iyiki indirip denemişim
  • çeviriyi bekliyoruz. ölmez sağ kalırsak Türkçe oynayacağız inşallah.
  • aynen oyunu aldım indirimdeydi çevirisi çıkıcak diye bekliyorum 2 aydır. Denemek için ilk bölümleri oynadım.
  • Bence o çeviride büyük bir sıkıntı var e doğal olarakta çıkaramıyorlar benim aklıma başka birşey gelmiyor...

Yarın veya öbür gün oluşan hatadan dolayı çeviriyi çıkaramıyoruz diye açıklama yaparlarsa şaşırmayın yani.
  • rafa kaldırmışlar da olabilirler...
  • 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.