Şimdi Ara

DEU VS AKDENİZ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
1
Favori
2.361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2021TytAytYolcusu 2 kullanıcısına yanıt

Hocam siz tıp okumadığınız halde neden insanlari yanlis bilgilendiriyorsunuz Allah askina ya. Akdeniz tip gayet evden ayrılmaya degecek bir fakulte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam yani birebir okuyan çok kişi bulamadığım için youtube izledim orada bir videoda söylüyordu birisi eminim zordur. yine bir videoda birisi akdeniz tıpta ilk 3 yıl zor olduğu için çok çalıştım faydası oldu demişti hiçbiri benim düşüncem değil ben tıp hakkında bir şey de bilmiyorum herkes niye bu kadar sert onu da anlamadım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yol gitmeye degmez lafını gören de Giresun da oturuyorsan Giresun Tıp yaz 9Eylüle gitmeye degmez diye dedim sanır.Mesajlarimi iyi okursan belli başlı birkac fakülte yazdım.Akdeniz,Uludağ,Çukurova,Eskişehir bu Tipların bulundugu şehirlerde yasayan ögrencilerin 9Eylül Tip icin o kadar yol kat edip masraf etmesine yine tekrarliyorum evet bence degmez cunku bu saydigim 4fakultede eski koklu gayet iyi fakultelerdir.Birkac prof daha fazla diye ayda 1000lira esktradan fazla masraf yapmaya degmez.

Zaten özeller ve yeni açilan Tiplar hariç Tıplarin çogunda egitim benzer iş ögrencinin kendini yetistirmesinde bitiyor.9 Eylulde 50prof daha fazla veya bu proflar daha fazla makale yayinlamis olabilir ancak bunun ögrenciye yansimasi ne derecede onemli olan bu?Oyle proflar var ki dünya markasi ama ogrenciye zerre birsey ögretmiyor derslerine girmiyor yerine asistanlari giriyor ben boyle profu napayim bana ne basarilarindan?Hacettepede bile sizi egitim olarak ucurmayacaklar ancak Turkiyede 5fakulte Tıp egitiminde ekoldür.Ulke icinde ve yurtdisinda taninirliklari yuksektir.Bunlarda Hacettepe,Çapa,Cerrahpasa,Ankara ve Egedir.Herkesin once Ege yazip tutmazsa 9Eylul yazmasi da bosuna degildir belli ki bir sebebi var ki herkes de böyle yapiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2021TytAytYolcusu -- 6 Ağustos 2021; 15:28:9 >

• Ailemde ve tanidigim cokca doktor var onlarin söyledikleri+kendi arastirmalarimla bircok Tip okuyan ogrenciden az bildigimi düsunmuyorum.

• Eskişehirde oturuyorsa ve Osmangazi Tıp tutuyorsa değmez.Başka şehirlerde şehirde bulunan fakültenin kalitesine göre durum tekrar degerlendirilir.

• usagiskitty U kullanıcısına yanıt

Hocam serti bana dediyseniz oyle gozukmek istemem estagfurullah

Herkes yanlis bilgi yaziyor forumda

• Eğer iki fakülte arasında bariz bir kalite farkı yoksa ve evine 12saat uzaklıktaki fakülte sırf 2puan daha yuksekten kapatmıs diye orayi yazıp,evine 2saat uzaklıktaki yine kaliteli olan fakulteyi yazmayan ögrenci er geç pisman olacaktir.

• Ailenizin yanında, aynı şehirde üniversite okumayın. Üniversite hayatı bambaşka bir olay. Neresi uzaksa orayı seçin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bu Tıp için geçerli degil tanidigim tüm doktorlar boyle söyluyor.Tıp hem maddi hem manevi çok agir bir bölümdür ve aile yanı işlerinizi her açidan kolaylastirir.

• rica ederim hocam bir konuda akademisyenlerin sıralamasına bakın gibi bir şey demiştiniz nereden bakabilirim

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • usagiskitty U kullanıcısına yanıt

benşm açtıgım konuda link var o link okulların akademisyen üretkenliğine göre sıralaması

• Akdeniz tıp overrated deu daha iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: 2021TytAytYolcusu

Akdeniz Tıp Eskişehirden eğitim olarak bir tık daha iyi bir fakültedir ancak Eskişehirde oturan birinin şehir degistirip,ayda onlarca masraf yapıp,ailesini zorlayıp,bir de sınav zamanları tek başına yemek bulaşık derdiyle uğraşıp hem maddi hem manevi bunca sıkıntı çekmesine değecek kadar bir fark kesinlikle yoktur.Eskişehir Osmangazi Tıpta köklü yılların fakültesidir.Bu yüzden bence kesinlikle Eskişehir Tıp yazmalısinız.Akdenizde her ay harcayacaginiz parayla her yaz Antalyada iyi otellerde tatil yaparsıniz😀hatta ailenizin durumu iyiyse kendi şehrinizde daha ögrenciyken araba bile alabilirsiniz ki böyle yapan çokça kişi var hatta ailesiyle onceden anlaşıyorlar Eskişehirde kendi şehrinizde her türlü daha rahat yaşarsınız barınma,fatura masrafınız olmayacağı için.Eskişehir Tıptan ve ailenizin evinden şu 5fakülte için vazgeçilir=

1)Hacettepe

2)Çapa

3)Cerrahpasa

4)Ankara

5)Ege

Yav dostum sal artık, uzaktan bilmeden yorum yapıyorsun,

Açıkça söylüyorum amddi sıkıntısı olmayan hiç kimse ailesinin yanında okumasın.

Benden sana tavsiye kşmseyi yönlendirme,kimsenin aklını bulandırma

• Aynen öyle, üniversite görmeden halanyakın uzak meselsi yapıyorlar.

• quote:

Eğer iki fakülte arasında bariz bir kalite farkı yoksa ve evine 12saat uzaklıktaki fakülte sırf 2puan daha yuksekten kapatmıs diye orayi yazıp,evine 2saat uzaklıktaki yine kaliteli olan fakulteyi yazmayan ögrenci er geç pisman olacaktir.

Ya ne pişmanlığı bırak herkes keyfine göre takılsın,

Küçük hesaplarla uğraşmanın anlamı yok, 2 saatmiş 2 puanmış ,anlamsız bunlqr, keyfinize göre takılın.

Sana da tekrar söylüyprum, her konuda yönlendiriyorsun insanları, yok öyle yapan pişman olur böyle yapan pişman olur diye.

Yapma.

Kimsenin aklını karıştırma.

• an agony A kullanıcısına yanıt

İlk 20k ya girmiş hiçbir kimsenin forumdaki bir kişinin lafina bakıpta etkilenecek kadar öziradesiz olabilecegini düsunmuyorum ben burada sadece kendi fikrimi belirtiyorum ve benim fikirlerim seninkilerle uyuşmuyor diye de beni milleti yönlendirmekle suçlama bence.Bana göre de sen milleti yönlendiriyorsun bence.Sırf okudugun okulun puani daha da yükselsin egom okşansın reklam yapacam diye Akdenizi gereksiz övuyorsun.Ben de sana benim fikrimi söyluyorum.Eskişehirle Akdeniz arasin da devasal bir fark gormuyorum ve Eskisehirde oturan birinin Akdeniz yazmasini israf goruyorum bu benim fikrim saygi duy.6yilda bir ev parasi harcayacaklar sehir disinda ilk zamanlar 18yas genclik kari kiz aileden ayri özgurum abi ya icecem sıcacam oooo yeahhh havalari 1-2yil icinde bu hayatinda o kadarda renki olmadigini görup maddi manevi zorlanmalarla sonuclaniyor cok gördük cevremizde.En iyi Tıp ailene yakin Tiptır mottosu yillardan beri vardir hatta Tıpcilar arasinda meshurdur yani bu yakinlik meselesini yeni icat eden ben degilim Tıp okuyan,doktor olan buyuklerim de bana hep boyle onerdiler.Esas Sen özgür ruhlu asi ailesi zengin bir tipsin diye Bursali Adanali Eskisehirli insanlari sanki Akdenizle arasinda cok kalite farki varmis gibi evlerinden cikmaya tesvik edip sonra milletin pisman olmasina vesile olma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2021TytAytYolcusu -- 6 Ağustos 2021; 22:3:38 >

Ayrica şu mesajima hala bir yorum yapamadın cunku tezini curutmus oldum.Guya 2011li yillarda Akdenizde hazirlik var ve egitim sistemi zor diye Uludagdan ve 9Eylulden daha dusuk oldugunu iddia ediyordun ya 2011li yıllarda 9Eylül ve Uludağda da Akdeniz gibi ingilizce hazırlık eğitimi vardı ve 7yıldı.Ayrıca 9Eylül yüzde yüz Pdö idi ve Uludağda ise ölümden beter yüzde yüz vize-final sistemi vardı.Pdö ve vize-final komite sistemine göre çok daha zor egitim sistemleridir ve hem bu egitim sistemleri ve ingilizce hazirlıga ragmen 9Eylul ve Uludag yıllardır Akdenizden yuksek puanla ögrenci alıyordu ta ki Ömer Özkan yüz nakli yapana kadar.Tv de devamlı Ömer Özkanın başariları yayinlanmaya baslayinca Akdeniz Tıp birden yükselise geçti.Bu yüzden bana gorede Akdeniz Tıp son yıllarda sirf bu nakil meselesinden dolayı çok overrated bir fakülte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2021TytAytYolcusu -- 6 Ağustos 2021; 22:11:25 >
  • quote:

İlk 20k ya girmiş hiçbir kimsenin forumdaki bir kişinin lafina bakıpta etkilenecek kadar öziradesiz olabilecegini düsunmuyorum ben burada sadece kendi fikrimi belirtiyorum ve benim fikirlerim seninkilerle uyuşmuyor diye de beni milleti yönlendirmekle suçlama bence.Bana göre de sen milleti yönlendiriyorsun bence.Sırf okudugun okulun puani daha da yükselsin egom okşansın reklam yapacam diye Akdenizi gereksiz övuyorsun.Ben de sana benim fikrimi söyluyorum.Eskişehirle Akdeniz arasin da devasal bir fark gormuyorum ve Eskisehirde oturan birinin Akdeniz yazmasini israf goruyorum bu benim fikrim saygi duy.6yilda bir ev parasi harcayacaklar sehir disinda ilk zamanlar 18yas genclik kari kiz aileden ayri özgurum abi ya icecem sıcacam oooo yeahhh havalari 1-2yil icinde bu hayatinda o kadarda renki olmadigini görup maddi manevi zorlanmalarla sonuclaniyor cok gördük cevremizde.En iyi Tıp ailene yakin Tiptır mottosu yillardan beri vardir hatta Tıpcilar arasinda meshurdur yani bu yakinlik meselesini yeni icat eden ben degilim Tıp okuyan,doktor olan buyuklerim de bana hep boyle onerdiler.Esas Sen özgür ruhlu asi ailesi zengin bir tipsin diye Bursali Adanali Eskisehirli insanlari sanki Akdenizle arasinda cok kalite farki varmis gibi evlerinden cikmaya tesvik edip sonra milletin pisman olmasina vesile olma.

Dostum mesajlarımı bidaha oku, ben de bu okullar arasında çok fark yok diyorum zaten.

ama küçük hesaplara da girmesinler yok evime yakın uzak şu bu. Keyfine göre yazsın herkes. Diğer türlü çok anlamlı değil yani.

Sen tahminlerini yazıyorsun ben tecrübeleri, ondan dolayı sakin ol diyorum, bırak insanları yönlendirme 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi an agony -- 6 Ağustos 2021; 22:17:7 >

• quote:

Ayrica şu mesajima hala bir yorum yapamadın cunku tezini curutmus oldum.Guya 2011li yillarda Akdenizde hazirlik var ve egitim sistemi zor diye Uludagdan ve 9Eylulden daha dusuk oldugunu iddia ediyordun ya 2011li yıllarda 9Eylül ve Uludağda da Akdeniz gibi ingilizce hazırlık eğitimi vardı ve 7yıldı.Ayrıca 9Eylül yüzde yüz Pdö idi ve Uludağda ise ölümden beter yüzde yüz vize-final sistemi vardı.Pdö ve vize-final komite sistemine göre çok daha zor egitim sistemleridir ve hem bu egitim sistemleri ve ingilizce hazirlıga ragmen 9Eylul ve Uludag yıllardır Akdenizden yuksek puanla ögrenci alıyordu ta ki Ömer Özkan yüz nakli yapana kadar.Tv de devamlı Ömer Özkanın başariları yayinlanmaya baslayinca Akdeniz Tıp birden yükselise geçti.Bu yüzden bana gorede Akdeniz Tıp son yıllarda sirf bu nakil meselesinden dolayı çok overrated bir fakülte.

Bu jonuda pek bilgim yok, belki de haklısındır, olabilir yani.

Dediklerini oturup da araştıramam. Banane yani. Doğru olsam ne değişcek yanlış olsam ne değişcek, kompleksli değilim,Sidik yarıştırır gibi fakülte yarıştıracak bi adam değilim, fikirlerimi yazıyorum, bak beni şüpheye düşürdün, bidaha emin olmadan yazmam ama .bigün aynı olgunluğu sen de yakalarsın umarım. 

Bak ben hiçbbir yeri gereksiz övmedim de, yermedim de. Sen yapıyorsun.

Daha fazla cevap vermeyeceğim sana, olfun bir tartışma olacağını düşünmüyoeum çünkü.

Eskişehirde oturan birinin Eskişehir ya da Akdeniz yazması küçük bir mesele mi sence😀Bence Tıp secimindeki en önemli şey 1)Kalite 2)Lokasyondur.Lokasyonu bu kadar kücumseme derim.Senin o kücuk dedigin aynı veya ayri şehirde okuma meselesi birçok aile için köydeki 1evini,tarlasıni ya da arabasini satmayla sonuçlaniyor bil istedim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.