Şimdi Ara

Detroit: Become Human (2019) [PC ANA KONU] (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
480
Cevap
9
Favori
44.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    sistemin nedir işlemci yüzünden olsa gerek
  • Ryzen 5 2600

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bizi biraz oyunda hareket anlamında serbest bıraksa süper olacak.
    istediğimiz zaman koşup zıplama yapamıyorum.
  • Oyuna bugün başladım. Sanırım yarısına kadar geldim ve şunu diyebilirim bu oyun değil artık başka bir boyut. Son yıllarda bu kadar keyif aldığım bir oyun olmadı. Optimizasyonu hakkında pek yorum yapamayacağım ama sanırım iyi değil. Ben şahsen i3 8100 ve 1050Ti ile genelde 35-40 FPS arası, yoğun aksiyonda da 30-35 FPS arası oynuyorum. 30 FPS altını görmedim hiç ve oyunda genelde salt aksiyon olmadığı için FPS fazla sorun olmuyor zaten cutscene kısımlar genelde sabit 45-60 FPS arasında olduğundan bir problem yaşamadım. Onun dışında gerçekten oyunu oynarken o kadar çok şeyi sorgulatıyor ki size, bunu anlatmak çok zor. Denemesi, oynaması lazım herkesin. Yarın bitireceğim oyunu. Bir süre oynamayıp, daha sonra alternatif senaryolar üzerinden mutlaka yeniden başlayacağım çünkü bir bölüm bittiğinde bir bakıyorum bir sürü şeyi yapmayı atlamışım. Doğal olarak diğer alternatifleri de merak ediyor insan. Uçsuz, bucaksız bir deneyim. Benden 10/10 aldı oyun.
  • arkadaşlar, oynarken sonlara doğru bir bölümde, amanda ile buluş görevini verince masaüstüne atıyor. Böyle bir sounu yaşayan olmuş muydu?
  • Merhabalar arkadaşlar. Maddi olarak oyunu alamadım. Oynayıp uygun fiyata satan varsa alabilirim veya oynayıp geri verebileceğim biri varsa çok müteşekkir olurum.

Heavy rainden ziyadesiyle memnun kaldım oynadım durumu olmayan birine hediye ettim hesabı verdim sanırım o da bitirip başkasına verir. Beyond two souls'u da forumdan biri sağ olsun hesabını verdi. Satmasını söyledim satmadı, oynadım, bitirdim, geri verdim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • englishman22 kullanıcısına yanıt
    Şuan ben de aynı sorunu yaşıyorum.Siz bir çözüm bulabildiniz mi ?

Not:Sorunu oyunu silip tekrar yükleyince çözdüm.Oyunu silmeden önce save dosyalarını yedeklediğim için kaldığım yerden devam ettim.Bundan başka oyunun dosyalarını doğrulamak vs işe yaramamıştı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 26 Mayıs 2020; 19:10:44 >
  • Long Nightt kullanıcısına yanıt
    bende bu şekilde çözülebiliyuor diye yazmaya gelmiştim hocam :) sen kendiliğinden çözmüşsün. İlginçmiş ama ben benim PC ye özel bir hata oluştuy sandım demekki genel bir sorunmuş

Zaten optimazyonda rezelet
  • 8 gb güncelleme gelmiş bugün. Yeni bir şeyler falan mı geldi yoksa sadece optimizasyon mu yapıldı? Patch note vs de bulamadım. İndiren varsa cevaplayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kirsovyak

8 gb güncelleme gelmiş bugün. Yeni bir şeyler falan mı geldi yoksa sadece optimizasyon mu yapıldı? Patch note vs de bulamadım. İndiren varsa cevaplayabilir mi?
    https://www.facebook.com/notes/detroit-become-human/patch-notes-30/2993106670771124/

Patch Notes 3.0Main modifications:

MAJOR IMPROVEMENT OF OVERALL PERFORMANCE (ESPECIALLY ON AMD GPUs)

INTEGRATION OF A MESSAGE SUGGESTING AN UPDATE TO THE MOST RECENT DRIVERS (445.87 Nvidia / 20.4.2 AMD) >> IMPROVEMENT OF STABILITY AND PERFORMANCE ARE INCLUDED

FIX FOR 16-CORE (OR HIGHER) CPUs THAT WERE UNABLE TO LAUNCH THE GAME

FIX OF GRAPHICAL CORRUPTIONS THAT WERE VISIBLE IN THE GAME ON RADEON VII/VEGA/5700XT AMD GPUs

IMPLEMENTATION OF “FIDELITY FX” SHARPENING (IMPROVEMENT OF THE VISUAL QUALITY, ESPECIALLY ON LOW-END GPUs/LOW RESOLUTIONS) AVAILABLE IN THE “VIDEO” MENU

FIX OF A CRASH SOMETIMES OCCURRING WHEN TRIGGERING THE MIND PALACE

FIX OF VARIOUS RANDOM CRASHES (OVERALL IMPROVEMENT OF STABILITY)

Other modifications:

Fix of an issue in Battle for Detroit’s flowcharts

Fix of an issue in the Magazines section

Fix of an issue in Eden Club, where the floor was not loading properly in some cases

Patch size - 8.47 GB
  • quote:

Orijinalden alıntı: StoneOcean

https://www.facebook.com/notes/detroit-become-human/patch-notes-30/2993106670771124/

Patch Notes 3.0Main modifications:

MAJOR IMPROVEMENT OF OVERALL PERFORMANCE (ESPECIALLY ON AMD GPUs)

INTEGRATION OF A MESSAGE SUGGESTING AN UPDATE TO THE MOST RECENT DRIVERS (445.87 Nvidia / 20.4.2 AMD) >> IMPROVEMENT OF STABILITY AND PERFORMANCE ARE INCLUDED

FIX FOR 16-CORE (OR HIGHER) CPUs THAT WERE UNABLE TO LAUNCH THE GAME

FIX OF GRAPHICAL CORRUPTIONS THAT WERE VISIBLE IN THE GAME ON RADEON VII/VEGA/5700XT AMD GPUs

IMPLEMENTATION OF “FIDELITY FX” SHARPENING (IMPROVEMENT OF THE VISUAL QUALITY, ESPECIALLY ON LOW-END GPUs/LOW RESOLUTIONS) AVAILABLE IN THE “VIDEO” MENU

FIX OF A CRASH SOMETIMES OCCURRING WHEN TRIGGERING THE MIND PALACE

FIX OF VARIOUS RANDOM CRASHES (OVERALL IMPROVEMENT OF STABILITY)

Other modifications:

Fix of an issue in Battle for Detroit’s flowcharts

Fix of an issue in the Magazines section

Fix of an issue in Eden Club, where the floor was not loading properly in some cases

Patch size - 8.47 GB

Alıntıları Göster
    Oyunu optimize etmeden leş gibi çıkarttıklarına mı sinirlensem yoksa en azından 2-3 kere büyük güncelleme getirip yavaştan düzelttiler diye takdir mi etsem bilemiyorum.
  • Charles Bartowski kullanıcısına yanıt
    Gerçekten de öyle. PC'ye çıkar çıkmaz almıştım. Uzun bir bekleyişten sonra çıkardılar diye sevinirken korktuğum oldu ve optimizasyonunu becerememişler. Atma, kasma, takılma, fps düşüşleri cidden artık burnuma gelmişti. Hem oyundan soğudum hem de onca beklediğime yandım.
  • Arkadaşlar oyunu ilk zamanlarda almıştım baya bir oynadım sonra ara verdim dün girdim güncelleme gelmiş, güncellemeyi kurdum şimdi oyunu oynayamıyorum ekran kararıyor, donuyor kapatmak zorunda kalıyorum. neden olabilir acaba, güncellemeye bir düzeltme gelir mi. oynanır oyunu bozmuşlar resmen
  • Graduate kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde bu oyunu güncelleme gelmeden alıp oynamıştım.Oyunun sonlarında doğru ise oyun durduk yere masa üstüne atıyordu.Ne yaptıysam düzeltemedim.En sonunda oyunun save dosyalarını yedekleyip sildim ve en baştan kurdum.Sorunu ancak böyle düzeltebilmiştim.

Oyunu bitirdikten sonra farklı sonları da görmek için en baştan tekrar oynamaya başladığım sırada bu güncelleme geldi.Oyun güncellendikten sonra önceki oyun deneyimime göre daha iyi performans aldığımı söyleyebilirim.Güncellemeden önce sık sık kasan ve donan oyun güncellemeyi aldıktan sonra %90 oranında düzeldi diyebilirim.Elbette yine kasma ve donma oluyor fakat önceki deneyimime göre ciddi bir iyileşme olduğu da bir gerçek.

Siz de en iyisi save dosyanızı yedekleyip oyunu silin ve en baştan kurun.Muhtemelen sorun düzelecektir.

Bu arada sistemimde şu;
    -MSI Radeon RX 570 Armor 4 gb 256 bit ekran kartı
    -İ7 3770K
    -12 Gb ram
  • Bu son güncelleme ile baya bir geliştirme yapmışlar. Rx580 ile önerilen ayarlarda (orta ayarlar) 60 fps alabiliyorum. İşlemci kullanımı da düşmüş bayağı.
  • keremec kullanıcısına yanıt
    Oyuna harbiden adam gibi güncelleme gelmiş fakat rx590da 59da kalıyor. Bir şey hissettirmiyor fakat arada 60 olup 59a düşüyor orada bir takılma hissediliyor onun dışında kaymak gibi güncelleme olmuş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Save dosyalarını yedek aldım, kaldırdım tekrar kuruyorum bakalım inşallah sorunsuz oynatır bu kez.
    O sisteme kasma donma olmaması lazım. Sürücüleriniz güncel mi, Windows orjinal mi?
  • torkema61 kullanıcısına yanıt
    Hepsi orjinal ve güncel.Fakat yine de güncelemeden önceki gibi olmasa da ara ara kasma ve donma oluyor.

Muhtemelen bilgisayarda SSD olmadığı için kasıyordur diye düşünüyorum.Şuan oyun HDD'de yüklü.Yakın zamanda bir SSD almayı planlıyorum o zaman oyun performansı muhtemelen daha iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Long Nightt -- 5 Haziran 2020; 13:27:4 >
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.