Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
546
Cevap
301
Favori
135.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu açtığınız konuların belki de ilk halini(yüzlerce sayfa) okuyan biriyim. in Use serisinde 2.kitaptan devam ediyorum.Kelime defterim var şuanlık sadece grammar kitabındaki bilmediğim kelimelerin okunuşlarını,anlamlarını ve fraze.it(daha önce bu siteyi kullanmayı tavsiye etmiştiniz) sitesinden bulduğum 1 tane cümleyi de ekleyerek kelime çalışması yapıyorum ve yatarken arkada boş durmamak için Luke's English podcastlerini dinliyorum.Bundan sonra nasıl ilerlemem gerekiyor kestiremedim.Grammar konularım bittikten sonra CBC derslerine başlamak istiyorum.Ne tavsiye edersiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emple -- 17 Nisan 2020; 20:25:24 >
  • Emple kullanıcısına yanıt
    Konuyu okuduysanız bu konunun yüzlerce sayfadan sonra bu hali aldığını bilirsiniz.
    1.Öncelikle şu grameri bitirin.Bitirene kadar başka çalışmalar yapmayın.
    2.Daha sonra 1.sayfada önerdiğim dizi izleme metoduyla öğrenmeye çalışın.
    3.Fraze.it sitesi güzel örnekler veriyor.Fakat birçok örnek çok uzun ve genelde ileri düzey cümleler içeriyor.
    Bu nedenle 1.sayfadaki imdb örnek cümle sistemini önerdim.O daha basit cümleler gösteriyor.Dizi ve filmlerde geçen diyaloglardan örnekler var.
    Cbc dersleri bol sayıda kelime içeriyor.Günlük İngilizce için fazla.O kelimeleri daha sonra okuma çalışmalarıyla yapabilrisiniz.
  • Hocam bu dediğiniz çalışmaya başlayacağım.

Şu paylaştığınız seviye ölçme sitesinden 55 puan aldım.Intermediate seviyesindeymişim.6 ay önce de öyleydim hatırladığım kadarıyla.

O kadar rasyonel,tutarlı ve yalın,öz bir şekilde anlatmışsınız ki tebrik ederim ayrıca eski konuyu da biliyordum.Dizi izlemekle ingilizce öğrenilmez,geliştirilir.Gramer çok önemli.Herkesin dizi izle demesinden bıktım açıkçası.Ne zaman gramer çalışsam okuduğumu anlamaya başlıyorum.

Sizin dizi nedense hoşuma pek gitmedi :/

Foruma pek giremeyeceğinizi yazmışsınız,şu işi başarıyla tamamlarsam size sürprizim olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayallereinanmak -- 21 Nisan 2020; 9:23:2 >
  • hayallereinanmak H kullanıcısına yanıt
    Evet dizi izleyerek İngilizce öğrenilmez.Çünkü gramer de öğrenmek gerekli.
    Gramer olmadan yetersiz kalır.

Defalarca tekrar tekrar aynı bölümü izlemek etkili bir yöntemdir.

Dizi önerirken birçok kritere göre inceleyip öneriyorum.
  • Hocam merhaba. ingilizce çalışma yöntemi ile ilgili belirttiğiniz yönteme başlayacaktım bu karantina sürecinde ancak çalışma metodunu yenilediğinizi gördüm ve yeni yöntemi inceledim. Yeni yöntem direkt gramer çalışma ile başlıyor anladğım kadarıyla.

Konuyla ilgili size bir şey danışmak istiyorum. Kurumsal bir firmada çalışıyorum ve ingilizceyi maillerde ve toplantılarda yabancı kişiler ile kontakt kurarken oldukça sık kullanmak durumunda kalıyorum. Mailleşirken çok sıkıntı yaşamıyorum ancak listening ve speking te oldukça zorlanıyorum.(Ciddi anlamda)

Bir önceki çalışma metodunuzda "look ahead" derslerini bitirmenin speakingi oldukça geliştirdiğini belirtmiştiniz. Tahminimce listeningi de aynı şekilde geliştirmekte. Sizce ben öncelikle look ahead derslerini tamamlayıp speaking&listening yeteneğimi belli bir seviyeye getirdikten sonra gramer çalışsam uygun olur mu? Ne düşünürsünüz?

Belirttiğiniz ingilice seviye tespit sınavını yaptım, puanım 70.

• rat.planet kullanıcısına yanıt
    Hocam başka bulduğunuz kriterlere uygun dizi var mı?
    Var.Birkaç güne onu da önereceğim.
    Hocam şu dizi seçme kısmı bana çok stresli geliyor.Sabahtan beri kendime göre bir dizi arıyorum bulamıyorum.

Olaylar çok hareketli olmasın,sitcom olmasın,sade anlaşılır bir ingilizce olsun.Ama bulamıyorum.Konu da ilgimi çeksin.

Şimdilik sadece grammer'a odaklanıyorum öyleyse.Buldukça paylaşırsanız sevinirim.Yukarda kriterleri yazmışsınız ama ben bulamıyorum doğru düzgün bir dizi. :/

Bu konu beni demotive ediyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayallereinanmak -- 23 Nisan 2020; 17:8:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrs_engineer

Hocam merhaba. ingilizce çalışma yöntemi ile ilgili belirttiğiniz yönteme başlayacaktım bu karantina sürecinde ancak çalışma metodunu yenilediğinizi gördüm ve yeni yöntemi inceledim. Yeni yöntem direkt gramer çalışma ile başlıyor anladğım kadarıyla.

Konuyla ilgili size bir şey danışmak istiyorum. Kurumsal bir firmada çalışıyorum ve ingilizceyi maillerde ve toplantılarda yabancı kişiler ile kontakt kurarken oldukça sık kullanmak durumunda kalıyorum. Mailleşirken çok sıkıntı yaşamıyorum ancak listening ve speking te oldukça zorlanıyorum.(Ciddi anlamda)

Bir önceki çalışma metodunuzda "look ahead" derslerini bitirmenin speakingi oldukça geliştirdiğini belirtmiştiniz. Tahminimce listeningi de aynı şekilde geliştirmekte. Sizce ben öncelikle look ahead derslerini tamamlayıp speaking&listening yeteneğimi belli bir seviyeye getirdikten sonra gramer çalışsam uygun olur mu? Ne düşünürsünüz?

Belirttiğiniz ingilice seviye tespit sınavını yaptım, puanım 70.
    Hocam ben de yorumunuzu merak ediyorum. Aklım biraz karışık konu ile ilgili, yorumlarınız daha doğru yol izlemem için yardımcı olacaktır.

1.sayfada dizi önerdim.
  • mrs_engineer M kullanıcısına yanıt
    Look Ahead derslerine bence çalışmayın.Seviye 70 ise gerek yok.
    Grameri bitirip bolca listening,speaking,reading çalışmaları yaparsınız.Daha mantıklı.
  • Mobil uygulama öneriniz olur mu sık vocabulary pratiği açısından arada bi ekrana düşse mesala
    Bir de dizi izlemede şu yönteme ne dersiniz hocam faydalı olur mu? 4 dk lık bir video netflix üzerinden anlatıyor.
    https://www.youtube.com/watch?v=w7QTpE0LTzc&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rogersin -- 25 Nisan 2020; 8:17:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rogersin R kullanıcısına yanıt
    Uygulama önermiyorum.Kelimele öğrenmenin en etkili yolu bol reading ile cümle içinde tekrar.

O metot sayılmaz aslında.Filmi çift altyazıyla izlemek gibi.Kelimelerin anlamını daha hızlı buluyor.
    1.sayfada önerdiğim dizi netflix'de de var.Onu bu eklentiyle izleyebilirsiniz.
    Ama buradaki temel konu cümleyi,telaffuzu,anlamını görmek değil,konuşma tekrarı yapman gerek.
    Eklentiyi kullanabilirsin ama 1.sayfadaki yöntemi kullanarak çalış.

Bu arada benim bu eklentinin sevdiğim yönü ekranın alt kısmınıa siyah şerit ekleyerek altyazıları göstermesi.
    Bunu Pot player gibi oynatıcılar da yapıyor ama aynısını değil.Sadece altyazıların arkasını siyah yapıyor.
    Buna benzer bir player özelliği olsa çok iyi olur.
  • @rat.planet Hocam akademik düzeye hitap ettiği için eski çalışma sistemini kaldırıp yeni bir çalışma sistemini paylaşacağınızı diğer konuda belirtmişsiniz. Ben de o konuya cevap yazmıştım.

Bu konuyu şimdi fark ediyorum, bahsettiğiniz çalışma sistemi bu konu mu?
  • by.ardan B kullanıcısına yanıt
    O konu yetersiz olduğu için değiştirmedim.Hedef kitle değiştiği için konuyu değiştirdim.
    O zaman forumda üni öğrencileri ve sınavlara hazırlananlar çoğunluktaydı.
    Bunu mesajlarda sorulan sorulardan görebilirsiniz.
    Şimdi daha çok İngilizce öğrenmeye yönelik sorular soruluyor.
    Aslında o dersler akademik İngilize sayılmaz.Ben yanlış ifade etmişim.
    Oradaki kelime,konu seçimleri TOELF,IELTS gibi uluslararası sınav formatlarına daha yakın diyebiliriz.
  • Duyuru
    1.sayfada önerdiğim diziden başka bir dizi daha önereceğim.
    Henüz bitirmedim.Bittiğinde eklenecek.
    Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Peki, Look Ahead dersleri ne olacak? Gördüğünüz en iyi içerikti bu konuda.

Önce speak demiştiniz ondan sonra gramer işi kolaylaştıracak demiştiniz.

Look ahead derslerinde telaffuz öğrenin cümlenin yapısına dikkat edin asla cümleleri çevirmeyin türkçe anlamlarını sonra öğreneceksiniz demiştiniz.

Bu sayfada dizileri izlerken tam tersi bir çalışmadan bahsediyosunuz.

Şimdi ben hangisinin daha uygun olduğunu nereden bileceğim?

Daha doğrusu neyi baz alacağım?

Seviyem zaten zayıf.Derslerinizi çok önemsedim. Daha detaylı bir açıklama yapmanızı rica edeceğim.

Lütfen mazur görün.
  • En çetrefilli konu zarf detayları
  • by.ardan B kullanıcısına yanıt
    Look ahead dersleri şimdi de kullanılabilir.
    Fakat o zaman inanın önerdiğim için pişman oldum.
    Çünkü her şeyi yazmama rağmen 30 sayfa boyunca aynı soruları görünce keşke önermeseydim diyorum.
    O kadar detaylı yazıyorum ama halen derslerin sonundaki hızlı konuşmayı anlamıyorum diyor.
    Nasıl çalışılacak diye mesaj atıyorlar.Bir de hiç çalışmayıp veya çalışmayı düşünmeyip bu niye öyle diyenler var.
    Birkaç paragraf boyunca uzun bir cevap yazmışım belki anlayıp çalışır diye ama cevap bile gelmez çünkü okumaz cevabı.
    Yazılanları okumadan hemen derslere başlayanlar yüzünden usandım.
    Özetle yarım yamalak çalışmaya başlayan gerçekten öğrenmek istemeyen büyük bir grup var.

Look ahead her zaman ve her seviyede kullanılabilir.Çünkü hangi seviye olursan ol birşeyler keşfedebilirsin.
    Grameri kolaylaştırdığı doğru evet.
    Burada bu dersleri önermedim çünkü gerçekten sıkıldım boş mesajlardan.

Bu arada sistemi değiştirme sebebim look ahead değil cbc dersleri.
    Siz cbc derslerinde değilmiydiniz? Look ahead derslerini bitirmediniz mi zaten? Tuhaf.

• Zodion Z kullanıcısına yanıt
    İngilizce'de zarfların karşılaştırması biraz uzun sürer.Birkaç gün.
    Onun dışında zorluğu yok.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.