Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
468
Cevap
218
Favori
55.446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 gün
  • Cevaplayan Üyeler 126
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 177
  • Ortalama Mesaj Aralığı 17 saat 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 85
  • Favoriye Eklediklerim 221
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • rat.planet (177 mesaj) thespaceofme (11 mesaj) Metebatur (10 mesaj) hayallereinanmak (9 mesaj) sevtug (7 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (354 mesaj) Mobil (83 mesaj) Mini (14 mesaj) Uygulama (17 mesaj)
  • @
37 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Yabancı Diller ve Dil Eğitimi >> İngilizce >> Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1 Mesaj

@rat.planet hocam konuyu dikkatlice okudu. bütün yorumları okudum. yaklaşık 3 saatimi aldı. bu sırada bilgisayarıma gerekli yüklemeleri yaptım. Birşeyler biliyorum sanıyordum ama teste bakınca ilk soru bile çok karmaşık geldi ve anlamadım :( yani sıfırdan başlayacağım diyebiliim. kesinlikle türkçe dil bilgim de zayıf. önüme edat bağlaç zamir gibi kelimeler çıkınca bile bi durdum neydi bunlar yaa dedim. yani turkce gramerle başlayacagıım. 31 yasında, biri 3 diğeri 5 yaşında 2 cocuk annesıyım. aksamları 10 da uyuyorlar. o saatten sonra 3 saatlik çalısma yapmayı planlıyorum. ingilizce öğrenmek hep hayalimdi, bir kez kursa yazıldım ama aile problemlerinden dolayı ona bile gidemedim. şimdi hedefim ingilizce yi öğrenip bekarlıgımdaki hayalimi gerceklestirmek. önce kendim öğrenip sonra cocuklarımla ingilizce konuşarak onların şimdiden ikinci bir dil edinmelerini sağlamak istiyorum. evde televizyonumuzu ingilizceye cevirdim. şöyleki orjinal kayıtları ingilizce olan hersey ingilizce yayınlanıyor. bizim evimiz de en cok çizgi film izlenir mesela. onlarda artık ingilizce. yani evde heraningilizce duymaya maruz kalıyoruz. diğer yandan tekstil işi ile ugrasıyorum. istanbuldaki tekstil merkezınden uruler alıp amerika ve ingilteredeki müşterilerime gönderiyorum. hemen h emen her gun onlarla iletişim halindeyim. kendimi birsekilde devrik cumkeyle falan anlatıyorom onları da anlıyorum ama , benim ki tarzan ingilizcesi :) onlarla yanlızca watsaptan yazısarak iletişim kuruyorum. uzun cumleler yazdıklarında anlamıyorum tabı. google ceviri kullanıyorum. ama cok hata veriyor.buyuzden yanlıs anlasılmamak icin 2 kez ceviriyorum. cok uzun yazdım

sistemi tam olarak yarın itibari ile uygulamaya baslayacagım. bugun materyal temini yapacagım. sevecegım defter kalem renklı kalemler vs alacagım.

şimdi sorularıma geciyorum izninizle;

1) turkce gramer ve ingilizce gramer hakkında 2 haftada 1 tekrar dediğiniz tam olarak nasıl uygulancak?

2) örnek cümle tanımlamanızı gördüm. bir kaç yorumda türkçeye cevirmeyeceksiniz, sadece yapıyı anlayacaksınız demıssınız. yanı sıfat zamir deyımsel fiil vs. bir yorumunuzda da kelime öğrenme yöntemi ile alakalı dizideki cümle analizlerini yaparken bilmediğiniz kelimeleri deftere yazın türkceye cevirin ve örnek bir cümle içinde kullanın demişsiniz. muutemelen 1 cümlede benim rahat 2 3 adet bilmediğim kelime cıkacak. budurumda ben onları cevirdiğimde cümleyi komple turkceye cevirmiş olacagım. birde sizin örnek cumle tanımlamanız da mesela watch out un altına deyimsel fiil yanınada dikkat etmek demişşsiniz. bizdemi böyle yapacagız. yani bu şekilde, sizin örnek verdiğiniz seyi yaparsak cümleyi zaten komple turkceye cevirmiş olmuyormuyuz. bu noktada kafam karıstı. turkceye cevirmeyin demekten kastınız ; yanlızca ceviri yapmayın ne oldugunuda yazın mıdır? yoksa hiç cevirisini yapmadan sadece sıfat edat baglac neyse yazıp gececekmiyiz . anlamadım affınıza sıgınarak buna bır cevap rica ediyorum.

3) musterilerim turkıyeye geldiklerinde onlarla full 1 hafta gecirebiliyorum. ama ınanılmaz yoruluyorum. beynımde onun soykledıgını turkceye cevırıp kendı soyleyecegımı ıngılızceye cvırıp soylemeye calısıyorum. aksam eve artık agrıdan gözlerime perde inmiş şekilde geliyorum. bu yontemlerınızı tamamladıktan sonra ingilizce düşünme yetisine erişirmiyim? veya ceviri yapmadan ingilizce düşünme egzersizleri diye birsey varmıdır? günlük defteri tutmanın ve gunluk rutimizde yaptıgımız herseyi içimizden seslendirmemizin ingilizce düşünme yetisini arttırdıgını okudum arastırmalarımda. bu konuda görüşünüzü merak ediyorum.

4) son olarak :) şuan için biri ingilereden ikisi amerikadan 3 müşterim var. elimdeki bu imkanı da speakingimi geliştirerek degerndirmeyi dusunuyorum..istersem herbiriyle günde 10 ar dak konusabılırım. veya 3 kişi oldugunu dusunursek 1. gün biriyle 30 dk. 2. giğeriyle 3. gun diğeryle seklinde yapıp 3 gunde bır donsemmı.? sizin metodu uygulayacagımı düşünürsek, bu konuşma çalışmaları ne üzerine olmalı. acaba izlediğim kadar dizi dakikasını onlardan izlemelerini isteyip o konudamı konuşsak. yoksa normal guncel konulardan mı? ingilterede olanla aram ınanılmaz ıyı. onunla hem dizi uzerınden hemde guncel konulardan konusabılırım. onunla konusmadan once dizinin izlediğim kadarını yollarım ona ayrıca yazısınıda atarım. böyle bişeyler düşünüyorum..

birde söyle birsey var ingilteredeki 2 3 ay sonra turkıyeye ofis acacak ve tek sorumlu ben olucam. buyuzden zamanla cok daha ileri duzeye cıkmam gerekecek. ıngilteredeki musterım bu sebeple ingilizceyi öğrenmemi cok istıyor.

ben bu yola baş koydum hocam. öyle başlayıp bırakmak ıstemiyorum. hem gençlık hayalimi gerceklestirmek, hem çocuklarıma faydalı bir anne olmak hem de işimde çok iyi yerlere gelmek istiyorum. yani tabiri caizse şööyyleee şakır şakır ingilizce konuşmak istiyorum. bu sebeple yönteminizi baştan sona birebir uygulayacak kişi olarak sizinle ilerleyen zamanlarda da hep irtibatta olmak isterim. Selam ve Saygılarımla ... Kübra

|
    |
    Bahsedilenler: rat.planet

• Binbaşı
    1445 Mesaj
    Merhaba ,

Abd Aksanına Ait Diziler
    https://www.imdb.com/title/tt0068149/ (Toplam 9 sezon,213 bölüm,185 saat 40 dakika)

Yukarıdaki diziyi nerede izleyeceğimi bulamadım , izleyen var ise nereden bulabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

• Çavuş
    57 Mesaj
    Hocam meshur teknik bu degil mi dogru konudayim
    |
    |
  • Binbaşı
    1295 Mesaj

Merhaba bir şey sormak istiyorum. Sadece gördüğüm ingilizce metinleri okumak ve anlamak için nasıl bir çalışma yapmalıyım. Şu an kelime yazıp ezberliyorum. elimde basitten zora hikaye ve gramer kitabıda var. yardımcı olursanız sevinirim.

|
    |

Ulan hepsini attım a1 bile çıkmam dedim b2 çıkardı beni. Hayatım boyunca hiç bu kadar ballı olmamıştım. Hiç boşa atmamışım hepsi tutmuş  

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B1 oluyor galiba bende oyle çikti tamam b1+ dersi gordum ama en fazla a2 yimdir bence
    |
    |
    Arthur.Morgan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    57 Mesaj

Hocam cambridge thinki nasil sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fosforlu kalemm -- 7 Ocak 2021; 2:37:48 >
    |
    |
    Bahsedilenler: rat.planet
  • Çavuş
    59 Mesaj

Merhaba hocam.

Verdiğiniz seviye değerlendirme linkinde seviyem ; çıktı 54% B1 çıktı.

Amacım IELTS +6.5 puan ve bir yabancı ile konuşabilecek seviyeye gelmek. Bu hedefimi gerçekleştirmem için hangi kitapları satın almam gerekir önerilerinize açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkanyusuf123 -- 13 Ocak 2021; 20:47:35 >
    |
    |
Masal Oku
En ucuz kedi maması fiyatları
Canlı Tv izle
ankara gülüş tasarımı
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,312
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.