Şimdi Ara

Detaylı İngilizce Öğrenme ve Konuşma Rehberi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
546
Cevap
301
Favori
136.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
59 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şuan bu konu son halini almış sayılır.Eklenecek tek bir görsel kaldı.
    Mükemmel bir çalışma yöntemi ve ince detayların olduğu kaliteli bir konu oldu.

Sanırım öğrenmeyi gerçekten istemiyorsunuz.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Selam anlayışlı cevabınız için teşekkür ederim sabah kafam çok karışmıştı,o yüzden biraz gerginlikle yazmıştım.

Rica etsem grammer çalışırken ne kadar pekiştirmeliyiz ne kadar üstünde durmalıyız ve tekrarlar derken ne demek istiyorsunuz onu anlatır mısınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duyuru
    1.sayfaya eksik kalan cümle örneği de eklendi.
    Şuan gerekli tüm bilgileri ekledim.
    Artık 1.sayfada bir değişiklik yapmayacağım.
    Bu şekilde kalacak.Çünkü olabilecek en etkili bilgileri ekledim.
    Umarım faydalı olur.
  • hayallereinanmak H kullanıcısına yanıt
    1.sayfa son şeklini aldı.
    1.sayfayı dikkatlice okuyun.Tüm bilgiler eklendi.
    Artık 1.sayfada değişiklik yapmayacağım.Çünkü çok etkili bir yöntem oldu.
    Başarılar.
  • Hocam merhabalar. Diziyi ne zaman ekleyeceksiniz? Şu an birinci sayfada ve alt sayflarda önerdiğiniz diziler gözükmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HayaletOralet -- 13 Mayıs 2020; 20:9:13 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam harry potter ile ingilizce öğrenme konunuz vardı oradaki yöntemi hala tavsiye ediyor musunuz?
  • hadi123 kullanıcısına yanıt
    Evet.Oradaki yöntemde bir sıkıntı yok.
    Ama buradaki yöntem daha farklı.
  • Birinci sayfada önerdiğim diziler var 2 tane.3.aşamada imdb linkleri mevcut.
    Hatta dizilerin yer aldığı platformları bile ekledim.Hangisinde altyazı olup olmadığını da ekledim.

En son eklemeyi düşündüğüm diziyi eklemedim.Çünkü İngilizce öğrenmek için uygun değil.

Vakit olursa başka bir dizi daha buldum.Onu inceleyeceğim.
  • Hocam rick and morty dizine bir göz atabilir misiniz bu yöntem için uygun mu? Güncel bir dil kullanıyor bence

• WWalker kullanıcısına yanıt
    1.sayfada 2 dizi önerdim.
    Belki 3.bir diziyi ilerleyen haftalarda ekleyebilirim.
    Çünkü önermek için en azından birkaç bölüm izlemek gerekiyor.
    Birçok detaya bakıyorum.
  • Fono ingilizce gramer kitabını almıştım. Gramere oradan çalışıp ilk mesajdaki yöntemler ile çalışmaya başlayacağım kitap gelir gelmez. Kitap gelene kadar da Türkçe dil bilgimi tazeleyeceğim. Zaten ortanın üstünde bir Türkçe dil bilgim vardı ama öğrenerek gitmek daha faydalı olur. Önceki konudaki mesajları okuyup gramer + lit2go yöntemine başlayacaktım aslında ama eğitimin son hali buymuş

Üniversite bitirmeye son 1 sene var. Biraz akademik olarak da ingilizce öğrenmek istiyorum. Sadece uzmanlık sınavları için yök-dil vs sınavı var onlara da ekstra bir çalışma gerekeceğini sanmıyorum. yds gibi bir sınav değil neticede. Buradan advanced gibi bir ingilizce ile ayrılıp belki toefl vs için ayrı bi çalışmaya başlarım diye ümit ediyorum.

Gün geçtikçe editlerim. Konu sahibinin eline sağlık.

Edit: Netflix ile izlediğim bir diziyi indirip potplayer ile açmam mümkün mü acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sansa Magna -- 17 Mayıs 2020; 3:3:33 >

• Sansa Magna kullanıcısına yanıt
    Gramer çalışırken 1.sayfadaki konu sıralamasına göre çalışın.Kitaptaki konulara göre değil.
    Ek konular var çünkü.

Eğer sınavlara girmeyi düşünüyorsanız sınav için hazırlanan kitaplara çalışarak hazırlanın.
    Çünkü normal İngilizce öğrenmek ile sınavlar için İngilizce çalışmak çok farklı bir hale geldi.
    1.sayfada bunları yazmıştım.

Potplayer netflix ile kullanılmaz.Onu dvd ve bluray olarak diziyi alanlar için ekledim.
  • rat.planet kullanıcısına yanıt
    Tamamdır bir soru daha soracağım. Türkçe grameri komple bitirip ondan sonra ingilizceye çalışayım değil mi? Öyle anladım ben. Hani isimleri çalışıp ingilizcede de isimleri çalışıp karşılaştırarak mı gideyim anlayamadım da tam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam ingilizcem b1,5. Youtubeden ingilizceyi ingilizce anlatan kanalları izleyerek çalışıyorum. Bol bol ingilizce dizi, film, video izlemeye çalışıyorum. Gramer konularında hep bir sıkıntım var. Bu yüzden gramer kitabı alıp baştan sona bitirmeyi düşünüyordum. Sizin yeni konuyu gördüm. Bunun yerine sizin listelediğiniz konuları internetten sırayla çalışsam gramer kitabı almama gerek kalır mı? Bunu yaparken bu ingilizce video, dizi, film işini bırakıp sadece gramere mi odaklanmalıyım yoksa ikisini beraber götüreyim mi?

Evet önce Türkçe gramer bitirilmeli.
  • mrpat M kullanıcısına yanıt
    İngilizce grameri o listeye göre çalışın.Eğer sınava girmeyecekseniz kitaba gerek yok.

1.sayfayı dikkatlice okuyun.
    https://chrome.google.com/webstore/detail/language-learning-with-ne/hoombieeljmmljlkjmnheibnpciblicm

Netflix için yapılmış bu Google eklentisini tavsiye ederim.

• Peaky kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Türkçe alt yazıyı kapatıp kullanırım. Bir önceki ve sonraki alt yazıya çok rahat şekilde ulaşmamı sağlıyor.
  • Hocam selam tekrar,

Ben Türkçe dilbilgisi bilgimin iyi olduğunu düşünüyorum. Cümleleri öğelere ayırmakta ya da cümle içindeki bir kelimenin hangi görevde kullanıldığını bulmakta zorlanmıyorum. Bu durumda da 1. sayfada vermiş olduğunuz Türçe dilbilgisi konularını çalışmalı mıyım?

Bunun dışında tekrar için verdiğini tabloda 11. günde tekrar ilk 10 günü tekrar etmek mi gerekiyor yoksa sadece 10. günü tekrar edip yeni bir ders çalışmak yeterli mi? Yani her 10 günde bir tekrar edilecek konuları sıfırlıyoruz, doğru mu?

@
  • mrs_engineer M kullanıcısına yanıt
    Eksik olduğun yerler varsa o listede çalış.Yoksa geç.

İlk 10 günde çalıştığın dersleri 11.günde tekrar etmeyeceksin.Yeni 1.derse çalışacaksın.
    Her 10 günde bir tekrar edilecek dersler sıfırlanıyor evet.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.