Şimdi Ara

DESTINY 2 | ANA KONU | Curse of Osiris DLC 5 Aralık (66. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.528
Cevap
41
Favori
117.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • en azından tüm exotic'leri toplamayı kendinize hedef yapın.

ayrıca boss'ları tek fazda indirebilme challange'ları yapmayı deneyin, çok keyif alabilirsiniz. oyunda daha keyif alınacak şeyler var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Destiny 2 aldım bende beraber oynamak isteyenler varsa eklesin oynayalım :) Psn cihanunlu1

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metal_my666 kullanıcısına yanıt
    Aleyküm Selam hocam,

Güzel yazınız için teşekkür ederim.

Dediğim gibi ben bir destiny fan'ıyım ama bungie beni destiny2 ile ciddi anlamda hayal kırıklılığına uğrattı. D1 zamanı iş yerinde akşam raid yapıcam diye yerimde duramazdım kaç defa hasta oldum diye izin alıp erken çıkmışlığım vardır sırf oynayacağım 5 kişi akşama kadar beni beklemesin diye.

Demişsiniz ya Y-LONGBOW bu sniper ı düşürücem diye pvp'de harcadığım saatleri doldurduğum pvp görevlerinin haddi hesabı yok.
    Düşmeyince düşmüyordu olur olmadık yerde pat diye düştü.

D2'de ilk Iron Banner geldiği zaman bakın yukarda allah var yalan söyleyecek halimde yok arkadaşım titanın tam setini tamamlamak için tam 140 kere token olan yeri açtı seti tamamlayamadı sinirlendi oyundan çıktı multiplayer oynamak istemedi adamı kısaca oyundan soğuttu.
    En son gün dedim gel son el atalım belki düşer son gün son eli attığımızda düştü.
    Arkadaşım ne yaptı biliyormusunuz bütün seti sildi attı sinirinden.

3 Haftadır oyunu sadece 1 kere açtım onda da 1 maç pvp yapim dedim warlock un süperinin glich i varmış onuda yeni öğrendim adamlar durmadan süper çekiyor hiç bitmiyor sinirlendim kapattım oyunu.

Sleeper Simulant görevi için günlerce mars'da warsat beklediğimi biliyorum. D1 oynamayan insanlar belki bu yazdığımı bakıp bunlar manyak mı veya salak mı diyebilir.

Tekrar ediyorum DESTINY 1i 3gün 2şer saat oynayan adam BAĞIMLISI olur öyle bir oyundur.

Destiny2 yi sonradan alan bir arkadaşım var onun için girip ilk raid'i yapıyoruz köpekli bölüme geldik gözükmeden geziyoruz falan adamın dediği ilk cümle 'LAN OLUM BİZ KİME ATEŞ EDİCEZ' adama anlattık böyle böyle diye raid'den çıktı.
    hadı zorla geri döndürdük bak senin için geldik falan işte raid'i bitirdik.
    Hele gelen son raid'i zorla yaptırdılar bana maksat bitirdim olsun

Tree of coins çıkarttılar destiny 2 de 4 SAAT 4 saat boyunca sadece 1 tane exotic düştü :)

Oryx'de hani karakterleri tek tek içine çekiyor ya cadıyı vuruyorsun sisli ortamda vallahi orada daha çok düşüyordu.

İnşaallah destiny2 gelecek olan DLC ile bizi şaşırtır dicem ama gram umudum yok.

Size de iyi oyunlar dilerim dilemesine de oyun iyi değil ki :D Vallahi Fortnite şuan destiny 2 den daha fazla sarıyor beni

Edit: Tac Of Mallice için toplanan 45 fragmant görevi bile destiny2'den daha uzun sürüyor :)

318 lighttan 320light a atlamak için en az 3 4 kere raid bitirmen gerekiyordu ki 320lik armor veya silah düşsünde setleri tamamla.

Eğer var ise böyle bir istatistik kısmetmidir bilemam ama destiny2 ilk raid'i yaptım bitirdim token'leri açtım falan bi baktım titan için komple set yapmışım kafalık - kol - göğüslük - ayaklık - ve pelerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAs28 -- 12 Ocak 2018; 16:52:6 >

• Destiny 1'de Vex Mytoclast silahını düşürenin arkasında koşardık Tower'da ufo gören masum köylü gibi :D

• bungie 2018 planlarini, gelecek gelistirmelerin neler icerecegini acikladi;

https://www.bungie.net/en/Explore/Detail/News/46567

• ultrAs28 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam. Sizin yazdıklarınızı okuyunca insanın gözünde canlanıyor d1 deki görevler zorluklar detaylılık v.s

çok sağlam bir Y-LONGBOW um vardı da işte kullanabilene çok iyi sayılmam sniper da

d2 eventlari çok fos yavan geliyor 6 kişiyiz. pvp yapalım tamam yapalım. 2 kişi ne olacak ? olmuyor işte o kalan 2 kişi oyundan sıkılıyor. Bir abimiz vardı sırf d1 iron banner da oynardı düşün yani.

Bende hocam giriyorum. ugraşcak bi görev v.s arıyorum. public event ? öldüm hani içim dışım public event oldu yeter da bir tane arena tarzı yer koy challenge v.s olsun ugraşalım bayıyor artık public yapmaktan.

Sleeper Simulant bi uygulama sayesinde denk gele yapyoduk marstaki warsad görevini :) ama exotic kliç için toplanan materyalleri unutmam onda saatlerce yapardık.

D2 raidi gelen itibarı ile pazıl ve benim pek hoşuma giden bişi degil açıkcası begenen vardır saygı duyarım zevk meselesi ama. bi KingFall daki gibi her bölümde 1 boss ve o bossların ayrı öldürme fazları falan hala tadı damağımda. zehirlendigimiz havuz bölümü vardı 5 kişi orayı geçmiştik 6. bulamadık dedik zorlayalım. sol tarafı 2 kişi yapmıştık ve böyle bir heyecan yok yani üzerimizdeki o baff ı yolun ortasında teslim ediyordum :D wayy be..

getirdikleri Tree of coins çerçöp yahu çalışmıyormuş olm niye getirdin o zaman çalışmayan şeyi çıkar bi 50 mb 100 mb güncelleme olup bitsin çalıştır hani.

''Oryx'de hani karakterleri tek tek içine çekiyor ya cadıyı vuruyorsun sisli ortamda vallahi orada daha çok düşüyordu.'' Ne güldüm yahu :) içeri girerken coin bass

hani oyuna yapacakları tek iyilik şu drop olaylarını iyi hale getirmek benim istedigim üzerimize kamyonla dökmesin iyi bir ayarda olsun. 3 haftadır worlack karekterime 1 tane 335 bacak düşmedi kilitnemiş gibi kafa kol kafa kol kafa kol kafa kol yahu bu nedir. birde PVP ayar çekilse iyi olur glich ve teamshot olayı azalmalı 2 kişiye teksen ugraşma yahu yani geç dur önlerine. scout vurmadıgı yere otolar vuruyor ? nasıl bişidir bu yahu

konuyu dağıttığımız için kusurumuza bakmayın arkadaşlar. hani oyunu sevdiğimizdendir daha iyi olmasını istememiz. Herkese iyi oyunlar.

• UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam. Bir üstad özetleyebilirse çok seviniriz.
  • Hedefledikleri değişiklikleri akşam açıklamaya çalışırım. Biraz uzun bir yazı olacak çünkü

• die.Rache kullanıcısına yanıt
    aboo hocam cok pis damardan girdin bak yattiyordum resmen dogruldum silaha saygimdan.

Ama dedigim gibi benim 2 adet arkadaşlarda ses kaydim var 1. tac of mallice alinca gidip tv ekranini öpmek 2. ise shader in adini unuttum galatasarayli oldugum icin SARI KIRMIZI bir shader var butun arkadaslarima dusmus bende yok çıldırıcam yani kafayi yemek üzereyim bi abimiz var 49 yaşında mars da taken boss kovaliyoruz exotic falan düşürmeye arada mavi enegramlarda duşuyor üst baş doldu daha dedim abi tower a çekde üst başı temizleyek bu da shader falan düşer buna bagirir cagirir diye oyunu kayit ediyor chat sesini de vermis ben enegramlari bozdurmaya gittim shader da cryptocudan dusuyor sen tut shader düş artik nasil bağriyorum sevincime kufurler falan havada ucuyor. Ben o sevinçle oyunuda kapadim ciktim disari aksam bi geldim youtube a atmislar beni butun herkes dalga geciyor :)) daha sonra youtube kayidini sildiler bende pc ye falan kayit aldim. efsanedir ya D1

• metal_my666 kullanıcısına yanıt
    Vallahi bak tree of.coins in çalışmadığını şimdi senden duyuyorum.

Aşmış abi bunlar vallahi bunlardan birşey olmaz güzelim oyunun içine ettiler.

Hocam PSN ID atarsan ekliyeyim seni bizim arkadaşlar var sağlam bi kings fall yapariz. yarin aksam veya pazae günü allah ne versiyse dalariz.

Cidden konuyu dağıttığımız için özür dilerim ama kolau değil 3-4 Yılın emeği var birazda oyun yapimcilari oyunculara saygi duysun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAs28

aboo hocam cok pis damardan girdin bak yattiyordum resmen dogruldum silaha saygimdan.

Ama dedigim gibi benim 2 adet arkadaşlarda ses kaydim var 1. tac of mallice alinca gidip tv ekranini öpmek 2. ise shader in adini unuttum galatasarayli oldugum icin SARI KIRMIZI bir shader var butun arkadaslarima dusmus bende yok çıldırıcam yani kafayi yemek üzereyim bi abimiz var 49 yaşında mars da taken boss kovaliyoruz exotic falan düşürmeye arada mavi enegramlarda duşuyor üst baş doldu daha dedim abi tower a çekde üst başı temizleyek bu da shader falan düşer buna bagirir cagirir diye oyunu kayit ediyor chat sesini de vermis ben enegramlari bozdurmaya gittim shader da cryptocudan dusuyor sen tut shader düş artik nasil bağriyorum sevincime kufurler falan havada ucuyor. Ben o sevinçle oyunuda kapadim ciktim disari aksam bi geldim youtube a atmislar beni butun herkes dalga geciyor :)) daha sonra youtube kayidini sildiler bende pc ye falan kayit aldim. efsanedir ya D1

Aynen öyle o onlarca hatta yuzlerce kez deneyip en sonunda aldığındaki his çok güzeldi..

Ben en çok Hawkmoon da yaşamıştım bunu hiçbir yerden düşmüyordu en sonunda çok saçma bir yerden (crota Raid e başlarken aşağıdaki ilk sandıkta) çıkmıştı :D

Destiny 2 de hiç bu hissiyat yok,yani herşey herkese çıkıyor hemen hiçbir şeyin önemi yok oyunda sana çıkınca sevineceğin birşey yok çünkü anında 1-2 denemede herkes aynı şeyi alabiliyor..
    Vault of glass da fatebringer düşmesi için aynı Boss u kaç kere kestiğimi hatırlamıyorum bile ama düşünce o mutluluk süperdi,keza diğer silah ve zırhları içinde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi die.Rache -- 13 Ocak 2018; 0:55:10 >

• Öncelikle çok uzun bir yazı olacak ve parça parça eklemek zorundayım. Değişiklikleri 4 bölüme ayirdim ve mümkün olduğu kadar detaylı yazmaya çalıştım. Umarım faydalı olur.

Yazı bungie nin klasik kullanıcı yıkama yaglamasiyla basliyor. Takip edenler bilirler; Forumlarda insanlar bir sürü şikayette bulunuyordu ve bungie nin verdiği cevap ise "sizleri dinliyoruz" olmuştu. Bu cevap kullanıcılar arasında dalga konusu olmuştu. Son paylaşımda ise sadece dinlemekle kalmıyoruz şimdi neler hedeflediğimizi paylaşıyoruz diyorlar. Ayrıca yazının genelinde yapacakları değişiklikler ile kullanıcıları tekrar oyuna döndürmek istediklerini de söylüyorlar ki resmi ağızdan kullanıcı sayısının epey bir azaldığını kabul etmiş oldular.

Ilk olarak gösterdikleri panoda ana oyunu alanlar ve dlcleri alanların girebileceği aktiviteleri paylaşmışlar. Iron banner ve faction rally tüm kullanıcılara açık olacakmış ki bu güzel haber. Ayrıca cruicible ve trials in sezonluk ödüllerini de herkese açık hale getireceklermiş.

Insanların everversi eleştirilmesinin farkındalarmıs ve asla eververse den çıkan itemlerin görevlerden çıkan itemlerin önüne geçmesini istemediklerini söylüyorlar. Bu konu hakkında 3 değişiklik yapacaklarmış

Ilk olarak sadece bright engramdan çıkan itemleri oyunun içinde düşecek şekilde yeni bir düzen hedefliyorlarmış

Bright engram ve içindeki ödülleri daha kolay kazanmayı saglayacak bir oyun duzeni yapacaklarmış

Son olarak oyunculara daha kolay bright engram satın alma imkani sağlayacaklarmış

Burada bir not düşeyim. Eververse şu an forumda en çok elestirilen konu. Insanların oyunu bırakmasına sebep oldu ve burada yapacakları değişiklik oyunun geleceği için kilit rolde.

Engram konusundaki değişikliği 13 şubattaki crimson days update i ile yayımlayacaklarmış. Crimson days eventi boyunca atladığımız her levelde 1 adet bright engram ve bir adette crimson engram alacakmışız. Ayrıca raid nightfall ve crimsona özel milestones görevi sonunda da özel dans silah skini ve exotic sparrow gibi ödüller kazanacakmışız. Crimson engramlarda ayrıca crimson maçlarından sonra da düşebilecekmiş ve engramlardan her seferinde bizde olmayan item çıkma olasılığı oldukça yükseltilmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliwander -- 13 Ocak 2018; 5:27:49 >

• Sonraki bölümde ise yapacakları değişiklikleri ve tarihlerini vermişler. Ilk olarak 16 ocakta faction rally geliyor. Daha sonra ise 30 ocakta iron banner ile ilk güncelleme paketini yayımlayacaklarmış.

Ilk olarak masterwork armor geliyormuş. Armorlari silahlarda olduğu gibi masterwork yaparak çeşitli bonuslar alacakmışız. Örnek olarakda süper kullanıldığı zaman daha az damage alma özelliğini söylüyorlar. Çalışma mantığı ise silahta olduğu gibi masterwork core ve legendary shard ile upgrade ediyormuşuz.

Bir diğer değişiklik ise raid itemlerinde olacakmış. Raidlerden çıkan itemlere raidde işimizi kolaylaştıracak perkler ekleyeceklermiş. Raidlerde drop rate i yükseleceklermiş ve Ayrıca raid vendoru token ve shard karşılığında raid armorlarini satacakmış. Son olarak raide özel bir ghost ekleyeceklermiş ki buda son bosslarda ekstra drop imkanı sağlayacakmış

Şubat upgrade i ile ilk olarak strike scoring eklemesinden bahsetmişler. Sistem d1 deki sisteme benziyormuş ama daha ödüllü bir sistem olacakmış. Ayrıca simge ve çeşitli özel ödülleri de olacakmış.

Modlar konusunda ise düzenleme yapacaklarmış. Bazı kullanışsız silah ve armor modlarını kaldırıp daha efektif bir mod sistemi hedefliyoruz diyorlar. Ayrica bu modları da bright engram sistemine nasıl ekleyecekleri konusundaki detaylardan dolayı 3. Sezona sarkabilir diyorlar çünkü oyunun pay2win olmasını asla istemiyorlarmış

Bunların haricinde ufak tefek degisiklikler var kısaca özetliyim. Quickplay de oyun sürelerini ve heavy ammo sürelerini düzenleyeceklermiş. Pc için towerda chat gelecekmiş. Exotic engramlarda aynı itemden defalarca çıkma durumunu azalmışlar. Yine sizde olan çıkabilir ama eskisinden daha yüksek oranda yeni item çıkma şansı olacak diyorlar.

• Daha sonra 3. Sezon ile gelecek değişiklikleri yazmışlar. Ilk olarak cruicible da rank sistemi gelecekmiş. Valor ve glory olarak adlandırıyorlar ve ikisininde amblemi olacakmış. Valor rankina göre tamamladığınız her maç artı puan yazacakmış. Kazandığında daha da fazla puan alacakmışız ama kaybedince puan kesmeyecekmiş.

Glory ise adı üstünde kazandığımız maçlarda artı puan kaybettigimizde ise eksi puan sistemiyle çalışacakmış.

Private match,6v6 ve çeşitli duzenlemeler gelecekmiş
    Mayhem limited time event olarak gelecekmiş.

Silâhlar konusunda düzenleme gelecekmiş.

Exoticlerin daha verimli olması için düzenleme yapacaklarmış

Sezona özel vendor itemleri gelecekmiş.

Iron banner ve faction rally de her sezona özel item olacakmış.

Playlist sorunu yani sürekli aynı mapin gelmesi ihtimali azaltilacakmis.

Xp konusunda daha verimli bir sistem gelecekmiş. Bright engram kazanmak daha kolay hale gelecekmiş ama bu konuda detayli açıklamayı sonra yapacaz diyorlar.

Multi emote sistemi gelecekmis. Böylece yön tuşlarından istediğinize istediğiniz emote u ekleyerek özgün kullanım sağlayacaklarmış.

Kasaya 50 slotluk upgrade gelecekmiş. Tabiki bunun kalıcı çözüm olmadığını biliyoruz ve kasa sorununu azaltmak için çözümler arıyoruz diyorlar. Bu çözümlerden biride exotic itemlere özel kasa bölümü yapacaklarmış. Exotic silah , elbise, ghost, ship ve sparrowları depolamak için özel bir alan olacakmış.

Pc ye clan chat gelecekmiş.

Heroic strike da duzenlemeler yapacaklarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oliwander -- 13 Ocak 2018; 5:25:58 >

• Son olaraksa sonbahar veya daha önce yapacakları değişiklikleri ve hedefleri paylaşmışlar. Bu bölüm detaylı değil o yüzden kısa kısa geçiyorum.

Itemleri toplama ve depolama konusu

Silahlarda duzenlemeler

Yeni crucible modları ki örnek olarak rumble demişler.

Daha iyi clan ödülleri

Exoticlere masterwork eklentisi

Yeni silah ve elbise eklemeleri

Trials de iyilestirmeler

Shaderlar ve onları kirma konusundaki duzenlemeler

Guided games konusunda yeni duzenlemeler

Solo kullanıcılar ile fireteam eşleştirme problemi konusunda duzenlemeler.

Yazi yine bungie nin müşteri yıkama yağlaması ile bitiyor. Çok çok uzun bir yazı oldu. Elimden geldiğince detaylı aktardım ama atladığım birşey kaldıysa kusura bakmayın

• ultrAs28 kullanıcısına yanıt
    Lion dancer. Galatasaraylı olmamama rağmen bende baya bir süre kullanmıştım. Warlockta çok güzel duruyordu :)

• @oliwander hocam ellerine sağlık. konuda sen gibi birinin olması bizler için büyük şans. :)

• oliwander O kullanıcısına yanıt
    Üstad Selamlar,

Öncelikle açıklayıcı bilgilerin için kendi adıma teşekkür ederim.

Ama ben bungie'nin bunların %3'ünü bile yapacağına inanmıyorum. Yapar ne yapar exotic düşme olayını çoğaltır pvp'leri 6v6 yapar 3 4 amblem

heh kerizler oynasın şimdi çünki BUNGIE kendi topuğuna sıktı 16 ayda destiny 2 hazırladılar forumlarda bile öyle yazıyor bu şekilde bir oyun a 16 yetmez 2 3 sene kafa yorucaksın ki insanlar verdiği 409TL paranın hakkını dibine kadar alsın.

Shader a gelince evet Lion Dancer valla Son DLC'nin gelmesine 2 gün kala düşmüştü :D:D
  • bana öyle geliyor ki; her şey sona erdiğinde elimizde destiny 2 isimli bir destiny 1 oyunu olacak. 1'i oynamamış biri olarak beni bu memnun eder ama 1'e sahip olanlar için sıkıntılı durum. hak vermiyor değilim bazı yakınmalara. :)

• Destiny 1 zataminda twich de ilk 10 aşağı dusmezdi şimdi geçen baktım 60 karda. ozamanda PC de yoktu oyuncu kitlesinin şimdi daha fazla olması gerekirken şuan daha kötü durumda

• 
Sayfa: önceki 6465666768
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.