Şimdi Ara

DESTINY 2 | ANA KONU | Curse of Osiris DLC 5 Aralık (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.528
Cevap
41
Favori
116.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O kadar oynayan Türk var onlarla düşme ihtimali de var az da olsa. Raid zaten oyunca soğutan şey beni. Yap yap bitmiyor işimiz gücümüz var yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

O kadar oynayan Türk var onlarla düşme ihtimali de var az da olsa. Raid zaten oyunca soğutan şey beni. Yap yap bitmiyor işimiz gücümüz var yani

yahu birde raid mantığı bir garipmiş... ben çok daha farklı düşünüyordum açıkçası. resmen puzzle çözüyoruz. yok köpek görmesin, yok 4 kişi aynı anda platforma çıkıp 2 kişi koşucunun söylediği sıra hariç diğer noktalara aynı anda ateş etsin vs...

nightfall'lar daha keyifli geliyor bana. dlc'ler ile raid'lerin mantığını değiştirirler umarım. iletişim unsurunu biraz törpülemelerini isterim. her saniye konuşmak ve harika bir uyum içinde olmak zorundasın. eski oyunu oynamadığım için böyle bir tutumları oluyor mu bilmiyorum fakat umudum bu yönde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    Raid mantığı ne olacaktı onu anlamadım,6 kişi bir araya gelip sadece boss keseceksen ne farkı kalıyor strike yapmaktan ?

Açıkçası ilk defa oynamaya 2.oyundan başlanıyorsa,oyun mantığını eleştirmek yerine ilk oyunu biraz araştırmak lazım,uymuyorsa hiç bulaşmamak lazım..

Oyunda tek eleştirebileceğim yer,söylendiği gibi raid ve nightfall bölümlerine matchmaking yapacağız demelerine rağmen çok geç kaldılar,herhangi bir arkadaş çevresi veya klana üye olanlar zaten aşağı yukarı 300lü rakamları gördüler..Geri kalan tek oynayan kısmı desteklemeleri lazım yoksa oyunu bırakan çok olur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GFBzone -- 25 Eylül 2017; 16:15:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GFBzone

Raid mantığı ne olacaktı onu anlamadım,6 kişi bir araya gelip sadece boss keseceksen ne farkı kalıyor strike yapmaktan ?

Açıkçası ilk defa oynamaya 2.oyundan başlanıyorsa,oyun mantığını eleştirmek yerine ilk oyunu biraz araştırmak lazım,uymuyorsa hiç bulaşmamak lazım..

Oyunda tek eleştirebileceğim yer,söylendiği gibi raid ve nightfall bölümlerine matchmaking yapacağız demelerine rağmen çok geç kaldılar,herhangi bir arkadaş çevresi veya klana üye olanlar zaten aşağı yukarı 300lü rakamları gördüler..Geri kalan tek oynayan kısmı desteklemeleri lazım yoksa oyunu bırakan çok olur..

sadece boss kesmek değil bahsettiğim. elbette dediğin gibi bir fark olması lazım nightfall ile vs. sadece farkı oluşturacak olan unsurun her saniye iletişimden geçmesi ve puzzle sosu fazla geldi bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • UyGaR___ kullanıcısına yanıt
    5 kişi işini doğru yaparken 1 kişinin hatası yüzünden saatlerini harcadığın raid bitmiyor o yüzden iletişim 1 numaralı ihtiyaç ne yazık ki..

Daha önce ilk oyundan raid yapanlar zaten firmanın ''raidlere matchmaking getireceğiz'' demesinin içi boş bir vaat olduğunu anlıyor çünkü başkalarıyla eşleşebilsen bile iletişim olmazsa RAİD imkansız bir hal alır ve 3-5 kere deneyen tek oynayan insanlar sıkılıp bırakır kesin bir durum..
  • ilk oyunda oryx fight'ı hariç raidler bu kadar puzzle ağırlıklı değildi. ben özellikle wotm'i çok beğeniyordum sürekli bir tempo var raidde, aşırı karmaşık bir yapısı yok ama dümdüz ateş etme de değil. hem vosik hem aksis bölümü çok eğlenceliydi. bu raidde ise malesef tek boss var.
  • GFBzone kullanıcısına yanıt
    Oyunu dünyada oynayanların %90 ı zaten ingilizce konuşup anlaşabiliyor. Raid de sanki sıkı arkadaşlık gerekiyor gibi yazmışsın. Alt tarafı dandik bir bölüm geçilecek eğer sen o bölümü biliyorsan sen ordan git ben burda kalıyımdan ben birinci olayım sen ikinci oldan başka iletişimi yok. Destiny oynayanların büyük büyük bir çoğunluğu macthmaking i kullanıp çok daha rahat ve hızlı raidleri tamamlayacaktır. Önceki oyunda da find fireteam vb uygulamalarla herkes raid nightfall yapıyordu zaten.

Matchmaking bizim gibi yabancılarla iletişim kuramayanlar için içi boş bir vaat sadece. Gerçi kendi aramızda bile o iletişim kurulamıyor ya. İlk defa oynayan adam en ölümcül yerde hata yaptı diye hayatında hiç görmediği tanışmadığı adama bağıranlar çağıranlar mı dersin. Adama anlattık anlamadı diye ilk defa grup chat i ile tanıştığı adama küfürlü dalga geçenler mi dersin bunlar hep biziz malesef.
  • Konuşulmak istenirse bi şekilde konuşulur. Raide girenler birbirlerini davet eder, grup chat üzerinden konuşulur. Önemli olan o an raid yapmaya müsait olan kişilerin bir şekilde bir araya gelmesi. Bungie forumlara recruit mecruit bişey koymuş 5 gün önce raid yapamak isteyen kişileri listeliyor. Zaten bungie mmo mmo diye kıçını yırtıyosa oyuna in-game chat koyması gerekir. PVP kısmında da yok in-game chat... Rocket League gibi düşük bütçeli oyunların bile lagı en aza indirmek için avrupa, amerika, asya gibi region seçimini oyuncuya bırakıyor ve en önemlisi in-game chat olayı mevcut. Destinyde olmaması cidden ayıp...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 25 Eylül 2017; 17:23:37 >
  • Oyun içi chat olayı oyunda var diye biliyorum ben. PVPde de var matchmaking strikelarda da var
  • yahu koskoca forumda 3 kişi bulamıyoruz raid yapıcak , klanımız var 3 kişiyiz arkadaşlar gelmek isteyen varsa lütfen eklesin psn ıd : DrippinWhip
  • Lucky Blow kullanıcısına yanıt
    Ortağım benim anlamadığım. Forumda onlarca kisi raid yapmak için takım bulamıyoruz diye dert yaniyo. O kadar 3 kişiyiz gelin katılın diyoruz bi selam veren yok😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar oyunun bakımı kaçta bitecek? Bungie yine düdükledi 6 7 saatimizi boşa bugün..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilberhoca

Oyunu dünyada oynayanların %90 ı zaten ingilizce konuşup anlaşabiliyor. Raid de sanki sıkı arkadaşlık gerekiyor gibi yazmışsın. Alt tarafı dandik bir bölüm geçilecek eğer sen o bölümü biliyorsan sen ordan git ben burda kalıyımdan ben birinci olayım sen ikinci oldan başka iletişimi yok. Destiny oynayanların büyük büyük bir çoğunluğu macthmaking i kullanıp çok daha rahat ve hızlı raidleri tamamlayacaktır. Önceki oyunda da find fireteam vb uygulamalarla herkes raid nightfall yapıyordu zaten.

Matchmaking bizim gibi yabancılarla iletişim kuramayanlar için içi boş bir vaat sadece. Gerçi kendi aramızda bile o iletişim kurulamıyor ya. İlk defa oynayan adam en ölümcül yerde hata yaptı diye hayatında hiç görmediği tanışmadığı adama bağıranlar çağıranlar mı dersin. Adama anlattık anlamadı diye ilk defa grup chat i ile tanıştığı adama küfürlü dalga geçenler mi dersin bunlar hep biziz malesef.

+1
    Bizim insanımız gerçekten öyle. Kaç defadır bunu anlatmaya çalışıyorum. Destiny 1'de ben 1 kere bile türklerle raid yapmadım,yapamadım. Hepsi oyunu memleket meselesi haline getiriyor doğal olarak da ortam geriliyor iletişim kopuyor. Oysa ki gavur!? dediğimiz adamlar oyunun "oyun" olduğunun bilincinde ve keyif almak için oynuyor doğal olarak biri hata yaptığında hede hödö yerine çözümleyici,yardımsever oluyor. Bu da oyundan gerçek keyfi alabilmenizi sağlıyor.
  • Ayrıca defalarca yazmama rağmen tekrar yazıyorum raid için ekleyin. Tabi yukarıda tasvir ettiğim hede hödö tiplerinden değilseniz.
    Psn:Pearl1995
  • Beyler bu oyunun single hikaye modu var mı yoksa sadece online mi? Hazır yeri gelmişken ghost recon wildlands , the division , rainbow six son oyunlarını sorayım. Bunlar multi mi yoksa hikaye modları var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fairy Tail kullanıcısına yanıt
    hocam pm nizi gördüm fakat geri cevap atamıyorum bir sorundan dolayı ekleyeceğim sizi birazdan psn üzerinden :)
  • Arkadaşlar ben hala online a giremiyorum ? Servers are not available diyor. Sorunu yaşayanlar var mı ? Saat 22:00'ı geçti.
  • 2 saat daha uzatılmış...

Destiny 2 server maintenance has been extended to 2 PM Pacific (9 PM UTC). Stay tuned for updates.

Edit : 1.05 Güncellemesi gelmiş. 858 Mb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leingrad -- 25 Eylül 2017; 23:20:39 >
  • ilberhoca kullanıcısına yanıt
    Raid sıkı arkadaşlık gerekiyor gibi yazmışsın demişsin ama dolaylı yoldan benim dediğime çıkıyorsun..Ben zaten bu ülke insanı için yazdım ve eğer kendi arkadaş grubunla katılmıyorsan aynı yazılanlar gibi bir oyun için tartışmalar çıkıyor saçma sapan..Ee sonuç olarak bunları yaşayan bir insan eğer yabancı dili yoksa mecbur Türk insanına kalıyor ve bu tripleri çekiyor..
  • GFBzone kullanıcısına yanıt
    Bence de. Ama yabancılar için matchmaking cuk diye oturmuş.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.