Şimdi Ara

Desteğinizi rica ederim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Durumları olmayan 11-12 yaşlarında bir kardeşimize bilgisayar toplamayı düşünüyoruz derslerini vs yapabilmesi için. Bunun için uygun fiyatlı bişeyler almayı düşünüyoruz. Az çok anlıyorum bilgisayardan fakat apulu işlemciler hakkında bir bilgim yok. Birde kasa çok havadar bişey de olmayabilir bu yüzden fazla ısınan bir şey olmazsa daha iyi olur. Bu bağlamda toplam sistem önerisinde bulunabilecek olan var mı?

Benim aklımdakiler;
    B320m anakart
    8 gb ram
    500 gb hdd veya uyguna ssd bulabilirsek ssd.

Eğer elinde bu sisteme uygun parçası olan satmayı düşünen arkadaşlar var ise iletişime geçebilir benimle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Gigabyte A320M S2H 3200mhz(OC) M.2 AM4 mATX Anakart
    AMD Ryzen 3 3200G 3.6 Ghz 4 Çekirdek 6MB AM4 12nm İşlemci *Radeon Vega 8 Graphics*
    GEIL 8GB EVO SPEAR AMD EDİTİON 3000MHZ CL16 DDR4 RAM
    Toshiba 1TB P300 64MB 7200rpm (HDWD110UZSVA) Harddisk
    Aerocool CS1101 500W USB 3.0 ATX Mid Tower Kasa

2.255 TL

https://www.sinerji.gen.tr

Başka yerlerden belki daha ucuza gelebilir hocam, 500gb hdd ile 1TB arasında bu sitede 10 TL oynuyor bu yüzden 1Tb yazdım.

Kasayı POWERBOOST VK-1621 400W modeli yaparsak 180 TL düşer fiyat ve o.b vga'lı sisteme yeterli olur.

Ram'i Crucial 8GB 2400mhz CL17 yaparsan 35 TL civarı düşüyor fiyat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LEON-X -- 23 Haziran 2020; 0:10:34 >

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler benimde kafamdan böyle bişey geçiyordu. Bu sisteme standart eski tip kasalar yeterli gelir mi ısınma konusunda?

• Rami tek 8 yerine 2x4 yapın.

3200g alın.

Şu kasaya bakın.
    https://www.incehesap.com/zalman-n2-gaming-kasa-fiyati-42410/

• Eski kasalar da maalesef soğutma çok temiz olmuyor, ne düzgün fan takılı geliyor ne de siz ek fan takabiliyorsunuz, tam bütçe belirtmediğiniz için ben en min. şekilde bileşen önerdim. Zalman N2 serisi bir kasa iyi olur tabi.
  • Hocam ben de gigabyte b 450 auros vardı satmazdım bilseydim bu durumu ücretsiz verirdim vallahi üzüldüm
  • Onun yerine konu anlatımlı kitaplar, soru bankaları, yaşına göre hikaye/roman alınca çok daha iyi olur. O yaştaki çocuğa bilgisayar vermek akıllıca değil.

Bakın yeni nesle, nerdeyse hepsi mal.

Eleştri yaptım; ama kusura bakmayın.
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Haklısınız neyi nasıl kullandığına bağlı herşey tabi. Ama takdir edersiniz ki bilgisayarla kitaplar aynı fiyatta değil. Bu yaştaki çocuk bilgisayarı ne kadar faydalı kullanır derseniz oda ailesine ve yaşı küçük olsa da çocuğun azmine bağlı. Bakalım bi tane casper laptopu varmış fakat üzerine su dökülmüş açılmıyor. İçine açtık yanmışa benzeyen bişey göremedim ama çok da profesyonel değilim bu konuda.

• Captainprice34 C kullanıcısına yanıt
    Sağolun düşünmeniz yeter bi laptopu varmış ama açılmıyor üzerine su dökülmüş. İçini açtım fakat yanmışa benzeyen bişey göremedim, çok anlıyorum dersem de yalan olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: S.Soylu

Sağolun düşünmeniz yeter bi laptopu varmış ama açılmıyor üzerine su dökülmüş. İçini açtım fakat yanmışa benzeyen bişey göremedim, çok anlıyorum dersem de yalan olur.
    Allah razı olsun senden kardeşim işin rast gitsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.