Şimdi Ara

Dertleşecek Dostunuz Var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
1
Favori
1.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Reel hayatta konusup dertlesecek arkadasiniz var mı benim bir zamanlar cevrem cok genis olmasina karsin yoktu cok yadirgiyordum bu durumu suan daha dar bir cevrem var normal geliyor hicbir insan diğerinin derdini çekmez gibi geliyor (sanal degil reel hayattan bahsediyorum yoksa dhde cokca dertlestigim adam gibi adamlar oldu)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğarken tek idin. Kimsenin özünde birisine ihtiyacı yoktur. Sonradan aile ve çevreden beynine yerleştirilen bulaşıcı bir virüs kod ile bunun olması gerektiğini arzulaman vardır. Yaklaşık 20 yıldır tek başıma yaşıyorum. Evimi görsen 3+1 sanki hamarat kadın eli değmiş gibi tertemiz ve düzenli. Psikolojim de gayet normal hatta kendimi Youtube'da Hakkı Alkan var onu dinle birebir onun gibi konuşuyorum. Yani yazılan çizilen gibi yok yalnızlık berbat da aç kalırsın da dağınık olursun da konuşmayı unutursun da vs vs gibi saçma serzenişleri çürüten nadir insanlardanım. Devamlı arkadaşlara veya bir karşı cinse asla ihtiyacın yok. Sadece çevremden bana bulaşan virüslü kodu sildim. Sen de başarabilirsin dostum. Dene ve gör. Arkadaşlık yapma herkesle küs kapat kendini demiyorum yanlış anlaşılmasın, malum bizim halkımız cümleyi farklı yerlerinden anlamaya müsait, benim demek istediğim mecburiyetin olmadığı.
  • Sanaldan iki kızla dertleşiyorum o bana yetiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gavur Padisah

Sanaldan iki kızla dertleşiyorum o bana yetiyor.
    Olmaz reyiz ayni sey degil

Yuz yuze bakarak dertlesmek cok farkli

Sanal olmayan yok mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamza5806

Sanal olmayan yok mu

Alıntıları Göster
    Haklısın aynı şey değil daha iyisi. Yüz yüze bakmadığın için içini daha rahat dökebiliyorsun, üstelik karşındaki duygusal bir kızsa seni anlıyorsa bu benim için gayet yeterli.
  • Gavur Padisah kullanıcısına yanıt
    anlıyorum

• quote:

Haklısın aynı şey değil daha iyisi. Yüz yüze bakmadığın için içini daha rahat dökebiliyorsun, üstelik karşındaki duygusal bir kızsa seni anlıyorsa bu benim için gayet yeterli.

Alıntıları Göster
    Yanlış anladın olay o değil

Ben de yazarken daha rahatım bu konuda avantaj var evet

Merak ettigimse yuzunuze baka baka sizi gore göre derdinizi acinizi yaninizda hissederek o negatif enerjiye katlanacak kadar sizi seven sayan biri var mı

Cogu kisi konusmaya calisirken beni bastirdi mesela dert dinlememek için ozel gayret sarf etti benim seve seve yardim edecegim insanlardi bunlar simdi tiksiniyorum alayindan

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BDFB2BE8F

anlıyorum
    Polemiğe gerek yok herkesin durumu yorumu farklı

Lütfen...

• quote:

Yanlış anladın olay o değil

Ben de yazarken daha rahatım bu konuda avantaj var evet

Merak ettigimse yuzunuze baka baka sizi gore göre derdinizi acinizi yaninizda hissederek o negatif enerjiye katlanacak kadar sizi seven sayan biri var mı

Cogu kisi konusmaya calisirken beni bastirdi mesela dert dinlememek için ozel gayret sarf etti benim seve seve yardim edecegim insanlardi bunlar simdi tiksiniyorum alayindan

Alıntıları Göster
    Bence bu psikoloji doğru değil. Ben kötüysem herkes kötü olmalı. Ben yapamıyorsam kimse yapamamalı. Bunlar doğru bir tavır değil. Ayrıca kimse dert babası da olmak zorunda değil.

• quote:

Sanal olmayan yok mu

Alıntıları Göster
    Reis yüz yüze dertleyeşebileceğim çok insan var ama hepsiyle çok iyi bir dostluk derecem yok.

Ama kendi yaşımda ve benden 5 yaş büyük 2 kız arkadaşım var ikisiyle de zaman zaman konuşurum terapi gibi gelir çok tatlı insanlardır dertlerini dinlerler. Böyle birşeyi erkek arkadaşlarımdan görmedim mesela.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Reis yüz yüze dertleyeşebileceğim çok insan var ama hepsiyle çok iyi bir dostluk derecem yok.

Ama kendi yaşımda ve benden 5 yaş büyük 2 kız arkadaşım var ikisiyle de zaman zaman konuşurum terapi gibi gelir çok tatlı insanlardır dertlerini dinlerler. Böyle birşeyi erkek arkadaşlarımdan görmedim mesela.

Alıntıları Göster
    Reyiz erkekler liseden itibaren giderek serefsizlesiyorlar zaten ya

Erkek kiz fark etmez sanslisin iyi kızlarmış

• quote:

Bence bu psikoloji doğru değil. Ben kötüysem herkes kötü olmalı. Ben yapamıyorsam kimse yapamamalı. Bunlar doğru bir tavır değil. Ayrıca kimse dert babası da olmak zorunda değil.

Alıntıları Göster
    Herkes kötü olmalı yada yapamamali demedim ki

Sadece dostuz kankayiz kardesten öteyiz ayagi cekenlerin ilk dertte by by yapmasına tepkiliyim

Bu herkeste olan bir sey mi yoksa sadece bana mi boyle denk geldi anlamaya çalışıyorum suan yeni bir cevrem var arkadasligimi buna gore derinlestirecegim yoksa bu sekilde yuzeysel devam edecegim

Sadece takilmalik adam istemiyorum yanımda insanin her günü var

• quote:

Reyiz erkekler liseden itibaren giderek serefsizlesiyorlar zaten ya

Erkek kiz fark etmez sanslisin iyi kızlarmış

Alıntıları Göster
    Reis aslında şanstan çok istedim ve buldum onları diyelim. İyi insanların iyiliği yüzüne yansır reis bakınca anlarsın. Hiç farkettin mi bunu? Gidip konuştuğunda halden anlarlar yardım etmek isterler her zaman.

Yüzünden iyilik akan iyi kalpli insanları bulmak gerekli reis. Bunlar kaliteli insanlardır herşeyini anlatabilirsin..

Ama sıradan bir kız arkadaşımda var. Ayda yılda bir kez görüşürüz. Ama birçok konuda kendisine güvenmem. Arkamdan konuşabileceğinin ihtimalinin çok yüksek olduğunu bilirim çünkü.

• Yok. İşin açığı hepimiz değiştik. Menfaatleri dışında kimseyle samimi olmaz olduk. Hep sahte davranışlarda bulunduk. Ama önceden böyle değildi. Artık teknoloji çağının getirdiği yalnızlık mı dersiniz yoksa sosyal medyada insanların sırf diğer insanlara mutsuz olduğu halde mutluymus gibi davranmasına mı bulursunuz bilmem ama insan ilişkileri git gide azalıyor ve bu iyi bir şey değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Michael Giacchino

Reis aslında şanstan çok istedim ve buldum onları diyelim. İyi insanların iyiliği yüzüne yansır reis bakınca anlarsın. Hiç farkettin mi bunu? Gidip konuştuğunda halden anlarlar yardım etmek isterler her zaman.

Yüzünden iyilik akan iyi kalpli insanları bulmak gerekli reis. Bunlar kaliteli insanlardır herşeyini anlatabilirsin..

Ama sıradan bir kız arkadaşımda var. Ayda yılda bir kez görüşürüz. Ama birçok konuda kendisine güvenmem. Arkamdan konuşabileceğinin ihtimalinin çok yüksek olduğunu bilirim çünkü.

Alıntıları Göster
    Hah ben de tam onu ayarlamaya çalışıyorum usta

Temiz bulduğum kisilerle tanistim iliskimi derinlestirsem mi diye düşünüyorum

Cok saol yorumların için

• quote:

Orijinalden alıntı: _Paramedik

Yok. İşin açığı hepimiz değiştik. Menfaatleri dışında kimseyle samimi olmaz olduk. Hep sahte davranışlarda bulunduk. Ama önceden böyle değildi. Artık teknoloji çağının getirdiği yalnızlık mı dersiniz yoksa sosyal medyada insanların sırf diğer insanlara mutsuz olduğu halde mutluymus gibi davranmasına mı bulursunuz bilmem ama insan ilişkileri git gide azalıyor ve bu iyi bir şey değil.
    Ekonomik krizinde etkisi var galiba hocsm herkesten bunu duyar oldum herkes arkadaslarindan cevresinden gıcık kapar oldu

Bir tek bana mi boyle geliyor diyordum yalniz degilmisim

• quote:

Herkes kötü olmalı yada yapamamali demedim ki

Sadece dostuz kankayiz kardesten öteyiz ayagi cekenlerin ilk dertte by by yapmasına tepkiliyim

Bu herkeste olan bir sey mi yoksa sadece bana mi boyle denk geldi anlamaya çalışıyorum suan yeni bir cevrem var arkadasligimi buna gore derinlestirecegim yoksa bu sekilde yuzeysel devam edecegim

Sadece takilmalik adam istemiyorum yanımda insanin her günü var

Alıntıları Göster
    Ben de öyle dedin demedim ki benzetme yaptım.

Sen negatifsin diye başkasının da negatif olmasını bekliyorsun aynı şeye çıkmıyor mu.

Ayrıca uzun yıllar geçmemiş "arkadaşlarından" fazla şeyler bekliyorsun.

• Ekonomikten kastın ne açar mısın biraz?

• Yok, bazen sanal alemde bilinçaltımı kusuyorum o kadar. Kendi kendime konuşurum ama. Çaresizlikten, geçmişten de pek bahsedemiyorum güçsüz hissettiriyor, daha çok alınacak intikamlardan yükselme planlarından bahsediyorum.
    Bir de başkalarıyla dertleşmekte sıkıntı. Seni anlattığın zayıf yönlerinden sömürmeye kalkabiliyorlar.

Ama yakında kendi zihniyetimdeki insanlarla bir loca kurmayı düşünüyorum. Komite halinde intikamlar alacağımız, birbirimizi kollayarak güç elde edeceğimiz, birbirimizin zayıf yanlarını tespit edip onları birer birer sileceğimiz bir oluşum. (Mafyavari barzo şeylerden bahsetmiyorum)
    Dünyadaki güç sahipleri de böyle güçlendi sonuçta, kendi aralarında girift ilişkiler kurarak.
  • Ben hic uzun omurlu arkadasliklar kuramadim kurmakta istemiyorum. Suanda da 2 arkadasim var kuzenim ve sut kardesim XD

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.