Şimdi Ara

DERSHANELERİN ASLINDA BİR İŞE YARAMAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • dershaneler bence bir hiç bir halta yaramıyor ortalama öğrenci iseniz zaten zaman kaybı, konu desen oturmuyor 40 dk boş boş ekrana bakıyorsunuz.

özellikle online eğitim döneminde daha da ortaya çıktı bu gerçek. zaten dershanelerin ortalama-vasat sınıflarındaysanız geçmiş olsun. ayıp olmasın diye kötü öğretmenlere en iyi bu sınıfları vermişler bunlar da sizin üstünüzde egolarını şişiriyorlar.

derece sınıflarına en iyi öğretmenlerin verilme safsatasını zaten anlamış değilim. Adam sene başı zaten 115 tyt 65 ayt ile başlıyor dershane buna bir şey katmayacak yani oraya büyük ihtimal millet ne yapıyor takip edeyim diye gidiyordur evde çalışmaktan sıkılmamak için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bizim dershanede bir matematik hocası vardı derste anlattığı konunun ispatını yapamıyordu öyle boş bir adam yani
  • Bizim lisede de ispat sorunca matçi anlatsam ne olacak gerizekalısınız zeki olsaydınız *fl'ye giderdiniz diyordu

@Yokkikardeş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi medness -- 8 Ocak 2021; 10:29:53 >
  • özel okula gittim pişmanım sadece ortalamam yükseldi

• Dershane ve ozel ders cok buyuk hataymis bu iki isi yapan insanlarin %99 unun Allahi Peygamberi para olmus simdi ismini vermiyorum ama temmuz ayinda ismini verecegim dershanede tefecilik yapip nakit parama coktu 2 ayda toplam 4200 TL akti gitti boylesini ya cekip vuracaksin ya da Allaha havale edeceksin sakin ola pesin odemeyin bu tefecilere
  • Sadece üç artısı var

-Sabah erken kalkmak

-Düzenli deneme

-Ortamı olmayanlar için etüt ortamı

Ve paranızın boş yere harcanmaması gerektiğini öğretirler :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IIICoDeMaXIII -- 8 Ocak 2021; 14:54:47 >
  • En iyi öğretmenlerin bile dershane ve okul ortamında verimleri düşüyor. Çok iyi bir ozel ders hocam vardi birkac ay ozel ders almistim aynı zamanda okulda da tyt kısmına giriyordu. Adam çok iyi anlatsa da okulda belli bir kargasa ve sure kisiltması içinde birseyler anlaşılmıyordu aynı sene online eğitimde de geçerli ama youtube veya ozel derslerde tam tersi maksimum verim oluyor

• IIICoDeMaXIII kullanıcısına yanıt

Bana tek faydası etütler oldu,etütten çıktıktan sonra kütüphaneye gidiyordum bu baya yararlı oldu hatta kapandığında boşluğa düştüm evdeki seslerden dolayı.

Tyt netlerim sene başıyla aynı gram fayda sağladığını düşünmüyorum hatta Türkçe geriledi :d , ayt zaten adamakıllı deneme çözmedim konular yarısı var yarısı yok yorum yapamayacağım o yüzden.

Peşin peşin söylüyorum seneye 12ler ve mezuna kalmaya karar vermiş şuan seneye dershane düşünenler için. Dağıtacak paranız varsa o paranın 5 bin lirasını kaynak deneme ücretli online ders vs. verin geri kalanını ihtiyaç sahibi bir kuruma (darüşşafaka,lösev) bağışlayın daha yararlı olur.

Dershaneden ayrılmayı baştan düşündüm aile baskısıyla yazılmıştım devam ediyor maalesef (dershanesiz olmazcı aile ).

Kapandığından beri çalışma düzeni kurdum, 15 şubat diye söylenti çıktı ailem dershaneye gideceğim diye seviniyor. Bir de açıldıktan sonra alışması var diyorum seni şımarttık biz diyorlar  

• Youtube dersleri tekrar tekrar çekiliyor, kırpılıyor ve özenle hazırlanıyor. Özel ders dökümanları da adam aynı konu anlatımı haftada 40 özel ders verse 40 kez anlatıyor, hem de oturarak anlattığı için hocanın konfor alanında oluyor. Aynı zamanda özel derse dersten daha fazla özen gösteriyor çünkü özel kurum için o adamın orada olmasıyla reklam yapıyor iyi hocam var diye ve bu tür özel kurumlarda çok rahat özel ders öğrencisi bulabiliyor özel derste, okulda/dershanede ders başı aldığı ücretten yüksek aldığı için motivasyonu da yüksek oluyor.

• Halaycibasinigibmeyegeldim kullanıcısına yanıt

hocam geçmiş olsun bunlara para deme de ne dersen de o raddedeler artık.

• medness M kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam egitimci degil hicbiri tuccar olmuslar
  • Birisi görmüş gerçeği  

• dershaneler daha çok eskiden kalan alışkanlıkların devamı eskiden youtubeda hoca yok kaynak yok soruyu sorcak adam yok e zorunluluk oluyor ama günümüzde her imkan var o yüzden dershane ve günde bilmem kaç bin soru çözceksin diyenlere sadece gülmek gerekiyor

• Malesef ben de sinava hazirlanirken aileme gereksiz oldugunu anlatamamistim ama allahtan pandemiden dershaneler uzaktan olmustu da yukseltmistim kendimi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.