Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocalar Dv sayısal video demek değilmidir, aktarım yapılan teçizata göre nasıl kayıp olabiliyor. Sonuçta 1 0 değilmi ? Usb daha yavaş 1394 daha hızlı olmasını anlarım ama kayıp olayını mantığım almıyor.
  • ULEAD 9.00 I VE YAMASINI BANA GÖNDEREBİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM
    DEVRİM70_70@HOTMAİL.COM
  • Ankarada ikamet edip görüntü aktarımı ile profesyonel olarak ilgilenen varmıdır. Birebir tanışıp bilgi edinmek istiyorum saygılarımla
  • quote:

Orjinalden alıntı: devrim70

ULEAD 9.00 I VE YAMASINI BANA GÖNDEREBİLİRSEN ÇOK SEVİNİRİM
    DEVRİM70_70@HOTMAİL.COM

Arkadaşım programın tr yamasını mail adresine gönderdim bakabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigitboylu

Hocalar Dv sayısal video demek değilmidir, aktarım yapılan teçizata göre nasıl kayıp olabiliyor. Sonuçta 1 0 değilmi ? Usb daha yavaş 1394 daha hızlı olmasını anlarım ama kayıp olayını mantığım almıyor.

evet arkadaşım dv dijital video demek ve kalite kaybı yaşanmaz ancak anlamadığını tahmin ettiğim ve atladığın bir husus var 1394 firewire kartı ile pc ye aktarılan görüntünün formatı avi dir bu format çok yer kapladığından dolayı yaklaşık 1 kaset 60dk 12GB civarında avi formatında yer kaplar bu büyüklükte bir dosyayı cd ye yada dvd ye yazdırıp genel kullanıma sunmak için bazı işlemlerden geçirmek gerek bu işleme render işlemi denir render işlemi sonucunda da avi formatındaki 12GB lık film seçmiş olduğun formata bağlı olarak VCD, SVCD, Divx ya da DVD haline dönüştürülür işte bu format dönüşümü sırasında seçilen formata ve bu formattaki bitrate oranına bağlı olarak orjinal görüntü ile son halini almış görüntü (vcd,divx,dvd...vs) arasında fark olması ve kayıp yaşanması elbette normaldir. en az kaybı dvd formatında yaşarsın formatı küçültükçe yani DVD-DİVX-SVCD-VCD şeklindeki sıralamada en az kayıp DVD de en çok kayıp da VCD dedir yani sen 12GB olan orjinal filmi sıkıştırma sonucu VCD formatın da 500MB indirgiyorsun bu da doğal olarak kalitede kayıp anlamına gelir dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım eklemek isteyen ya da yanlış eksik olan taraf varsa arkadaşlarda size yardımcı olsunlar
    bir de usb daha yavaş 1394 daha hızlı diye bir şey yazmışsın
    USB 1.1 yaklaşık 12MB/sn
    USB 2.0 yaklaşık 480MB/sn
    Firewire - 1394 yaklaşık 400MB/sn oranlarında aktarım hızlarına sahiptir kameralarda genel olarak 1394 çıkışı mevcuttur usb 2.0 olsa bu çıkış kullanılırdı bir de 1394 her ne kadar 400MB/sn hızında veri alış verişinde bulunsa da kameralar gibi üzerinde herhangi bir giriş çıkış veri değeri belirtilmeyen cihazlar 30MB/sn hızında çalışırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TUFANER -- 27 Aralık 2006; 16:42:26 >

• arkadaşlar ulead video studio 9.0 ın tr yamasını

http://www.turkceyama.com/Aciklama.asp?id=2131&Dosya=Ulead%20Video%20Studio%209

adresinden indirebilirsiniz ben kullanıyorum herhangi bir sorun yaşamadım
  • Kayıp derken render öncesini kastetmiştim, anladığım kadarıyla render yapmazsak 12gb haliyle aktarımdan dolayı bir kayba uğramıyor.
    Usb yavaş derken herhalde yoğunlukla kullanılan USB 1.1 firewire'a göre yavaş, zaten söylemişsin, ama benim bahsettiğim yönü o değil;
    Capture yaparken USB 1,1 aynı bitrate veriyi ama (düşük aktarım hızından dolayı) daha uzun sürede yapabilmesi lazım diyordum. Minik beynim ona takıldı..
  • quote:

Orjinalden alıntı: yigitboylu

Kayıp derken render öncesini kastetmiştim, anladığım kadarıyla render yapmazsak 12gb haliyle aktarımdan dolayı bir kayba uğramıyor.
    Usb yavaş derken herhalde yoğunlukla kullanılan USB 1.1 firewire'a göre yavaş, zaten söylemişsin, ama benim bahsettiğim yönü o değil;
    Capture yaparken USB 1,1 aynı bitrate veriyi ama (düşük aktarım hızından dolayı) daha uzun sürede yapabilmesi lazım diyordum. Minik beynim ona takıldı..

Evet arkadaşım render öncesi firewire ile aktarmış olduğun görüntüde herhangi bir kayıp sözkonusu değildir.
    usb 1.1 de ise aktarım hızı maksimum 12MB/sn olduğundan ve kamera 1394 ile 30MB/sn de aktarım gerçekleştirdiğinden dolayı yaklaşık üç kat düşük bir hızda çalışıyor bu sebeplede usb 1.1 ile aktarmış olduğun görüntü kalitesi elbette düşük olacaktır bu veri aktarımı herhangi bir harici kaynaktan yani flash bellek gibi benzemez çünkü görüntü ve ses birlikte ve anlık olarak pc ye geçmesi gerek bir tarafta kamera sürekli kaseti çeviriyor bir taraftan da pc ye bu görüntü kaydediliyor kamera ya benim usb 1,1 biraz yavaş çalışıyor sen de biraz durumu idare et :) diyemezsin değil mi yardımcı olabildiysem ne mutlu

• Heh işte! bende onu diyorum yazılımsal olarak idare etmesi lazım yani sonuçta capture edilen görüntüyü realtime seyretmek istemiyoruz. Veri yavaş geliyorsa yazılımda buffer felan yapsın yavaş "kepçır" yapsın, dimi yani. Burdan programcı arkadaşlara bir mesaj göndermek istiyorum.
    Lütfen hekle kırekle uğraşacağınıza sesimize kulak verin
  • arkadaşlar forumdaki tüm arkadaşlara verdikleri engin bilgiler için bir teşşekkürü kendime borç biliyor 2007 yılının genelde dünyaya özelde yurdumuza ve forum üyelerine eşsiz mutluluklar getimesini temenni ederim...
  • arkadaşlar layer in berrak olası bir çok aşamadan oluşan bir zincir dizisi daha önce bu konuya defalarca degindim ne usb bir nede iki görüntü için benim kanatim ki bunu prof ca yapanlarada danışa bilirsiniz önerilmez. ve gene benim kanatim görüntü tek seferde yakalanmalı siz render diyorsunuz film kes biç ek yada yama yada g. hilesi yapacaksak o zaman capture şart. (sizlerin gerek bayram gerkse yeni yılınızı kutlarım.)
  • Arkadaşlar benim 94E sony kameram var geçen hafta firewire kablosu aldım ilk taktığımda denemek için şöyle bi baktım takınca bilgisayarım gördü saatin yanında ağ bağlantısı gibi bir simge çıktı bağlandı dedi. Sonraki gün kabloyu taktığımda hiçbişey olmadı tekrar taktım ama o simge gene çıkmadı kendi programıyla veya ulead 10 la denedim ama hiçbir hareket olmadı. Daha dikkatli bakınca kabloyu ilk taktığımda kamerada ilink diye birşey yanıyor ve 3 saniye sonra gittiğini gördüm. Şimdi bu neden kaynaklanıyordur acaba ve ne yapmam gerekiyor USB normal çalışıyor ama firewire da tık yok.
  • Sony DCR- HC42E ile bilgisayarı usbden bağladığımda bilgisayar tanımıyor kamerayı.Nasıl tanıtabilrim? ve de nasıl görüntü aktarımı yapabilirim ?
  • arkadaşlar siteye henüz üye oldum
    benim Yavuz bey'e bi sorum olacak
    VCD nin bit rate sini 3000 olarak renderlediğimizde
    Nero ile CD ye yazdığımızda nero otomatik olarak bunu
    varsayılan bit rateye encode etmezmi yani 1150 ye.
    Yoksa bunu pinnacle ile direk CD ye yazmamız mı gerekiyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kül

Sony DCR- HC42E ile bilgisayarı usbden bağladığımda bilgisayar tanımıyor kamerayı.Nasıl tanıtabilrim? ve de nasıl görüntü aktarımı yapabilirim ?

Arkadaşım P.M ne mesaj attım ayrıca SONY KAMERALAR destek bölümüne yazdım bakabilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: TUFANER
    Arkadaşım P.M ne mesaj attım ayrıca SONY KAMERALAR destek bölümüne yazdım bakabilirsin

Pm mesaj gelmemiş
  • quote:

Sony DCR- HC42E ile bilgisayarı usbden bağladığımda bilgisayar tanımıyor kamerayı.Nasıl tanıtabilrim? ve de nasıl görüntü aktarımı yapabilirim ?

Görüntü aktarımı için USB yanlış tercih. USB ile sacede hafıza kartına çekilen fotoların aktarımı yapılabilir.
    Fireware 1294 kartı kullanman lazım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: alaybeyi

quote:

Görüntü aktarımı için USB yanlış tercih. USB ile sacede hafıza kartına çekilen fotoların aktarımı yapılabilir.
    Fireware 1294 kartı kullanman lazım.

• arkadaşlar Panasonic NV-GS 15 video kamerayla çektiğimiz videoları bilgisayara aktarabilirmiyiz

• bide arkadaşlar internetten baktığımda FIREWIRE IEEE1394b kartı üreten MANHATTAN diye bi marka bulabildim nasıldır iyimidir bu marka bildiğiniz başka markalar varmı
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.