Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.957
Cevap
14
Favori
845.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LÜTFEN BU YAZIYI OKUYUN arkadşlar konuyla ilgisi olabilir diye yazıyorum gerek dügün gerekse nikah törenlerinde çekim yapılır ve size 1 hafta sonra 1 adet vcd verir buraya aktardık derler siz baştan belirtin bana cektiniz bana ait bu görüntüleri ne olarak vereceksiniz (kaset yada dvd olarak verenleri tenzih ederek) şayet vcd olarak derlerse baştan bana kaseti olanaksız derlerse bana dvd olarak verin diye belirtin daha sonra burada yazar ve bu vcdlerde ki görüntü nasıl netleştirilir yada nasıl kurtarılır dersiniz ve hemen bi açıklama daha senden sonra onlarda vcd yapmak için pc ye aktarır sana vcd verir sana kullandı kaseti bi gün sonra başka çekimde kullanır. yani 1 gün sonra herşey için geç olabilir. ( kaset ve dvd olarak verenlere teşekkür ederim) SAYGILARIMLA.........
  • YUKARIDAKİ YAZIM 29. SAYFADAN KENDİ YAZIMDIR 17 EYLÜL 2006 TARİHLİ.........
  • Yeni aldığım HD (sony HDR-HC3) kamerayla bilgisayarda montaj işlemi yapmak istiyorum,
    Elimde halihazırda bulunan sistem AMD athlon2500,1gb ram,asus (modelini unuttum) deluxe serisi anakart vs.
    Sanırım bu sistem HD kayıt montajı için yeterli değil.
    Bilgisayarda oyun oynamıyorum, önceki sistemden de 2 ad.120gb sata hd,1 ad. 200 gb ide (usb kutudan takmalı) hd var.
    Bu durumda işlemci,ram,anakrt ,kasa değişecek gibi.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Saygılar.
  • yeter ama ben sorunuzu anlayamadım montaj kısmını montaj sa ve yakalamaysa yeter tam olarak ne yapmayı planlıyorsunuz.......
  • yakalam işlemi için yeter fakat geçişler vs. için render işlemi gerekiyor ya...
  • yapmanız gerek......yakalamada algılıyosa diger işlemlerdede algılaması da gerek.........
  • Arkadaşlar,
    yaklaşık3 aydır bir problemim var ve kimse bana sağlıklı bir bilgi veremedi. sorularıma yanıt verebilirseniz memnun olurum

1- başlık kısmında marka ve modelini vermiş olduğum minidv kamera ile usb bağlantısı yaptığımda kamerayı kameralar ve tarayıcılar bölümünde göremiyorum neden? olabilir
    2- firewire 1394 bağlantısı yaptığımda lcd ekranda dv in yazısı gözükmesine rağmen birçok farklı program altında movie maker, ulead, pinnacle, sony lasvegas..vs kamerayla iletişim kuramıyorum. yani daha açık bir ifade ile kasetteki görüntülere ulaşamıyorum
    3- bu iki sorunu yani usb bağlantısındaki ve firewire bağlantısındaki sorunu 3 farklı konfirigasyon ve işletim sistemine sahip bilgisayarda denedim sorun çözülmedi.
    forumu okuduğum da firewire kartı için software yazılımından bahsediliyor fakat bu software yazılımı google de aratmama rağmen bulamadım böyle bir yazılım var mı? varsa net bir adres verebilirmisiniz ya da software yazılımı ile birlikte satılan 1394 kart varmı?
    yardımlarınız için teşekkür ederim.

• dv balantısında kameranızı tanıtmanıza gerek yok 1394 yeter usb sadece resimleri aktarmak için kullanılır görüntü aktarmak için degil dv balantısı yapmışsınız dv kartınız var ozaman daha önce nasıl yapılır yazdım sayfa 28 buna ramen yapamıyorsanız gene onlarla ilgili yzılarda forumda yanılmıyorsam bu sayfada hiç bir şekilde yapamıyorsanız kart arızalı olabilir yada slotu nu degiştirin bu arada öyle bir yazılım falan yok sadece ulead gibi yazılımlar yeterli ve hata nerede ve hangi aşamada olluyor yazılımı açtında zaten sana hangi aygıla yakalama yapma istedini sorar........
  • Tufancığım aşağıdaki sayfada cevap yazmıştım ama, o sayfayı okumadın herhalde.
    Senin makinenin aynısından ben iki yıldır kullanıyorum, hiç bir problemim olmadı,
    http://forum.donanimhaber.com/m_2695322/mpage_24/key_/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaybeyi -- 24 Kasım 2006; 18:52:08 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: alaybeyi

Tufancığım aşağıdaki sayfada cevap yazmıştım ama, o sayfayı okumadın herhalde.
    Senin makinenin aynısından ben iki yıldır kullanıyorum, hiç bir problemim olmadı,
    http://forum.donanimhaber.com/m_2695322/mpage_24/key_/tm.htm

Alaybeyi mesajını defalarca okudum elimden geleni de yaptım hatta forumda tüm yazılanları da tekrar tekra okudum ama olmadı son çare istanbul da sony servisine götürmek herşey için teşekkür ederim
  • tam olarak nerede yanlışlık oluyo bida yazarmısınız.......
  • kameranızın menüsünde A / V DV OUT AYARI ON KONUMUNDAMI....
  • güzel işime yaradı saol
  • hocam genelde soru sorup elimizden geldi kadar cevaplardık sana herhalde sormadan cevap vermiş olduk ne mutlu bize.........
  • sevgili Dostlar, hepinize katkılarınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum:
    Benim bir sorum olacak ulead 10.00 veya diğer versiyonlarının türke olanı varmıdır.
    Birde benim bilgisayarım render işlemini yaparken görüntüler donuk bir şekilde ilerliyor...
    Bunun için bir ayar işlemi varmıdır varsa nereden yapılır uleadda böyle bir ayar varmıdır.
    Diğer taraftan rende işlemi bittikten sonra bir işlem daha yapıyor 24 dakikalık görüntüyü 2 saati aşkın bir sürede işledi ve daha sonra dvd yazıcıda dvdye yazdı
    Acaba benim bilgisayarımın özelliklerindenmi, kaynaklanıyor
    ram 256 mb p4. 1.8 anakartı ve ekran kartını bilmiyorum.
    şayet uleadda ayarlamam gereken bir yerler varda ben bilmiyorsam bana yardımcı olurmusun
    şayet türkçesi olsa biraz daha rahat yaparım diye düşünüyorum
    yada uleadı türkçe anlatan bir site varmıdır
    Saygı ve sevgilerimle
  • malesef tr yama yok diye biliyorum bikez buldum oda vürüs çıktı.görüntüler evet bazen donuklaşır ama sonuçta düzgünolması önemli tabiyki işlemi hızlıbir biçimde ayarlıya bilirsiniz ama şunu unutmayınki hızlandıkca kalite kaybı artacaktır. bir şeyi yanlış yapıyorsunuz dvd renderi dvd yazma işleminde asla bu kadar bekleme olmadan yazması gerek dvd ye yukarıda size yazdıklarımı iyi okuyun siz galiba dv yada avi formatında yapıyor daha sonra dvd yapmak için render (convert) leme işlemi yapıyorsunuz ve yaptınız dvd olmuyor yada dvd matematine uymuyor o sebepten son aşamada sistem onu dvd yani convertleme yapıyor yani siz render convertlemede hata yapıyorsunuz yada yanlış filmi alıyorsunuz yada renderden sonra filim halen palette yani film paletinde kalıyor oradan kesinlikle sag tıklayın delete deyin bakın bu sorunu daha önce yazdım 28. sayfada mevcut siz render yapıyorsunuz bitiyor direk yazma işlemine geciyorsunuz filmi seçmeden geliyor degilmi bakın o yanlış bir işlem filmi seçmelisiniz aksi halde paletteki tam ve kusursuz bir dvd bile olsa sistem onu sorunlu olarak algılar ve sizi 2 saat bekletir yeniden render yapar siz secerseniz birkaç dakikada işi bitirir filmi convert ettiniz bitti otamatik olarak gösterime başlar durdurun ve paletteki yani film şeritindeki filmin üzerine sag tıklayıp delete deyin sadece ordan silinir genelden degil aksi taktirde ilk yani convrtlenmemiş filmi yazdırmış olursunuz......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 30 Kasım 2006; 18:04:59 >

• keşke bunu fark eder etmez foruma yazsaydınız bu zamana kadar yaptınız renderler boşuna olmazdı.........
  • quote:

Orjinalden alıntı: devrim70

sevgili Dostlar, hepinize katkılarınızdan dolayı teşekkür etmek istiyorum:
    Benim bir sorum olacak ulead 10.00 veya diğer versiyonlarının türke olanı varmıdır.
    Birde benim bilgisayarım render işlemini yaparken görüntüler donuk bir şekilde ilerliyor...
    Bunun için bir ayar işlemi varmıdır varsa nereden yapılır uleadda böyle bir ayar varmıdır.
    Diğer taraftan rende işlemi bittikten sonra bir işlem daha yapıyor 24 dakikalık görüntüyü 2 saati aşkın bir sürede işledi ve daha sonra dvd yazıcıda dvdye yazdı
    Acaba benim bilgisayarımın özelliklerindenmi, kaynaklanıyor
    ram 256 mb p4. 1.8 anakartı ve ekran kartını bilmiyorum.
    şayet uleadda ayarlamam gereken bir yerler varda ben bilmiyorsam bana yardımcı olurmusun
    şayet türkçesi olsa biraz daha rahat yaparım diye düşünüyorum
    yada uleadı türkçe anlatan bir site varmıdır
    Saygı ve sevgilerimle

Ulead 10 tr yaması yok ama, 9 un türkçe yaması var. Ben çoktandır kullanıyorum, oldukça kullanışlı, hemen hemen bütün programı türkçeleştiriyor. çok faydalı. Eğer 9 kullanırsan vede istersen upload edebilirim. Benim virus programım virüs tespit etmediğini belirteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaybeyi -- 27 Kasım 2006; 22:09:13 >

• evet zamanında bende buldum benim teccübem demeyeyimde kanatim olarak yorumlayayım bir crack yada yama cıktıgı zaman onun vürüs yada trojan olma olasılıgının yüksek olması yönünde ilk çıktıgında bu gibi konularda geçmişe dönük acı deneyimlerim malesef oldu ve yine bu tarz işlem yapacak arkaaşlarımıza söz konusu adı ne olursa olsun aldınız crack veya yamayı bi 15 gün kadar saklamanız yönünde ve bununla birlikte gerek vürüs gerekse spy güncel olmalı 15 gün sonrası için ve indirdiniz şeyi taratmanız ve daha başka yazılımlarla yapmanızı öneririm yada benim gibi orjinal yazılım metni üzerinden kullanırsınız gerçi gene benim kantim örenince bu daha basit geliyo öyle sanıyorumki arkadaşımız kullanmakta ve sözüne istinaden demekki sorunsuz (çaba gösterip tr hazırlayan kişi yada kişilere teşekkür ederim).....
  • hdv görüntüyü bilgisayara attığımızda harddisk sürekli çalışıyor.Sanırım ram (1gb) yermiyor.Bunun yanına 1 gb daha eklesek azalımırmı
  • 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.