Şimdi Ara

DERS : KAMERADAN GÖRÜNTÜ AKTARMA (92. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.958
Cevap
14
Favori
845.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba öncelikle normalde izlerken ses varmı yani kayıt esnasındamı yok şayet kayıt esnasında yoksa ses ayarlarından yada ekran kartı ses ayarlarından kaynaklanıyor yada yaptınız baglantıdan kaynaklı olabilir sesin desteklenmesini ses kartı tarafından bi bakın şuray başlat çalıştır oraya dxdiag yazın ve tamam deyin bi onay yazısı çıkarsa onaylayın dx i aktive edin dx sizinde bildiniz üzere ses ve görüntü gerekse 3d hızlandırıcısıdır drecx i aktive ettik orada sürümü yazar 9 eski 9c yeni sürüm anlamına gelir şayet 9 sa onu 9c ile degiştirmede pc nizi her acıdan güçlendirir neyse acılan sayfada ses gerekse görüntü 3d sınamaları mevcut sınamaları yaptırın ve hepsinden sorun bulunamadı yazısı alın. tabiyki başka bizim önrdimiz yazılımlarlada olur hatta daha iyi bile olur........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Kasım 2006; 16:59:34 >
  • cayın baranel normalde izlerken ses var ses kameradan geliyor ama pc ye çektiğimde pc ye sessiz çekiyor
    ses gelmiyor ne yapmalıyım
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim saygılarımı sunarım
    cengiz yılmaz
  • ÖNERİ 1 remlerinizi gereksiz yormayın. başlat çalıştır msconfig yazın tamam deyin açılan sayfada başlangıca gelin gereksiz olanları kaldırın atıyorum nero ile ilgili ne varsa kaldırın zaten yazar karar size kalmış........

2 windows u gereksiz yormayın. arkadaşlar windows un kendine ait masa üstüresimleri dışında acdsee gibi yazılımlarla masaüstüne resim manzara koyuyorsanız ve bunu sıkıldıkca degiştiriyorsanız şunu bilinki o sonradan atanan resim windows a yük olup windows tarafından bmp ve 5 mb olarak saklanıyor yani diyelim bu işlemi 50 defa yapan kullanıcı windowsa baya yük bindirmiş olur windows dosyasına girin ve şu an kullandınız hariç o işletim sistemine ait olmayan resimleri silin......( daha önce sizin atadınız)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Kasım 2006; 17:20:53 >
  • deminki önerimi genel yaptım bana baglantı türünü nasıl yaptınız söylrmisiniz hadi bekliyorum....saygılar bizden size.......
  • bağlantı türü kameranın özel kabloso var onun ile bağlıyorum ve daha sonra tv kartım var onun ile kameranın görüntülerini cd ye kaydedebiliyorum kasetten ama görüntü var ses yok ses sadece kameradan çıkıyor pc den gelmiyor sessiz olarak sadece görüntü olarak kaydediyor,usb kablosu da var bende mesela kasetten değilde memory karttan yüklediğimde usb ile o zaman ses de görüntüde kaydediliyor ama kasetten yüklemeye çalıştığımda olmuyor,,
    saygılarımla
  • bana tam olarak kablonun adını ve tv kartınızın markasını verin bende tv izlemek için aver var bakalım umarım sendede aver vardır kameranız digitalmi yani dv mi analogmu s balantısıda yapmış olabilirsiniz........
  • S-video kablosu yazıyo ismi
    digital video kamera
    samsung vpd353 i
    tv kartım da fly tv
    lfewiew wdm capture video yazıyor
    saygılarımla
  • tamam kameranız digital yani dv aktarımını musait tv kartları görüntü yakalama konusunda zayıf yani alt yada üst sınırdan yakalama yaparlar buna görüntüyü formatlamak demek şayet ankarada iseniz gidin konyalı sokaga bana bir dv kart verin diyin adamlar verir yanlış hatırlamıyorsam 25 ytl civarında olmalı ve 28. sayfada detaylı anlatımım var nasıl yapılır ve forumu biraz okuyun bu şekilde kolayca dvd vcd yapabilirsiniz tv karttan daha başarılı olu.......
  • teşekkür edrim yardımlarınız için konyalı sokak nerde idi ankara da
  • bi saniye bekleyin...
  • s- video baglantısı yanlızca görüntü ilete bilen bir baglantı türüdür ses için ikili giriş tek çıkışı olan aparata ihtiyacınız var hemen hemen bütün elektirik mazemeleri satan yerlerden temin edilir şimdi görüntüyü s den yaptınız birde tv ye baglarken kullandımız kablo var 3 cıkışlı o kabloyu da kameranıza baglayın demin sözünü ettim balantı aparatına 3 balantı var kırmızı sol beyaz sag ses sarı ise görüntü anlamına gelir siz kırmızı ve beyazı takın ve ucuda ses kartınıza takın bende mavi amasizin ses kartınızı bilmedimden başkayerde olabilir sarı boş kalsın seside oradan aparattan alın sorun çözülür yani görüntü için s ses için digeri şart s balantısında konyalı sokak ulusta hale yakın........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Kasım 2006; 17:49:43 >
  • bu arada herhangi bi bilgisayarcıdan sözünü attim sistemi temin edebilirsiniz....... kameranız dv destekliyorsa var dimi dv çıkışı yazar dv diye bu arada görüntüler arada bulanıklaşıyo dimi tv de izlerken bile huyunu iyi bilirim samsung un.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baranel -- 18 Kasım 2006; 17:54:17 >
  • şu şekildede adlandırılır 1394 fire wire host kart......
  • Selam arkadaşlar burdaki arkadaşlardan fotograf bilgisi olan yokmu ya sorularıma diğer tarafta cevab bulamadım deseniz olur nikon d 70 ile net ve canlı resim nasıl cekerim bir yardımcı olsanız özellikle studyodaki resimleri net nasıl cekebilirim bilen bir arkadaş yardımcı olsa cok yeşekkür edecem. Cevabızı bekliyorum.DİĞER BİR KONU PİNNACLE VE ULEAD VİDEO HAKKINDA SORUSU OLAN VARSA BİLDİĞİM KADAR YARDIMCI OLURUM PİNNACLE 9 VE ULEAD 9.
  • merhaba öncelikle öyle sanıyorumki bu işi profosyenelce yapmak hakında soru soruyorsunuz bildigim kadarını anlatayım sizinde bildiniz üzere makinenizin ayarları burada çok etkili çözünülürlük vs sorunuzun tam adı şu layer saydamlık makine ayarları tam ve eminimki sizde çok iyi bilirsiniz ki açı ve ışık oaranı resim katmanında en önemli unsurdur ve tabiyli ilk çekimi sıkıştırmadan yapılmalı yani makinanız destekliyorsa TIFF olmalı jpeg katman üzerinde piksel patlamalarına saydamlıga engel olabilir ve yine çok iyi bilirsiniz ki TIFF modu resmi büyülmeye daha musaitdir şimdi diyeceksinizki photoshop ortamında beni TIFF yorar evet gec acılır ve çok yer kaplar haklısınız photoshop girin rasgele bir TIFF resim alın save as deyin ve jpeg çevirin sıkıştırma oranını 6 yapın kaydedin ve her iki remi zum layarak kalite konturolü yapın.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: baranel

merhaba öncelikle öyle sanıyorumki bu işi profosyenelce yapmak hakında soru soruyorsunuz bildigim kadarını anlatayım sizinde bildiniz üzere makinenizin ayarları burada çok etkili çözünülürlük vs sorunuzun tam adı şu layer saydamlık makine ayarları tam ve eminimki sizde çok iyi bilirsiniz ki açı ve ışık oaranı resim katmanında en önemli unsurdur ve tabiyli ilk çekimi sıkıştırmadan yapılmalı yani makinanız destekliyorsa TIFF olmalı jpeg katman üzerinde piksel patlamalarına saydamlıga engel olabilir ve yine çok iyi bilirsiniz ki TIFF modu resmi büyülmeye daha musaitdir şimdi diyeceksinizki photoshop ortamında beni TIFF yorar evet gec acılır ve çok yer kaplar haklısınız photoshop girin rasgele bir TIFF resim alın save as deyin ve jpeg çevirin sıkıştırma oranını 6 yapın kaydedin ve her iki remi zum layarak kalite konturolü yapın.......

merhaba baranel kardeş vermiş oldugun bilgiden dolayı teşekkür ederim ben bu işte daha yeniyim makine ayarları hakkında bilgi verirsen cok iyi olur hangi ayarları yapacam onu bana biraz yazsan. ben manuelde calısıyorum. studyo cekimleri için ayar istiyorum net ve canlı olması için bu iso enstantene diyafram bu konuda bilgi verirsen diğer tarafta var ama daha anlayıcı birşekilde anlatırsan memnun olurum senden ricam olur bu konu.makinede tiff yok. raw var, jpeg var, jpegin fine basic falan. yenıyım dedim ya makınenin ayarları hakkında bilgi verirsen daha iyi olur.şimdiden teşekkür ederim.

• bende sony var bağlantı yapıyorum bilgisayara ama görüntüyü bilgisayarda göremiyorum..bilen arkadaşların yardımını bekliyorum
  • merhaba öncelikle tam olarak ne yapacaksınız ve kamera dv mi analogmu balantı türünüz ne ne gibi cihazlar kullanıyorsunuz bilmemiz lazım.......
  • selam arkadaşlar firiwire 1394 kart la analog makinedende görüntü yakalayabiliyormuyuz bilen arkadaş varsa yardımcı olabilirmi.sadece dv lerdenmi alıyor yoksa analoglardanda alabiliyormuyuz bilenler ardımcı olursa sevinirim.şimdiden teşekkür ederim.
  • tekrar merhaba (copurlu) bu görüntü aktarım işini profesyonelce yapacaksanız sizehttp://www.mastercom.com.tr/ur_snazzi_3.html öneririm aklınıza gele bilecek her türlü sorunun cevabı verdigim adreste yer almakta ben fiyat sordum enson 260 ytl dediler coklu alımlarda indirim yaparız dediler foruma sordum alacak varsa birleşelim diye ses çıkmadı sözünü ettim yer ankarada bu işi uzmanca yapacaksan bu kesinlikle şart..........
  • 
Sayfa: önceki 9091929394
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.